Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ko je pevačica Carly Simon, koju muziku ona izvodi i peva?

elitemadzone.org :: MadZone :: Ko je pevačica Carly Simon, koju muziku ona izvodi i peva?

[ Pregleda: 4571 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
77.46.250.*



+4 Profil

icon Ko je pevačica Carly Simon, koju muziku ona izvodi i peva?08.04.2007. u 20:48 - pre 207 meseci
Ako neko zna nek kaže, i molim ako može bez linkova, nek mi se samo kratko kaže ko je ona i šta peva.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Ko je pevačica Carly Simon, koju muziku ona izvodi i peva?08.04.2007. u 21:43 - pre 207 meseci
Kako sad to opisati...njen "zvuk" spada u AM soft-rock (AM - odnosi se na muziku koja se vrtela na "srednjetalasnim" radio stanicama u Americi).
Proslavila se albumom No Secrets iz 1972., na kom se nalazi IZVANREDNA pesma "You're So Vain" (jedna od meni najomiljenijih pesama inace).
Bila je udata za (tada aktuelnog i popularnog) folk-rock kantautora Jamesa Taylora.
Imala je i dva velika filmska hita, "Nobody Does It Better" koji otvara James Bond-film "The Spy Who Loved Me" i pesmu "Let The River Run" za film "Working Girl" (koliko se secam, za to je cak i nekog Oskara pokupila).

Inace, jedan od najlepsih americkih alt-vokala (uz pokojnu Karen Carpenter).

Eto, to je ukratko.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
77.46.250.*



+4 Profil

icon Re: Ko je pevačica Carly Simon, koju muziku ona izvodi i peva?08.04.2007. u 22:18 - pre 207 meseci
Jel mi možeš još neke informacije dati o njoj, pošto da ne skidam s ADSL-a zabadava njene albume u MP3. Da li je ti slušaš?
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Ko je pevačica Carly Simon, koju muziku ona izvodi i peva?08.04.2007. u 22:32 - pre 207 meseci
Aca ti je SVE rekao. Skini barem te tri pesme od Karli. Biće ti jasno da je to MNOGO lep vokal.

Naravno, POSLE pokojne Karen. Ona je BOGINJA toplog i sugestivnog ženskog vokala. šmrc.

Znači, skini "The Best Of Carpenters" i sačuvaj za budućnost. Da se ne ložiš više na ove Bižonsi, Džej (ganci) Lou, ŠaNkire i ostale Agilere+Gvenstefani satrape i polne bolesti!

Inače, NE volim sve što vole mladi.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
77.46.250.*



+4 Profil

icon Re: Ko je pevačica Carly Simon, koju muziku ona izvodi i peva?08.04.2007. u 22:53 - pre 207 meseci
Ok, najdublje hvala, još kad bi bio tako ljubazan da miu na PP pošalješ linkove odakle da skinem te tri pesme i neke pesme od te pokojne Karen, bio bih ti zahvalan još više, ton majstore.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Ko je pevačica Carly Simon, koju muziku ona izvodi i peva?08.04.2007. u 23:20 - pre 207 meseci
Ubre Kosta.

Instaliraj neki P2P program... eMule recimo. I kucaj u SEARCH (Global Servers) "Carly Simon" i "The Carpenters"!!!

Eto, to ti je BEZ LINKOVA, kako si tražio u prvom postu!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.dialup.neobee.net.



+226 Profil

icon Re: Ko je pevačica Carly Simon, koju muziku ona izvodi i peva?08.04.2007. u 23:43 - pre 207 meseci
Jel ona neshto kao Nora Dzons? (tako mi se cini iz vashe price) Ako jeste da skidam o'ma.
'rani bota pa šalji na forum
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
77.46.250.*



+4 Profil

icon Re: Ko je pevačica Carly Simon, koju muziku ona izvodi i peva?08.04.2007. u 23:52 - pre 207 meseci
Nora Džons je strava, ima fantastičan glas, mada ne u rangu Glorije Gejnor ili Arete Frenklin, ali je dovoljno blizu.

