Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C# i dizajn web stranica, pitanje...

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: C# i dizajn web stranica, pitanje...

[ Pregleda: 3941 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bossy
Izgubljena u svemiru

Član broj: 124928
Poruke: 60
91.150.96.*



Profil

icon C# i dizajn web stranica, pitanje...27.05.2007. u 21:47 - pre 205 meseci
Ja se izvinjavam ako sam pogrešila mesto za temu, ali nisam se mogla baš snaći ovde...
Imam jedno pitanje...
Naime, treba za faks da uradimo projektni zadatak, sajt u C#, koji je povezan sa bazom MYSQL, itd...
Onaj dizajn koji je ponudjen u C# je stvarno oskudan, promena pozadine, boje, fonta, i to bi od prilike bilo to...Mene zanima, da li postoji način da se ubaci u C# neki psd fajl, ili dw?! Da ja uradim dizajn u nekom drugom programu, pa da to posle implementiram u C#...
 
Odgovor na temu

jovica016
Jovica Ilic

Član broj: 94502
Poruke: 202
*.sc.ni.ac.yu.

Sajt: www.jovicailic.org


+10 Profil

icon Re: C# i dizajn web stranica, pitanje...27.05.2007. u 22:42 - pre 205 meseci
Malo si pogresila forum, ali izgleda da to i sama znas. A kako jos uvek ne znam c#, ne mogu ti pomoci.
 
Odgovor na temu

Nemanja_666
Nemanja Tatic
Gradiska

Član broj: 116292
Poruke: 221
217.23.204.*



+19 Profil

icon Re: C# i dizajn web stranica, pitanje...27.05.2007. u 23:28 - pre 205 meseci
Skini i instaliraj DotNetNuke :)
 
Odgovor na temu

bossy
Izgubljena u svemiru

Član broj: 124928
Poruke: 60
91.150.96.*



Profil

icon Re: C# i dizajn web stranica, pitanje...28.05.2007. u 23:19 - pre 205 meseci
Jel može pomoć moderatora, da prebace temu tamo gde joj je mesto, i gde mi neko može pomoći:)
Možeš da mi pojasniš malo šta je DotNetNuke, i kako je povezan sa C#?
Hvala unapred...
 
Odgovor na temu

roberto555
Croatia

Član broj: 64744
Poruke: 451
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: C# i dizajn web stranica, pitanje...29.05.2007. u 10:19 - pre 205 meseci
http://www.dotnetnuke.com/tabid/125/default.aspx

samo se registriraj, sve badava :)

----Roberto----
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: C# i dizajn web stranica, pitanje...29.05.2007. u 13:26 - pre 205 meseci
ne terajte devojku da koristi DNN To moze da se zavrsi na samo dva zalosna nacina, ili ce je asistent provaliti i oboriti, ili assistent nece znati sta je DNN, sto je zalosno samo po sebi. u svakom slucaju ne ispunjava zadatak jer DNN nije baziran na MySQLu nego na SQL Serveru.

@bossy: C# nije dizajnerska alatka, i sumnjam da je namena projektnog zadatka dizajn sajta vec funkcionalnost istog. Tako da bez namere da budem snishodljiv predlazem da se vise fokusiras na projektne zahteve a manje na slicice i boje. Uostalom, pronadji asistenta i pitaj ga po kojim kriterijumima ce ocenjivati rad pa shodno tome pravi prioritete. nesto mi govori da dizajn sajta nece biti na vrhu liste.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

toxi_programer
Nemanja Todić
Beograd

Član broj: 104396
Poruke: 464
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.articles411.com


+8 Profil

icon Re: C# i dizajn web stranica, pitanje...29.05.2007. u 15:04 - pre 205 meseci
Kako mogu u C# da pravim sajt? Znam da može da se napravi html stranica iz VS-a i onda da koristim desinger da dizajniram izgled stranice, a kod može da se kuca u javascript-u ili html-u. Jel se na to misli u gornjim postovima ili na nešto drugo?
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
*.adsl-2.sezampro.yu.

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: C# i dizajn web stranica, pitanje...29.05.2007. u 16:16 - pre 205 meseci
Citat:
C# nije dizajnerska alatka


amin.
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

vladdy
Chicago, USA

Član broj: 30119
Poruke: 137
*.dsl.emhril.ameritech.net.

Sajt: www.pro-transport.com


Profil

icon Re: C# i dizajn web stranica, pitanje...29.05.2007. u 16:28 - pre 205 meseci
Auh, al je vecina podobro pobrkala loncice.

Psd (photoshop) fajlove ne mozes stavljati na sajt pa sve i da hoces. Cak i kroz dw :) . To se export-uje kao jpeg/gif, optimizuje i tako ubaci na sajt.
Mozes ti da pravis aspx stranice i u dreamweaveru i posle samo uradis code-behind u VS. Nece biti cakum-pakum ali moze.

Visual Studio ce ti pruziti osnovnu funkcionalnost za pravljenje staticke(html) ili dinamicke (aspx) ali kao sto neko gore rece :) nije namjenjen da bude alatka za visual web designer.

Sta su ti zene, projekat je povezivanje C# sa MySQL a ti se brines o bojama i fontovima :)))

Batali DNN, to nije rjesenje za ovakav slucaj, ne znam ni odakle to u svoj prici.

I par stvari da razjasnimo, kada vec ucis .NET.
Sajt se ne "radi u C#" nego u ASP.Net a code-behind radis u C#.
C# nema dizajn i u C# ne mozes "ubacivati neki psd fajl ili dw", bar ne na nacin na koji ti mislis, nego na web stranicu.
http://www.pro-transport.com - The most advanced trucking software on the market
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: C# i dizajn web stranica, pitanje...

[ Pregleda: 3941 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.