Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako izbaciti nepotrebne praznine u text polju?

[es] :: Access :: Kako izbaciti nepotrebne praznine u text polju?

[ Pregleda: 1893 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jane Smith

Član broj: 96758
Poruke: 32
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Kako izbaciti nepotrebne praznine u text polju?29.05.2007. u 15:22 - pre 205 meseci
Zelim definirati npr. kolonu tipa text sa duzinom od 30 znakova. E sad stvarni podatak ce biti < 30 znakova, a to znaci da ce Access popuniti ostatan sa prazninama. Zanima me dali postoji nacin (mozda nekakva opcija) da mi access ne ubacuje na kraju te praznine...
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Kako izbaciti nepotrebne praznine u text polju?29.05.2007. u 22:45 - pre 205 meseci
Citat:
Jane Smith: a to znaci da ce Access popuniti ostatan sa prazninama

Da li si sigurna, mislim - probala si, pa tvrdis, ili su ti rekli, ili nesto sl?

Ako si radila u MS SQL-u onda ces mozda shvatiti ako ti objasnim da je text tip u Accessu isto kao varchar ili nvarchar u MS SQL-u, a ne kao char ili nchar, tj. stvarna velicina zapisa vrednosti je varijabilna i Access ne popunjava sa prazninama ostatak duzine kao sto mislis, a to 30 ti samo predstavlja maksimalnu duzinu.

Dakle, nemoj se brinuti, ali kao sto rekoh: da si utrosila minut svog vremena pa probala na jednom primeru ne bi morala da to ovde pitas.

Evo kako Microsoft opisuje ovaj tip u Accessu:
Citat:

Up to 255 characters or the length set by the FieldSize property, whichever is less. Microsoft Access does not reserve space for unused portions of a text field.



[Ovu poruku je menjao goranvuc dana 29.05.2007. u 23:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Jane Smith

Član broj: 96758
Poruke: 32
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kako izbaciti nepotrebne praznine u text polju?30.05.2007. u 08:15 - pre 205 meseci
Jesam provela vise od minute na radu s Accessom i znam da se to moze maknuti jer mi je to netko reko al se ne mogu sjetiti tko. I popunjava ostatak niza s prazninama osim ako se ne iskljuci neka opcija a ja ne znam koja. Trazila sam na netu i nisam nasla pa sam pretpostavila da ce se nac neko ko mi nece popovati nego ce mi odgovoriti na pitanje. I radila sam sa SQL Serverom i tamo ne ubacuje te praznine jer radim aplikaciju za SQL Server i za Access...
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Kako izbaciti nepotrebne praznine u text polju?30.05.2007. u 08:31 - pre 205 meseci
Nije bilo popovanje, ali OK. Mozda i jesi u pravu ako radis sa Access 2007 koji ne koristim pa ne mogu da tvrdim da i za njega isto vazi, ali ako radis na bilo kojoj od ranijih verzija veruj mi da je text polje varijabilne duzine i da Access ne popunjava sa Space karakterima pri unosu.

Video sam iz tvojih ranijih postova da radis sa MS SQL-om pa sam ti zato i dao poredjenje sa njegovim tipovima, tj naglasio razliku izmedju char i varchar, a ti si to shvatila drugacije, ali ...
 
Odgovor na temu

Jane Smith

Član broj: 96758
Poruke: 32
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kako izbaciti nepotrebne praznine u text polju?30.05.2007. u 08:47 - pre 205 meseci
Radim sa Access 2000 i sad cu ti rec konkretan slucaj. Koristim neku gotovu bazu koja ima Text polje i kod nje ne ubacuje praznine. Kreiram tamo tablicu sa text polje i ne dodaje mi praznine. Kad idem napraviti novu bazu i tablicu s text polljem onda mi dodaje praznine na kraju. Gledam podatak u svom programu kad ga iscitavam i "Nesto " izgleda kao da dodaje praznine na kraju. Rjesila sam taj problem programski ali voljela bih da to mogu u Accessu jer znam da se moze. Ne volim kad neko naprecec dovodi zakljucke da nisam isprobala nesto sto jesam isprobala i istrazivala...
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Kako izbaciti nepotrebne praznine u text polju?30.05.2007. u 08:57 - pre 205 meseci
Ma nisam ja naprecac doneo zakljucak, vec ti i zato sam tako i reagovao jer tvrdis nesto sto nije tacno. Access ne dodaje praznine u polje, vec jedino to moze tvoja aplikacija, tj. provajder preko kog pristupas podacima da radi - u svakom slucaju nesto na aplikativnom nivou.

Udji u Access okruzenju u neku od tabela i upisi nesto u to tvoje polje pa ces videti da Access ne dodaje praznine pa trazi onda problem na drugom mestu.
 
Odgovor na temu

Jane Smith

Član broj: 96758
Poruke: 32
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kako izbaciti nepotrebne praznine u text polju?30.05.2007. u 09:01 - pre 205 meseci
Ovako ako je Unicode compression=yes onda ne dodaje praznije a ako je Unicode compression=no onda dodaje praznine provjeri pa ces vidjet da sam u pravu, uglavnom kao sto vidis nasla sam u cem je problem :)... U tom slucaju ne dodaje praznine ni u mom programu... Probaj pa ces vidjet da nisam pricala gluposti...
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Kako izbaciti nepotrebne praznine u text polju?30.05.2007. u 09:04 - pre 205 meseci
Probao, i ne dodaje - naravno, ja koristim Access 2003, pa je mozda u tome stvar

Nemam nameru da te dalje ubedjujem.
 
Odgovor na temu

Jane Smith

Član broj: 96758
Poruke: 32
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kako izbaciti nepotrebne praznine u text polju?30.05.2007. u 09:07 - pre 205 meseci
ok ni ne trebas, ja rjesila svoj problem inace isla sam gledati i direktno u Accessu i tamo ih dodaje. Ni ja tebe necu vise ubjedivati u suprotnom jer ih dodaje i to vidim i u Accessu i u programu a nisam sljepa tako da... :) i hvala ti na komentarima da me nisi izbacio iz konteksta vjerovatno nikad ne bih skuzila u cem grijesim...
 
Odgovor na temu

Jane Smith

Član broj: 96758
Poruke: 32
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kako izbaciti nepotrebne praznine u text polju?30.05.2007. u 09:12 - pre 205 meseci
sad sam opet probala sa unicode compression=no i sad vise ne dodaje praznine... mislim da ne kuzim u cem je bio problem jer sam te podatke prije takoder unosila rucno i brisala praznine rucno...
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Kako izbaciti nepotrebne praznine u text polju?30.05.2007. u 09:18 - pre 205 meseci
Ne bih da se pravim pametan, ali "i told you so, i told you so!"

Salu na stranu, ne smes biti iskljuciva, ponekad problem nije tamo gde prvobitno mislis. Da taj problem postoji ne bi ti bila jedina koja ga imas. Ako radis preko nekih alata, moguce je da oni ovo polje tretiraju kao fixed length, pa dodaju praznine.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Jane Smith

Član broj: 96758
Poruke: 32
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kako izbaciti nepotrebne praznine u text polju?30.05.2007. u 09:25 - pre 205 meseci
U svakom slucaju hvala iako mi jos uvijek nije nista jasno u vezi tih praznina, osjecam se kao da sam luda ili imam kratkotrajno pamcenje :). Pustim istu bazu kroz program i ne dodaje vise nikakvih praznina...

Pozdrav i tebi...
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Kako izbaciti nepotrebne praznine u text polju?

[ Pregleda: 1893 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.