A i ova nova pevačica, Hayley Westenra, onda mogu da pojmim, ako je to taj kvalitet glasa.

http://www.hayleywestenra.com/


[Ovu poruku je menjao Kosta ******um Rex Persia dana 09.04.2007. u 01:06 GMT+1]
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.dialup.neobee.net.



+226 Profil

icon Re: Ko je pevačica Carly Simon, koju muziku ona izvodi i peva?09.04.2007. u 00:29 - pre 207 meseci
jao, ima da se slusha muzika na njenom sajtu, kewl! thnx, dobra je Hayley!
'rani bota pa šalji na forum
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Ko je pevačica Carly Simon, koju muziku ona izvodi i peva?09.04.2007. u 00:52 - pre 207 meseci
Citat:
ZaMpA: Jel ona neshto kao Nora Dzons? (tako mi se cini iz vashe price) Ako jeste da skidam o'ma.

Jedino sto Carly Simon i Norah Jones imaju zajednicko je to sto su obe zenskog pola ...i obe pevaju izvanredno. Ali "izvanredno" na potpuno razlicit nacin. Ne moze se porediti.
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Nora Džons je strava, ima fantastičan glas, mada ne u rangu Glorije Gejnor ili Arete Frenklin...
Takodje, pevacice koje se ne mogu porediti, jer imaju razlicit pristup pevanju, a nije bas ni da pevaju istu vrstu muzike

Elem, kad vec pricamo o dobrim zenskim vokalima/interpretacijama, ja bih tu dodao Randy Crawford i njenu "One Day I'll Fly Away", pesmu koju ja vise ne smem da slusam jer je to jedina od koje mi momentalno krenu suze...nije me blam da priznam.


[Ovu poruku je menjao acaradio dana 09.04.2007. u 02:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
77.46.250.*



+4 Profil

icon Re: Ko je pevačica Carly Simon, koju muziku ona izvodi i peva?09.04.2007. u 02:27 - pre 207 meseci
Ok, hvala vam momci, pogotovo vama, Aca radio i Ton majstore. Svaka vam čast koliko znate o njima.

Šta kažete na Hejli Vestenra, da li je ko čuo za nju?
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Ko je pevačica Carly Simon, koju muziku ona izvodi i peva?09.04.2007. u 05:44 - pre 207 meseci
U svoje vreme je bila ikona popularne muzike, pogotovo dok je bila u braku sa James Taylor-om.

James se ponovo aktivirao, i skoro mu se vrteo jedan spot gde peva uz akusticnu gitaru sa bandom.
Tek kad cujes nekoga ko svira toliko proste ali lepe stvari, gde iz svakog akorda u laganom ritmu izadje
toliko topline i srca, vidis zapravo koliko je muzicka masovna produkcija u poslednjih 30 godina postala
gomila obicnog smrdljivog djubreta i koliko zapravo vise i nema muzickih licnosti.

Moj susret sa Carly je preko ploce "Torch" - negde u vojsci 1982-ge mi je jedan lokalni dzezer u mestu
u kojem sam sluzio vojsku pustio numeru "I got it bad (and it ain't good)" od koje celo to vece i celo to
prolece i dan danas pamtim. Na celoj ploci i nema toliko ostaloga (aranzmani su relativno skolski uradjeni,
pristojno doduse) ali glas toliko pleni i u nosi u sebi toliko toga, da je to neverovatno.

(...za izvodjenje iste te numere, davne 1950-i-neke (1954 ?) je tadasnji mladi beogradski saksofonista,
sada pokojni Eduard Edika Sadjil bio proglasen najboljim dzez izvodjacem Evrope na summit-u evropskih jazz
big bandova).

Tu i tamo se jos moze na USA medijima cuti jos poneko iz te garde (Carole King, James Taylor, Carly Simon),
gde opet zvuce perfektno, ubedljivo, kvalitetno, uza sve to vrlo licno.

