Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mit ili stvarnost - da li je moguce da se CD/DVD smrvi u drajvu i povredi nekog

[es] :: Storage :: Mit ili stvarnost - da li je moguce da se CD/DVD smrvi u drajvu i povredi nekog

[ Pregleda: 5154 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vaskesd
Milenko Vasic
Smederevo

Član broj: 119610
Poruke: 62
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Mit ili stvarnost - da li je moguce da se CD/DVD smrvi u drajvu i povredi nekog22.07.2007. u 15:21 - pre 203 meseci
Za sve koji su gledali na discovery-ju emisiju u kojoj Mythbustersi ispituju da li je moguce ili ne da se CD ili DVD smrvi u drajvu i povredi nekog i gde su mudro zakljucili da je to nemoguce ili gotovo nemoguce - evo sta mi se desilo prekjuce.....

Zasasavio se meni windows prekjuce i ja krenuo u repair. Metnem install CD u jeste kad ono on nece da ga cita. Nista zato, premestim ga ja u moj novi DVD secko NEC ND-4571A ciji sam odnedavno ponositi vlasnik i posle jedno pola minuta.........PAMFIJUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!
Vratasanasca i jedan srapnel izleteli su KAO METAK, odleteli jedno dva metra i zveknuli u sudoperu. Srecom se niko nije nasao na putu od ukucana.Bilo bi posla za doktora mozete da mi verujete na rec.

Ko ne veruje slikao ja mobilnim telefonom.

Postavio bih slike ali ne znam kako - ako me neko nauci postavicu.

Najsmesnije od svega je sto mi je komp normalno prijavio NO DISC OR BOOT DISC FAILURE

E bas mu hvala na obavestenju.
Uhvatim se ja posle za srafciger da vidim sta ima unutra - ima gomila srapnela.
Slikao ja i to.
Otprilike mogu da bacim uredjaj (ako ne nabodem slucajno podesavanje glave.....)
ODSAD PA NADALJE I UBUDUCE - NE MECEM CD U DVD.

Rekose lepo da su DVD mediji bolje izbalansirani.

Ako se nekom desilo isto voleo bih da se javi - ili sam ja najveci maler u Srbiji (a i sire...).
1=vasic
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Mit ili stvarnost - da li je moguce da se CD/DVD smrvi u drajvu i povredi nekog22.07.2007. u 15:40 - pre 203 meseci
Ja sam takve spontane detonacije doživeo sa 2 LG drajva lično, a prijatelj sa još jednim (ovde ne računam one primere za koje sam negde "čuo"). Jednom se čulo tako jako, kao da je petarda eksplodirala unutar kućišta i ja sam pomislio da je u pitanju kratak spoj. Međutim, kad je rezač krenuo da čangrlja, ukapirao sam da je on. Srebrni opiljci ga sasvim efektno zakolju, pa nema smisla uopšte se truditi oko popravke, već se radovati, ako srebrna prašina ne napravi elektro-provodljivu oluju i u ostatku kućišta. Drugi put je pucanje bilo relativno tiho i gotovo da se nije čulo, ali je drajv počeo nesnosno da pišti i krči. Prijatelj je imao slučaj kao i moj prvi - detonacija iz kućišta.

To sa Mythbustersima zaboravi (mada očigledno nisi gledao kasniju epizodu, gde su priznali da je to ipak moguće, na sugestiju gledalaca da test izvrše realnije, jer su neki od gledalaca imali takva iskustva).

Inače, imali su CD drajvovi svakakve fazone - sećam se da sam prvi put "prosvetljenje" doživeo od nekog Imes CD-Roma, koji je bio jedan od prvih na našem tržištu, još '94-te godine. Kada stisneš EJECT, on uopšte ne zaustavi disk, već ga onako nasviranog kao brusilicu, lansira napolje, sa pretenzijama da ti odfikari glavu. Tako mi je CD proleteo tik pored glave i zveknuo u zid (dobro, zid je bio na samo 30-ak cm iza mojih leđa).

Od tada me ništa ne čudi kada su ovakvi optički gremlini u pitanju.

Što se tiče korišćenja CD-ova u DVD drajvu, tu možeš da budeš miran - nikakva balansiranost nema veze sa tim, već loš kvalitet plastične mase, loš mehanizam balansiranja samog drajva (ona plastična "kapa"), kao i nesnosno zagrejavanje pri rotaciji, koja prevazilazi sve mere.

Shvati to kao elementarnu nepogodu. Eventualno, kupi pancir i kacigu.

