Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

do broja telefona preko IP i sourcea

[es] :: Anonimnost i privatnost :: do broja telefona preko IP i sourcea

[ Pregleda: 6224 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vragtimater
studiram
RH

Član broj: 11907
Poruke: 7
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon do broja telefona preko IP i sourcea05.07.2003. u 01:37 - pre 252 meseci
Postovanje...

Pitanjce: obzirom da dobijam mailove u kojima mi se prijeti smrcu i svacim ostalim, a znam da je taj koji salje u istom gradu kao i ja, da li /i kako/ je moguce saznati broj telefona s kojeg se taj spajao? (na svoj ISP) - Dapace, znam i koji mail client ima, i koji mu je IP...
Kako, kako, kako?
Stvarno, nisam znala koga da pitam, a vi mi se cinite OK decki (i cure)...

Unaprijed hvala na odgovoru.
Aleksandra
 
Odgovor na temu

shiggy
Bg

Član broj: 1367
Poruke: 121
*.beotel.net



Profil

icon Re: do broja telefona preko IP i sourcea05.07.2003. u 04:53 - pre 252 meseci
malo vishe informacija bi pomoglo tipa message source... I preko toga bi samo dobila usera i ime provajdera.. a potom bi poslala mail na abuse@imeprovajdera i pitala njih lichno, oni vode evidenciju tako da mogu (ako hoce) da ti saopshte sve informacije vezane za napasnika



pozdrav
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.ptt.yu



+11 Profil

icon Re: do broja telefona preko IP i sourcea05.07.2003. u 07:52 - pre 252 meseci
TEko da ce provajder tek tako dati podatke o svom korisniku ali ako vec znas koji mu je IP, to znaci da znas ko mu je provajder, onda tom provajderu na abuse@ treba da posaljes primer poruk ekoju ti napasnik salje i da trazis da ga onemoguce da to radi. Oni bi trebali to da urade.

S obzirom da se radi o prilcno ozbiljnom uznemiravanju moja preporuka je da pozoves provajdera telefonom i usmeno im objasnis o cemu se radi a onda postupis po njihovim instrukcijama.

Provajder ima obavezu da da podatke o svom korisniku samo ako dobije sudski nalog.
 
Odgovor na temu

vragtimater
studiram
RH

Član broj: 11907
Poruke: 7
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: do broja telefona preko IP i sourcea05.07.2003. u 11:31 - pre 252 meseci
Citat:
shiggy:
malo vishe informacija bi pomoglo tipa message source... I preko toga bi samo dobila usera i ime provajdera.. a potom bi poslala mail na abuse@imeprovajdera i pitala njih lichno, oni vode evidenciju tako da mogu (ako hoce) da ti saopshte sve informacije vezane za napasnika

Naravno da oni to ne bi napravili... Poslala sam provideru mail na abuse sluzbu, ali bit ce da se igraju drzave pa kazu da podatke o useru mogu da mi daju samo sa nalogom od policije, a da ce njega upozoriti oni, mailom - sto ne znaci nista jer ima jos 4 druga providera... Ali to mi nije cilj, zezati se preko suda itd., vec bi mi bilo draze da saznam ili prezime, ili username, ili broj telefona s kojeg je pristupano ISP-ju, pa da u cetiri oka porazgovaram sa doticnim. Anonimni izdrci (pardon) koji se prijete mailom i na usenetu dovode me do ludila...
BTW imam message source.
? Je li moguce?
*hvala na odgovorima*

Aleksandra
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.verat.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: do broja telefona preko IP i sourcea05.07.2003. u 13:34 - pre 252 meseci
Citat:
vragtimater:
dobijam mailove u kojima mi se prijeti smrcu i svacim ostalim,


wha wha ?

znaci ... seko, odes u policiju, raportiras da imas pretnje smrcu, i to naravno ako si sigurna da se ne radi o nekoj neslanoj sali.... murijaci ce se pobrinuti za ulazenje u trag.

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

vragtimater
studiram
RH

Član broj: 11907
Poruke: 7
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: do broja telefona preko IP i sourcea06.07.2003. u 01:54 - pre 252 meseci
naravno da nije neslana sala :(
ali stvarno me vec pocelo zabrinjavati.
no, s obzirom na nas "pravni sustav", bolje da uopce nemam posla s policijom...
dakle, nitko ne zna kako do informacija doci?
smrc.
 
