Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

prevare kod wireless provajdera

[es] :: Wireless :: prevare kod wireless provajdera

[ Pregleda: 3998 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wildpacket

Član broj: 144632
Poruke: 2
77.46.245.*



Profil

icon prevare kod wireless provajdera07.05.2007. u 23:07 - pre 205 meseci
ljudi,

uzmem ja wireless od jednog wireless provajdera koji se zove isto kao i televizija.pošto nije bilo nikoga drugog zainteresovanog, morao sam sam da finansiram opremu, tj. da platim DEPOZIT od 10000 din za opremu. Koristio sam to par meseci, dok nisam dobio adsl. Pozovem ih i kažem im da ne želim više njihove usluge, oni kažu ok, doćićemo da skinemo opremu. Ja pitam:A depozit? Oni kao - depozit se ne vraća, to smo vam rekli, to piše u ugovoru (koji, usput, nismo potpisalI). Meni već počelo da kuva u stomaku. Ja se tu kao nešto raspravljao i oni kažu mi ćemo da dođemo po opremu....Ja za vikend nisam bio tu, vratim se, nema opreme na krovu zgrade...
Za svo to vreme, ni jedan račun nisam dobio od njih na osnovu kog bih im uplatio, već kad prođe mesec, oni me isključe, pa ja uplatim, oni me uključe i sve tako...
Mesečna pretplata za 256k flatrate im je 2100din, što je možda mnogo, ali kad ne može drugačije...

Sad ja vas pitam - jel vama normalno da se depozit ne vraća, naročito kad vam neko to i ne kaže (nego va spravi budalom da je to rekao)?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

n1tr0
Freelance
Cortanovci / NS

Član broj: 55279
Poruke: 465
80.93.231.*

Sajt: grubicv.iz.rs


+2 Profil

icon Re: prevare kod wireless provajdera07.05.2007. u 23:45 - pre 205 meseci
Pa ako je depozit valjda se vraca...
Bilo bi ti pametnije da si malo pretrazio teme na forumu i ti platio svoju opremu, pa bi je kasnije mogao prodat.

Ja sam npr. platio prikljucak 1000din, a opremu sam kupovao sam, medjutim bilo je i akcija da za losiju opremu(za one koji su blize AP-u) kod mog providera dobijes, platis je, a kada raskines ugovor oni ti vrate pare ili ti zadrzis opremu(ti biras...).
Ta cena nije toliko strasna ako je net radio OK, evo recimo moj provider sada daje za 2200din 512/512 i radi extra(sa 15km).

Moj savet ti je:
- uvek trazi da vidis ugovor, procitas ga i ako je ok potpise i naravno jedan primerak tebi jedan njima - sve sa pecatom
- obecaj drugarima pivo i naplavi te sto su ti skinuli opremu a nisu vratili pare
 
Odgovor na temu

MasterBeet
Miroslav Milošević
Web developer, ates International GmbH
Niš, Sokobanja

Član broj: 74203
Poruke: 84
212.200.145.*

Jabber: master_beet@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: prevare kod wireless provajdera07.05.2007. u 23:55 - pre 205 meseci
Hm.... čudan neki provajder. Koliko ja znam da većina wireless provajdera daju nekoliko opcija za nabavku opreme. Evo nekih primera:
1. Sam nabaviš opremu,
2. Kupiš je od provajdera, i
3. Iznajmiš opremu od provajdera

I to je sve jeftinije nego što si ti dao samo depozit, ajde da ti je bar oprema ostala... a oni ti i opremu pokupili a pare neće da vrate, ej bre ljudi, ima li zakona u ovoj državi.
Idi kod tog provajdera i traži im pare, nema ti druge, ja bih to uradeo da sam na tvom mestu.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Salgeras
Salgeras

Član broj: 21155
Poruke: 180
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: prevare kod wireless provajdera08.05.2007. u 09:09 - pre 205 meseci
@wildpacket,
da to nije ArtCommunication? Ovaj tvoj slucaj mi toliko lici na njih. Ako jeste, nemoj da se cudis..vece neprofesionalce, a koliko vidim iz tvog posta,i lopuze, ja jos nisam video..Ja imam samo negativna iskustva sa njima.

Sta ces?Mozes da odes da im trazis pare,al u najboljem slucaju ces poljubiti vrata. Gazdu, naravno, neces ni videti..

Sledeci put pamet u glavu i prvo sebe obezbedi!!

