Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] Kako da napravim plan za placanje za sve artikle?

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Kako da napravim plan za placanje za sve artikle?

[ Pregleda: 3062 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

veronika
Veronika

Član broj: 76811
Poruke: 18
*.sksyu.net.



Profil

icon [Excel] Kako da napravim plan za placanje za sve artikle?23.03.2007. u 22:34 - pre 207 meseci
Trebam da napravim file koji bi predvideo placanja za svaki mesec po dva puta. Najjednostavnija jedinica je artikal, od artikala se prave planovi nabavke, od planova zahtev za nabavku i na kraju porudzbina. Sve je to vezano za sifru budzeta, dobavljaca. Svaki artikal pak ima svoju sifru, opis, i cenu.
Pokusala sam to da uradim kao pivot tabelu medjutim ne radi to sto meni treba. Trebalo bi recimo da pokaze plan placanja (po kojoj porudzbini koji artikal ce se platiti, u kom iznosu, kom dobavljacu...).
Pocinjem da sumnjam da to moze da se izvede u excelu. Postoji i file.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] Kako da napravim plan za placanje za sve artikle?26.03.2007. u 09:02 - pre 207 meseci
Iz ovih nekoliko rečenica nisam mogao da shvatitim šta treba. Vezano za priloženi fajl čini mi se da moraš razdvojiti na više listova: npr poseban list sa artiklima, list sa dobavljačima, list sa narudžbinama. U listu sa narudžbinama koristiš VLookup za povezivanje sa artiklim i dobavljačima. Verovatno je u sve to potrebno uključiti i nešto programiranja. Koršćenjem VBA u Excelu je moguce izvesti skoro sve. Pitnje je koliko je to smisleno. Ako već moraš programirati možda je onda lakše da se to izvede u Accessu.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Kako da napravim plan za placanje za sve artikle?

[ Pregleda: 3062 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.