Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje J-1 vize za rad u USA!

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje J-1 vize za rad u USA!

[ Pregleda: 12235 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

coas84

Član broj: 103091
Poruke: 4
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Dobijanje J-1 vize za rad u USA!04.05.2007. u 14:05 - pre 205 meseci
Prosle godine sam isao u USA na Work & Travel program, bilo mi je ok. Razmisljam da idem sedece godine, interesuje me kakve su sanse dobijanja vize za rad na 4-5 meseci, a da ne idem preko studenskih programa, jer realno uzimaju dosta novca.
Gazda kod koga sam radio obecao mi je garantne papire.
Koja je procedura?
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Dobijanje J-1 vize za rad u USA!05.05.2007. u 06:16 - pre 205 meseci
Nesto si malo pobrkao stvari:

J-1 viza (exchange visitor) se obicno daje postdiplomcima a najcesce postdoktorantima da provedu neko
vreme na razmeni naucnih iskustava po fakultetima i naucnim laboratorijama.

H-1B viza (radna viza) je verovatno to na sta si zapravo mislio. Za nju ti je potrebno da te firma podrzava
u apliciranju. Trenutno je situacija sa ovim vizama blago reci jeziva. Kongres odobrava nekoliko stotina hiljada
tih viza godisnje, nova kvota se odobrava negde u oktobru, lista cekanja se nagomilava preko cele godine, tako
da 'planu' za dva-tri dana.

Ako si van USA, firma mora da bas strasno zeli da im dodjes da bi te cekali toliko vremena sa neizvesnim ishodom.
(Naprimer: Linus Thorvalds (tatko na Linux) je dobio H-1B vizu od Transmeta Corp).

Ako si vec u USA (naprimer, diplomirao si na nekoj skoli), onda u okviru studentske vize dobijas tzv. practical training
tj. dozvolu da u roku od godinu dana trazis i nadjes posao (i da naravno budes placen). Iako se moze koristiti u svako
doba tokom studija (na parcice, kumulativno u trajanju od godinu dana), obicno se ostavi u komadu za posle zavrsetka
studija. Iz ovog statusa se obicno prelazi u H1-B - firma ima vremena da zapocne proces i da stignes na red.

Ako si mlad, i osecas da imas jos toga da naucis u skoli, bolje pocni kao student.

 
Odgovor na temu

coas84

Član broj: 103091
Poruke: 4
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Dobijanje J-1 vize za rad u USA!05.05.2007. u 10:49 - pre 205 meseci
---------------------------------
Ahhh...imagining that irresistible "new car" smell?
Check outnew cars at Yahoo! Autos.
--0-366141982-1178358353=:96210
Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1
Content-Transfer-Encoding: 8bit

<div>Cao Milanche, hvala ti za mail, ali mislim da me nisi bas najbolje razumeo. Ja sam bio prosle godine u New Hampshir-u, preko W&amp;T programa, radio sam u jednom decijem parku skoro tri meseca. Za taj program sam dobio J-1 vizu, (upravo je gledam u pasosu).</div> <div>Planiram ponovo da odem sledece godine, ali radi se o tome da mi se ne daje 2000$ za ceo program, vec me interesuje kakve su sanse da zabidjem Agencije koje salju studente i bezdusno im uzimaju velike pare. Mislio sam, da mi gazda posalje garantno pismo, da ja zakazem u ambasadi, odem na razgovor i to je to. </div> <div>Interesujeme da li nam ceo posao oko dobijanja J-1 ili neke druge radne vize, zaista odradjuju te preskupe agencije, ili ja jednostavno mogu da to odradim bez njih.</div> <div>Unapred zahvalan, COAS<BR><BR><B><I>milanche &lt;[email protected]&gt;</I></B> wrote:</div> <BLOCKQUOTE class=replbq style="PADDING-LEFT: 5px; MARGIN-LEFT: 5px; BORDER-LEFT: #1010ff 2px solid">Nesto si malo
pobrkao stvari:<BR><BR>J-1 viza (exchange visitor) se obicno daje postdiplomcima a najcesce postdoktorantima da provedu neko<BR>vreme na razmeni naucnih iskustava po fakultetima i naucnim laboratorijama. <BR><BR>H-1B viza (radna viza) je verovatno to na sta si zapravo mislio. Za nju ti je potrebno da te firma podrzava<BR>u apliciranju. Trenutno je situacija sa ovim vizama blago reci jeziva. Kongres odobrava nekoliko stotina hiljada<BR>tih viza godisnje, nova kvota se odobrava negde u oktobru, lista cekanja se nagomilava preko cele godine, tako<BR>da 'planu' za dva-tri dana. <BR><BR>Ako si van USA, firma mora da bas strasno zeli da im dodjes da bi te cekali toliko vremena sa neizvesnim ishodom.<BR>(Naprimer: Linus Thorvalds (tatko na Linux) je dobio H-1B vizu od Transmeta Corp).<BR><BR>Ako si vec u USA (naprimer, diplomirao si na nekoj skoli), onda u okviru studentske vize dobijas tzv. practical training <BR>tj. dozvolu da u roku od godinu dana trazis i nadjes posao (i da
naravno budes placen). Iako se moze koristiti u svako<BR>doba tokom studija (na parcice, kumulativno u trajanju od godinu dana), obicno se ostavi u komadu za posle zavrsetka<BR>studija. Iz ovog statusa se obicno prelazi u H1-B - firma ima vremena da zapocne proces i da stignes na red.<BR><BR>Ako si mlad, i osecas da imas jos toga da naucis u skoli, bolje pocni kao student.<BR><BR><BR><BR>--<BR>http://www.elitesecurity.org/p...R><BR>Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/p...e#259299<BR><BR>Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<BR>esauth:259299:9cfbd5c480b204959bfab50c67a09454<BR>
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

Član broj: 6411
Poruke: 392
*.ikomline.net.



+120 Profil

icon Re: Dobijanje J-1 vize za rad u USA!07.05.2007. u 09:39 - pre 205 meseci
J-1 viza (exchange visitor)
se daje sasvim regularno obicnim studentima *(od druge godine studija pa i apsolventima) koji idu preko respektabilnih
agencija na summer poslove
a ti poslovi nisu razmena, striktno i samo,
naucnih iskustava po fakultetima i naucnim laboratorijama, vec low level tipa ciscenje, odrzavanje i slicno...

U zavisnosti preko koje agencije odlucis dobijas mogucnost izbora bilo J-1 il H2B il H1B vize
(mada po licnom iskustvu vecina agencija u srbiji radi J1 usled relativno lakse procedure -
ja sam pre 15-ak dana dobio J1 bilo je 4-5 pitanja u ambasadi i have a nice trip )

Mogucnosti da ti covek posalje garanciju iz amerike za tebe i da sa tom garancijom dobijes vizu u srbiji
normalno postoji, ali taj covek koji ti salje garanciju za posao mora da pokaze da ne uspeva da nadje odgovarajucu osobu za posao
koji ima, te da je zbog toga prinudjen da poziva tebe odavde da ides kod njega i da radis. Ako su u pitanju poslovi odrzavanja, prodaje i slicno mogucnosti dobijanja vize su u domenu teorije, te zbog toga mora da se iskesiras agencijama koje ti sredju DS-2019 formular kao osnovni papir koji ti sluzi za vadjenje vize, potvrdu nadjenog posla tamo i ostalo



i poseti obavezno www.workandtravelforum.com pa idi na sekciju forum
tamo ces naci obilje korisnih infrmacija



 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje J-1 vize za rad u USA!

[ Pregleda: 12235 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.