Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Naljbolja karta Srbije za GPS navođenje?

[es] :: GPS :: Naljbolja karta Srbije za GPS navođenje?
(Zaključana tema (lock), by DigitNBG)

[ Pregleda: 36600 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Legwyn

Član broj: 147299
Poruke: 1
*.kappastar.com.



Profil

icon Naljbolja karta Srbije za GPS navođenje?01.06.2007. u 17:25 - pre 204 meseci
Vidim da dosta ljudi traži mogućnost kvalitetne navigacije po Srbiji i okruženju. Probao sam tri različita proizvoda i utisak je sledeći:

1. TomTom 6 i karta "Eastern Europe 6.08". Ovo je jedina "valjana" karta za TomTom koja iole pokriva Srbiju. Problem je što je karta praktično neupotrebljiva (osim možda ako vozim gliser). Veći gradovi su pokriveni sa ulicama (bez brojeva) ali je kvalitet karte jako loš. Hoću da kažem da ne odgovara stvarnosti, prikazuje ulice i raskrsnice tamo gde ih nema i obrnuto. Isto važi i za ono malo POI koje postoje (npr. pumpe). Dobra stvar je što sam ovo mogao da probam na telefonu Nokia E61 sa MSI Bluetooth GPS risiverom. Da je karta bolja.... bilo bi super jer je sam program odličan.

2. Garmin MapSource sa kartom SCG v 1.20. Ova karta su izradili naši ljudi (INFO TEAM) i može se kupiti samo u Srbiji - nećete je naći na Garminovom sajtu. Karta je rutabilna i prilično detaljna i precizna. Veći gradovi su dobro pokriveni (uz par izuzetaka, Kraljevo ima samo par ulica). Ima dosta korisnih "tačaka" - pumpe, restorani, pozorišta, itd. Karta je upotrebljiva ali bi mogla da ima bolju pokrivenost. Jedini problem je što ovu kartu možete da koristite isključivo sa Garmin uređajima.

3. PlanPlus. Nova karta od Contrast PlanPlusa (Mart 2007) je vrlo precizna i detaljna. Najbolje je pokriven Beograd gde postoji i rutiranje sa gradskim saobraćajem. I ostali gradovi su prilično dobro pokriveni. Karta je rutabilna i vrlo upotrebljiva, ali je problem što se za sada može koristiti samo na PC-ju i nema mogućnost "vođenja" kao prethodna dva proizvoda, mada sam načuo da hoće da prave nešto za Symbian.... Ako hoće da prave softver za navigaciju pitanje je koliko se to isplati jer bi uz softver mogli da koristite samo njihovu kartu - Na žalost formati karata se potpuno razlikuju (TomTom ima potpuno zatvoren format)

Od ova tri proizvoda trenutno je najupotrebljiviji Garmin. Pokrivenost je dobra sa dosta POI informacija. Karta je rutabilna i precizna (napravljena je tako što su ljudi išli sa GPS prijemnikom i beležili glavne trase). Mana je što radi samo sa Garminovim uređajima ali kome ovo treba to nije problem.

Ako bi izašla za TomTom karta Srbije slična Garminovoj, onda bi TomTom bio bolji jer je zaista sam program bolji a i radi na dosta različitih platformi. Ali ovo teško da će da se desi jer je Garmin-ova karta dobra zato što su je radili naši ljudi u dogovoru sa Garminom, a TomTom uzima karte od TeleAtlasa kojima Srbija ne predstavlja neko tržište da bi za nju pravili kartu (zanimljivo je da ih ne zanima ni Grčka!). Idealno bi bilo kad bi ovi iz PlanPlus-a prodali svoju kartu TomTom-u.

Što se tiče PlanPlusa, ne znam kakav program za navigaciju planiraju da naprave, ali do tada upotreba je ograničena samo na PC.

Zanima me ima li neko detaljnija iskustva sa ove tri karte po pitanju tačnosti - tačnost ulica (naziva i pozicija) i tačnost POI informacija? Takođe me zanima da li postoji još neka karta osim ove tri koja se može korititi za GPS navigaciju?
 
0

DigitNBG
Danijel M
BG

Član broj: 40300
Poruke: 342
*.ikomline.net.

Sajt: www.gps-srbija.com


Profil

icon Re: Naljbolja karta Srbije za GPS navođenje?01.06.2007. u 17:50 - pre 204 meseci
Obzirom da ti je ovo prvi post moram prvo da ti preporucim da pre pisanja ovako lepog eseja o kartama, bar malo procitas ostale teme na GPS forumu.
Sigurno bi nasao da postoji i jedna trenutno preciznija karta od Garminove, koja ima i vise POI lokacija i takodje je delo nasih ljudi. Radi se o Contrastovoj (autori PlanPlusa) karti za iGO kompatibilne programe i uredjaje.
http://www.elitesecurity.org/t...GO-amp-MIOMAP-nova-mapa-Srbije

O TomTom AND beta karti ima vec mnogo komentara u odgovarajucoj top temi
http://www.elitesecurity.org/t...n-Europe-mapa-Srbije-rutabilna

A sto se Contrasta tice oni su svoju mapu prodali Nav-n.go.u (autorima iGO). TomTom u je vec nudjena ta ista karta ali su je odbacili. Po nekim informacijama koje imam sprema se single country mapa Srbije za TomTom za kraj Septembra meseca.

Molio bih Vas da ubuduce vase komentare postujete u postojecim temama koje pokrivaju tu tematiku (koje cete nadam se procitati)
 
0

[es] :: GPS :: Naljbolja karta Srbije za GPS navođenje?
(Zaključana tema (lock), by DigitNBG)

[ Pregleda: 36600 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.