Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

postdiplomski u Americi

[es] :: Vodič za emigraciju :: postdiplomski u Americi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16074 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeko peko

Član broj: 71529
Poruke: 40
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon postdiplomski u Americi11.04.2007. u 13:31 - pre 206 meseci
mene zanima postdiplomski u Americi, ali ne znam što je sve potrebno da se može upisati postdiplomski tamo? sigurno sjajan engleski. a kako ga naučiti tako dobro i gdje. da li gledaju jako na prosjek ili su dovoljne preporuke profesora? što je uostalom bitno ako iko zna te informacije?
 
Odgovor na temu

vaske555
Milan Vasic
Stari Zednik

Član broj: 42246
Poruke: 79
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 287637844
Sajt: www.milanvasic.com


Profil

icon Re: postdiplomski u Americi11.04.2007. u 13:42 - pre 206 meseci
Nisi precizirao koje postdiplomske zelis da pohadjas... tako da cu improvizovati i pozvati se na svoj slucaj.
ja sam se raspitivao za MBA postdiplomske studije u USA, znam sta je potrebno, a to je gomila kesha pre svega, da se razumemo...

evo konkretnih uslova koje sam dobio od University of New York in Belgrade, pa ti vidi kolika je cana u BG, a u Americi ide do nekoliko puta vise, uglavnom oko 30000$, ali opet napominjem bitno je da sta zelis i gde jer cene jako variraju.

Admiossion requirements are as follows:

- a first degree/finished undergraduate studies
- an interview with our Academic Coordinator
- work experience of two years is highly recommended
- where applicant's first language is not English, evidence of competence inh English is required (TOEFL Computer Score 213, IELTS Level 6.0 or similar)

Tuition fee is €9500.


evo ti link za fax koji sam ja gledao...

http://www.unhmba.org/mba-programs/ebusiness-mba.html#MBA_schools

[Ovu poruku je menjao vaske555 dana 11.04.2007. u 14:53 GMT+1]
Vaske
 
Odgovor na temu

zeko peko

Član broj: 71529
Poruke: 40
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: postdiplomski u Americi11.04.2007. u 13:47 - pre 206 meseci
hvala. zanima me na Floridi ili Californii. :) samo mi nije jasno da li je potreban neki super prosjek, jer moj prosjek nije sjajan. ako to nije bitno, onda druga stvar.. koliko traje recimo magisterij na ekonomiji tamo? i još nešto. da li je postdiplomski kod nas priznat u Americi. vjerojatno ne. ali ne mogu vjerovati da dođeš tamo i kažeš ja sam magistar i da to njima ništa ne znači, jer nisi iz Amerike.
 
Odgovor na temu

lukeguy
Novi Sad

Član broj: 46545
Poruke: 470
*.net
Via: [es] mailing liste



+8 Profil

icon Re: postdiplomski u Americi13.04.2007. u 20:08 - pre 206 meseci
Jedna moja prijateljica je oti�la na poslediplomske pro�le godine na Havaje.
Prvo �to je uradila jeste da je kontaktirala univerzitet na koji je �elela
da ode i gde je stupila u kontakt sa osobom nadle�nom za prijem (stranih)
studenata na poslediplomske studije. Ta �ena joj je dala sve potrebne
informacije u vezi sa upisom, a uputila je i da pogleda sajt samog
univerziteta gde tako�e ima dosta informacija.

Dakle, bilo bi dobro da odlu�i� �ta �eli� da upi�e� i na kom univerzitetu,
pa onda da njih direktno kontaktira� za informacije. Ljudi su veoma ljubazni
i sigurno �e ti iza�i u susret. Ovoj mojoj prijateljici su na prvi mail
odgovorili za manje od 24 �asa, a posle kada se ozbiljnije zainteresovala za
faks su je �ak zvali i telefonom da se dogovore oko nekih stvari koje joj
nisu bile jasne.

Ina�e, njoj su tra�ili sve transkripte prevedene na engleski, preporuke
profesora i naravno CV i motivaciono pismo, kao i dokaz o znanju engleskog.
Nisu gledali prosek ocena i nije polagala nikakav prijemni. U USA se tra�i
TOEFL test, ako se dobro se�am njoj su tra�ili 240 bodova, a koliko mi je
poznato polaganje TOEFL-a ovde je prili�no dezorganizovano, pa �e� mo�da
morati da ide� u Budimpe�tu. Ona je test polagala pre nekoliko godina i nije
imala dovoljno bodova, ali su joj dozvolili da test pola�e kad do�e u
Ameriku, tako da ima� i tu mogu�nost.

