Srodne teme
27.08.2004. Ucenje PhotoShop-a?
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kosrkaski dvokorak,metodicko obucavanje

[es] :: Vodič za učenje :: kosrkaski dvokorak,metodicko obucavanje

[ Pregleda: 14490 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srleno
Rep. Srpska

Član broj: 135830
Poruke: 127



+1 Profil

icon kosrkaski dvokorak,metodicko obucavanje16.03.2007. u 12:21 - pre 207 meseci
Interesuje me vase misljenje od koje godine se moze poceti sa obukom kosarkaskoga dvokoraka kod djece te u kojem uzrastu motorika i motoricki razvoj dozvoljavaju nesmetano i uspjesno obucavanje ovoga po meni dosta slozenog motorickoiga elementa. Volio bi takodje da svi zainteresovani postave metodicke vjezbe koje poznaju ili koriste za obuku kosarkaskoga dvokoraka kod djece uzrasta....!?
Pozdrav
Da li je doslo je vrijeme da je bolje imati nego ne imati ?VIL VI DET???
Da ali obraz!!!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: kosrkaski dvokorak,metodicko obucavanje16.03.2007. u 16:39 - pre 207 meseci
Iz iskustva - svako bez problema radi dvokorak na jacu stranu. Onaj drugi (obicno levi) je problem.
Vezbe su jednostavne.
1. Tupkas loptu u mestu levom rukom i onda je samo uhvatis sa dve ruke i skocis na levu nogu.
2. Sve to isto, samo sa skokom na levu, pa desnu.
3. Hodas u mestu, vodis levom rukom, hvatas sa dve, skok leva desna.
4. Lagano hodas i sve isto.
5. Sve isto iz trka.

U pocetku radis dvokorak sa sutom, a posle, kad nauce i sa polaganjem.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

srleno
Rep. Srpska

Član broj: 135830
Poruke: 127



+1 Profil

icon Re: kosrkaski dvokorak,metodicko obucavanje17.03.2007. u 13:14 - pre 207 meseci
O.K
Pozdrav
Da li je doslo je vrijeme da je bolje imati nego ne imati ?VIL VI DET???
Da ali obraz!!!!
 
Odgovor na temu

bratovuk
Belgrade

Član broj: 134201
Poruke: 95
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: kosrkaski dvokorak,metodicko obucavanje19.03.2007. u 18:58 - pre 207 meseci
Vrider lupeta...
kosarka ne moze preko neta da se nauci!
Ja inace trenirem kosarku vec11 god. tako da sam akreditovan za savet:

Dete je najbolje pustiti da se igra nekog sporta do 5-6 god..
zatim isto kroz igru poceti ga "trovati" kosarkom!!....prvo se dete nauci pravilima kosarke,
zatim dribling u mestu, dvokorak...to kad savlada..pitaj me za dalje..

dvokorak ce najlakse nauciti ako gleda vas kako ISPRAVNO radite...za pocetak nek radi dvokorak sa sutom kao izbacaj..posto tete u tom uzrastu nema dovoljan odraz za polaganje..

Medjutim najbolje je dete poslati u neki klub!

Neka dosta gleda utakmice, kasete igraca itd....sam ce poceti da "ih skida" na terenu!!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

srleno
Rep. Srpska

Član broj: 135830
Poruke: 127



+1 Profil

icon Re: kosrkaski dvokorak,metodicko obucavanje19.03.2007. u 22:06 - pre 207 meseci
Ja inace trenirem kosarku vec11 god. tako da sam akreditovan za savet:
-----------------------------------------------------------------------------
Nije problem u tome , ja trazim misljenje od svakoga ko zeli da ga iskaze na ovu temu. Zbog toga sam postavio temu tako da se zahvaljujem na konkretnom misljenju i VRideru i tebi.
Inace i ja sam dosta trenirao kosarku a i to mi je na neki nacin profesija. Naime nailazio sam na dosta razlicitih misljenja (pisanih i usmenih) o uzrastu kada djeca mogu da pocnu usvajati dvokorak. Na tu temu sam se malo i zakacio sa jednim " strucnjakom " za kosarku pa eto reko da vidim kakva misljenja preovladavju kod ljudi koji su kompetentni za to ili su mozda naisli na neku korisnu teoriju o tome.
Recimo konkretno , u kojem bi razredu osnovne skole krenuli sa obukom dvokoraka tj kada bi taj element ubacili u nastavni plan i program? Tu imamo djecu koja obozavaju pa i treniraju kosarku a imamo i onu koja vise preferiraju neki drugi sport ili su mozda antisportisti ali eto pedagog treba da ih metodicki obuci . Znaci najvise se odnosi na djecu koja su se jako malo susretala sa dvokorakom.
Pozdrav
Da li je doslo je vrijeme da je bolje imati nego ne imati ?VIL VI DET???
Da ali obraz!!!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: kosrkaski dvokorak,metodicko obucavanje19.03.2007. u 23:13 - pre 207 meseci
@bratovuk: Pored kosarke, mogao si malo vremena da odvojis i za kulturu i izrazavanje uopste. Ne bi skodilo ni najmanje.
Ovo sto sam ja naveo su vezbe za savladavanje dvokoraka. Nisam diskutivao o tome kad to treba da uci, zasto, gde, od koga. Jednostavno, ako neko dete ne moze da savlada dvokorak na slabiju stranu tako sto ce oponasati druge, ovo su vezbe koje se primenjuju. Kad bih hteo da se spustam na tvoj nivo, rekao bih da lupetas. Ali, necu...

