Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi u Internet Exploreru sa php include funkcijom

[es] :: PHP :: Problemi u Internet Exploreru sa php include funkcijom

[ Pregleda: 3679 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojan Marinkovic
Kragujevac

Član broj: 135400
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Problemi u Internet Exploreru sa php include funkcijom04.04.2007. u 16:20 - pre 206 meseci
U Internet exploreru kada pozovem include funkciju unutar neke tabele odbija mi nekih 10 px od vrha kao da postoji padding, dok u Firefox sve normalno radi, probao sam i require ali i tad odbija. Probao sam ispocetka novu tabelu bez ikakvih paddinga stilova itd. sam tr td ... i include i sve isto. ZAsto?
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
194.106.174.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Problemi u Internet Exploreru sa php include funkcijom04.04.2007. u 16:54 - pre 206 meseci
Zato što je IE krš.

Šalu na stranu, php ti u oba slučaja generiše isti (HTML) kod, zar ne? Tako da ovo pitanje teško da ima nešto sa PHPom.
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Zmaj
Predrag Krstić
web developer
Zrenjanin

Član broj: 1035
Poruke: 382

Sajt: https://pkrstic.wordpress..


+4 Profil

icon Re: Problemi u Internet Exploreru sa php include funkcijom04.04.2007. u 22:18 - pre 206 meseci
ovo ti je najverovatnije problem sa css-om, postavi padding:0 margin:0 na body, nista ne pretpostavljaj kad je css u pitanju, nego sve odradi do kraja jer su pocetne vrednosti razlicite za ff i ie
 
Odgovor na temu

Bojan Marinkovic
Kragujevac

Član broj: 135400
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Problemi u Internet Exploreru sa php include funkcijom05.04.2007. u 09:41 - pre 206 meseci
Probao sam i sa css-om i nista. Probao sam i samo dve tabele bez css bez stilova i bilo cega i opet isto. Ne znam da li se ovo jos nekom dogadjalo ali velika glupost i jos veci problem
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
82.208.211.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Problemi u Internet Exploreru sa php include funkcijom05.04.2007. u 10:07 - pre 206 meseci
Onda otvori source, pa vidi sta ima unutar tog padinga. Mozda ti se provukao neki <br />, ili neki div. ne skodi da obrises sve tagove pre <?php dela gde inkludujes drugi fajl. Znaci prethodni tag zalepi sa <?php (ili kako vec inkludujes). To je generalno explorerov nacin cudnog prikaza. Ono sto rece kolega, krs.
 
Odgovor na temu

TriLLi
Senad Meškin
student
Bosna I Herzegovina

Član broj: 33920
Poruke: 43
*.tel.net.ba.

Sajt: www.pribum.com


Profil

icon Re: Problemi u Internet Exploreru sa php include funkcijom05.04.2007. u 10:17 - pre 206 meseci
Vjerovatno ti je HTML code koji generišeš veoma prljav, FireFox ima svoje neke algoritme na osnovu kojih popravi code, pa tako ako ti je nesto nepotrebno tu on ukloni, dok IE možed a pusti veoma prvljav kod pa tako nemoj se nadati da će i on popraviti...
Right click + view source
Some people told me that I need help, some people can fuck off and go to hell.
 
Odgovor na temu

Zmaj
Predrag Krstić
web developer
Zrenjanin

Član broj: 1035
Poruke: 382

Sajt: https://pkrstic.wordpress..


+4 Profil

icon Re: Problemi u Internet Exploreru sa php include funkcijom06.04.2007. u 17:37 - pre 206 meseci
pa daj source te strane
 
Odgovor na temu

Bojan Marinkovic
Kragujevac

Član broj: 135400
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Problemi u Internet Exploreru sa php include funkcijom06.04.2007. u 19:47 - pre 206 meseci
Znaci probao sam u kristalno cistom kodu, dve tabele bez css-a. A nasao sam u explorerovom source neki znak koji on stavlja ispred toga sto inkludujem. Kada ga sklonim rucno radi dobro, a ne znam kako bih mogao da nateram explorer da ne ubacuje taj znak (`)
 
Odgovor na temu

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
*.dynamic.sbb.co.yu.



+19 Profil

icon Re: Problemi u Internet Exploreru sa php include funkcijom06.04.2007. u 20:17 - pre 206 meseci
Pretraži ovaj forum za reč BOM.
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
Odgovor na temu

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Član broj: 16959
Poruke: 743
*.vdial.verat.net.



+25 Profil

icon Re: Problemi u Internet Exploreru sa php include funkcijom06.04.2007. u 21:16 - pre 206 meseci
Pazi, IE nema veze sa tim. Sa samim includom jer PHP generise kod,ali pazi Da ta strana sto includujes (kako volim ove izraze) nema slucajno dodatni Head tag ili nesto tome slicno ili nesto u njemu sto kvari dozivjaj.... CSS na primer kao sto ti je rekao covek.

P.S. Otarasi se inace IE, uzmi FireFox
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

Bojan Marinkovic
Kragujevac

Član broj: 135400
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Problemi u Internet Exploreru sa php include funkcijom07.04.2007. u 16:39 - pre 206 meseci
Probao sam i BOM i nije to. Kao sto sam rekao probao sam cist kod bez css-a, samo dve tabele bez atributa samo teksti opet je to uradio. Vidim sta je problem u Html-u koji se prikazuje (neki suvisni znak koji se ukloni i sve radi), ali taj html se generise na serveru iz mog php fajla, a explorer ga prikazuje drugacije od firefoxa. A inace Milane odavno sam se resio explorera, ali je problem sto ga vecina koristi, pa ne ide da radim sajt samo za firefox.
 
Odgovor na temu

glavince
Ohrid/Macedonia

Član broj: 66412
Poruke: 246
62.162.91.*

Sajt: ohridnews.com


Profil

icon Re: Problemi u Internet Exploreru sa php include funkcijom07.04.2007. u 19:54 - pre 206 meseci
Citat:
Bojan Marinkovic Vidim sta je problem u Html-u koji se prikazuje (neki suvisni znak koji se ukloni i sve radi)

U stvari to je BOM http://en.wikipedia.org/wiki/Byte_Order_Mark, pogledaj koji je encoding samog php fajla. To se najcesce desava kada u notepad ili neki slicni MS text editor promenis encoding sa ANSI u UTF.
U koji editor ti je pisan php kod?
 
Odgovor na temu

Bojan Marinkovic
Kragujevac

Član broj: 135400
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Problemi u Internet Exploreru sa php include funkcijom08.04.2007. u 16:10 - pre 206 meseci
Notepad++ Probao sam da resim to sa BOM ali nista on i dalje radi isto, a taj znak ubacuje pre tog includa ne kao bom na pocetku fajla
 
Odgovor na temu

w3bl0rd
Varaždin, Hrvatska

Član broj: 82659
Poruke: 380
*.cmu.carnet.hr.



+26 Profil

icon Re: Problemi u Internet Exploreru sa php include funkcijom09.04.2007. u 12:32 - pre 206 meseci
encoding stavi na utf-8 without bom ako radiš u notepad++ a inače to uopće nije php pitanje... browser i php baš i nemaju ništa zajedničkog...
to jednostavno mora biti byte order mark ne znam što bi drugo moglo biti...
there's no place like 127.0.0.1
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
77.46.236.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Problemi u Internet Exploreru sa php include funkcijom09.04.2007. u 17:37 - pre 206 meseci
A da ti okačiš ta dva fajla ovde?
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Problemi u Internet Exploreru sa php include funkcijom

[ Pregleda: 3679 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.