Odgovor na temu

shiggy
Bg

Član broj: 1367
Poruke: 121
*.beotel.net



Profil

icon Re: do broja telefona preko IP i sourcea06.07.2003. u 03:33 - pre 252 meseci
Citat:

obzirom na nas "pravni sustav", bolje da uopce nemam posla s policijom...


panduri su ti svuda isti, ubedi ih da je u pitanju neki cyber manijak, umlatice ga ko vola u kupusu i josh ce ti se zahvaliti... kakav god da je sistem panduri preziru manijake koji maltretiraju devojke tako da sa tim nemash frke ....
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: do broja telefona preko IP i sourcea06.07.2003. u 13:31 - pre 252 meseci
Upravo!

Pretpostavljajuci da si iz .hr, skoro sam siguran da se email moze upotrebiti kao neka vrsta dokaza, i vazi jednako kao i prijetece pismo u hardcopy formatu, ne ?

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

BobMarley
Vedran B
Bologna

Član broj: 148
Poruke: 1161
*.net.hinet.hr

ICQ: 61882680


+1 Profil

icon Re: do broja telefona preko IP i sourcea07.07.2003. u 00:32 - pre 252 meseci
Citat:
vragtimater:
naravno da nije neslana sala :(
ali stvarno me vec pocelo zabrinjavati.
no, s obzirom na nas "pravni sustav", bolje da uopce nemam posla s policijom...
dakle, nitko ne zna kako do informacija doci?
smrc.



MA STA TI TITI TUTU PROTIV POLICIJE A ? Imamo baš dobre pandure :)

Nijedne nema bolje od naše ... milicije :)
BobMarley (me) ...the legend
 
Odgovor na temu

vragtimater
studiram
RH

Član broj: 11907
Poruke: 7
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: do broja telefona preko IP i sourcea07.07.2003. u 02:45 - pre 252 meseci
nista ja ne protiv njih... samo dok se bave svojim poslom...

ma ja ocajnicki pokusavam saznat tko je dodjavola taj koji mi se prijeti. znam mu nick na usenetu (kao i mail na hinetu), imam message source... ali nista...
rekoh, radije bih u cetiri oka s njim nego preko murije.
to bi ipak bilo djelotvornije - jedan kraci "razgovor ugodni" i rijesit stvar. a ne jos dodatno zakomplicirati.
ali izgleda da mi tu nitko ne moze pomoci sto se toga tice...
 
Odgovor na temu

igac
Banjaluka

Član broj: 415
Poruke: 562
*.teleklik.net



+2 Profil

icon Re: do broja telefona preko IP i sourcea07.07.2003. u 03:17 - pre 252 meseci
daj nam e-mail pa da vidimo moze li se ista ;)

ps mozes na PP poslati
"nice town, i'll take it..."
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: do broja telefona preko IP i sourcea07.07.2003. u 13:13 - pre 252 meseci
Ma samo ti daj mail ovde. Ako nista drugo, posle nekog vremena ce poceti da mu stize gomila spama ;). A i delotvornije je, mozda ga neko prepozna ili ti vec na drugi nacin pomogne...
 
Odgovor na temu

vragtimater
studiram
RH

Član broj: 11907
Poruke: 7
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: do broja telefona preko IP i sourcea07.07.2003. u 14:32 - pre 252 meseci
ajde, onda samo u svrhu pomoci (meni, jel')
[email protected] (to je alias za adresu tipa [email protected], 99,9% je ovo "zg" tocno).

ako kaj pomaze, evo i source jedne njegove poruke s useneta:
----------------------------------------
Path: CARNet.hr!not-for-mail
From: "-------" <[email protected]>
Newsgroups: hr.rec.automobili.binaries
Subject: Zicao japanca na icq
Date: Thu, 3 Jul 2003 17:49:56 +0200
Organization: CARNet, CROATIA
Lines: 824
Message-ID: <[email protected]>
NNTP-Posting-Host: cmung130.cmu.carnet.hr
X-Trace: bagan.srce.hr 1057247420 23498 193.198.128.130 (3 Jul 2003 15:50:20 GMT)
X-Complaints-To: [email protected]
NNTP-Posting-Date: Thu, 3 Jul 2003 15:50:20 +0000 (UTC)
X-Priority: 3
X-MSMail-Priority: Normal
X-Newsreader: Microsoft Outlook Express 6.00.2800.1106
X-MimeOLE: Produced By Microsoft MimeOLE V6.00.2800.1106
Xref: CARNet.hr hr.rec.automobili.binaries:50883
-----------------------------------------

eto... najlepse molim da ako netko sazna ista, javi mi... pp ili mail...
pozdrav
aleksandra

edited, makla adresu od tipa.

