Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Besplatno C/C++ IDE sa GCC kompajlerom.

[es] :: C/C++ programiranje :: Besplatno C/C++ IDE sa GCC kompajlerom.

[ Pregleda: 6169 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

redfusion

Član broj: 12651
Poruke: 113
*.nsd.sezampro.yu

ICQ: 346105695


Profil

icon Besplatno C/C++ IDE sa GCC kompajlerom.02.08.2003. u 02:43 - pre 252 meseci
Posetite download odeljak sajta

http://www.bloodshed.net

25.03.2003
Nova recenzija Dev-C++(4.9.8.0)
- Support GCC-based compilers
- Integrated debugging (using GDB)
- Project Manager
- Customizable syntax highlighting editor
- Class Browser
- Code Completion
- Function listing
- Profiling support
- Quickly create Windows, console, static libraries and DLLs
- Support of templates for creating your own project types
- Makefile creation
- Edit and compile Resource files
- Tool Manager
- Print support
- Find and replace facilities
- CVS support

-Easy inport of Microsoft C++ projects


[Ovu poruku je menjao redfusion dana 02.08.2003. u 04:43 GMT]
Ne znam da sve znam da ništa ne znam!
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.telia.com

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Besplatno C/C++ IDE sa GCC kompajlerom02.08.2003. u 03:16 - pre 252 meseci
Da si živ i zdrav o Dev-C++ se ovde govorilo i govoriće dugo :)

To što si naveo u "novoj" verziji zapravo nije deo nove verzije! Nova verzija je čisto, najobičnije bugfix izdanje...
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

redfusion

Član broj: 12651
Poruke: 113
*.nsd.sezampro.yu

ICQ: 346105695


Profil

icon Re: Besplatno C/C++ IDE sa GCC kompajlerom.02.08.2003. u 05:02 - pre 252 meseci
Mislim da je ova recenzija donela mnogo više nego prethodne iz prostog razloga što je sada kompajler koji dolazi u paketu optimizovan i prilagođen Ansi C++ standardu.

Takode je zanimljivo, i trba napomenuti da program možete lokalizovati na Hrvatski, jer su se njihovi entuziasti potrudili da obezbede podršku za svoje početnike. Na gore navedenom sajtu se mogu skinuti i alati za komparativno prevođenje sa engleskog.Ako je nekome zaista stalo, rado ću postaviti srpski "Language pack".

Inače za sve koji ne znaju, uz Dev-C++ dolazi mali tutorijal i desetak primera aplikacija za Dos i Windows.U samom programu moguće je izabrati između ostalog i Template za OpenGL aplikaciju.

U svakom slučaju korisna adresa kako za početnike tako i za one koji već poseduju ranija izdanja DevC++ a.
Ne znam da sve znam da ništa ne znam!
 
Odgovor na temu

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
*.verat.net

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Re: Besplatno C/C++ IDE sa GCC kompajlerom.02.08.2003. u 13:29 - pre 252 meseci
jos samo kad bi dodali UTF-8 podrsku...
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.telia.com

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Besplatno C/C++ IDE sa GCC kompajlerom.02.08.2003. u 13:36 - pre 252 meseci
Hrvatski Dev-C++ paket takođe postoji mesecima... Ne shvatam poentu onog teksta...

Što se kompajlera tiče, on je isti od prve verzije Dev-C++-a, u pitanju je C/C++ kompajler iz GCC-a, koji je ANSI kompatibilan naravno.

Veruj mi na reč, SVE ono što si naveo da dolazi u novoj verziji je postojalo i u prethodnih nekoliko!

OpenGL šablon TAKOĐE nije tu od nove verzije! Zbunjen sam onom prvom porukom i razumeo bih je jedino kao --cenzurisano--....
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..g-c5300-4.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Besplatno C/C++ IDE sa GCC kompajlerom.02.08.2003. u 20:07 - pre 252 meseci
Citat:
u pitanju je C/C++ kompajler iz GCC-a, koji je ANSI kompatibilan naravno.


Čisto da ne bude zabune, GCC nije ANSI kompatibilan. Jedini ANSI kompatibilan kompajler (koliko ja znam) je Comeau 4.3
 
Odgovor na temu

redfusion

Član broj: 12651
Poruke: 113
*.nsd.sezampro.yu

ICQ: 346105695


Profil

icon Re: Besplatno C/C++ IDE sa GCC kompajlerom.03.08.2003. u 00:48 - pre 252 meseci
Da si mi ti živ i zdrav leka! Drago mi je što si najaktivniji na ovoj temi, i iskreno se nadam da si veoma nestrpliv što se tiče izlaska nove verzije - 5 DevC++ -a.
Samo opušteno. Čim izadje, preurediću poruku za sve one poput tebe, koji se iskreno brinu da sve informacije budu ispravne i na mestu.

Ne znam da sve znam da ništa ne znam!
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.telia.com

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Besplatno C/C++ IDE sa GCC kompajlerom.03.08.2003. u 00:55 - pre 252 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Čisto da ne bude zabune, GCC nije ANSI kompatibilan. Jedini ANSI kompatibilan kompajler (koliko ja znam) je Comeau 4.3


Moguće da nije potpuno, ali ako želiš ANSI imaš dobri stari svič -ansi koji bi trebalo da daje ANSI kompatibilnost.

