Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cudni prekidi u wireless saobracaju

[es] :: Wireless :: Cudni prekidi u wireless saobracaju

[ Pregleda: 2324 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gogas
Sombor

Član broj: 53974
Poruke: 38
*.yubc.net.



Profil

icon Cudni prekidi u wireless saobracaju13.04.2007. u 21:59 - pre 207 meseci
Pozdrav svima!

Imam jedan cudan problem. Naime, laptop sa integrisanom wireless karticom (atheros AR5006EG) kacim na AP D-Link DWL-2100AP preko kog delim net. Signal je super, SNR je 57 dBm, u Windowsu kaze da se nakacio na AP na 54Mbit. Medjutim, povremeno sav saobracaj stane na sekundu-dve. Probao sam da pingujem AP i vecinom je ping 1ms, ali povremeno skace na 200-300ms (max. je bilo i oko 2000ms) a nekad cak kaze "Request timed out". Na AP se kacim samo ja, probao sam da promenim kabel koji ide od APa do switcha, cak sam probao i sa drugim AP-om... ista prica. Pri surfu ili downloadu se ne primecuje toliko, ali je nemoguce nprm. slusati radio preko neta. Link ka netu sigurno nije preopterecen, proverio sam a i sve radi OK kada se povezem kabelom (koji ide u isti onaj switch u koji ide i kabel od APa). Racunam da je problem u kartici ali mi nije jasno sta je u pitanju i kako to da resim. Probao sam sa "originalnim" drajverima (koje sam dobio uz laptop) za wireless karticu, a skinuom sam i najnovije drajvere sa Microsoftovog sajta. Nije pomoglo.
Svaka pomoc je dobrodosla.

Sve najbolje!
Real men write code using a chisel and hammer on granite stone. You bet
your ass you'll learn how to write small, tight, clean code quickly.
 
Odgovor na temu

sdurut
Mašinski šloser

Član broj: 76787
Poruke: 673



+66 Profil

icon Re: Cudni prekidi u wireless saobracaju14.04.2007. u 15:36 - pre 207 meseci
probaj da limitiras AP ili na laptopu na 802.11b standard na max 11Mbps. Mozda bude poboljšanja.
 
Odgovor na temu

Gogas
Sombor

Član broj: 53974
Poruke: 38
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Cudni prekidi u wireless saobracaju14.04.2007. u 16:09 - pre 207 meseci
Drugi AP koji sam probao je B uredjaj (OvisLink 1120). Nije pomoglo... Na oba APa sam se lepo kacio (max. brzina, signal excellent) ali je saobracaj katastrofa.
Real men write code using a chisel and hammer on granite stone. You bet
your ass you'll learn how to write small, tight, clean code quickly.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: Cudni prekidi u wireless saobracaju21.09.2007. u 00:30 - pre 202 meseci
pozdrav

imam slican problem sa protokom

inace koristim wireless internet i provajder ima nekoliko pristupnih tacaka po gradu i na vecinu mogu da se konektujem ali je problem isti na svakom uredjaju tako da ne znam da li je nesto do mene ili do njih?!
skoro sam kupio novi racunar i na njemu mi se isto desava a mislio sam da mi je problem do starog kompa pa da on nesto zeza ovo oko protoka iako to nije bas mnogo bitno izuzetno me nervira kod koriscenja skype-a ili msn-a kada svakih minutu "proguta" po 1-2 reci.
ako neko zna u cemu bi ovde mogao biti problem bilo bi extra!
jos da kazem da sam sad merio sa stopericom interval izmedju prekida i iznosi 63 sekunde.
signal je perfektan tako da to nije sigurno problem...a sta bi drugo moglo da bude nemam pojma osim ako nije neki problem kod provajdera.
evo screenshota da vidite o cemu se radi...


Shot at 2007-09-20

pozdrav i hvala unapred!
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Cudni prekidi u wireless saobracaju

[ Pregleda: 2324 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.