Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kompenzacije SAP i ostali srpski problemi

[es] :: IS i ERP :: Kompenzacije SAP i ostali srpski problemi

[ Pregleda: 5724 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sloti

Član broj: 38748
Poruke: 9
212.200.143.*



Profil

icon Kompenzacije SAP i ostali srpski problemi12.06.2007. u 12:30 - pre 204 meseci
Posle 2-3 godine rada u SAP-u, ucenja sa korisnicima, evo malo vremena i za unapredjenje. Kompenzacije su u ovoj zemlji ravnopravan nacin placanja kao bezgotovinsko placanje. Mozda neko ima neko resenje, ali ja uvek naidjem na neki tvrd orah. Otvorio sam ovu temu kako bih zajednicki resili mozda i vas problem ...
 
Odgovor na temu

range
Beograd

Član broj: 1006
Poruke: 248
*.ikomline.net.



+1 Profil

icon Re: Kompenzacije SAP i ostali srpski problemi14.06.2007. u 05:43 - pre 204 meseci
U principu zavisi od konkretnog slucaja. Sama kompenzacija bi mogla da se isprati posebnim tipom dokumenta npr i malo drugacijom semom knjizenja u pozadini. Na osnovu toga bi mogao i da kreiras onu evidenciju koja je obavezna da je prati. Medjutim, ako pricamo o onim 'kompenzacionim krugovima' i nekim egzoticnostima kao npr. placanje robe i usluga delimicno kompenzacijom, a delimicno na drugi nacin, ovo resenje mozda i nije dovoljno. Ako je za utehu kompenzacija kao nacin placanja polako izumire, mada u poljoprivredi se odrzava i dalje.
 
Odgovor na temu

sloti

Član broj: 38748
Poruke: 9
212.200.143.*



Profil

icon Re: Kompenzacije SAP i ostali srpski problemi14.06.2007. u 07:39 - pre 204 meseci
eh da, ali kod mene je ovaj drugi slucaj... U pravu si kada kazes egzotika, kako placam pola ovog kompenzacijom a pola cu sad ili ko zna kad, a moj dobavljac meni isto tako. Nije mi bas najjsnije bilo to preko novog tipa dokumenta. Moje drugo pitanje je da li mislis rucno da se blokiraju dokumenti koji su oznaceni za kompenzaciju i na dobavljacu i na kupcu da se ne bi platili ili da se na kupcu ne bi zatvorili nekom drugom uplatom dok je postupak potpisivanja kompenzacija(dok je aktuelan samo predlog kompenzacije), ako je tako kod mene to ne moze da fercera i jer imam mnogo kompenzacija.

Hvala ti na odgovoru
 
Odgovor na temu

nazor

Član broj: 94403
Poruke: 20
195.252.120.*



Profil

icon Re: Kompenzacije SAP i ostali srpski problemi14.06.2007. u 08:14 - pre 204 meseci
Ne znam zasto je kompenzacija takav problem. Program treba da da izvestaj o otvorenim racunima za jednu firmu koja se pojavljuje i kao kupac i kao dobavljac (na kontima kupaca i dobavljaca), da da predlog sta sve moze da se zatvori od tih racuna, stampa propisan obrazac i formira nalog za knjigovodstvo kojim ce se to sprovesti u glavnoj knjizi. Ovo nema nikakve veze sa tim da li se neki racun delimicno placa a delimicno kompenzira. Takav racun ce posle uplate biti onoliko otvoren za koliko ce se kompenzirati.
Nazor
 
Odgovor na temu

sloti

Član broj: 38748
Poruke: 9
212.200.143.*



Profil

icon Re: Kompenzacije SAP i ostali srpski problemi14.06.2007. u 14:05 - pre 204 meseci
Koliko sam ja upucen ( ipak sam samo informaticar) cini mi se da bi kompenzacija trebala da ide preko izvoda. tako da knjizenje kupca dobavljac ne dolazi, tu se slazemo, zar ne? Problem nastaje u onom trenutku kada ja treba da odredim da kompenziram XXX dinara od YYY racuna. Ako ja kreiram zahtev za placanje, on bi trebao da bude blokiran sve do trenutka dok se meni predlog kompenzacije ne vrati sa potpisa. Medjutim, u tom medjuperiodu dogadja se da je moguce izvrsiti placanje za taj racun.

E sad molio bi range-a ako moze malo detaljnije da mi pojasni na kakav tip dokumenta je mislio. Da li knjizenje tog dokumenta u statusu predloga ili kad predlog kompenzacije bude potpisan.
 
Odgovor na temu

[es] :: IS i ERP :: Kompenzacije SAP i ostali srpski problemi

[ Pregleda: 5724 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.