Citat:
GCC supports three versions of the C standard, although support for
the most recent version is not yet complete.


Citat:
The ANSI standard, but not the
ISO standard, also came with a Rationale document. To select this
standard in GCC, use one of the options `-ansi', `-std=c89' or
`-std=iso9899:1990'; to obtain all the diagnostics required by the
standard, you should also specify `-pedantic' (or `-pedantic-errors' if
you want them to be errors rather than warnings).

Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..g-c5300-3.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Besplatno C/C++ IDE sa GCC kompajlerom.03.08.2003. u 01:53 - pre 252 meseci
Ako govorimo o C-u (C89), onda je kompatibilan (-ansi switch služi da se izbace gnu ekstenzije kao što je inline), ali C++ kompajler nije (još?). Kao što rekoh, samo Comeau 4.3 ima sve ono što zahteva standard (koji je, uzgred budi rečeno, usvojen još 1998, a već se sprema i nova verzija).

Recimo, na ovoj stranici se mogu naći odstupanja VC 7.1 od standarda

http://msdn.microsoft.com/libr...l/vclrfnonstandardbehavior.asp

Ukratko:

Compiler Limits
10.3 (Paragraph 5) Covariant Return Types
14 export Keyword on a Template
14.6.2 Dependent Names
15.4 Function Exception Specifiers
18.6.4 The uncaught_exception Function

 
Odgovor na temu

Mrav
Aleksandar Mraović
.net programer u Wireless Media
Beograd

Član broj: 6532
Poruke: 279
195.252.80.*

ICQ: 197419540


Profil

icon Re: Besplatno C/C++ IDE sa GCC kompajlerom.03.08.2003. u 13:10 - pre 252 meseci
Citat:
(-ansi switch služi da se izbace gnu ekstenzije kao što je inline)


Koliko ja znam inline ključna reč jeste deo standarda, mogao si da odabereš nešto bolji primer. A možda nisi mislio na ključnu reč? Ako ne, razjasni malo ovo za slabije poznavaoce standarda.
Lepota je u jednostavnosti.

Cis.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..ndg-pm4-2.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Besplatno C/C++ IDE sa GCC kompajlerom.03.08.2003. u 20:47 - pre 252 meseci
inline jeste standardna ključna reč u C++u, ali ne u C-u (bar ne u po standardu iz 89). ansi switch se odnosi na C, a ne C++. Uostalom, evo citata sa man gcc:

http://www.astro.uni-bonn.de/~webstw/cm/gnu/gcc/gcc.1.html

-ansi
Support all ANSI standard C programs.

This turns off certain features of GNU C that are incompatible with ANSI C, such as the asm , inline and typeof keywords, and predefined macros such as unix and vax that identify the type of system you are using. It also enables the undesirable and rarely used ANSI trigraph feature, and disallows `$ ' as part of identifiers.
The alternate keywords __asm__ , __extension__ , __inline__ and __typeof__ continue to work despite `-ansi '. You would not want to use them in an ANSI C program, of course, but it is useful to put them in header files that might be included in compilations done with `-ansi '. Alternate predefined macros such as __unix__ and __vax__ are also available, with or without `-ansi '.
The `-ansi ' option does not cause non-ANSI programs to be rejected gratuitously. For that, `-pedantic ' is required in addition to `-ansi '.
The preprocessor predefines a macro __STRICT_ANSI__ when you use the `-ansi ' option. Some header files may notice this macro and refrain from declaring certain functions or defining certain macros that the ANSI standard doesn't call for; this is to avoid interfering with any programs that might use these names for other things.
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Besplatno C/C++ IDE sa GCC kompajlerom.04.08.2003. u 13:27 - pre 252 meseci
Podseticu da niko nije tacno rekao C++ ... Tako da su svi delimicno u pravu kad sumiramo sve sto je receno u vezi GCC C/C++ kompajlera i ANSI kompatibilnosti. :)
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Besplatno C/C++ IDE sa GCC kompajlerom.04.08.2003. u 13:32 - pre 252 meseci
Sto se tice Dev-C++-a, on ima jednu VEOMA VELIKU manu, a bogami i poveliki broj vrlina. No pomenuta mana je za mene licno veoma vazna... :( Elem, radi se o menadzeru projekta. Programer u principu ima mogucnost da radi na samo jednom "target"-u. Ja recimo radim projekat koji u sebi ima par desetina targeta, koji su uz sve to medjuzavisni. Konkretno imam tri target-a koji su DLL-ovi, od kojih zavise neki drugi target-i, aplikacije koje dolaze uz projekat i razni demoi. Kad bih ovaj projekat pokusao da razvijam u Dev-C++-u morao bih za svaki .exe ili .dll da pravim POSEBAN PROJEKAT! Nadam se iskreno da ce ovo malo drugacije odraditi u nekoj buducoj verziji, nakon toga cu reci da je Dev-C++ savrsen IDE, do tada mogu reci da je to jedan nadprosecan IDE. :)
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Besplatno C/C++ IDE sa GCC kompajlerom.

[ Pregleda: 6169 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.