Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko ozvucenja automobila

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Pomoc oko ozvucenja automobila

[ Pregleda: 2944 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

elektros
Bač

Član broj: 84580
Poruke: 428
212.200.30.*



+4 Profil

icon Pomoc oko ozvucenja automobila22.05.2007. u 08:03 - pre 205 meseci
Imam Peugeot 306 iz 2000 godine u koji je ugradjen fabricki CD/radio sa 2 zvucnika u prednjim vratima i 2 zvucnika na zadnjoj polici. Sve to "fino" radi, ali sam pre nekoliko dana ugradio subwoofer BLAUPUNKT GTt 1200 i pojacalo BLAUPUNKT GTA 2 special. Sve sam lepo povezao i odusevio se jacinom i kvalitetom basa. E sada je problem sto mi nedostaje srednjih i visokih tonova jer mislim da originalni zvucnici nisu bas dovoljno "efikasni", pa sam hteo da mi predlozite da li da na prednjim zvucnicima (bitno mi je da vozac i suvozac uzivaju u zvuku, a za ove na zadnjem sedistu je nebitno) povezem jos samo par visokotonaca ili da zamenim kompletne zvucnike? Ako je moguce za oba resenja mi predlozite koje zvucnike da kupim!
Nije važno učestvovati, važno je pobediti !!!
 
Odgovor na temu

vatri
Banja Luka, RS

Član broj: 68697
Poruke: 1006
80.242.120.*



+18 Profil

icon Re: Pomoc oko ozvucenja automobila22.05.2007. u 20:23 - pre 205 meseci
Pa sve zavisi sta ti zelis od zvucnika Po mom ukusu nije potrebno nesto jako da se cuju srednji tonovi Meni je bitno da ima puuuno basa i visokih. A srednjih cisto ono malo da ispuni citav opseg tonova Da sam na tvom mjestu ja bih uzeo neke dobre visokotonce i stavio ih naprijed Ali moras obratiti paznju kod visokotonaca da su direktno okrenuti prema slusaocu inace se dosta zvuka gubi (to nije slucaj sa basom) Ako ces uzimati biraj samo firmirane marke kao npr: JBL, Infinity, Alpine, Pioneer, Keenwod, GZ,.... Sve zavisi koliko para imas
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Pomoc oko ozvucenja automobila

[ Pregleda: 2944 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.