Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prijenos Ubuntu-a na novi disk

[es] :: Linux :: Prijenos Ubuntu-a na novi disk

[ Pregleda: 2532 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hkjk57
umirovljenik

Član broj: 139299
Poruke: 1
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Prijenos Ubuntu-a na novi disk28.03.2007. u 14:08 - pre 207 meseci
Imam Ubuntu 6.10 na starom disku zajedno sa WinXP.Posto sam nabavio novi disk mozete li me uputit kako je moguce:
- preselit sve na novi disk ili je potrebna nova instalacija sistema,
- koje particije preporucate na novom disku(na starom /root,/home i swap).Velicina novog sata diska je 160GB,Da li su potrebne posebne particije za /usr, /tmp, /var?( i koje velicine),
- da li grub drzati na prvom ili drugom-Linux disku?
Hvala
Koko
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Moderator
Član broj: 50291
Poruke: 1026
212.200.31.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Prijenos Ubuntu-a na novi disk28.03.2007. u 14:31 - pre 207 meseci
probaj da prikačiš oba diska i onda sa naredbom dd jednostavno da kopiraš sve.sa /dev/hda na /dev/hdb . mislim da ovo može da upali. ostatak praznog prostora isparticioniši i priključi kako hoćeš.
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.beobug.com.



+69 Profil

icon Re: Prijenos Ubuntu-a na novi disk28.03.2007. u 14:34 - pre 207 meseci
swap zavisno od memorije i sta radis , za normalnu upotrebu , igranje po koje igrice , meni je swap 400 mb ,a od toga sam max uspeo da iskoristim 100 mb ,ostalo sve koristi ram ,kog nemam bash puno,ja bih napravio 2 particije /home i / , stim sto svi var,log itd se racunaju u root particiju.Ja josh uvek koristim ext2 particije ,ja bih preporucio to, inace koristim jer imam e2fsck ,pa uvek imam repair tool ,inace probaj ext3 ili reiserfs.Ovo za grub , nisam najbolje skontao ,ali valjda mislis na home i master, imas dosta tema , pretragom ces lako naci .Ja bih kopirao sve iz mog home dir-a , zajedno sa fstabom i xorg.conf , cisto da ne radim particije ponovo , podesavanje tj , tako mi je do sada sve odlino radilo , naravno , uradio bih reinstall na drugi disk. Ja obicno kopiram i xchat ,amsn,xmms itd foldere zbog skinova,pluginov itd ,oni su hidde i mozes ih naci u home diru npr /home/user/.xchat2 ili /home/user/.xmms ...
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Prijenos Ubuntu-a na novi disk

[ Pregleda: 2532 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.