Pozdrav

P.S. Sreća u nesreći - meni se ovakve vanredne situacije nikada nisu desile u sopstvenim mašinama, a otad izbegavam LG optiku u širokom luku (pogotovo što je i inače nedovoljnog kvaliteta).
 
Odgovor na temu

vaskesd
Milenko Vasic
Smederevo

Član broj: 119610
Poruke: 62
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Mit ili stvarnost - da li je moguce da se CD/DVD smrvi u drajvu i povredi nekog22.07.2007. u 15:58 - pre 203 meseci
Paaaaaaaa mozda ga nekim cudom i poravim - procitao mi je jedan CD ali DVD ne zeli - ako me neko nauci kako da postavim sliku videce se gde se zaboo srapnel - ispod glave - i rasfokusirao je stvar.
1=vasic
 
Odgovor na temu

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
*.dynamic.sbb.co.yu.



+5 Profil

icon Re: Mit ili stvarnost - da li je moguce da se CD/DVD smrvi u drajvu i povredi nekog22.07.2007. u 16:42 - pre 203 meseci
Desilo se to meni pre 5 godina, stavim cd, u liteon cd citac, i du, pukne cd, vratanca odletese 6-7 m dok nisu u zid udarila. I za divno cudo, popravio ja taj liteon, gledaj da ga jako dobro ocistis, i u mom slucaju je to pomoglo.
 
Odgovor na temu

vaskesd
Milenko Vasic
Smederevo

Član broj: 119610
Poruke: 62
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Mit ili stvarnost - da li je moguce da se CD/DVD smrvi u drajvu i povredi nekog22.07.2007. u 17:25 - pre 203 meseci
sad mi je lakse nisam jedini.kako se postavljaju slike da bar to naucim?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Mit ili stvarnost - da li je moguce da se CD/DVD smrvi u drajvu i povredi nekog22.07.2007. u 23:21 - pre 203 meseci
Jel mozda itko primjetio dali su komadi CD-a ili sam opticki uredjaj zagrijani, vruci?

 
Odgovor na temu

jellybelly

Član broj: 151031
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Mit ili stvarnost - da li je moguce da se CD/DVD smrvi u drajvu i povredi nekog25.07.2007. u 20:02 - pre 203 meseci
Ja znam za dva slučaja eksplozije CD-a kod mojih bliskih prijatelja. Bio je glasan BUM! ali bez srapnela po stanu.
Zanimljivo je da je jedna od njih bila u legendarnoj CD rezaljki TEAC 40x, onaj poslednji pravi Teac, koji je preziveo i posle toga rezao josh neko vreme. Otisao u penziju sa narezanih cca 4500 CD-a. Koristio se gotovo isključivo za kopiranje diskova.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.
 
Odgovor na temu

Vladokv
Vladimir Knezevic
Svuda po gradu
Sopstvena Gewerbe
Berlin

Član broj: 31521
Poruke: 478
212.62.39.*

Sajt: goo.gl/ZbvDC


+16 Profil

icon Re: Mit ili stvarnost - da li je moguce da se CD/DVD smrvi u drajvu i povredi nekog25.07.2007. u 20:33 - pre 203 meseci
Meni lično je pre eksplodirao jedan verbatimov cd u MSI CD-ROM-u. Jedno parče je probilo i razvalilo vratašca, ali nije ništa palo vani. Sve sam odlično očistio od sitnih delića i nastavio je da radi naredne 2 god (do pre 3 meseca) kada je postolje za disk počelo da zaglavljuje s vremena na vreme
 
Odgovor na temu

draganbg82
Dragan Tomic
Beograd

Član broj: 9415
Poruke: 294
*.artcommunication.co.yu.



Profil

icon Re: Mit ili stvarnost - da li je moguce da se CD/DVD smrvi u drajvu i povredi nekog25.07.2007. u 21:13 - pre 203 meseci
Secam se i mog slucaja sa pioneer-om starim nekim , onim bez vrata. Nije nijednom pukao disk,ali je disk redovno leteo napolje veoma brzo. Priznajem, plasio me je ;)
Sve sto radis, radi sa silom.
 
