Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bazeni Intex i Bestway

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1797854 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miroslavbesermenji
miroslav besermenji
slobodan
Sremska Mitrovica

Član broj: 38092
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.07.2016. u 19:13 - pre 94 meseci
Jednostavno je,

Peni zato što "to" što si dobio , nije čist NaOCL ...



Citat:
bojan.mrdjanov:
Postovanje ekipa,
imam jedno kratko, a veoma interesantno pitanje...
Imam ugradni bazen, sa folijom, filterom i sve kako vec treba da bude ...
svake godine se bazen stavlja u zimski san, leti otvaramo, ocistimo,dopunimo,sokiramo vodu i odrzavamo...
ove godine sam na preporuku dobio "natrijum-hipohlorit" i receno mi je da izbacim sve hemikalije i hlor tablete i da koristim samo ovo
i da ga sipam svaki dan.
Doza kaze : 1dl na 1m3 svaki dan
proverio sam jos par puta, za svaki slucaj , posto sam na netu procitao da ide 0.5 do 1dl na 1m3 dva puta nedeljno ... razlika je ogromna ... ali oni kazu 1dl na 1m3 , verujem im :)

E sad, voda je kristalno cista, svaki drugi treci dan usisavanje i izbacivanje prljave vode iz filtera i sve kako treba,
medjutim primecujem da se voda peni ... kad je promuckate vodom ili nesto slicno, stvore se baloncici ..

Btw ' PH vrednost je odlicna , merim je redovno . Za hlor nisam siguran, danas sam kupio jos tabletica pa cu proveriti popodne.

Da li neko zna zasto peni ? Hvala :)

PS - veoma bitno , nismo se jos kupali ove godine u njemu , ne stizemo , samo odrzavamo vodu :)

[Ovu poruku je menjao bojan.mrdjanov dana 11.07.2016. u 14:43 GMT+1]


BfM
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.07.2016. u 19:38 - pre 94 meseci
miroslavbesermenji najbolje zna sve o vodi.

Svaki njegov savet je neprocenjiv!
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

Djenkazi
Vukašin Đekić
Stara Pazova

Član broj: 270330
Poruke: 11
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.07.2016. u 21:52 - pre 94 meseci
jel mogu sutra uvece da uradim sok sa varikinom, sutra ce 7 dana kako sam stavio 100 grama sani granulata za sok tretman, i algicid sam stavio posle 36 sati. Jel smeta to nesto ili mogu i tako, plus me zanima ovo za sonu kiselinu, kako to da primenim 23ml na 1000l? moram da se snalazim sa kucnim preparatima, jer nemam ph minus, a valjalo bi malo smanjiti, pa ako moze ukratko postupak sa tim domacim sredstvima kako i sta da uradim na 10000L bazenu. I koliko cesto bih trebao sipati varikinu, ako bih odradio sok, koja je dalja procedura 49ml /1000l, koliko cesto?


ps. pumpa radi dosta cesto, evo sad sam ocistio filter i pusticu celu noc da radi, sutra taman idem po nove filtere.
 
Odgovor na temu

bojan.mrdjanov
Birotehna SR

Član broj: 262334
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.07.2016. u 07:06 - pre 94 meseci
@bela.rada

Poslusacu Vas savet, tj poslusao sam. Vec preksinoc sam smanjio kolicinu Natrijuma koju sipam i sinoc isto tako samo litra i vec danas voda ne peni u tim kolicinama. E sad, Hlor mi je odlican kada ga merim , PH mi je za jednu crtu vislji , da li da smanjujem uz pomoc PH- sredstava ili samo da stavljam natrijum pa ce on sve to sam da sredi ?
Mislim , sad vec pitam svasta , ali mislim da se razumemo jer u radnji gde sve kupujem dobijem jednostavniji odgovor "20e nedeljno da Vam mi odrzavamo bazen". Za 20e nedeljno cu svaki dan da odem u Banju Morahalom i da se kupam kao kralj :)

I da , vidim da nisam napomenuo a to je mozda i dosta bitno , filter/pumpa radi 24/7 i uvece ga pokrivam solarnom folijom.


ovo je slika kad smo otvorili bazen posle zimskog sna, cisto da se vidi o cemu tacno pricam sto se tice samog bazena, gore desno je filter posto sam ga prao :) Sipao novi pesak itd
[Ovu poruku je menjao bojan.mrdjanov dana 12.07.2016. u 08:20 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bojan.mrdjanov dana 12.07.2016. u 08:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

eliiahu

Član broj: 330040
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.07.2016. u 07:59 - pre 94 meseci
[quote]bela.rada:
Citat:
vladd: Jedno hitno pitanje za bazen eksperte, potreban je filter velicine 3, ili C, trenutno ga nema u prodavnicama tipa metro i uradi sam(zgodne i blizu), pa ako neko zna gde moze da se nabavi, bio bih zahvalan za info..


