Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Shering ( a u stvari nije sering )

[es] :: SOHO Networking :: Shering ( a u stvari nije sering )

[ Pregleda: 4027 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kilerloop
Aleksandar Jovic
Kragujevac

Član broj: 143970
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Shering ( a u stvari nije sering )19.05.2007. u 02:12 - pre 206 meseci
Zanima me da li postoji a verovatno postoji pa sam hteo VAS da pitam posto nema sta ne znate...zanima me posto imam neku svoju mrezicu Wirelles pa zaboravim koliko puta da odserujem neki direktorijum ili fajl i u toku namestanja novog korisnika ( a potreban mi je taj fajl ili direktorijum sto nije odserovan ) treba da prevucem kroz mrezu a nije direktorijum odserovan..Zanima me da li zbog ovog mog problema postoji neki djavo koji bez dodatnog instaliranja softvera ili sta vec postoji neki upad da mogu u moj komp lagano da upadnem i uzmem sta mi treba posto vec imamo vezu preko wirellesa pa predpostavljam da je to moguce da uzmem nekako neki fajl sto nije odserovan...HVALA svima i nadam se da ste me shvatili
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Shering ( a u stvari nije sering )22.05.2007. u 15:35 - pre 205 meseci
Ja bih ti vrlo rado pomogao, ali stvarno te ništa ne razumem. Bojim se da te niko ne razume... Šta je to odšerovanje? Suprotno od šerovanja? Fajlovi se ne mogu niti šerovati, pa niti odšerovati (šta god to bilo), već samo folderi (i još po nešto).

Ako zanemarim prvi deo tvog posta i fokusiram se na drugi deo (... upad u tvoj računar...), odgovor bi bio Remote Desktop ili korišćenje Administrative Shares-a.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

kilerloop
Aleksandar Jovic
Kragujevac

Član broj: 143970
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Shering ( a u stvari nije sering )23.05.2007. u 15:33 - pre 205 meseci
brate moj znaci interesuje me jednostavno...recimo moj kompjuter se zove Aca i serovao sam install ( koji se nalazi na D particiji ) i sad sam za kompom Laza koji je umrezen sa mnom i kod njega sam recimo nesto zaludjujem a treba da prebacim od mene nesto a to nesto mi nije odserovano...jel me sad kapirash recimo znaci da prevucem nesto sto se ne nalazi u direktorijumu install
 
Odgovor na temu

downer

Član broj: 29779
Poruke: 351
91.150.114.*



+5 Profil

icon Re: Shering ( a u stvari nije sering )23.05.2007. u 15:57 - pre 205 meseci
ACA - IP Adresa npr. 192.168.0.10
LAZA - IP Adresa npr. 192.168.0.11

WORKGROUP za oba kompa isti, npr. HOME

trebalo bi da radi.
 
Odgovor na temu

Ser_Boyler
Stojkovic Vladimir
CBT, System and Network Administrator
Beograd

Član broj: 14424
Poruke: 377
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: ser_boyler@elitesecurity.org
ICQ: 172456664
Sajt: www.google.com/webhp?comp..


Profil

icon Re: Shering ( a u stvari nije sering )23.05.2007. u 16:00 - pre 205 meseci
Sa Lazinog kompa kucas
Code:
\\Aca\C$

ili D$ itd.

P.S. Odserovan folder je los izbor reci za folder koji uopste nije
serovan. Zato te niko nije razumeo sta si hteo da uradis...
Slika govori više od 128K reči.
 
Odgovor na temu

kilerloop
Aleksandar Jovic
Kragujevac

Član broj: 143970
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Shering ( a u stvari nije sering )23.05.2007. u 16:31 - pre 205 meseci
Lazo brate znam ja ip adrese ne trebam ja da ih umrezim,vec su umrezeni...nego me zanima brate kako sa drugog racunara recimo ( racunar LAZA ) da prebaci nesto od raunara ACA...a da to nesto nije odserovano recimo kod ace je odserovana particija D a laza bi od ace hteod a prebaci neki program sa particije E a da ne bude odserovanaaa
 
Odgovor na temu

downer

Član broj: 29779
Poruke: 351
91.150.114.*



+5 Profil

icon Re: Shering ( a u stvari nije sering )23.05.2007. u 16:54 - pre 205 meseci
Desni klik na disk D ili E ili koji vec serujes, pa Sharing and Security pa klikneš na 'If you understand the risk but still want to share the root of the drive, click here', onda cekiras opciju 'Share this folder on network' i das mu neko ime (npr. D na Lazi ili E na Aci ili kakogod).

