Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko domena - prevara ili ne

[es] :: Hosting :: Domeni :: Pomoc oko domena - prevara ili ne

[ Pregleda: 3300 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Pomoc oko domena - prevara ili ne19.04.2007. u 16:24 - pre 206 meseci
Necu navoditi firmu (barem ne za sada, dok ne proverim sve) o kojoj se radi itd.

Interesuje me sledece i svaka pomoc ce dobro doci.

Uplacen je domen pre godinu dana na godinu dana + host, e sada domen je istekao i planiram da uplatim i hosting i domen negde drugde, a jedan "drugar" planira da nastavi kod istih sve, medjutim njemu su rekli da posto mu je istekao domen da se sada mora cekati nesto dugo, tipa 6 meseci da bi opet taj isti domen mogao da se registruje ili kao da plati dodatno pa ce to brze ici ???? Jel je ovo klasicna prevara?

A ja sam gledao oko svog domena i video da traje do 2008 ?? I ako je 2007 bio kraj (uplaceno godinu dana), pretpstaljvam da me ceka ista prica od tih, takodje kada sam gledao preko ovih whois sajtova sve se vodi na tu firmu, ne na firme koje su uplatile domen.

Nadam se da me razumete, jel moze neki vise info, jel je ovo klasicna prevara ili sta? Posto imam takav osecaj...

Hvala

_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

kebic
Novi Sad

Moderator
Član broj: 69732
Poruke: 453
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc oko domena - prevara ili ne19.04.2007. u 18:47 - pre 206 meseci
Evo druze da ti ja odgovorim na jedan deo pitanja, pazi ako je domen provajder registrovao na sebe onda je to prevara a sto se tice domena koji je istekao o tome imas dosta postova na forumu ali je u sustini istina da se mora cekati neki period.


Pozz
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Pomoc oko domena - prevara ili ne19.04.2007. u 21:35 - pre 206 meseci
Hvala na odgovoru.

Ma da registrovao je na sebe domene obe firme :(, i ako je sve placeno preko racuna itd. Sva sreca pa sam trecu firmu uputio na sajt koji ti stoji u potpisu i sve je ok.

Ma ne znam... moja firma je trenutno bez sajta, kod njih mi ne pada na pamet da ponovo uplatim, a sada ne znam ni kako cu negde drugde jer ce i meni sigurno prosuti istu pricu, jer gde god da proverim prijavljuje mi kao da je taj moj domen jos uvek zauzet i ako bi trebalo da je isteklo pre 10-tak dana, kao i ovoj drugoj firmi :(.

Ne znam sta da radim... moracu jos da se raspitam i da vidim kako, ali ako pokusavaju nesto... skoro sam ubedjen da nece uspeti ;).

Ajde jos uvek necu da napisem koja je firma, da ne bi posle ispalo nesto da nisam upravu, pljuvacu ih kada budem 100% siguran, ali ovo sto si rekao jesu.... registrovali su sve na sebe, jer imam i ovaj sajt abimc.com koji je kod drugar i kada sam proveravao moje ime pise, znaci registrovan je na mene.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

connectingn

Član broj: 104994
Poruke: 44
195.252.79.*



Profil

icon Re: Pomoc oko domena - prevara ili ne19.04.2007. u 21:35 - pre 206 meseci
Nema veze ako je domen istikao, nema potrebe da se ceka, on ima pravo da u narednih 30 dana posle isteka domena da produzi domen bez bilo kakve naknade, to je zastita ako zaboravis da produzis domen. To sto ti ljudi kazu da je domen zauzet i ako je istekao pre 10 dana. je tacno, mozda on nije produzen ali vlasnik ima tih 30 dana da produzi domen.
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Pomoc oko domena - prevara ili ne20.04.2007. u 15:08 - pre 206 meseci
Oni su njemu rekli da treba da se ceka dosta i kao nesto moze se nesto naknadno platiti pa da se sve to ubrza, inace radi se o ehost-u. Sto je meni mnogo cudno, posto sam i ja imao sve preko njih stim sto ja hocu sve da uplatim sada negde drugde, dok taj lik je ponovo hteo kod njih da nastavi, ja sam im poslao mail, ali mi ne odgovaraju... rekao sam im sta me interesuje i da zelim drugde jer nisam bio zadovoljan... tako da mi verovatno nece ni odgovoriti.