Ako ne nadjes filter, slobodno stavi umesto njega onu "lio masu" kojom se pune jastuci i jorgani. Moze cak bolje da odradi posao od tog filtera.
Druga opcija je da uzmes sundjer 1-2 cm debljine (moze od stare sedalice za stolicu), iseces ga na sirinu filtera, pa umotas u rolnu i stavis.[quote]PredragBabic: Vidim da moram da promenim nesto... sad ga praznim pa ponovo da punim.

Pozdrav Bela Rado. Da li ovo znaci da moze bez problema da se ugura ta "lio masa" na mesto gde ide obican filter, a da to ne skodi pumpi?
 
Odgovor na temu

Bgtoovac
Ekonomista

Član broj: 334095
Poruke: 7
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.07.2016. u 09:29 - pre 94 meseci
Pozdrav,
kupio sam bazen Intex 488x122, kad sam ga napunio javila se razlika u nivou na jednoj i drugoj strani oko 1cm. Da li je to veliki problem da li moram da ispraznim bazen pa ponovo da nivelišem podlogu? I na jednom mestu mi se pojavili voda oko stubića, da li ima neko drugo objašnjenje ili je nov bazen bušan? Postavljen je na stiroduru preko kojeg je stavljena folija.
Pre desetak dana sam kupio bazen i prvi put sam na forumu, hvala unapred na odgovoru.
 
Odgovor na temu

eliiahu

Član broj: 330040
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.07.2016. u 09:38 - pre 94 meseci
Bgtoovac
Kod mene je metal frame, i vec dve godine ga postavljam na travu, i uvek se javlja razlika u visine jedne i druge strane. Mislim da 1cm nece predstavljati neki problem, kod mene je jos i veca razlika. Ako je busan tu kod stubica, verovatno ce ti se do kraja dana pojaviti jos veca barica. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.07.2016. u 09:44 - pre 94 meseci
Citat:
Djenkazi:
jel mogu sutra uvece da uradim sok sa varikinom, sutra ce 7 dana kako sam stavio 100 grama sani granulata za sok tretman, i algicid sam stavio posle 36 sati. Jel smeta to nesto ili mogu i tako, plus me zanima ovo za sonu kiselinu, kako to da primenim 23ml na 1000l? moram da se snalazim sa kucnim preparatima, jer nemam ph minus, a valjalo bi malo smanjiti, pa ako moze ukratko postupak sa tim domacim sredstvima kako i sta da uradim na 10000L bazenu. I koliko cesto bih trebao sipati varikinu, ako bih odradio sok, koja je dalja procedura 49ml /1000l, koliko cesto?


ps. pumpa radi dosta cesto, evo sad sam ocistio filter i pusticu celu noc da radi, sutra taman idem po nove filtere.


Ovako:
HLOR (varikina) se radi tako da se cela kolicina sipa od jednom u bazen.
Sva doterivanja vode se rade postepeno (mislim na pH i aquaflock). Uvek sipati pola predvidjene kolicine, pa posle mesanja vode oko dva sata, ukoliko nije bilo dovoljno, dodati ostatak

Sona kiselina:
za spustanje pH za 0,5 : 21ml na 1000 litara vode.
Znaci, ako je pH 8, da bi pala na 7.5 treba dodati 21ml sone kiseline iz samoposluge na 1000 litara vode, t.j. 210ml na 10.000 litara vode.

Varikina se sipa SVAKO VECE kad se zavrsi kupanje i padne mrak. Jednom nedeljno, ili posle neke zurke na bazenu, ili ako primetis da voda gubi "sjaj", sipa se 3-4 puta veca kolicina kao shok.

Pumpa ne treba "dosta" da radi, nego minimum 10 sati dnevno sa ozbiljnim filterom, a 24 sata sa tim filterima koji se dobijaju uz bazen.


preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.07.2016. u 09:51 - pre 94 meseci
[quote]eliiahu:
[quote]bela.rada:
Citat:
vladd: Jedno hitno pitanje za bazen eksperte, potreban je filter velicine 3, ili C, trenutno ga nema u prodavnicama tipa metro i uradi sam(zgodne i blizu), pa ako neko zna gde moze da se nabavi, bio bih zahvalan za info..


