Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kondenzatori ????? za muziku u autu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: kondenzatori ????? za muziku u autu

[ Pregleda: 15215 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lefi123

Član broj: 136734
Poruke: 19
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon kondenzatori ????? za muziku u autu11.04.2007. u 20:40 - pre 206 meseci
zanima me koja je uloga kondenzatora ako u autu imam dva subwofera koji bi mi kondenzator trebo oni imaju neke oznake 0.5, 1.0, 1.5 šta je to ???????? dali je bitan auto i snaga zvučnika ????
 
Odgovor na temu

DEXA616
Dejan Markovic
Pancevo,Omoljica

Član broj: 113529
Poruke: 308
91.150.84.*

Sajt: www.dvbsupport.net


+1 Profil

icon Re: kondenzatori ????? za muziku u autu12.04.2007. u 10:12 - pre 206 meseci
nemoj da me drzis za rec ali dok se nekjavi neki strucnjak evo moih objasnjenja

kondezator ti sluzi da nebi opao napon kada bas udari i ugasi ti se pojacalo
meni a i kod moga ortaka je se to desavalo(mislim na gasenje) i na HU(head junitu) kada ga odpanjim
ali to smo resili vecim presekom zice za HU od fabricke

koliko sam ja cuo kondezator ti treba tek ako imas pojacalo od 1kw

ja naprimer posedujem pojacalo magnat rave560 i u bridzu ima kako kaze proizvodjac 2x200w sto sumjam
i uopste mi nije potreban kondezator
AMd Athlon XP 2500+ 1.83Ghz 512 of ram DDR 333 G force2 mx 440 SkyStar 2,3
 
Odgovor na temu

czarkovic
Beograd

Član broj: 130518
Poruke: 60
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: kondenzatori ????? za muziku u autu12.04.2007. u 10:43 - pre 206 meseci
Mislim da će ti ovo pomoći (prepisano je sa nekog sajta):

KONDENZATORI

Većina ljudi kopka istina o kondenzatorima. Šta je to što će poboljšati njihovu muziku za 50€ , odgovor je nažalost nište....

Kondenzator elektronska komponenta koja se sastoji od dve provodne ploče, međusobno odaljene izolatorom. Svojstvo kondenzatora ili ti kapacitatora je da, kumuliše el. energiju u sebi, to jest. Na krajevima ploča pod određenim naponom se sakuplja potencijal (energija), koja nemože da se oslobodi zato što se izolator nalazi između ploča. Sada dolazi najbolje kada skinemo kondenzator sa napajanja u njemu ostaje "zarobljena" energija, tako da kad bi spojili neki potrošač na njegove krajeve, kondenzator bi se ponašao kao baterija ali vrlo kratko. Mozemo reći da je kondenzator ustvari baterija koja se sporo puni i brzo prazni... pa šta će nam to onda ???

Kondenzatori koji se koriste za muziku u kolima su poprilično veliki tačnije njihov kapacitet je jednak kapacitetu cele zemljine kugle (ako mi ne verujete pitajte bilo kog profesora fizike). Tipične vrednosti kondenzatora u elektronskoj industriji su u mikro Faradima ili ti milionitim delovima Farada, dok je kondenzator koji se koristi kod auto audio sistema JEDAN Farad ili čak JEDAN I PO Farad (kugla i po , na to mu se svodi).

Verovatno se pitate čemu tolika energija služi , pa moglo bi se relativno lako objasniti da nije ustvari veoma komplikovano. Vaš audio sistem radi i crpi odredjenu snagu iz akumulatora, ali kad vi pojačate muziku dolazi i do povećanja potrošnje struje. Kako je audio signal nepravilnog oblika, ali da kažemo da je približan obliku sinusoide, što znači da je najveća potrošnja struje na pikovima ili ti u gornjim mrtvim tačkama signala. Tako da ukoliko je potroshnja prevelika za vash akumulator ili alternator, možete primetiti da vam osvetljenje na radio aparatu se prigušuje na udar basa u kolima. Ako ste preterali sa muzikom onda vam se najverovatnije gasi pojačalo ili kasetofon....

Rešenje?

U datom slučaju je jako korisno postaviti kondenzator, zato je i predvidjen da prilikom dužeg slušanja glasne muzike ne dođe do gašenja radio aparata ili treptanja osvetljenja, generalno smanjenja voltaže u kolima. Isto tako u SPL smislu, takmičarski gledano Kondenzator je najveći neprijatelj jer konstantno troši stuju na svoje dopunjavanje koja je neophodna pojačalu da ostvari maximalni rezultat u 30sekundi koje su predvidjene za merenje.


OBAVEZNO STAVI ODGOVARAJUĆE KABLOBE ZA NAPAJANJE POJAČALA (npr 20 kvadrata)
Intel Core 2 Duo E6600, MSi P965 Platinum, DDR2 Geil 2x1GB, MSi 7900GTO, HDD WD 320GB Sata2, Chieftec LBX-01-B-B-SL, PSU Corsair HX620W, Pioneer DVR-111D, Creative SB Live Platinum
 
Odgovor na temu

lefi123

Član broj: 136734
Poruke: 19
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: kondenzatori ????? za muziku u autu12.04.2007. u 11:39 - pre 206 meseci
ako metnem 2 subwofera nekih 200 do 300 rms 2 satelita 3Way (ova 4 zvučnika na pojačalo) i seriska muzika u autu 2 basa i dva visokotonca (na radio) auto je polo god 2006 zadnja serija dali mi treba kondenzator kod pojačala i dali se može spojiti pojačalo na seriski radio (radio ima mp3)
 
Odgovor na temu

lefi123

Član broj: 136734
Poruke: 19
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: kondenzatori ????? za muziku u autu12.04.2007. u 11:41 - pre 206 meseci
kak da znam koje pojačalo ima 1kw kolko je to otprilike W ????
 
Odgovor na temu

Abarth
Knin

Član broj: 59175
Poruke: 97
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: kondenzatori ????? za muziku u autu12.04.2007. u 13:55 - pre 206 meseci
1 kw = 1000 w !?
A pojačalo u autu sigurno nema 1000 w...
 
Odgovor na temu

czarkovic
Beograd

Član broj: 130518
Poruke: 60
91.150.104.*



Profil

icon Re: kondenzatori ????? za muziku u autu12.04.2007. u 21:36 - pre 206 meseci
Ako ti se ne greje i ne gasi muzika u toku vožnje onda ti ne treba kondenzator (uslov da su ti kablovi odgovarajućeg poprečnog preseka).U suprotnom ako ti se dešava sve gore navedeno ili primetiš da osvetljenje na HU (Head Unit) pri udaru basa trepće odnosno smanjuje onda ti ne gine kondenzator. Raspitaj se u nekim prodavnicama ali mislim da će ti odgovarati kondenzator od 1F (farad).
Intel Core 2 Duo E6600, MSi P965 Platinum, DDR2 Geil 2x1GB, MSi 7900GTO, HDD WD 320GB Sata2, Chieftec LBX-01-B-B-SL, PSU Corsair HX620W, Pioneer DVR-111D, Creative SB Live Platinum
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: kondenzatori ????? za muziku u autu

[ Pregleda: 15215 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.