Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kolika je plata nekom ko radi u EPS,EMS,EDB....

[es] :: Vodič za posao :: Kolika je plata nekom ko radi u EPS,EMS,EDB....

[ Pregleda: 13847 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

velimirlackovic
Velimir Lackovic
Pancevo

Član broj: 10849
Poruke: 66
212.235.175.*

Sajt: www.energetika.co.yu


Profil

icon Kolika je plata nekom ko radi u EPS,EMS,EDB....14.05.2007. u 21:11 - pre 205 meseci
Znam da je ovo pitanje malo glupo ali jednostavno nisam imao koga da pitam.

Dakle koliku platu može očekivati tek neko sa VII stepenom stručne spreme
(ETF-energetika) sa tek zavrsenim fakultetom a da radi na primer u EDB, EPS
ili EMS...to jest nekoj od državnih firmi. Zanima me čisto onako okvirno...da
znam šta mogu da očekujem

Hvala :)
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Kolika je plata nekom ko radi u EPS,EMS,EDB....14.05.2007. u 21:22 - pre 205 meseci
samo se ti ubaci u drzavnu firmu i ne brini puno za platu. Sve ih je manje i uskoro ce biti klanica dodji do poslednjih utocista sigurnog hleba plus raznoraznih benificija.
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Re: Kolika je plata nekom ko radi u EPS,EMS,EDB....14.05.2007. u 22:47 - pre 205 meseci
Kao što je Pneos rekao, plata je samo jedan od faktora koje treba razmotriti prilikom zapošljavanja. Situacija je trenutno takva da je teško naći posao u privatnom sektoru koji zadovoljava većinu kriterijuma, barem za većinu nas smrtnika. Državna firma znači sledeće stvari: redovna i precizno definisana plata (kolika god da je), normalno radno vreme (prekovremeni rad je izuzetak i plaća se, što je retkost u privatnim firmama), razna prava sadržana u kolektivnim ugovorima tipa slobodni dani za razne važne događaje u životu, relativno siguran posao, sindikalna zaštita (kakva takva) neke firme obezbeđuju razne pogodnosti kao npr. plaćanje zdravstvenih troškova, školovanja itd. Pored svega, iako se mnogi neće složiti, često je u velikim sistemima lakše steći kvalitetno radno iskustvo, jer često imaju opremnu nedostupnu većini manjih, uglavnom privatnih firmi.

Toliko toga, a ti odma "kol'ka plata"

 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
91.150.101.*



+7 Profil

icon Re: Kolika je plata nekom ko radi u EPS,EMS,EDB....14.05.2007. u 23:00 - pre 205 meseci
@Alter Ego

U pravu si samo tako, ali ipak mislim da je kinta il' novac, tj. visina istog, i te kako, najbitniji faktor.
Nazalost.
Chovek zavrshi faks i otje da se umuva u drzavnu firmu ili javno preduzetje koje chvrsto stoji na nogama. Hotje posao, a ako vetj nema, sigurno je da kasnije hotje da zasnuje i porodicu.
Moje mishljenje je da bi neki minimalac dovoljan za zivot bio oko 50.000 dinara mesechno (po osobi). U EPS-u je, chini mi se dosta dobro. Chak i kod nas u malom graditju je super kod njih, bez obzira shto je ostatak prosechnih plata oko 12-15 hiljada, shto je dvoljno ako imash regulisan socijalni status?
Jeste malo morgen.

Velimire, na pravom si putu ne odustaj!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Kolika je plata nekom ko radi u EPS,EMS,EDB....14.05.2007. u 23:16 - pre 205 meseci
Citat:
Alter Ego: Kao što je Pneos rekao, plata je samo jedan od faktora koje treba razmotriti prilikom zapošljavanja. Situacija je trenutno takva da je teško naći posao u privatnom sektoru koji zadovoljava većinu kriterijuma, barem za većinu nas smrtnika. Državna firma znači sledeće stvari: redovna i precizno definisana plata (kolika god da je), normalno radno vreme (prekovremeni rad je izuzetak i plaća se, što je retkost u privatnim firmama), razna prava sadržana u kolektivnim ugovorima tipa slobodni dani za razne važne događaje u životu, relativno siguran posao, sindikalna zaštita (kakva takva) neke firme obezbeđuju razne pogodnosti kao npr. plaćanje zdravstvenih troškova, školovanja itd. Pored svega, iako se mnogi neće složiti, često je u velikim sistemima lakše steći kvalitetno radno iskustvo, jer često imaju opremnu nedostupnu većini manjih, uglavnom privatnih firmi.

