Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Topljivi umerci osigurača tipa FT za zaštitu naponskih transformatora

elitemadzone.org :: TechZone :: Topljivi umerci osigurača tipa FT za zaštitu naponskih transformatora

[ Pregleda: 4384 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zukyboy

Član broj: 42030
Poruke: 13
*.tehno-plast.com.



Profil

icon Topljivi umerci osigurača tipa FT za zaštitu naponskih transformatora12.07.2007. u 09:21 - pre 203 meseci
Interesuje me da li neko zna više o ovim osiguračima.
Veća slika je http://www.interprogresplus.co.yu/images/ft_big.jpg


Topljivi umerci osigurača tipa FT upotrebljavaju se za zaštitu naponskih transformatora tipa UR15, UR25, REL-10 i VSK, a isporučuju se sa transformatorom ili posebno. Montiraju se u rukavcu primerne strane transformatora, a pri neposrednom stavljanju transformatora u pogon skine se zaštitnik pokazivača. Topljivi umetci visokonaponskih osigurača tipa FT mogu se upotrebiti i u starim naponskim transformatorima tipa UR13 i UR23.


Pored ovih osigurača interesuju me i niskonaponski osigurači sa utikačima. Veća slika je http://www.interprogresplus.co.yu/images/fra_big.jpg

Zbog svojih malih dimenzija, topljivi umetci – patrone nalaze široku primenu u niskonaponskim razvodima za osiguravanje komandnih, signalnih i dugih pomoćnih strujnih kola. Posebnu primenu nalaze kod ugradnje u priključnim pločama za javnu rasvetu tipa PPR-3; PPR-4; RPOV i postoljima PO-16 proizvodnje „Fabrike mernih transformatora – Zaječar“ kao i razvodnim pločama rasvete tipa PPR-3-N i PPR-2-0 proizvodnje „Minel-Fepo“ Zrenjanin.

Problem je što nigde nisam našao više podataka, a smatram da bi najviše podataka imao kada bi pregledao web sajtove konkurencije.
Jedini podatak koji imam jeste da su FT osigurači slični onima koje je proizvodila firma Delle Alsthom, ali nigde nisam našao njihov websajt. Kao da je firma ugašena ili je otkupio neko drugi.

Također nigde na internetu nisam našao podatke o gore navedenim transformatorima.
Tapkam u mestu i vrtim se u krug tražeći odgovore i podatke o proizvodima, i do sada ništa nisam našao.
Samo gomilu drugih osigurača...za zaštitu kola u energetici...kao siba.de itd...


[Ovu poruku je menjao zukyboy dana 16.07.2007. u 13:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Topljivi umerci osigurača tipa FT za zaštitu naponskih transformatora12.07.2007. u 09:38 - pre 203 meseci
To nisu osiguraci za siroku upotrebu i tesko da ces naci mnogo podataka osim mozda na sajtu proizvodjaca...

Ja sam davno o njima ucio u srednjoj skoli...
Sta te u opste zanima o njima?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

zukyboy

Član broj: 42030
Poruke: 13
*.tehno-plast.com.



Profil

icon Re: Topljivi umerci osigurača tipa FT za zaštitu naponskih transformatora16.07.2007. u 12:04 - pre 203 meseci
Interesuje me ko su proizvodjači, ima li podataka o firmi Delle Alsthom, i kao što sam već naveo:
"smatram da bi najviše podataka imao kada bi pregledao web sajtove konkurencije."

Problem je što ne znam ko je konkurencija, pošto su specifični osigurači.
A stvarno sam pregledao gomilu web sajtova i počeo sam da sanjam osigurače...

Ako nađeš nešto postavi link ovde.
Ja ni na Višoj Elektro nisam radio FT osigurače...jer se jaaako malo primenjuju.....i koliko znam samo kao zaštitni deo u naponskim trafoima, postavlja se u rukavac sa primarne strane naponskog trafoa

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Topljivi umerci osigurača tipa FT za zaštitu naponskih transformatora

[ Pregleda: 4384 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.