[Ovu poruku je menjao vragtimater dana 28.07.2003. u 02:48 GMT]
 
Odgovor na temu

vragtimater
studiram
RH

Član broj: 11907
Poruke: 7
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: do broja telefona preko IP i sourcea11.07.2003. u 01:09 - pre 252 meseci
hvala svima (ako je netko pokusavao) :) .
stvar rijesena.
odnosno, nasla sam na jednom forumu ime i prezime od tipa.
pozdrav!

Aleksandra
 
Odgovor na temu

Boomerang
Nebojsa Prvulovic
Nis

Član broj: 183
Poruke: 298
*.ptt.yu



+1 Profil

icon Re: do broja telefona preko IP i sourcea11.07.2003. u 01:24 - pre 252 meseci
Sad jos adresu da nadjes (prosto k`o pasulj)...
Pa dva brata sto lemaju i gotov posao
 
Odgovor na temu

vragtimater
studiram
RH

Član broj: 11907
Poruke: 7
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: do broja telefona preko IP i sourcea11.07.2003. u 15:43 - pre 252 meseci
adresa nije problem - ima 7 ljudi s takvim prezimenom u zagrebu
a dva brata... pa hmmm imam decka koji ce to da resi.
anyway, jos jednom hvala.

pozdrav
aleksandra
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: do broja telefona preko IP i sourcea13.07.2003. u 00:32 - pre 252 meseci
Citat:
vragtimater:

X-Trace: bagan.srce.hr 1057247420 23498 193.198.128.130 (3 Jul 2003 15:50:20 GMT)
X-Complaints-To: [email protected]
NNTP-Posting-Date: Thu, 3 Jul 2003 15:50:20 +0000 (UTC)


kao sto je vise nego ocigledno ... potrebno je uci u trag korisniku carnet-ove IP adrese 193.198.128.130 od datuma 3. Jul 3:20pm.

Odi sa time u muriju, i reci dovoljno dobar argument protiv toga. Sve varijante sa deckom i bracom su uzaludni i vrlo cesto kontraefikasni.

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

frenky_online
Hackers Land

Član broj: 14354
Poruke: 16
195.252.123.*



Profil

icon Re: do broja telefona preko IP i sourcea22.10.2003. u 16:58 - pre 248 meseci
Kao prvo moras upecati taj IP dok je on nakacen na net.
Posle toga se mozes posluziti darkrealm tehnikama.Prvo kad saznas njegov ip uzmi NMap ili neki drugi skener i skeniraj ga.Posle toga ces saznati koje srvise ima pokrenute i koji mu je os.Nadji zatim servis koji nije "filtriran" nego open.Otidji na sajt packet storm ili tako nekako i nadji exploite za taj servis.Posle toga kad upotrebis remote exploit imaces pristum mnogim informacijaama )
BtW to isto mozes uraditi i sa provajderom ali zbog toga mozes doci situaciju da omirises zatvorsku celiju pogotovo u Hr.

I8rz...
www.rootshell.com
FrenkY is Online
 
Odgovor na temu

igac
Banjaluka

Član broj: 415
Poruke: 562
*.dip.urc.bl.ac.yu



+2 Profil

icon Re: do broja telefona preko IP i sourcea25.10.2003. u 01:07 - pre 248 meseci
Citat:
Kao prvo moras upecati taj IP dok je on nakacen na net.
Posle toga se mozes posluziti darkrealm tehnikama.Prvo kad saznas njegov ip uzmi NMap ili neki drugi skener i skeniraj ga.Posle toga ces saznati koje srvise ima pokrenute i koji mu je os.Nadji zatim servis koji nije "filtriran" nego open.Otidji na sajt packet storm ili tako nekako i nadji exploite za taj servis.Posle toga kad upotrebis remote exploit imaces pristum mnogim informacijaama )
BtW to isto mozes uraditi i sa provajderom ali zbog toga mozes doci situaciju da omirises zatvorsku celiju pogotovo u Hr.

I8rz...
http://www.rootshell.com


...i onda je svizac zamotao cokoladu... kako je tebi sve lako :) prosto&lako :)
"nice town, i'll take it..."
 
Odgovor na temu

[es] :: Anonimnost i privatnost :: do broja telefona preko IP i sourcea

[ Pregleda: 6224 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.