Zato je i meni cudno, ako je istekao... zasto ne bi mogao (on, a i ja) da uplati ponovo taj isti domen, po istoj ceni, ali sta je problem on je spreman da plati vise jer njemu treba zbog firme... naravno rekao sam mu da ni slucajno ne placa nista.

Inace kao sto rekoh i moj i njegov domen su registrovani na njih, a ne na ime (moje i njegove) firme... :S.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

connectingn

Član broj: 104994
Poruke: 44
195.252.79.*



Profil

icon Re: Pomoc oko domena - prevara ili ne20.04.2007. u 18:54 - pre 206 meseci
Domen nije istekao, i zato ti ne mozes da ga registrujes, kao sto rekoh posle isteka ima period od 30 dana. kad ne moze niko osim vlasnika domena da ga produzi. I oni lazu kad ti kazu da moras da platis vise da bi ti obnovili domen, cena je ista, a sto ne uradis transfer domena? Neka promene podatke da se domen vodi na tebe.
To sto ti ne odgovaraju pokazuje samo koliko je kompanija ozbiljna.
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Pomoc oko domena - prevara ili ne20.04.2007. u 19:38 - pre 206 meseci
Ocigledno su neozbiljni inace nisam uopste bio (nismo bili) zadovoljni njima.

Stvar je u tome sto da, ocigledno domen nije istekao, ali to onda znaci da su oni uplatili ili sta vec, duzi perdio, jer mi smo uplatili po godinu dana za pocetak, sto je u mom slucaju isteklo pre 10-tak dana, a u njegovom (tj. slucaju njegove firme) pre cini mi se mesec+ dana.

Videcu da promene podatke, ali cisto sumjnam da ce hteti, kada su nastupili sa ovakvim ofucanim forama. Javicu sta je bilo, inace mail mi jos uvek nije stigao, verovatno gledaju "pa on nece i dalje kod nas, ko ga je*e, zasto da mu odgovorimo",.. ako sve ispadne da je istina, a sve mi se cini da jeste (nazalost), napravicu im veoma lepu "anti"-reklamu"

poz

p.s. Ako neko ima jos neku informaciju znaci ce mi.

[Ovu poruku je menjao abishai dana 21.04.2007. u 00:41 GMT+1]
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Pomoc oko domena - prevara ili ne20.04.2007. u 23:58 - pre 206 meseci
evo inace

Registry Data Close
ICANN Registrar: ENOM, INC.
Created: 10-apr-2006
Expires: 10-apr-2008
Registrar Status: clientTransferProhibited
Whois Server: whois.enom.com
Name Server: DNS1.NAME-SERVICES.COM

A uplaceno je godinu dana u oba slucaja... i sta se moze uraditi u ovom slucaju?
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Pomoc oko domena - prevara ili ne23.04.2007. u 11:23 - pre 206 meseci
Upravo sam zavrsio razgovor sa covekom koji je takodje uplatio kod njih (to je onaj drugi domen o kome sam govorio), ladno su mu rekli "imas jos par dana da uplatis do isteka domena", on je uplatio 4k din. za 5 godina (domen) i onda mu javljaju, pa znas to je isteklo ?? Kada je pitao kako je isteklo, poslali ste mi profakturu itd. ja sam uplatio, na to je dobio odgovor "pa pogresili smo".

Novac mu nisu vratili, zavlace ga, pricaju mu od sutra do sutra ce ga zvati, a inace traze mu tipa 200e da produzi domen.

Radi se o ehost-u, nazalost ja sam mu rekao da tamo uplati jer sam i ja u tom periodu uplatio za svoju firmu i zeznuo i sebe i njega.

[Ovu poruku je menjao abishai dana 25.04.2007. u 03:09 GMT+1]
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Domeni :: Pomoc oko domena - prevara ili ne

[ Pregleda: 3300 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.