�kolarina je tamo (na ovom fakultetu) oko $15k po godini, i NE pla�a se
unapred, a sam se snalazi� za sme�taj i hranu. Postoji i mogu�nost da tra�i�
assistantship, ali to zavisi od konkretnog univerziteta.

Nadam se da sam ti pomogao.
 
Odgovor na temu

zeko peko

Član broj: 71529
Poruke: 40
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: postdiplomski u Americi14.04.2007. u 17:01 - pre 206 meseci
hvala prijatelju! znači želiš reći da im nije potreban prosjek? Kako to? pa onda može svatko upisati postdiplomski na njihovom fakultetu? ili prosjek nije potreban samo za neka jadnija Sveučilišta? Što je na kraju najbitniji taj Toefl i motivacijsko pismo? Da li se i nakon magisterija na nekom jadnijem Sveučilištu može dobiti poslije posao?
Mene najviše zanima recimo pravo, sociologija i ekonomija. imam završenu sociologiju.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: postdiplomski u Americi14.04.2007. u 17:46 - pre 206 meseci
Ako se fokusiras na trazenje drzavnih skola (koje uopste ne moraju da budu lose, cak naprotiv), mozes da finansijski
prodjes daleko bolje nego kod privatnih skola. Privatni univerziteti su prilicno surovi po pitanju bilo kakve finansijske
pomoci. Osim toga, na drzavnim skolama cena semestra je negde i 4x manja, a kvalitet pritom moze da bude i 2x bolji
od privatne skole. Posto su drzavne skole obicno vece (vise studenata), vece su ti sanse da ubodes neki assistantship,
koji podrazumeva placenu skolarinu. Za drustvene nauke, medjutim, gotovo uvek se radi o teaching assistantship-u za
koji moras da vrlo dobro vladas jezikom, inace nista od svega.

Nisam siguran da bi svoju magistraturu stecenu kod nas trebalo da prijavljujes. Neke skole imaju ogranicenja u tom
pogledu, pa mogu da ti ne dozvole da upisujes magistraturu nego moras na PhD. program. Ako hoces samo magistraturu,
prvo se za svaki slucaj izokola raspitaj (postavi pitanje pod drugim imenom).

Kod nas se podrazumeva da magistratura obavezno ide pre doktorata. U USA to nije obavezan slucaj - postoje magistarske
studije, i postoje doktorske studije. U slucaju da resis da napustis doktorske studije (ili svojevoljno, ili da ne prodjes tzv.
kvalifikacione 'prelim' ispite) i ako si pritom ispunio kvotu polozenih ispita trazenih za magistraturu, moguce je uzeti magistarsku
diplomu i otici sa studija.

Sto se tice posla posle studija - za tehnicke nauke je to ustaljena praksa - magistriras i nadjes posao. Stavise, firme
svakog semestra posecuju kampuse i intervjuisu ljude u zavrsnom stadijumu studija (poslednji semestar itd) u potrazi za
buducim zaposlenima. Za drustvene nauke (tipa sociologije) mi se cini da su ti sanse za zaposlenje utoliko vece ukoliko se
duze odrzis na studijama. Iz tog razloga bih ti preporucio doktorat, koji traje duze, tokom kojeg mozes da lakse percipiras
svoje sanse da se negde zaprimis. Obicno posle visis na fakultetu radeci neke post-doc radove za neku zadovoljavajucu
platicu, dok ne uleti neki teaching aranzman ili neki institut.

Ako se fokusiras na MBA ili marketing, tu stvari stoje daleko bolje sto se prilika za posao tice, ali je strahovito bitno gde
stices diplomu. MBA diplomu sa losijih skola kazu da je mozda bolje i ne pominjati, dok diploma sa Harvard-a ili Wharton-a
sama ispisuje cifru za prvu platu.

Poslednji detalj: postdiplomske studije u USA su svugde u pogledu obaveza slicne srednjoj skoli - moras sa ucenjem i pracenjem
gradiva poceti od bukvalno prve nedelje, jer stizu domaci zadaci, testovi, mid-term ispiti, i sve to nosi poene. Nemas vremena za
filozofiranje, odlaganje spremanja ispita za momenat kad tebi najvise odgovara. Tempo zivota je takav da prakticno nemas vremena
ni zasta - sve aktivnosti osim skole se obavljaju u 'ukradenim' sekundama.
 