 
Odgovor na temu

kilerloop
Aleksandar Jovic
Kragujevac

Član broj: 143970
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Shering ( a u stvari nije sering )23.05.2007. u 22:13 - pre 205 meseci
hvala svima..malo sam bio nejasan ali ono sta znam...probacu sa onim $d.... jel me je samo interesovalo znaci ono umrezen komp i da prebacim nesto sa njegovog harda sto nije odserovano.....Hvala josh jednom
 
Odgovor na temu

kilerloop
Aleksandar Jovic
Kragujevac

Član broj: 143970
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Shering ( a u stvari nije sering )23.05.2007. u 22:19 - pre 205 meseci
e izvini a gde ovo kucam sto si rekao....


Sa Lazinog kompa kucas
Code:
\\Aca\C$

ili D$ itd.

P.S. Odserovan folder je los izbor reci za folder koji uopste nije
serovan. Zato te niko nije razumeo sta si hteo da uradis...
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
195.252.113.*



+267 Profil

icon Re: Shering ( a u stvari nije sering )24.05.2007. u 07:00 - pre 205 meseci
Sve mi lici da je u stvari

ODserovati = ODraditi serovanje ...


U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.bfi-wien.or.at.



+61 Profil

icon Re: Shering ( a u stvari nije sering )24.05.2007. u 07:22 - pre 205 meseci
Instaliraj na oba kompjutera Remote Administrator i imas potpunu kontrolu nad svim fileovima mozes da ih serujes odserujes doserujes kako god volis...



 
Odgovor na temu

Ser_Boyler
Stojkovic Vladimir
CBT, System and Network Administrator
Beograd

Član broj: 14424
Poruke: 377
*.belatehnika.co.yu.

Jabber: ser_boyler@elitesecurity.org
ICQ: 172456664
Sajt: www.google.com/webhp?comp..


Profil

icon Re: Shering ( a u stvari nije sering )24.05.2007. u 08:30 - pre 205 meseci
Citat:
ChanMaster: ... mozes da ih serujes odserujes doserujes kako god volis...

LOL

Citat:
kilerloop: e izvini a gde ovo kucam sto si rekao....


Mozes u start --> run ili u address baru windows explorera, total commandera itd.
Slika govori više od 128K reči.
 
Odgovor na temu

kilerloop
Aleksandar Jovic
Kragujevac

Član broj: 143970
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Shering ( a u stvari nije sering )24.05.2007. u 16:13 - pre 205 meseci
hahaha....bash ste me nasmejali za ono sering , odsering , dosering.,..xaaxax....verovatno sam nasmejao i ja vas...verovatno sam se loshe izrazio...ali stvar koju sam ja hteo je veoma prosta...da prebacish neki fajl sa nekog kompa koji je umrezen sa tobom a taj isti fajl nije serovan....ok hval;a josh jednom
 
Odgovor na temu

kilerloop
Aleksandar Jovic
Kragujevac

Član broj: 143970
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Shering ( a u stvari nije sering )24.05.2007. u 16:27 - pre 205 meseci
evo kad sam probao na START pa na RUN i kucao \\DRAXY\D$ izbacilo mi je

prozorcic i pishe da se logujem kod njega DRAXY\Guest a dole pishe password...i ne znam sta da kucam da bi upao ..aj ako neko zna neka vicheee
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Shering ( a u stvari nije sering )24.05.2007. u 22:52 - pre 205 meseci
Pošto ti korišćenje Administrative Shares-a zadaje muke (\\draxy\d$), lakše ćeš se snaći sa Windows-ovim Remote Desktop-om, a najlakše sa već pomenutim Remote Administrator-om. Pored ova dva, često korišćeni su još i UltraVNC, RealVNC itd. O svima njima je naširoko pisano na forumu pa malo iskoristi Pretragu (http://www.elitesecurity.org/pretraga).

