Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Enterprise Manager ne moze da pristupi instanci

[es] :: Oracle :: Enterprise Manager ne moze da pristupi instanci

[ Pregleda: 2840 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ostoja
Beograd

Član broj: 30936
Poruke: 5
*.eunet.yu.



Profil

icon Enterprise Manager ne moze da pristupi instanci18.06.2007. u 09:08 - pre 205 meseci
Od skoro sam poceo da radim u Oracle-u i instalirao sam 10g.

Posto radim sa GIS-om potrebna mi je Enterprise baza podataka. Sve uradim po redu:kreirao sam Loop Back Adapter, instalacija, podesavanje parametara, proverim listener.ora, tnsnames.ora... ali posle svega Manager mi kaze da je instanca dignuta i da listener radi ali da on ne moze da pristupi bazi. Predpostavljam da postoji mnogo stvari koje mogu da ne funkcionisu, ali ima li neko ideju ili je imao slican problem?

Hvala unapred!!!
 
Odgovor na temu

ostoja
Beograd

Član broj: 30936
Poruke: 5
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Enterprise Manager ne moze da pristupi instanci22.06.2007. u 13:25 - pre 204 meseci
Konacno sam uspeo da pristupim bazi iz EM-a. Mislim da Oracle 10g ima problem sa Regional Settings-om i odredjenim character set-ovima. Ako se nekome pojavi slican problem sa porukom u EM-u:

"10g Enterprise Manager is not able to connect to the database instance "

neka pogleda pricu na Oracle forumu http://forums.oracle.com/forum...8566&start=15&tstart=0. Meni je pomoglo...

Ako nekome i pored toga bude trebala pomoc i rame za plakanje sa ovom greskom, tu sam.
 
Odgovor na temu

Taranto

Član broj: 67452
Poruke: 105
79.101.146.*



Profil

icon Re: Enterprise Manager ne moze da pristupi instanci25.07.2008. u 23:40 - pre 191 meseci
Pozdrav!

Ja trenutno imam isti problem kao ti. Probao sam par stvari koje sam iscitao na forumu ali ne pomaze. Mozes li mi reci sta si ti uradio?
Unapred hvala...
 
Odgovor na temu

[es] :: Oracle :: Enterprise Manager ne moze da pristupi instanci

[ Pregleda: 2840 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.