Preporucio bih od nesto mladje garde pevacicu Joan Armatrading (poreklom sa Kariba, karijeru pravila u Engleskoj)
cijih prvih nekoliko ploca je u svoje vreme bilo licencno izdato kod nas (RTB).

Ako hoces da cujes ipak najvecu caricu iz cele plejade, pronadji na YouTube Joni Mitchell snimak sa nastupa
u Santa Barbari, CA (ploca Shadows And Light) gde ona sama izvodi fenomenalne stvari (glas + gitara) uz prateci
band snova (Pat Metheny, Lyle Mays, pokojni Jaco Pastorius i Michael Brecker, Don Alias,...)


 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Ko je pevačica Carly Simon, koju muziku ona izvodi i peva?09.04.2007. u 09:45 - pre 207 meseci
Da dodam samo još Barbru Strejsend, osrednju glumicu, ali odličnu pevačicu iz tog doba. Milione je zaradila ŽIVIM nastupima, ljudi su plaćali stotine dolara za koncert.

Ovde ne govorimo o repertoaru tih žena, nego mahom o izvedbama, boji... emocijama. Sve su imale loše i dobre pesme.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Ko je pevačica Carly Simon, koju muziku ona izvodi i peva?09.04.2007. u 17:50 - pre 207 meseci
Polako dolazimo do teme koja mi odavno nateruje knedlu u grlo.

Jednom prilikom (u vreme Bozicnih praznika) dobijem karte za mjuzikl 'White Christmas' napisan
negde pedesetih i odem sa svojom gospodjom da se malo provedemo i razonodimo.

Ples, pevanje, gluma, scenografija, smena kulisa da se uneredis.

Sve to napisano u vremena bez kompjutera, bez Coda Finale, bez VST plug-inova, samo cika pun
muzike pred notnim papirom, sve pise iz glave, aranzira klasicni orkestar, i jos jedan koji aranzira
plesne tacke.

A opet, tolika umetnost, tolika lepota, ljupkost na sve strane.

(...u isto vreme ekipa ljubitelja jazz-a u Beogradu pod komunizmom ide sa notnom sveskom
po dvadeset puta u bioskop i pod baterijskom lampom skida muziku iz filma...)

Onda dodjem kuci, pogledam naslagane Mix Magazine, oglase za Hw + Sw za muzicku produkciju,
ukljucim TV na kojem laje i zavija neki majmun sa MTV-ja, koji na raspolaganju ima trista cuda od
tehnike do te mere da kod kuce od smesnih para moze da parira holivudskom studiju iz pedesetih...

...onda pogledam svoj laptop na kojem radim razvoj za takvu jednu industriju...

i dodje mi da se sam sebi i vremenu u kojem zivim ...bolje da ne kazem sta.

Zivimo u vremenima definitivno promasenim za muziku i umetnost.


 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Ko je pevačica Carly Simon, koju muziku ona izvodi i peva?09.04.2007. u 18:18 - pre 207 meseci
Da, evo upravo testiram jedan od najkvalitetnijih veštačkih bubnjeva (VSTi) koje sam čuo u životu i ne verujem ušima. Pre 5 godina smo snimali po ceo dan, ne bi li dobili jako prosečan rezultat. Ovo čudo svira "straight form the box"!

Ja više NIKADA neću zvati živog Srbina da svira bubanj na pločama. Neka ih po klubovima, nek' tamo zarađuju za 'lebac.

Ontopic, gledaš MTV???

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Ko je pevačica Carly Simon, koju muziku ona izvodi i peva?09.04.2007. u 18:39 - pre 207 meseci
Ne, nego kad stiskam Next Channel dugme na daljincu prodjem i pored njihove avlije....gde arlauce pomenuti sharov
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ko je pevačica Carly Simon, koju muziku ona izvodi i peva?

[ Pregleda: 4571 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.