Ako ne nadjes filter, slobodno stavi umesto njega onu "lio masu" kojom se pune jastuci i jorgani. Moze cak bolje da odradi posao od tog filtera.
Druga opcija je da uzmes sundjer 1-2 cm debljine (moze od stare sedalice za stolicu), iseces ga na sirinu filtera, pa umotas u rolnu i stavis.
Citat:
PredragBabic: Vidim da moram da promenim nesto... sad ga praznim pa ponovo da punim.

Pozdrav Bela Rado. Da li ovo znaci da moze bez problema da se ugura ta "lio masa" na mesto gde ide obican filter, a da to ne skodi pumpi?


U stvari ne znam da li se neki deo okrece u pumpi. Videla sam na internetu da ljudi prave "kavez" koji je dimenzije filtera od prohromske mrezice i unutra stave tu lio masu.
Ipak bi bilo sigurnije da na ovor gde voda ulazi u bazen postavis crevo, napunis najlon carapo (dokolenicu) lio masom i da to crevo gurnes u nju, pa da voda tu prolazi i dodatno se cisti.
Ja sam jos, kad sam imala montazni bazen, pricvrscivala najlon dokolenicu na izlazni vod, pa mi je to spasavalo filter od krupnijih necistoca.
Cak i sad u skimeru imam najlon carapu, pa nikad ne moram da cistim pumpu od raznih musica, dlaka....

preduzimljiva baba
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.07.2016. u 10:15 - pre 94 meseci
Evo i mog bazena, dugo ga niste videli :)
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

eliiahu

Član broj: 330040
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.07.2016. u 10:19 - pre 94 meseci
Hvala Bela Rado na odgovoru. Probacu sa najlon carapom i vatom, ali cu je staviti i u cev koja vraca vodu u bazen iz pumpe. Oni kartonski filteri su propast i moram da nadjem neko resenje za bolju filtraciju. Razmisljao sam da kupim pescani filter, ali mi je u ovom trenutku dosta skupa investicija, citajuci ranije postove otvorila si mi oci i odlucio sam se za tu "lio vatu" pa cu probati sa njom, jer mislim da je ova pumpa koju sam dobio uz bazen dosta dobra i jaka.
 
Odgovor na temu

Bgtoovac
Ekonomista

Član broj: 334095
Poruke: 7
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.07.2016. u 10:50 - pre 94 meseci
eliiahu, hvala.
Koliko sati preko dana je potrebno da radi pumpa i da li sme da radi pumpa kad je prekrivac preko bazena
Pumpa je Krystal clear 636T
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.07.2016. u 10:57 - pre 94 meseci
Citat:
Bgtoovac: eliiahu, hvala.
Koliko sati preko dana je potrebno da radi pumpa i da li sme da radi pumpa kad je prekrivac preko bazena
Pumpa je Krystal clear 636T
[quote]Bgtoovac:

Treba da radi pumpa sto vise.
I kada je solarni prekrivac stavljen, tada se najvise greje voda i njena temperatura na povrsini moze da dostigne i 40C ako pumpa ne mesa.
Na toj temperaturi ne postoji sredstvo koje ce spreciti stvaranje algi.
Zapamtite, sve preko 29C treba dupla doza, a preko 32 trostruka.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

eliiahu

Član broj: 330040
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.07.2016. u 11:00 - pre 94 meseci
Citat:
bela.rada:
Evo i mog bazena, dugo ga niste videli :)



Sjajno :)
 
Odgovor na temu

Djenkazi
Vukašin Đekić
Stara Pazova

Član broj: 270330
Poruke: 11
*.adsl-3.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.07.2016. u 11:47 - pre 94 meseci
koliko pomaze skimer za prljavstinu koja pluta u vodi, ne na povrsini vec u sredini, kao sitne neke zezancije, kako to da istrebim, imam mrezicu koja pokupi sve malo krupnije mrvice i sve musice i bube sto upadnu? i rado citao sam vase postove za onu tecnost koju vi sipate u bazen a ove godine niste, ne mogu da se setim sad kako se zove, spomenuo sam to u prvom postu mom, gde to nabavljate, jer sam primetio da ste jako zadovoljni.
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.07.2016. u 11:59 - pre 94 meseci
Citat:
Djenkazi: koliko pomaze skimer za prljavstinu koja pluta u vodi, ne na povrsini vec u sredini, kao sitne neke zezancije, kako to da istrebim, imam mrezicu koja pokupi sve malo krupnije mrvice i sve musice i bube sto upadnu? i rado citao sam vase postove za onu tecnost koju vi sipate u bazen a ove godine niste, ne mogu da se setim sad kako se zove, spomenuo sam to u prvom postu mom, gde to nabavljate, jer sam primetio da ste jako zadovoljni.


