Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Konstantan veliki šum na muzičkom stubu (dvokasetaš + phono)

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Konstantan veliki šum na muzičkom stubu (dvokasetaš + phono)

[ Pregleda: 4800 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan86
Beograd

Član broj: 67398
Poruke: 599
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Konstantan veliki šum na muzičkom stubu (dvokasetaš + phono)07.06.2007. u 22:13 - pre 205 meseci
Dakle,imam konstantan šum na muzičkom stubu koji je prusutan na svim izlazima (zvučnici,slušalice) čim se upali stub. Šum je veoma izrazit,a samim tim dolazi do degradacije kvaliteta ripa LP-ja. Dakle, u pitanju je konstantan šum koji je prisutan čim se uključi muzički stub.Pošto mi je taj stub jedino sredstvo za ripovanje ploča, zamolio bih nekog da mi kaže kako da neutrališem taj šum u stubu??? Krajni snimak LP-ja se može delimično očistiti sa Noise Reduction opcijom u raznim programima, ali time dolazi do uništenja visokih tonova na snimku... :( Molim Vas neka mi neko pomogne.
Unapred Hvala!


[Ovu poruku je menjao Milan86 dana 07.06.2007. u 23:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
77.46.177.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Konstantan veliki šum na muzičkom stubu (dvokasetaš + phono)09.06.2007. u 17:39 - pre 205 meseci
Paaaa... prvo da te pitam neke informacije koje nisi naveo.
Prvo, da li i kada snimis na kasetu sa ploce i tu kasetu reprodukujes na drugom kasetofonu postoji shum?
Drugo, da li imas prikljucak za mic (mikrofon) i da li je u njega nesto ukljuceno?

E sad moguce teorije:
Prvo, (zato sam te i pitao za mic) je predpostavka da ti je u tom prikljucku doslo do nekog zanimljivog kontakta koji se onda prenosi dalje bez obzira sta je izabrano od ulaznih kanala (mada ni to nisi naveo da li ti na svim ulazima, ne samo na Phono, shushti).
Nisi naveo da li na stubu imas neki Noise Reduction sistem koji je mozda malo poblesavio pa umesto da skida sum on ga sam kreira.
I poslednja stvar koja moze biti, mada malo verovatno, je potenciometar ili boja tona tj EQ ako posedujes.

Da bi dobio konkretniji odgovor moras da pojasnis mnoge nejasnoce koje sam ti naveo.
Poz
 
Odgovor na temu

Milan86
Beograd

Član broj: 67398
Poruke: 599
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Konstantan veliki šum na muzičkom stubu (dvokasetaš + phono)12.06.2007. u 20:18 - pre 205 meseci
1) Postoji šum;
2)Imam priključak za MIC i nista u njega nije uključeno.

Što se tiče EQ, u trenutku kad ga pomeram šum postaje jači i u tom trenutku šum je u ritmu pomeranja EQ. Inače nemam Noise Reduction sistem na stubu...Šum je prisutan na svim ulazima.
Nadam se da možes da izneseš približan zaključak na osnovu ovih informacija.

Pozdrav i hvala puno!
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
212.62.58.*



+5 Profil

icon Re: Konstantan veliki šum na muzičkom stubu (dvokasetaš + phono)12.06.2007. u 20:39 - pre 205 meseci
Moras ocistiti (najbolje KONTAKT60 sprejem) SVE potenciometre na uredjaju. Posle toga ce sigurno biti bolje.
 
Odgovor na temu

yugaja
BG

Član broj: 18381
Poruke: 402
*.imtel-mikrotalasi.co.yu.

Sajt: yugaja.co.nf


+4 Profil

icon Re: Konstantan veliki šum na muzičkom stubu (dvokasetaš + phono)13.06.2007. u 08:56 - pre 205 meseci
Ako sam te dobro razumeo, stub spajas na PC. Koji izlaz koristis? Nece valjati ako koristis izlaze za zvucnike ili slusalice. Treba ti neki line out izlaz, a ako ga nema, moze da se "ubudzi"

Pozz!!!