Toliko toga, a ti odma "kol'ka plata" ;)


U pravu si... U privatnoj firmi si ograničen na 20 radnih rana godišnjeg odmora, a u državnoj iskoristiš to, pa onda uzmeš još 3 meseca bolovanja pride... U privatnoj firmi radiš od 9 do 17, a u državnoj od 8 do 13... U privatnoj firmi čak i moraš nešto korisno da radiš, dok te u državnoj sigurno niko neće ometati u dnevnom ispijanju kafa i čitanju novina. U privatnoj firmi ćeš zbog posla nekad možda morati i da ostaneš prekovremeno, dok u državnima taj problem sigurno nećeš imati jer se tamo ionako ništa ne radi ni o toku radnog vremena. Radeći u privantoj firmi ćeš plaćati kredit za auto, dok ćeš u državnoj dobiti markicu za džabe... A platu ćeš imati precizno definisanu, koja izuzetno neprecizno stiže na tvoj račun, i još kao added value dobijaš i to što ćeš skupštinske prenose pratiti sa izuzetnim emocijama (kao recimo fudbalske utakmice) jer će dupe tvoje porodice direktno zavisiti od volje onih buzdovana tamo...

I da na nabrajam dalje, samo napred...
 
Odgovor na temu

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Re: Kolika je plata nekom ko radi u EPS,EMS,EDB....14.05.2007. u 23:33 - pre 205 meseci
Ventura, to da u državnim firmama SVI ispijaju kafe i da se baš ništa ne radi je stereotip. Za državne firme je tipično da mali broj ljudi zarađuje pare za veliku većinu koja lelemuda i bavi se "politikom". I ja govorim o relativno stabilnim uslovima za zaposlene u državnim firmama, a ne o zloupotrebama, što je posebna tema. Za mene lično su podjednako važni uslovi rada i mogućnost usavršavanja, a u gradu gde živim, ono što me zanima mogu da radim samo u 2-3 firme, i zamisli, sve su državne!
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
89.216.199.*



+165 Profil

icon Re: Kolika je plata nekom ko radi u EPS,EMS,EDB....14.05.2007. u 23:55 - pre 205 meseci
@velimirlackovic
čovek sa takvom školom gubi vreme u Srbiji !!!
Kanada N.Zeland..biraj !!!
Ja da imam tako nešto u "fioci" nebi razmišljao sekundu!!!


 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.ev.co.yu.



+110 Profil

icon Re: Kolika je plata nekom ko radi u EPS,EMS,EDB....15.05.2007. u 06:44 - pre 205 meseci
Za EPS, EDB i sl:

Pocetna plata bi ti bila oko 35000 - 40000 din, tj. 80% od ove cifre ako si preimljen kao pripravnik (pripravnicka plata je 80% od osnovne, pripravnicki najmanje traje 6 meseci a za VII stepen najcesce godinu dana).

Za EMS :

Ovde ne znam konkretnu cifru ali znam sigurno da imaju bolje plate od EPS-a. (Isto vazi ovo za pripravnicki sto sam naveo gore).


...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

velimirlackovic
Velimir Lackovic
Pancevo

Član broj: 10849
Poruke: 66
*.fe.uni-lj.si.

Sajt: www.energetika.co.yu


Profil

icon Re: Kolika je plata nekom ko radi u EPS,EMS,EDB....15.05.2007. u 07:17 - pre 205 meseci
Hvala na odgovorima....

Znao sam da ce pomalo zvucati glupo ali sta da se radi....

Mislim ja znam da nesto radim i mogao bih to da radim na nekom drugom mestu
ali postoji realna mogućnost da se posle završetka faksa na preporuku profesora
nađem u nekoj od ovih firmi, najverovatnije EMS-u, tako da sam i pomislio da
je to sasvim dobro za početak, bar dok se ne stekne neko iskustvo.
Iz tog razloga me je to zanimalo....

I još nesto...sa tom strukom izbor i nije bas preveliki....koliko se ja razumem
u Srbiji se 90% fimi koje se bave krupnom energetikom nalaze u vlasništvu države.
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.ev.co.yu.



+110 Profil

icon Re: Kolika je plata nekom ko radi u EPS,EMS,EDB....15.05.2007. u 07:40 - pre 205 meseci
Kolega,

Ako gadjas prenos, distribuciju i sl. u privatnom sektoru skoro nemas sta da trazis, sve velike stvari su u rukama drzave. Ako si se opredelio za el. pogone tu je situacija 60/40 u korist privatnog sektora.

Ukoliko imas mogucnost za EMS ja ti toplo preporucujem da je iskoristis, radi min. 2-3 godine i nauci posao i posle biraj. Moj prijatelj sa fax-a radi u EMS-u na poslovima relejne zastite, posto je savladao odlicno materiju sada u Kataru ubija 5000 Evra mesecno. Zastitari su vrlo trazeni u svetu te ti preporucujem tu oblast ako mozes da biras.
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

velimirlackovic
Velimir Lackovic
Pancevo

Član broj: 10849
Poruke: 66
*.fe.uni-lj.si.

Sajt: www.energetika.co.yu


Profil

icon Re: Kolika je plata nekom ko radi u EPS,EMS,EDB....15.05.2007. u 08:12 - pre 205 meseci
Hvala mnogo na odgovoru !!!

Pa jeste gađam krupnu energetiku, dakle prenos distribucija i slično...Doduše sada sam u Sloveniji
gde na fakultetu radim na projektima deregulisanog evropskog tržišta energije (tržište energije,
aukcije, cross border management....) ali verujem da kod nas sa tim neće biti posla još neko vreme.
Šta misliš o tome...da li će to biti dobar posao kod nas....