Pomaze mnogo, jer ta prljavstina prvo pluta po povrsini, pa onda pocinje da tone.

Sredstvo se zove SANOSIL. Poslacu ti kontakt na PP
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

eliiahu

Član broj: 330040
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway13.07.2016. u 07:36 - pre 94 meseci
Citat:
Djenkazi:
koliko pomaze skimer za prljavstinu koja pluta u vodi, ne na povrsini vec u sredini, kao sitne neke zezancije, kako to da istrebim, imam mrezicu koja pokupi sve malo krupnije mrvice i sve musice i bube sto upadnu? i rado citao sam vase postove za onu tecnost koju vi sipate u bazen a ove godine niste, ne mogu da se setim sad kako se zove, spomenuo sam to u prvom postu mom, gde to nabavljate, jer sam primetio da ste jako zadovoljni.


Sto se tice sitnih bubica i prljavstine koji potonu na dno, ima jedan fazon kako da se ociste. Mozda i znate, ali nije zgoreg da napisem. Verovatno je vec neko i napisao, ova tema ima 100 strana, ko ce to sve procitati :)...
Naime kad potonu dole, lakse se usisaju kada se sva ta prljavstina dotera na jedno mesto. Kada vodu u bazenu "naterate" da struji ili cirkulise u krug. A to cete najlakse postici kada nekoliko vas trci oko ivica bazena dok ste u vodi, nekoliko krugova (dobro je i za mrsavljenje). Moze i van bazena, rukom. Tada se sva prljavstina dotera na dno u sredini bazena, kasnije kad se sve slegne lako se usisa. Ja sam svoje crevo, sa papucicom od usisivaca napred, povezao sa pumpom, tako da svu tu prljavstinu izbacim napolje sa njom. Pre nego sto se upali pumpa, vrlo je vazno napuniti to crevo sa vodom, tj, potopiti u bazen, kako ne bi pumpu terali da uvlaci vazduh. Naravno da ovo sve radite van bazena, nikako nemojte biti u bazenu dok pumpa radi, nikad se ne zna...
Ovo naravno vazi za one koji imaju kruzne bazene.

Imam jedno pitanje za Belu Radu.
Ja sam moj bazen, ove godine, tek napunio jutros sa gradskom vodom. Dva dana je punio. Posto nam idu hladni dani i nema kupanja, cime da tretiram vodu odmah na startu? Uzeo sam tablete 5u1, Sani granulat i algastop. Odustao sam od sok tretmana, posto je voda gradska i vec ima hlora u njoj.
Da li samo da ubacim tabletu u plovak i tako ostavim, dok se vreme ne izlepsa? Zidove bazena sam pre sipanja "okrecio" algastopom..
Od pokrivanja bazena sam odustao, jer je bazen u precniku 5.5m i treba 5 ljudi kako bi razapeli pokrivac, a citao sam i da se alge i bakterije tako brze razmnozavaju..


Pozdrav forumasi, ljubitelji bazena.
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway13.07.2016. u 09:20 - pre 94 meseci

Imam jedno pitanje za Belu Radu.
Ja sam moj bazen, ove godine, tek napunio jutros sa gradskom vodom. Dva dana je punio. Posto nam idu hladni dani i nema kupanja, cime da tretiram vodu odmah na startu? Uzeo sam tablete 5u1, Sani granulat i algastop. Odustao sam od sok tretmana, posto je voda gradska i vec ima hlora u njoj.
Da li samo da ubacim tabletu u plovak i tako ostavim, dok se vreme ne izlepsa? Zidove bazena sam pre sipanja "okrecio" algastopom..
Od pokrivanja bazena sam odustao, jer je bazen u precniku 5.5m i treba 5 ljudi kako bi razapeli pokrivac, a citao sam i da se alge i bakterije tako brze razmnozavaju..


Pozdrav forumasi, ljubitelji bazena.[/quote]

Bazen ti je ogroman, i ukoliko nemas solarni prekrivac, neces se nakupati, jer ce ti voda biti hladna. Naravno, ako je bas ceo dan na direkrnom suncu, ugrejace se,
ali neces imati zadovoljstvo da se ujutru kupas kad ustanes iz kreveta, jer su noci hladne.
Po meni nema logike da se alge vise razvijaju pod solarnim pokrivacem, jer on redukuje suncevu svetlost, a algama je neophodna svetlost za fotosintezu. Znaci, potpuno obratno.