Odgovor na temu

zeko peko

Član broj: 71529
Poruke: 40
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: postdiplomski u Americi15.04.2007. u 02:55 - pre 206 meseci
thanks. znači hoćeš reći da mi je bolje odmah tamo upisivati magisterij? A ne prvo ovdje pa tamo. koliko u prosjeku traje? Kad bi trajao godinu dana bilo bi to lakše za izdržati nego dvije godine. nego ne znam kad su prijave za postdiplomski tamo jer ako odem sad, možda ću još stići naučiti tamo jezik dovoljno da odmah upišem postdiplomski. inače moram čekati godinu dana.. a engleski mi je vrlo slab nažalost.. ne znam kako ću sa tim. ali bi mi bolje bilo imati diplomu iz Amerike nego odavdje jer se te diplome cijene svugdje po svjetu, a naše nigdje
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: postdiplomski u Americi15.04.2007. u 17:26 - pre 206 meseci
Zavisi sta tacno hoces.

Ako nemas zelju da ostajes u Americi (a ta zelja se javlja kod 85+ % ljudi kad provedu
neko vreme), onda uzmi magistraturu pa bezi kuci ili gde vec volis.

Ako si pragmatican tip koji hoce da zivi negde na zapadu i da ima dobra primanja,
i odaberes MBA ili marketing, magisterijum je prava stvar. Traje relativno kratko,
kosta neke pare koje se kasnije relativno lako odplate, i odmah si u trci za posao.

Ako si skloniji nauci radi nauke i privlaci te nesto sto ne donosi pare, onda je bolje
raditi doktorat, jer su sanse za nalazenje posla u USA znatno manje.

Moras prvo sa sobom videti sta tacno hoces.

Sto se prijavljivanja tice, sve zavisi od skole - negde se moze prijaviti i upisati u roku
od par meseci pre pocetka skole, dok negde konkurisanje moras da obavis negde oko
godinu dana pre upisa i pocetka skolovanja.

Sto se jezika tice, mozda nije losa opcija da jedno godinu dana kod kuce odvojis
za intenzivno ucenje jezika (ali bas intenzivno, svaki dan + neki dobar institut za
strane jezike), i da pritom stices neko radno iskustvo i reference.




 
Odgovor na temu

zeko peko

Član broj: 71529
Poruke: 40
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: postdiplomski u Americi15.04.2007. u 23:19 - pre 206 meseci
problem je u tome što je moj prosjek poprilično glup. 3.4. od 57 ispita da su mi samo dvije dvojke petice prosjek bi bio 3.5. da li bi to nešto promijenilo? Da li postoji neka mogućnost da pitam profesore, ako mogu ponovo odgovarati, iako je to nekih 4 godine prošlo već od tih ispita. da li bi se sa 3.5. moglo upisati bolji fakultet? ali vjerojatno se to ne može. jel tako?
 
Odgovor na temu

zeko peko

Član broj: 71529
Poruke: 40
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: postdiplomski u Americi16.04.2007. u 01:23 - pre 206 meseci
jel mi možeš išta reći za ovo Sveučilište Indian University? ne mogu naći koliko godišnje dođe njihova članarina. piše samo nešto po satu?

http://www.ipfw.edu/financial/tuition/current.shtml

ispravak netočnog navoda! oni ipak na svojoj stranici traže "prekrasne prosjeke"; a članarina im je velika. očito, iako nisu na top 100 misle da mogu imati velike želje.. već postoji jedno sveučilište koje mi se jako sviđa, ali koja bi Sveučilišta zadovoljavala moje uvjete, da ne traže prosjek iznad 3.4. da ne koštaju godina iznad 10 tisuća dolara?

[Ovu poruku je menjao zeko peko dana 16.04.2007. u 02:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lukeguy
Novi Sad

Član broj: 46545
Poruke: 470
*.net
Via: [es] mailing liste



+8 Profil

icon Re: postdiplomski u Americi16.04.2007. u 14:29 - pre 206 meseci
Prosek ih ne interesuje iz prostog razloga �to si obavezan da plati�
�kolarinu. Ako je godina 15 hiljada dolara, a magistarske (uobi�ajeno) traju
dve godine, ne vidim razlog da ne uzmu tih 30 hiljada koje im nudi� samo
zato �to ima� lo� prosek. Iz tog razloga se ne radi ni prijemni ispit.