R Tape loading error, 0:1
 
Odgovor na temu

Milan86
Beograd

Član broj: 67398
Poruke: 599
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Konstantan veliki šum na muzičkom stubu (dvokasetaš + phono)13.06.2007. u 09:10 - pre 205 meseci
Koristim izlaz za slušalice. Izlaz za zvučnike ne smem da koristim da ne bih spržio zvučnu karticu. Nemam line out na muzičkom stubu.
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
77.46.229.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Konstantan veliki šum na muzičkom stubu (dvokasetaš + phono)13.06.2007. u 21:28 - pre 205 meseci
A kazi nam da li ti se javlja sum i na zvucnicima od stuba ili samo na racunaru?
I jedno jos bitno pitanje da te pitam, ali nemoj da se uvredis, hteo bih da znam zasigurno da li je to ZUJANJE tj BRUM (kao zvuk aparata za brijanje-sisanje), ili SUSTANJE (kao sum lisca ili vetra). Rekao sam da se ne uvredis jer mozes pomisliti da ja smatram da ti ne znas sta je razlika izmedju ta dva, ali da znas veruj mi da su mi mnogi tako pogresili kada su me pitali oko problema i nisam mogao da im pomognem jer nije bilo to sto su oni rekli nego ono drugo (umesto sum bilo je prisutno zujanje li obrnuto).
E sad da ti unapred odgovorim na nesto, znachi ako je zujanje u pitanju i ako se cuje samo na racunaru onda ti preporucujem da pregledas kabel sa kojim je spojen stub na racunar da negde nije u prekidu masa (a to isto mozes da pogledas i ako je sum u zvuku na racunaru problem). I jos nesto u vezi zujanja ako se cuje samo kada je stub spojen na komp, ako imas kablovsku i ako ti je spojena na stub onda ti dolazi do tzv. GROUND LOOP smetnje, tj posto je racunar uzemljen a masa kablovske nije na istom naponskom nivou kao tvoje kucno uzemljenje onda se stvara struja koja ide preko kabla pa preko muzicke pa preko kompa pa u tvoje uzemljenje i to stvara zujanje.
Sto se suma tice vec si dobio odgovor da sa kontakt sprejom isprskas sve potenciometre na stubu a pogotovo za jacinu zvuka i za EQ.
Ako sam te dobro razumeo tebi se to pre nije desavalo i tek od nedavno te muci taj problem sa itsim stubom koji pre nije pravio problem?
 
Odgovor na temu

Milan86
Beograd

Član broj: 67398
Poruke: 599
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Konstantan veliki šum na muzičkom stubu (dvokasetaš + phono)13.06.2007. u 21:38 - pre 205 meseci
Šum se javlja i na zvučnicima od stuba, i na izlazu za slušalice od stuba, i kad povežem sa računarom. Dakle u pitanju je konstantan šum u muzičkom stubu. Evo snimio sam šum, pa preslušajte i pokušajte da procenite šta je uzročnik šuma:
http://www.sendspace.com/file/ztis9l .
Hvala vam što pokušavate da mi pomognete!!!
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
213.244.209.*



+5 Profil

icon Re: Konstantan veliki šum na muzičkom stubu (dvokasetaš + phono)13.06.2007. u 21:52 - pre 205 meseci
Pa ovde ima i suma i bruma. Ako je uredjaj stariji, postoji mogucnost da su elektroliti (i filterski i vezni) izlapeli, jedni generisu brum, drugi sum. Posto ti se nivo menja pomeranjem EQ, verovatno ti se smetnja generise u predpojacavackom stepenu. Lokalizovanje ide od kraja (spoj pretpojacavackog i izlaznog stepena) ka pocetku i to uz upotrebu osciloskopa.
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
77.46.251.*



+109 Profil

icon Re: Konstantan veliki šum na muzičkom stubu (dvokasetaš + phono)13.06.2007. u 22:50 - pre 205 meseci
Ovako - meni ovo deluje kao da su nagoreli ili premosceni kontakti na prekidacu koji prespajaju radio i kasetofon ili gramofon ili sta vec - ja bih prvo posao odavde !
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Milan86
Beograd

Član broj: 67398
Poruke: 599
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Konstantan veliki šum na muzičkom stubu (dvokasetaš + phono)19.06.2007. u 22:53 - pre 204 meseci
Šta mislite, koliko love bih trebao odprilike da izdvojim za polovan muzički stub (dvokasetaš+radio+gramafon)?
 
Odgovor na temu

Milan86
Beograd

Član broj: 67398
Poruke: 599
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Konstantan veliki šum na muzičkom stubu (dvokasetaš + phono)21.06.2007. u 21:16 - pre 204 meseci
Ako neko slučajno ima na prodaju muzički stub sa gramafonom, neka mi se javi.
Unapred Hvala!
 
Odgovor na temu

Boško Vučitrn
Great Linford

Član broj: 137634
Poruke: 8
*.brnt.adsl.virgin.net.

Sajt: www.balkanuk.com


Profil

icon Re: Konstantan veliki šum na muzičkom stubu (dvokasetaš + phono)15.07.2007. u 13:06 - pre 204 meseci
Šta će ti gramofon Milane86? Pa i moj stric Danko iz Lazarevca koji je imao kolekciju od 6000 ploča je sve pobacao kupio Pc i sad sluša mp3 samo. Kurafte tehnika je odavno izumrla!
Rada je čokolada, a čokolada je slatka i kad sam pojeo Radu tek sam onda shvatio da je crna!!!
 
Odgovor na temu

Milan86
Beograd

Član broj: 67398
Poruke: 599
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Konstantan veliki šum na muzičkom stubu (dvokasetaš + phono)22.07.2007. u 00:19 - pre 203 meseci
Pa Boško postoje neki albumi koji se ne mogu naći u mp3 formatu. Pločama nije mesto u kontišu, već na igli! Garant se sad Danko kaje zbog tih 6000 ploča jer sam ubeđen da je među tim pločama bilo makar 55% rariteta koji se teško nalaze! A da bi kvalitet snimka sa ploče bio ok, treba ti dobar gramafon i ono što je najvažnije, dobra volja.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

_str_

Član broj: 53798
Poruke: 878
*.mainstream.co.yu.



