Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odrzavanje prozorskih klima

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Odrzavanje prozorskih klima

[ Pregleda: 5843 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmkrstic
milos krstic
Munze Konze -Nis

Član broj: 23520
Poruke: 164
*.5.eunet.yu.



Profil

icon Odrzavanje prozorskih klima25.05.2007. u 17:56 - pre 205 meseci
Ovih dana cu ponovo montirati na prozor koju sam arhivirao pocetkom jeseni. Pre montaze da li treba kontrolisati stanje rashladne tecnosti i kako se uopste to radi. Ustvari treba mi neko kratko uputstvo sa par radnji kojima mogu da proverim stanje klime pre montaze. Klima je SAMSUNG AZ-18 ili ti SH12 i mogu vam reci da je odlicno odradila posao proslog leta i sasvim solidno hladila stan od 40 kvadrata iako je obicna prozorska.
bond
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Odrzavanje prozorskih klima26.05.2007. u 06:45 - pre 205 meseci
Pre 10-tak godina sam kupio prozorsku klimu i nisam je nikad montirao, iz raznih razloga. Stajala je negde u cosku i povremeno sam je palio, recimo na svake dve godine po par minuta. Na kraju je prilikom rada bila veoma bucna, culi su se neki kao udarci pa sam mislio da je izgubila ulje iz kompresora, iako mi nije jasno kako bi se to desilo, jer je prozorska klima totalno zatvoren sistem, kao ono frizideri. Mislim da na toj tvojoj klimi nemas sta da proveravas, tu nema te mogucnosti a koja je valjda prisutna kod split sistema iz same njihove prirode da su dvodelni.

Na kraju sam moju prozorsku raskomadao i bacio. Iz nje je izaslo prilicno gasa, koji je na sobnoj temperaturi bio u gasovitom stanju, a i ulja je bilo po mom misljenju dovoljno, pa je klima lupala iz nekog drugog razloga - neko ostecenje, korozija, djavo zna.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
*.speednet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Odrzavanje prozorskih klima29.05.2007. u 22:48 - pre 205 meseci
Skini prednju masku operi filtere i izduvaj je sa zadnje strane,sto se tice gasa netreba je dirati i proveravati,a sto se tice klime tdjokic ta klima je verovatno imala klipni kompresor i nije joj nista falilo ti zvuci na tim uredjajima tako rade i cuju se .Predpostavljam da je bila niska ili sloboda chachak.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Odrzavanje prozorskih klima29.05.2007. u 23:57 - pre 205 meseci
Citat:
frigo servis bata: Predpostavljam da je bila niska ili sloboda chachak.
Ne, nije bila. Nesto Micubishi ili slicno. Zvuk je bio nenormalan, bas posteni udarci i tresla se, ono se ne bi moglo podnositi u normalnom radu. Imam vec trecu godinu pokretnu klimu i ona ima zvuke, ali normalne. Kompresor bruji ujednaceno, cuju se oni karakteristicni zvuci - "cvrcanje", "kuvanje", "isparavnje" i sve radi normalno. Ona prozorska je na pocetku lepo radila, ali kako je vreme prolazilo udarci su bili sve jaci. Kupljena je nova, ali je bila Made in Tajland, mozda je i to uzrok.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

radeg
Beograd

Član broj: 98310
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Odrzavanje prozorskih klima20.08.2010. u 18:07 - pre 166 meseci
Pre par meseci kupio sam prozorsku klimu marke Midea, dosadašnjim radom klime sam vrlo zadovoljan, ali unazad par nedelja se oseća ponekad neugodan miris iz klime. Redovno perem filter, ali očigledno to nije dovoljno. Čuo sam da se kod split sistema koristi asepsol za čisćenje odvlaživača, tj. onih rebara koja se nalaze iza filtera. Primetio sam da na njima ima dosta prašine, koja se ne može lako skinuti, pkušavao sam četkicom ali ne ide. Da li se i kod prozorskih klima može upotrebljavati asepsol na isti način kao i kod split sistema? Barem da eliminišem ovaj neprijatni miris, a onda na kraju ove sezone ili početkom sledeće da odnesem klimu na čisćenje.
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Odrzavanje prozorskih klima20.08.2010. u 22:08 - pre 166 meseci
A što ne bi moglo. Može naravno.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

radeg
Beograd

Član broj: 98310
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Odrzavanje prozorskih klima21.08.2010. u 11:22 - pre 166 meseci
Pretpostavljao sam da može, nego nisam bio siguran. Na youtubu našao sam nekoliko video klipova gde ljudi demontiraju prozorsku klimu i onda je operu sa baštenskim crevom, ali nigde nisam video da je bez demotaže peru. Probaću u narednim danima da je dezinfikujem, pa ću onda javiti kako je postupak prošao
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Odrzavanje prozorskih klima

[ Pregleda: 5843 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.