Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linkovi ili tekst???

[es] :: Google :: Linkovi ili tekst???

[ Pregleda: 3936 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Fanta
Fanta Genije

Član broj: 119794
Poruke: 118
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Linkovi ili tekst???09.07.2007. u 11:59 - pre 203 meseci
Poštovanje svima!

Nedavno sam normalizirao jednu staru bazu i proširio je ujedno sa novim tabelama i upitima, te planiram dodati taj sadržaj na stranice. Sad pojam je da će biti za svaku glavnu grupu proizvoda biti prikazano nekoliko proizvoda. Znači budući da ima nekoliko grupa proizvoda na stranici, koji pod sobom imaju ispisane proizvode, moguće je da će se neki od tih proizvoda više puta ponavljati. (po jedanput u svakoj grupi, nekoliko grupa na stranici => nekoliko puta).

Ono što me muči je da li Google više voli tekst koji se nekoliko puta ponavlja ili linkove koji se nekoliko puta ponavljaju, budući da mogu od proizvoda napraviti linkove???
 
Odgovor na temu

Fanta
Fanta Genije

Član broj: 119794
Poruke: 118
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Linkovi ili tekst???10.07.2007. u 14:12 - pre 203 meseci
Sorry ljudi, sam možda fulao kategoriju gdje da postavim pitanje, budući da mi još nitko nije odgovorio???
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.194.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Linkovi ili tekst???12.07.2007. u 00:26 - pre 203 meseci
javi sueprmdoeratorima da prebace u pretrazivace
a problem ti je nejasan samo tako
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Fanta
Fanta Genije

Član broj: 119794
Poruke: 118
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Linkovi ili tekst???18.07.2007. u 08:16 - pre 203 meseci
Pa zamisli ovako, imaš neki proizvod, ne znam recimo, čokoladu. Sad čokolada se sastoji od raznih dijelova, kakao, razni emulati, šečer, ... i recimo imaš na primjer eurokrem koji također u sebi ima kakao, mlijeko, razne emulate, šečer, ...(mislim da će ova dva primjera biti dosta) Kao što vidiš neki sastojci od kojih se sastoje se u njima ponavljaju. Sad zamisli da imaš ispisanu masu proizvoda i u sklopu njih sve njihove sastojke. Sad ja mogu ostaviti taj popis od čega se sastoji koji proizvod kao običan tekst, a mogu napraviti od sastojaka proizvoda linkove iza kojih bi se ustvari krio upit, a to je da kad korisnik klikne na neki sastojak od kojeg se neki proizvod sastoji dobio bi popis svih proizvoda u kojima se taj sastojak nalazi.

Zato me zanima što bi Google bolje mi vrednovao i uzimao u obzir, tekst ili linkove, jer i u jednom i drugom slučaju imam veliku količinu podataku koja bi se ponavljala.
 
Odgovor na temu

[es] :: Google :: Linkovi ili tekst???

[ Pregleda: 3936 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.