Pozdrav!
Registered Linux User #460193
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.ricky.adsl.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: prevare kod wireless provajdera08.05.2007. u 15:43 - pre 205 meseci
jel imas ti neki papir? neki ugovor, revers, potvrdu i slicno?
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

wildpacket

Član broj: 144632
Poruke: 2
77.46.245.*



Profil

icon Re: prevare kod wireless provajdera08.05.2007. u 19:08 - pre 205 meseci
Naravno da imam neke papire. Ugovor nikada nismo potpisali, ali imam uplatnice ka njima, jednu od 10000 din na ime depozita, i jedno 5-6 uplatnica po 2100 din za korišćenje....
Obzirom da su mi bežične komunikacije, nameravam na "svoj" način to da uradim :) xexe

Salgeras, pogodio si...
Ja ne mogu da verujem kakvi su ti ljudi, ali desiće im se na sajtu (ako bude bilo sajta) da im je status wifi mreže crven....
Ako išta može da me iznervira to su prevaranti....
Ipak oni imaju svoje AP-ove na poznatim mestima, a ti Mikrotikovi opet rade na poznatim frekvencijama, pa ....videćemo nešto ....

 
Odgovor na temu

Mbit

Član broj: 87574
Poruke: 184
*.abakusbp.net.



+6 Profil

icon Re: prevare kod wireless provajdera08.05.2007. u 19:47 - pre 205 meseci
prvo traži novac nazad, ili opremu, budi dosadan, sedi tamo i traži, ponavljaj milion puta iste rečenice, pravi se malo kako da kažem šušumigu, ne diži tenziju nego samo vrti priču i ne mrdaj, kada im totalno izgnjaviš živce vratiće ti novac ili opremu, osvetu ostavi po strani, nećeš im mnogo nauditi.
 
Odgovor na temu

skijash
Nikola Petrović
Software engineer, Vast.com
BG

Član broj: 8511
Poruke: 344
194.106.181.*

Sajt: www.mafiamotorsport.org


+2 Profil

icon Re: prevare kod wireless provajdera09.05.2007. u 09:44 - pre 205 meseci
Samo pomeni prijatelja inspektora, i mislim da ce se drugacije postaviti. Svi oni nesto muljaju na crno tako da im se ne isplati da zbog 10k rizikuju da im inspektor nadje svasta i naplati im ko zna koliku kaznu...
...:::|skijash|:::...
www.beoprint.rs ::: www.mafiamotorsport.org
 
Odgovor na temu

Gedoras

Član broj: 131793
Poruke: 90
194.106.186.*



Profil

icon Re: prevare kod wireless provajdera10.05.2007. u 16:06 - pre 205 meseci
Pa dobro bre, jel si ti covek il' sta si. Jel to znaci da i ja mogu da ti dodjem u kucu i uzmem nesto, tek tako?
Ako ih se vec plasis i nesmes da ih rastocis od batina prijavi kradju opreme policiji.
Prikupi sve te uplatnice i sve sto imas kao dokazni materijal, kontaktiraj finansijsku policiju, trzisnu inspekciju...
Podnesi tuzbu sudu.

Ako na toj uplatnici PISE depozit, oni su u obavezi da ga vrate. Stvarno me boli i glava i stomak od tih srpskih definicija svega i svacega:
"bespovratni depozit", "bespovratni kredit".

Pozdrav,

PS. Jel ima ta sibicerska bagra automobile, saznaj gde ih parkiraju i hm... hm... poukljucuj im alarme.
Everything is average nowadays.

 
Odgovor na temu

Kolins Balaban
Kolins Balaban
Srednja bosna

Član broj: 4847
Poruke: 1318
*.team.ba.

ICQ: 166070540


+8 Profil

icon Re: prevare kod wireless provajdera10.05.2007. u 19:10 - pre 205 meseci
cccc sta sve neces vidjeti. to treba izudarat dobro, kradu ti na tvoje vlastite oci grrrrrr kako neko moze biti pokvaren toliko. napravi se budala, otidji u firmu, i polupaj tamo sve sto stignes. Sa nekima se ne moze na fin nacin, ako nece fino, onda se moras spustiti na njihov nivo, ili ode 10000 din za djabe, a nikom ne padaju s neba danas.
MyCoNfa:
CPU: AMD Phenom II X4 965 3,4GHz BOX
Maticna:Asus M4A89GTD PRO
RAM: Corsair 4x2GB 1600MHz, 9-9-9-24
Grafa: Diamond ATI 5870 1GB
HDD:3xWD 320GB AAKS, stripe raid
DVD/RW:LG,SATA
SilverStone SST-ST50F 500W
CoolerMaster CM690
LG 24" 2453TQ-PF
Tastatura A4Tech X7 G800
Stakor: A4Tech X7-755FS
 
Odgovor na temu

draganbg82
Dragan Tomic
Beograd

Član broj: 9415
Poruke: 294
*.artcommunication.co.yu.



Profil

icon Re: prevare kod wireless provajdera10.05.2007. u 19:51 - pre 205 meseci
Ispalo je da si dao ucesce a ne depozit
Sve sto radis, radi sa silom.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: prevare kod wireless provajdera

[ Pregleda: 3998 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.