+10 Profil

icon Re: Konstantan veliki šum na muzičkom stubu (dvokasetaš + phono)23.07.2007. u 14:07 - pre 203 meseci
Nisi naveo koji je stub u pitanju i dali se sum pojavio kod tebe ili si ga takvog nabavio. Davno su se kod nas prodavale kamakrown linije koji su posedovale "fabricki" visok sum. Gramofoni kakvi su bili na takvim plastikanerima su prakticno neupotrebljivi za iole kvalitetniji zvuk. Bolje potrazi neki kvalitetniji gramofon sa magnetnom glavom i metalnim tanjirom.
Nije problem naci dobar gramofon koliko je nemoguce pronaci novu iglicu.
__*__
*___*
 
Odgovor na temu

Milan86
Beograd

Član broj: 67398
Poruke: 599
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Konstantan veliki šum na muzičkom stubu (dvokasetaš + phono)25.07.2007. u 23:21 - pre 203 meseci
Stub je marke ASHOKA Kupljen je u prodavnici robe sa greškom još sredinom 90ih, a ta greška je bila upravo taj šum i brum. Nije mi to smetalo jer ga nisam koristio za ripovanje ploča/kaseta, već sam na njemu isključivo slušao kasete i radio. Dakle, kod ripovanja mi taj šum predstavlja veliki problem. Što se tiče samog zvuka koji proizvodi gramafon, zvuk je ok, samo što ima mnogo šuma u pozadini pa sam primoran da radukujem šum uz pomoć Noise Reduction funkcije raznih programa za obradu zvuka, ali pošto je šum veliki, kvalitet snimka opada sa redukcijom šuma...
Pored tog stuba, imam i neki Tosca gramafon, srećom ima izlaz sa pretpojačala, gramafon sam dobio od jednog prijatelja, prilično je očuvan, samo fu fali igla! Igla nosi oznaku SC 11M i nigde ne mogu da je nađem...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Boško Vučitrn
Great Linford

Član broj: 137634
Poruke: 8
*.brnt.adsl.virgin.net.

Sajt: www.balkanuk.com


Profil

icon Re: Konstantan veliki šum na muzičkom stubu (dvokasetaš + phono)28.07.2007. u 11:26 - pre 203 meseci
Citat:
Milan86: Stub je marke ASHOKA Kupljen je u prodavnici robe sa greškom još sredinom 90ih, a ta greška je bila upravo taj šum i brum. Nije mi to smetalo jer ga nisam koristio za ripovanje ploča/kaseta, već sam na njemu isključivo slušao kasete i radio. Dakle, kod ripovanja mi taj šum predstavlja veliki problem. Što se tiče samog zvuka koji proizvodi gramafon, zvuk je ok, samo što ima mnogo šuma u pozadini pa sam primoran da radukujem šum uz pomoć Noise Reduction funkcije raznih programa za obradu zvuka, ali pošto je šum veliki, kvalitet snimka opada sa redukcijom šuma...
Pored tog stuba, imam i neki Tosca gramafon, srećom ima izlaz sa pretpojačala, gramafon sam dobio od jednog prijatelja, prilično je očuvan, samo fu fali igla! Igla nosi oznaku SC 11M i nigde ne mogu da je nađem...

Pozdrav


Marka Ashoka je jedna vrlo poznata firma pa me čudi da si uopšte dobio i gramofon kad si ga pazario!! Prošlo je mnogo godina a tek si sad počeo da tražiš uzrok šumu. Ubacile te one bitange što ripuju ploče u mašinu a ti se primio i sad si redovan na svim beogradskim pijacama. Čak su te provalili i u Batajnici i Ugrinovcima prošle nedelje. Ponesi ti te ploče na pijacu sutra i sve ih prodaj i nećeš imati problema sa šumom.
Rada je čokolada, a čokolada je slatka i kad sam pojeo Radu tek sam onda shvatio da je crna!!!
 
Odgovor na temu

Milan86
Beograd

Član broj: 67398
Poruke: 599
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Konstantan veliki šum na muzičkom stubu (dvokasetaš + phono)28.07.2007. u 15:10 - pre 203 meseci
No comment

LOL
 
Odgovor na temu

Boško Vučitrn
Great Linford

Član broj: 137634
Poruke: 8
*.manc.adsl.virgin.net.

Sajt: www.balkanuk.com


Profil

icon Re: Konstantan veliki šum na muzičkom stubu (dvokasetaš + phono)29.07.2007. u 23:46 - pre 203 meseci
Citat:
Milan86: No comment

LOL


No comment either
Rada je čokolada, a čokolada je slatka i kad sam pojeo Radu tek sam onda shvatio da je crna!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Konstantan veliki šum na muzičkom stubu (dvokasetaš + phono)

[ Pregleda: 4800 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.