Ja sam protiv hlora u nacelu, ali sam uzasno protiv tih tableta koje imaju mnogo gore stvari u sebi nego sto je hlor.
​Sam hlor se izgubi cim sine sunce, a ostali sastojci ostaju u vodi trajno i kumulativno. Na primer cijanuricna kiselina koja sluzi za usporavanje "odlaska" hlora. Ona sa nasim telesnim tecnostima stvara jedinjenja koja su jako kancerozna.
Sve sam mozda previse pojednostavila, Miroslavbesermenji bi to mnogo bolje i tacnije objasnio, ali sustina je da su tablete nesto najgore sto mozete da stavite u svoj bazen.
Moje je misljenje da uz te tablete uspeju da uvale jos i pH+ , pH- ,hlor granulat i flokulant. To se zove horizontalni marketing. Prodaju ti jedan artikal, a zbog njega moras da kupis bar jos dva ili sva 4. Jer koriscenje ovog prvog izaziva probleme zbog kojih moras da kupis ostala 4. Mora od neceg da zivi industrija, ne moze samo od prodaje bazena. Od odrzavanja se zivi.

Moze bez algastopa, ali doze hlora moraju da budu vece i sigurno cesto shokiranje.

preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

Djenkazi
Vukašin Đekić
Stara Pazova

Član broj: 270330
Poruke: 11
*.adsl-3.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway13.07.2016. u 09:45 - pre 94 meseci
Jutros mi presede dorucak, ove bube sto plivaju mi idu na zivce, vadim ih svaki dan bar po jednu, ne znam odakle dolaze, a kad ih izbacim na pod ne znaju ni da hodaju jaden, plus sam prvi put jutros, za 8 dana izvadio OGROMNU bubetinu, kao 2 ipo bubasvabe, pliva boli je uvo. prosle godine nisam imao problem ni sa jednim od navedenih. Ali mi je bazen bio na drugom mestu postavljen..
 
Odgovor na temu

eliiahu

Član broj: 330040
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway13.07.2016. u 09:58 - pre 94 meseci

Bazen ti je ogroman, i ukoliko nemas solarni prekrivac, neces se nakupati, jer ce ti voda biti hladna. Naravno, ako je bas ceo dan na direkrnom suncu, ugrejace se,
ali neces imati zadovoljstvo da se ujutru kupas kad ustanes iz kreveta, jer su noci hladne.
Po meni nema logike da se alge vise razvijaju pod solarnim pokrivacem, jer on redukuje suncevu svetlost, a algama je neophodna svetlost za fotosintezu. Znaci, potpuno obratno.

Ja sam protiv hlora u nacelu, ali sam uzasno protiv tih tableta koje imaju mnogo gore stvari u sebi nego sto je hlor.
​Sam hlor se izgubi cim sine sunce, a ostali sastojci ostaju u vodi trajno i kumulativno. Na primer cijanuricna kiselina koja sluzi za usporavanje "odlaska" hlora. Ona sa nasim telesnim tecnostima stvara jedinjenja koja su jako kancerozna.
Sve sam mozda previse pojednostavila, Miroslavbesermenji bi to mnogo bolje i tacnije objasnio, ali sustina je da su tablete nesto najgore sto mozete da stavite u svoj bazen.
Moje je misljenje da uz te tablete uspeju da uvale jos i pH+ , pH- ,hlor granulat i flokulant. To se zove horizontalni marketing. Prodaju ti jedan artikal, a zbog njega moras da kupis bar jos dva ili sva 4. Jer koriscenje ovog prvog izaziva probleme zbog kojih moras da kupis ostala 4. Mora od neceg da zivi industrija, ne moze samo od prodaje bazena. Od odrzavanja se zivi.

Moze bez algastopa, ali doze hlora moraju da budu vece i sigurno cesto shokiranje.
[/quote]

Nemam solarni prekrivac nego onaj obican koji sam dobio uz bazen. Prosle godine su bas bili ekstremno topli dani, tako da je voda bila odlicna. Ove godine cemo videti. Solarni pokrivac mi je, u ovom trenutku, skupa investicija, a bazen mi je skoro ceo dan na suncu tako da se fino zagreje. U subotu prognoziraju velike padavine, pa cu ga verovatno prekriti.
Da li mogu onda da ubacim u dozator tablete sa cistim hlorom? Ove cu tablete 5u1 da bacim. Hvala ti puno na odgovoru.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1797854 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.