Pozdrav
 
Odgovor na temu

kilerloop
Aleksandar Jovic
Kragujevac

Član broj: 143970
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Shering ( a u stvari nije sering )25.05.2007. u 00:07 - pre 205 meseci
alo brate hvala ti sto si odgovorio ali ono nemoj na prvu da bascash koske kao nece da ti skodi ako trazish , citash i te fore...jel prvi brate moj ti nisi procitaosta sam rekao....interesuje me upad u kom a da on ne mora neke dodatne programe znaci ono bukvalno da ne za on da sam nesto od njega prebacio...a koliko znam ti programi sto si pomenuo on mora da instalira da bi ja upao kod njega u komp...ispravi me ako gresim ali ono imam jedan takav program VNC koji si mislim pomenuo i to on treba da ima instaliranod a bi upao...
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Shering ( a u stvari nije sering )25.05.2007. u 07:26 - pre 205 meseci
Aleksandre, brat o kome govoriš, tj. ja, odlično je pročitao sve tvoje postove. Prvi sam čitao čak nekoliko puta ne bih li shvatio šta uopšte želiš. Čak sam se usudio da ti prvi odgovorim iako te ništa nisam razumeo. Tvoja željena rešenja se nalaze još u tom mom prvom odgovoru poređana po jednostavnosti korišćenja, bez dodatnih instaliranja i tako to. Tako ispade da sam te ipak razumeo.
Dalje, u prvom, drugom pa i u trećem postu govoriš o upadu u svoj računar u želji da drugaru privučeš nešto sa svog računara. U tom smislu, kada se već ne snalaziš sa do tada pomenutim rešenjima, predloženi su ti VNC programi jer se niko ne bi ljutio da na njegov računar instaliraš klijentsku komponentu. A sad citat iz tvog poslednjeg posta.
Citat:
kilerloop: ...znaci ono bukvalno da ne za on da sam nesto od njega prebacio...
Izgleda da se situacija obrnula pa bi ti da pristupiš tuđem računaru.

Konačno, kao što rekoh još u prvom postu, vrlo rado bih ti pomogao, ali na ovom forumu se ipak očekuje ono elementarno od članova koji žele pomoć, a to je da se potrude, ali zaista potrude da objasne svoj problem.

I za kraj, ovaj forum ima 150.000 registrovanih članova, a dnevno forum poseti 30.000 do 40.000 ljudi. Realno je predpostaviti da ti nisi ni prvi, ni jedini, ni poslednji koji želi da pristupi svom ili tuđem računaru sa daljine. Na mnoga pitanja ovde već postoje detaljno opisana rešenja, nema potrebe iznova ih pisati za svakog novog člana koji se pojavi sa istom idejom.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.dyn.one.at.



+61 Profil

icon Re: Shering ( a u stvari nije sering )25.05.2007. u 12:38 - pre 205 meseci
A da ja njemu udjem da vidimo kako ce se oseca?

(Nista licno samo zezancija)

 
Odgovor na temu

kilerloop
Aleksandar Jovic
Kragujevac

Član broj: 143970
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Shering ( a u stvari nije sering )25.05.2007. u 13:14 - pre 205 meseci
e izvini ako sam te nesto uvredio , iznervirao i te fore..niej bila namera nego sam jednostavno mislio da nisi lepo procitao moj problem..>Cisto me je zanimalo da nesto prevucem nekako sa nekog kompa koji je umrezen a da to isto nije serovano ili ja kad sam kod nekog klijenta a treba mi nesto x puta da sredim.....Pa eto to me je zanimalo...ali ok hvala svimaaa....
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Shering ( a u stvari nije sering )

[ Pregleda: 4027 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.