TOEFL je skra�eno od Test of English as a Foreign Language, a to je test
kojim se proverava tvoje znanje engleskog kao stranog jezika i jedini je
zvani�no priznat test engleskog u USA. Test se sastoji iz nekoliko delova, a
specifi�no je to da rezultat testa predstavlja zapravo broj bodova koje si
osvojio, tzv. TOEFL score. Dakle, ne mo�e� da "padne�" test, ali je fora u
tome da se, na primer, za upis na fakultet tra�i minimum 240 bodova (nisam
siguran ta�no koliko, proveri na univerzitetu). Kod nas je mogao da se
pola�e u Beogradu, mada koliko sam �uo termin se organizuje jednom u dve
godine i polaganje ko�ta oko $200. Ovo nije provereno, po�to sam se davno
raspitivao i mogu�e je da su se stvari u me�uvremenu promenile.

Motivaciono pismo je dokument u kojem obrazla�e� za�to se prijavljuje� na
studije na tom univerzitetu i za�to treba tebe da odaberu. O motivacionom
pismu se raspitaj na Internetu, jer tu ima dosta da se ka�e, a dokument je
svakako va�an u izboru kandidata, kao i preporuke profesora itd.

milanche ti je dao dosta informacija, dodu�e u vezi sa jednom stvari imam
opre�ne informacije. Ta�no je da testove i provere ima� tokom cele godine,
pisa�e� dosta izve�taja i seminarskih radova i da to oduzima dosta vremena.
Ali svakako �e� imati i vremena da radi� ne�to pored faksa kako bi pokrio
makar deo tro�kova. Uz faks, moja drugarica radi dva part-time posla koji
joj pokrivaju sve tro�kove, a u proseku jednom mese�no stigne i da jedan ceo
vikend ode na kontinent da obi�e prijatelje. Opet, ona je dosta organizovana
i disciplinovana osoba, a siguran sam da i to ima veze.

Jedina problemati�na stvar u vezi sa poslovima je da �e� morati da radi� na
crno, s ozbirom da kao student nema� pravo na radnu dozvolu. Mada, uvek
mo�e� lepo da se sna�e� ako se malo potrudi�.
 
Odgovor na temu

zeko peko

Član broj: 71529
Poruke: 40
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: postdiplomski u Americi17.04.2007. u 00:47 - pre 206 meseci
ljudi dobri ste! nešto sad i znam! čini mi se da se ekonomija i nešto relevantno njoj poput ljudskih resursa, menađmenta ne može upisati ako nemaš prije neko iskustvo u struci? da li je to točno ili mi se čini samo? kako mogu steći iskustvo u toj struci kad nemam ekonomski fakultet nego sociologiju završenu?
još jedno pitanje. da li se može upisati nešto vezano za kompjutere ako nemam uopće završen taj fakultet? sigurno ne, ali možda na nekom fakultetu postoji takav smjer? nešto vezano uz knjižnice ili slično?
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: postdiplomski u Americi17.04.2007. u 01:11 - pre 206 meseci
Citat:
lukeguy:
milanche ti je dao dosta informacija, dodu�e u vezi sa jednom stvari imam
opre�ne informacije. Ta�no je da testove i provere ima� tokom cele godine,
pisa�e� dosta izve�taja i seminarskih radova i da to oduzima dosta vremena.
Ali svakako �e� imati i vremena da radi� ne�to pored faksa kako bi pokrio
makar deo tro�kova. Uz faks, moja drugarica radi dva part-time posla koji
joj pokrivaju sve tro�kove, a u proseku jednom mese�no stigne i da jedan ceo
vikend ode na kontinent da obi�e prijatelje. Opet, ona je dosta organizovana
i disciplinovana osoba, a siguran sam da i to ima veze.

Jedina problemati�na stvar u vezi sa poslovima je da �e� morati da radi� na
crno, s ozbirom da kao student nema� pravo na radnu dozvolu. Mada, uvek
mo�e� lepo da se sna�e� ako se malo potrudi�.