Odgovor na temu

hakurik
Ivan Erceg
Doboj

Član broj: 132540
Poruke: 61
*.as58.ob.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Mit ili stvarnost - da li je moguce da se CD/DVD smrvi u drajvu i povredi nekog26.07.2007. u 20:54 - pre 203 meseci
meni se desilo jednom.bio je u pitanju DATA TRAX medij, ne TRAX DATA. Toliko je puklo, da sam ja skocio sa stolice, a cimer s kreveta. samo smo cekali, da se zapusi iz compa. Jos kad se covjek zamisli sta treba da uradi s cd-om, ono tek ubaci cd i uredaj ga zavrti punom brzinom :) posto je comp bio pod garancijom, nismo smjeli otvarati ni comp, ni cd/rw.samo smo otvorili ladicu, istresli iz nje sto se moglo istresti, i sto je zacudo, sve je radilo opet :) u pitanju je bio ASUS CRW-5232A. Koliko sam se ja uvjerio, tim uredajima nema smrti. Taj pisac jos uvijek radi, a comp je kupljen 2003. god :)
Ivan
 
Odgovor na temu

Fitiljce

Član broj: 147121
Poruke: 87
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Mit ili stvarnost - da li je moguce da se CD/DVD smrvi u drajvu i povredi nekog26.07.2007. u 23:17 - pre 203 meseci
Ovo prvi put vidim i za ovako nesto prvi put cujem. Izgleda strasno.
Pa ja vise necu ukljucivati CD. :))
 
Odgovor na temu

JECHAM
Odrzavanje visokog napona
Smederevo

Član broj: 13031
Poruke: 742
77.46.234.*



+8 Profil

icon Re: Mit ili stvarnost - da li je moguce da se CD/DVD smrvi u drajvu i povredi nekog27.07.2007. u 21:51 - pre 203 meseci
Pre jedno 2 meseca sam u NEC3540 ubacio jedan napukli CD (dobiven u mikru) u zelji da proverim neki program za izvlacenje podataka sa ostecenih diskova. Posle par sekundi zaculo ce BOOM i zatim cangrljanje. Odmah sam ugasio PC (direktno na prekidac na produznom kablu). Izvadim CD iz kucista, rastavim nekako, istresem sve komadice koji su bili unutra(bar se nadam da su svi ispali), malo izduvam sa usisivacem sklopim i vratim u PC, ukljucim i on i dan danas radi. Cita i DVD i CD bez problema.
Commo Compact 23
četvorokraki mešni ventil sa motorom i priručnom elektronikom
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Mit ili stvarnost - da li je moguce da se CD/DVD smrvi u drajvu i povredi nekog27.07.2007. u 23:58 - pre 203 meseci
Jbt(!), ovde sam izgleda jedino ja nadrlj'o sa drajvovima.

Svima radi.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

night-shift
Vukašin Sadžak
• Student FTN, • Software developer
• Futog/Novi Sad

Član broj: 17930
Poruke: 1213
77.46.227.*

Sajt: www.netolerancija.com


+8 Profil

icon Re: Mit ili stvarnost - da li je moguce da se CD/DVD smrvi u drajvu i povredi nekog28.07.2007. u 01:06 - pre 203 meseci
E sad ste me stvarno preplašili.

Više ne koristim CD/DVD-ove, samo flash memorije.
Ali naravno bez zaštitnih kapica, jer mogu biti opasne

Mada i ovi cooleri mi ne ulivaju baš poverenje. Šta ako neki od njih se otkači i počne da leti po sobi???

Opasan je ovo život
La parole est d'argent, mais le silence est d'or.
www.netolerancija.com
 
Odgovor na temu

Vladokv
Vladimir Knezevic
Svuda po gradu
Sopstvena Gewerbe
Berlin

Član broj: 31521
Poruke: 478
212.62.39.*

Sajt: goo.gl/ZbvDC


+16 Profil

icon Re: Mit ili stvarnost - da li je moguce da se CD/DVD smrvi u drajvu i povredi nekog28.07.2007. u 10:15 - pre 203 meseci
Ovo me seti na priču kako se jedan čovek dugo mučio da ostavi cigare da nebi sebi skraćivao život, a nedelju dana od kako je uspeo da prekine pušenje, njega zgazio kamion.

Najbolje je da se ne sekiraš za rizike oko tebe, kao npr. građevinci
 
Odgovor na temu

VlaDiXx

Član broj: 120775
Poruke: 398
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Mit ili stvarnost - da li je moguce da se CD/DVD smrvi u drajvu i povredi nekog30.07.2007. u 10:28 - pre 203 meseci
Znam da nema mnogo veze sa ovim i da idem u offtopic, ali kada sam overklokovao procesor, nedavno, zeznuo citav kompjuter, bukvalno se istopio, a ja se bacio sa stolice, umalo ne polomih ruku.
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Mit ili stvarnost - da li je moguce da se CD/DVD smrvi u drajvu i povredi nekog

[ Pregleda: 5154 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.