Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

POI u dvadesetak zemalja Evrope za 9 razlicitih programa

[es] :: GPS :: POI u dvadesetak zemalja Evrope za 9 razlicitih programa

[ Pregleda: 4535 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vitruvian
vitruvian

Član broj: 136376
Poruke: 6
*.catv.broadband.hu.



Profil

icon POI u dvadesetak zemalja Evrope za 9 razlicitih programa11.05.2007. u 04:50 - pre 206 meseci
Nedavno je pokrenut novi sajt sa POI adresama iz mnogih zemalja Evrope. Trenutno ima vise od 16000 POI adresa koji se mogu koristiti u najpopularnijim programima (Destinator, Garmin, Google Earth, iGO/MioMap, Navigon, Route 66, TomoTom i ViaGPS Cardinale).

http://www.poiplaza.com/

Baza podataka je besplatna svim korisnicima, ukoliko ga ne koriste u komercijalne svrhe. Ima svega nekoliko adresa iz Srbije, stoga se ocekuje doprinos clanova.
 
Odgovor na temu

micky
Beograd

Član broj: 1819
Poruke: 286
212.200.241.*



+4 Profil

icon Re: POI u dvadesetak zemalja Evrope za 9 razlicitih programa15.05.2007. u 21:53 - pre 206 meseci
Sajt je odlican ,samo mi nije jasno skinuo sam program IGO explorer koji je free i ne polazi mi za rukom da spojim vise POI npr. pumpe restorane u jedan igo.db file ...
Kada sve spojim i posaljem na PDA ili mi se obrisu neki POI ili nestanu moji POI :(


(nadam se da me je neko razumeo )
 
Odgovor na temu

vitruvian
vitruvian

Član broj: 136376
Poruke: 6
*.catv.broadband.hu.



Profil

icon Re: POI u dvadesetak zemalja Evrope za 9 razlicitih programa19.05.2007. u 00:16 - pre 206 meseci
Vrlo jednostavno. Ucita se vise igo.db-a, pa se slozi u jedinstveni fajl, koji se ponovo zove igo.db. Ukoliko proces nije razumljiv, napravicu kompilaciju po zelji, stavise sa detaljnim opisom.

 
Odgovor na temu

vitruvian
vitruvian

Član broj: 136376
Poruke: 6
*.catv.broadband.hu.



Profil

icon Re: POI u dvadesetak zemalja Evrope za 9 razlicitih programa19.05.2007. u 09:11 - pre 206 meseci
Instrukcije za spajanje datoteka (korak po korak):

1. Pokreni POI Explorer.
2. Ucitaj prvi igo.db po izboru komandom File/Import/iGO database from file (offline) ili jednostavnije Ctrl+J.
3. Ucitaj sve zeljene datoteke sa komandom iz tacke 2. U polju iGO POI Database ce se redjati ucitani fajlovi.
4. Spoji sve fajlove u jedan komandom File/Export/iGO database to file (offline) ili jednostavnije Ctrl+D. U ovom slucaju potrazi bilo koji igo.db fajl u racunaru koji ce biti prepisan. Ako ne nadjes takav fajl, skini bilo koji sa www.poiplaza.com. Bez ovog igo.db fajla komanda se NECE izvrsiti. Novi, spojeni igo.db kopiraj u navigacioni uredjaj.
5. Spojeni fajl se pomocu ActiveSynca moze direktno upisati u navigacioni uredjaj na isti nacin opisan u tacci 5 komandom Ctrl+E.
6. Spajanje se moze vrsiti u bezbroj kombinacija (znaci cak i iz razlicitih zemalja) sa izuzetkom radara, koji se tretiraju na drugi nacin. Stavise neke POI adrese sadrze cak i telefonski brojeve koji se moze direktno nazvati iskljucivo iz iGO Plusa.

 
Odgovor na temu

[es] :: GPS :: POI u dvadesetak zemalja Evrope za 9 razlicitih programa

[ Pregleda: 4535 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.