Hvala na ispravci - potpuno je tacno to sto si naveo. Ja sam podsvesno u gomilu
tekucih obaveza uracunavao part-time poslice koje moras da radis da bi mogao da
pokrijes deo troskova. Za to se naravno, nadje vremena, (cak i da se ustaje ekstremno
rano) kao i za povremene odlaske na basket, na neko pice u bar, i tome slicno. Medjutim,
ritam zivota je definitivno bio ubitacan u poredjenju sa mojim beogradskim studentskim
zivotom u kojem je bilo vremena za jos mnogo, mnogo toga.

Dodao bih i to da je strasno bitno da li studiras tehnicke ili drustvene nauke, kao i to na
koliko prestiznoj skoli studiras, tj. koliko je intenzivan tempo i kolicina informacija koju moras
da sazvaces.

Student po default-u ima pravo da radi na kampusu, gde su tipicni poslovi naprimer
rad u kuhinji u studentskom restoranu, pranje laboratorijskog posudja, voznja golf cart-ova
na golf igralistima. Niko ne pravi pitanje ni ako drzis privatne casove kojecega (predmeta
za koji si izuzetno strucan, muzike,...), i to se obicno ne prijavljuje u zaradu (nije po zakonu,
medjutim, niko te obicno ne goni za to).

Ostim toga, u moje vreme se moglo otici u International Student Service i zatraziti specijalnu
dozvolu da se radi van kampusa, uz obrazlozenje da dolazis iz ekstremno siromasne ili ratom
narusene zemlje. Ljude koji su tu dozvolu trazili su obicno slali u lokalni imigracioni office da im
(na preporuku agenta iz student servisa) izdaju pisanu dozvolu da mogu da rade van kampusa,
i onda bi obicno nalazili neki malo bolje placeni posao. Takav posao je obicno bio fizicki malo udaljen
od kampusa (sto znaci gubitak vremena radi putovanja do posla, zbog cega se ovo obicno radilo
u poslednjem semestru u kojem pises tezu, tj. ne ides na mnogo predavanja).


 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: postdiplomski u Americi17.04.2007. u 01:20 - pre 206 meseci
Citat:
zeko peko:čini mi se da se ekonomija i nešto relevantno njoj poput ljudskih resursa, menađmenta ne može upisati ako nemaš prije neko iskustvo u struci?


Mislim da je zlatno pravilo da ne postoje zlatna pravila. Verujem da se sve moze, medjutim, varira od skole do skole sta sve moras da polozis da bi mogao da upises
smer koji ne proizilazi direktno iz tvoje predhodne struke.

Pouzdano znam da se MBA moze upisati gotovo iz bilo kog predhodnog background-a. Pomaze ako imas neko radno iskustvo, medjutim, ni to nije uvek i svugde zahtev.

Citat:
da li se može upisati nešto vezano za kompjutere ako nemam uopće završen taj fakultet?


Sasvim sigurno mozes uzeti neke uvodne predmete, a mozda i neki double major. Medjutim, nemoj me drzati za rec, raspitaj se na konkretnoj skoli.
U principu nemaju problema da im platis za sta god hoces da studiras, jedino sto ti mozes imati problema da taj predmet savladas i polozis.

 
Odgovor na temu

zeko peko

Član broj: 71529
Poruke: 40
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: postdiplomski u Americi17.04.2007. u 02:03 - pre 206 meseci
he, he. znaći hoćeš reći da novac skoro pa otvara sva vrata! možda, samo ja neke veće novce nemam. moram pitati tatu, koliko bi mogao izdvojiti za godinu dana mog studiranja, ali vjerojatno najviše nekih 15 tisuća dolara. Možda i 20 tisuća ako bi pao jači nagovor i ako bi me primio neki bolji fakultet. dobro je da master degree traje samo godinu dana. to je super, ali je glupo što za tih godinu dana traje i po 30 tisuća dolara na nešto boljem fakultetu. bolesna Columbia traži za tih godinu dana čak 50 tisuća dolara. uistinu nisu normalni! Nije mi žao dati najviše 25 tisuća dolara, a to bi mi se vjerojatno isplatilo za nekih godinu dana rada tamo. samo moram nagovoriti tatu! ekonomija me dosta zanima i to je budućnost, pogotovo kod nas, a sociologija mi je ljubav. ali ljubav se ne plaća tako dobro. he he. a ako primaju i bez sjajnih prosjeka i bitan je samo novac, pa koji da fakultet onda izaberem iz ekonomije ili sociologije? I koliko da molbi pošaljem? Šta da ih sve isto napišem i šaljem na sve adrese ili? Koji su fakulteti ok, a dođu recimo 25 tisuća dolara?
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: postdiplomski u Americi17.04.2007. u 02:19 - pre 206 meseci
Citat:
zeko peko: he, he. znaći hoćeš reći da novac skoro pa otvara sva vrata!