@srleno: o uzrastima, sportistima i antisportistima vec ne mogu da diskutujem. Nije moj fah. Najbolje bi bilo da vidis na Fakultetu za fizicku kulturu. Ljudi se tamo godinama skoluju za to.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

srleno
Rep. Srpska

Član broj: 135830
Poruke: 127



+1 Profil

icon Re: kosrkaski dvokorak,metodicko obucavanje20.03.2007. u 14:38 - pre 207 meseci

@srleno: o uzrastima, sportistima i antisportistima vec ne mogu da diskutujem. Nije moj fah. Najbolje bi bilo da vidis na Fakultetu za fizicku kulturu. Ljudi se tamo godinama skoluju za to.
--------------------------------------------------------------------------------
Hvala u svakom slucaju!!! Eto recimo da i ja imam svoju teoriju koju sam izgradio skolujuci se tako da ne trebam ici po savjet na Kosutnjak niti bilo koji dr Fakultet za fizicku kulturu. Ja sam u postavci teme molio za misljenje ,nadao sam se dobiti sto vise misljenja pa onda malo sve to porediti sa svojim stavom i vec postojecim teorijama na tu temu.
Lijep pozdrav
Da li je doslo je vrijeme da je bolje imati nego ne imati ?VIL VI DET???
Da ali obraz!!!!
 
Odgovor na temu

bratovuk
Belgrade

Član broj: 134201
Poruke: 95
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: kosrkaski dvokorak,metodicko obucavanje22.03.2007. u 18:38 - pre 207 meseci
@VRider izvinjavam se :), al odgovor ti je i dalje nekorektan..

Pitanje koje si postavio nije bas najjasnije..

Da li ti hoces decu samo da naucis dvokorak, tipa kao sto se u skolama radi(+ osnovne kosarkaske elemente)
ili hoces ozbiljno da ih treniras?

elem, majmun sa 3 godine nauci da vozi bicikl, nevidim razlog zbog kog dete ne bi moglo dvokorak sa 5-6..ja sam naucio sam 6....
Pozdrav i srecno!
 
Odgovor na temu

srleno
Rep. Srpska

Član broj: 135830
Poruke: 127



+1 Profil

icon Re: kosrkaski dvokorak,metodicko obucavanje24.03.2007. u 22:37 - pre 207 meseci

elem, majmun sa 3 godine nauci da vozi bicikl, nevidim razlog zbog kog dete ne bi moglo dvokorak sa 5-6..ja sam naucio sam 6....
Pozdrav i srecno!
-----------------------------------------------------------------------------------
Hvala na iskrenoj zelji i trudu.
Stvar je u tome sto zaista ne zelim da se promovisem na forumu iznoseci svoja znanja ili neznanja. Mislim da sam bio sasvim jasan kada sam rekao da me interesuju mnoga misljenja , eto neka sam dobio.
Da poredim djecu sa majmunima to zaista ne mogu. Da poredim nas starije sa majmunima to vec mogu. Nemoj pogresno da shvatite jer ne prozivam nikoga sa foruma vec mislim generalno na okruzenje u kojem zivimo.
Toliko o ovome jer za mene je ova tema zavrsena
Pozdrav
Da li je doslo je vrijeme da je bolje imati nego ne imati ?VIL VI DET???
Da ali obraz!!!!
 
Odgovor na temu

The M

Član broj: 116199
Poruke: 11
*.120.eunet.yu.



Profil

icon Re: kosrkaski dvokorak,metodicko obucavanje15.04.2007. u 19:39 - pre 206 meseci
Uvek je problem sa slabijom stranom!Veoma rano sam naucio to, ali ne mogu da se setim tacno sa koliko godina.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: kosrkaski dvokorak,metodicko obucavanje

[ Pregleda: 14490 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
27.08.2004. Ucenje PhotoShop-a?
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.