Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da procjenim kol'ko mi centralna troši?!

[es] :: Ostali hardver :: Kako da procjenim kol'ko mi centralna troši?!

[ Pregleda: 2130 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cypher
Sarajevo

Član broj: 29207
Poruke: 66
89.146.174.*



Profil

icon Kako da procjenim kol'ko mi centralna troši?!04.07.2007. u 20:36 - pre 204 meseci
Dakle, kako saznati koliko centralna troši, za ove novije kompove imaju power calculators itd... al za malo starije-kako?! Doduše procjena bi mi trebala odokativno, pa ka je neko voljan nek pomogne, navest ću komponente:
-napojna - 400w (ona vjerovatno koristi pola svog kapaciteta)
-1 cpu (1,7 GHz Celeron)
-1 matična( gigabyte neka)
-grafička karta(Ge force mx 440)
-mrežna karta
-2 hard diska
-3 modula sdrama
-cd rom
-fdd :D
to bi bilo to :)
a za monitor sam saznao da prima 1.3 A, onda bi mu potrošnja trebala biti 1.3A puta 220V=286W

p.s. Ako sam pogriješio podforum izvinite, i molim moderatora da izmjesti temu. Hvala!
 
Odgovor na temu

Igor_AMD
Igor Makrovic
Gradiska

Član broj: 132077
Poruke: 148
87.250.102.*



Profil

icon Re: Kako da procjenim kol'ko mi centralna troši?!14.07.2007. u 11:17 - pre 204 meseci
Ja razmisljam ovako...mozda to i nije tacno ali neka logika valjda jest.
Ako je napajanje na kompu 400 W on za jedan sat svog rada ne moze potrosit vise od 400 W pod uslovom da radi na maksimali.Jedan kilovat sat bi trebao da potrosi za 2,5 sati.I tu se jos doda monitor koji trosi podosta i ostalwe neke komponente koje su vec prikopcane kao periferije na kompu.
All the world's a stage,and all the man and woman is merely player
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Kako da procjenim kol'ko mi centralna troši?!14.07.2007. u 13:42 - pre 204 meseci
Napajanje troši samo onoliko koliko je opterećeno. Znači, može ono biti i 2kw, a trošiće samo onoliko koliko komponente troše + gubici. Prosečna konfiguracija po potrošnji više i ne postoji, jer je dijapazon opterećenja izuzetno veliki kada se uporedi "idle" i "load" potrošnja.

Međutim, svemu ima leka, pa i ovome: http://www.elitesecurity.org/t...lt-OBAVEZNO-PROCITATI-gt-gt-gt

Pogledaj linkove na dnu ove teme i obrati pažnju na dva koji se nalaze na samom početku sekcije "korisni linkovi", a bave se izračunavanjem potrošnje.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Kako da procjenim kol'ko mi centralna troši?!

[ Pregleda: 2130 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.