Skoro da je 100% tako.

Citat:
moram pitati tatu, koliko bi mogao izdvojiti za godinu dana mog studiranja, ali vjerojatno najviše nekih 15 tisuća dolara.


U moje vreme (1992/93) su gradjanima SRJ bili zamrznuti devizni racuni, tako da se mozes smatrati milionerom.

Citat:
dobro je da master degree traje samo godinu dana.


Poneki program ponegde verovatno traje toliko. Meni je stalno na umu period od nekih 18-24 meseca. Mozda i gresim.

Citat:
to je super, ali je glupo što za tih godinu dana traje i po 30 tisuća dolara na nešto boljem fakultetu. bolesna Columbi traži za
tih godinu dana čak 50 tisuća dolara. uistinu nisu normalni!


Za stanovite Americhane cijena je prava sitnica.

Cak i ako nije, moguce im je uzeti studentski kredit kojeg ce odplacivati godinama posto pocnu da zaradjuju.

Citat:
Nije mi žao dati najviše 25 tisuća dolara, a to bi mi se vjerojatno isplatilo za nekih godinu dana rada tamo. samo moram nagovoriti tatu!


...i mozda FilthyMcNasty-ja da ti objasni kako se munjevito moze ustedeti dzak para tokom prve godine zaposlenja.

Citat:
ekonomija me dosta zanima i to je budućnost, pogotovo kod nas


MBA (business), marketing, ekonomija. To bi bila moja rang lista.

Citat:
a sociologija mi je ljubav


Potpuno zaboravi - od toga se neces 'leba najesti.

Citat:
I koliko da molbi pošaljem? Šta da ih sve isto napišem i šaljem na sve adrese ili? Koji su fakulteti ok, a dođu recimo 25 tisuća dolara?


Ovaj domaci zadacic ces morati sam da odguslas, ili da ti neko od mladjih da direktniji savet.

 
Odgovor na temu

zeko peko

Član broj: 71529
Poruke: 40
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: postdiplomski u Americi17.04.2007. u 03:14 - pre 206 meseci
znači u principu ako želim dati 25 tisuća dolara za školovanje na postdiplomskom vani, neće mi stajati na tom putu? :) :) voljni su primiti mojih 25 tisuća dolara?
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: postdiplomski u Americi17.04.2007. u 06:43 - pre 206 meseci
Voljni, samo su voljni i izbaciti te i zadrzati bar deo tvojih para ukoliko se ustanovi da nisi dorastao skoli
iz bilo kog razloga (nesnalazenje, lose vladanje jezikom, ne ide ti, pretesko gradivo...) pa ne uspevas da
polozis ispite.
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: postdiplomski u Americi17.04.2007. u 14:50 - pre 206 meseci
uz duzno postovanje prema ljudima koji se javljaju iz Amerike ja mislim da je ipak veoma tesko studirati tamo jer su skolarine jednostavno previsoke.

Kako sve to izdrzati kada je tempo na faksu ubitacan, a zakonski mozes da radis samo part time poslove, mislim sta ako:

- nemas vremena
- ne nadjes part time posao

Pored toga part time moze da donese max $1ooo, a gde je jos zivot i kojesta...
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

zeko peko

Član broj: 71529
Poruke: 40
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: postdiplomski u Americi17.04.2007. u 15:41 - pre 206 meseci
bome, jako je teško tamo biti 4 godine ili 5 koliko traje fakultet, ali otići na neki postdiplomski tamo koji traje godinu, dvije je sasvim druga stvar.. po meni.. godina, dvije je ništa.. samo mi je sad malo popustila volja, kad se tamo stalno neko ubija po Sveučilištima i školama. luda zemlja.. Engleska je nešto manje opasna zemlja, pa počinjem i nju razmatrati.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: postdiplomski u Americi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16074 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.