A što se tiče relejne i Katara...to mi je vrlo dobro poznato....To je jedna od razloga što sam i uhvatio time
da se bavim :)
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Kolika je plata nekom ko radi u EPS,EMS,EDB....15.05.2007. u 08:36 - pre 205 meseci
sta je EMS, ne mogu da skontam ?
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

velimirlackovic
Velimir Lackovic
Pancevo

Član broj: 10849
Poruke: 66
*.fe.uni-lj.si.

Sajt: www.energetika.co.yu


Profil

icon Re: Kolika je plata nekom ko radi u EPS,EMS,EDB....15.05.2007. u 08:38 - pre 205 meseci
www.ems.co.yu
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.ev.co.yu.



+110 Profil

icon Re: Kolika je plata nekom ko radi u EPS,EMS,EDB....15.05.2007. u 08:45 - pre 205 meseci
Citat:
velimirlackovic: ali verujem da kod nas sa tim neće biti posla još neko vreme.
Šta misliš o tome...da li će to biti dobar posao kod nas....


Eh, deregulacija, ta magicna rec... Koliko vidim i u svetu su malo usporili sa totalnom deregulacijom kada su poceli sistemi tehnicki da se raspadaju, vrlo skakljivo pitanje.

Znas kako, deregulacijom ce se po mojoj proceni vise baviti menadzeri nego inzinjeri, doduse isto tako mislim da kvalitetan menadzer u oblasti energetike moze (mora) biti i inzinjer sa dobrim radnim iskustvom.

Bilo kako bilo, posto vlada jos uvek nije iznela plan i nacin privatizacije EPS-a (koliko %, kakva je vlasnicka struktura itd...) mislim da smo od bilo kakve deregulacije udaljeni najmanje 3-5 godina.
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

velimirlackovic
Velimir Lackovic
Pancevo

Član broj: 10849
Poruke: 66
*.fe.uni-lj.si.

Sajt: www.energetika.co.yu


Profil

icon Re: Kolika je plata nekom ko radi u EPS,EMS,EDB....15.05.2007. u 09:15 - pre 205 meseci
U potpunosti se slažem !!

Hvala !!
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-1.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Kolika je plata nekom ko radi u EPS,EMS,EDB....15.05.2007. u 10:49 - pre 205 meseci
Sto se tice drzavnih firmi, delimicno se slazem da mnogi tamo ne rade, ali ima i svetlih primera, gde se ljudi, iako je drzavna firma, trude da rade i odrzavaju kvalitet usluge (mislim na jedan hotel koji sam posetio ovog vikenda). Jedino sto bas asocira da je u pitanju drzavna firma, jeste staromodna sluzbena garderoba zaposlenih i utisak da zaposleni nisu menjani od kada je firma osnovana pre 30 godina (posto je prosek godina zaposlenih po mojoj proceni oko 50, nemam nista protiv starijih, svi cemo doci u te godine, ali bi lepo bilo videti i mladji kadar).
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.240.*



+629 Profil

icon Re: Kolika je plata nekom ko radi u EPS,EMS,EDB....15.05.2007. u 21:29 - pre 205 meseci
Citat:
ventura: U pravu si... U privatnoj firmi si ograničen na 20 radnih rana godišnjeg odmora, a u državnoj iskoristiš to, pa onda uzmeš još 3 meseca bolovanja pride... U privatnoj firmi radiš od 9 do 17, a u državnoj od 8 do 13... U privatnoj firmi čak i moraš nešto korisno da radiš, dok te u državnoj sigurno niko neće ometati u dnevnom ispijanju kafa i čitanju novina. U privatnoj firmi ćeš zbog posla nekad možda morati i da ostaneš prekovremeno, dok u državnima taj problem sigurno nećeš imati jer se tamo ionako ništa ne radi ni o toku radnog vremena. Radeći u privantoj firmi ćeš plaćati kredit za auto, dok ćeš u državnoj dobiti markicu za džabe... A platu ćeš imati precizno definisanu, koja izuzetno neprecizno stiže na tvoj račun, i još kao added value dobijaš i to što ćeš skupštinske prenose pratiti sa izuzetnim emocijama (kao recimo fudbalske utakmice) jer će dupe tvoje porodice direktno zavisiti od volje onih buzdovana tamo...
već izanđali kliše...
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

lugomir
Beograd

Član broj: 86731
Poruke: 55
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Kolika je plata nekom ko radi u EPS,EMS,EDB....31.05.2008. u 23:47 - pre 192 meseci
Jel ima nekih novih dezavanja i svezih informacija oko plata u ovim firmama?
 
Odgovor na temu

lugomir
Beograd

Član broj: 86731
Poruke: 55
93.86.47.*



Profil

icon Re: Kolika je plata nekom ko radi u EPS,EMS,EDB....19.10.2008. u 22:34 - pre 187 meseci
Moze neko neku svezu informaciju da da ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Kolika je plata nekom ko radi u EPS,EMS,EDB....

[ Pregleda: 13847 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.