Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Farbanje bakarnih cevi centralnog grejanja

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Farbanje bakarnih cevi centralnog grejanja

[ Pregleda: 38225 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jagger
Miloš Aćimovac
Senior Web Developer
Xhibit d.o.o Banjaluka
Beograd - Banjaluka

Član broj: 172
Poruke: 422
*.vdial.verat.net.



+4 Profil

icon Farbanje bakarnih cevi centralnog grejanja26.07.2007. u 15:02 - pre 202 meseci
Da li neko zna, da li je pametno farbati bakarne cevi koje se koriste za centralno grejanje? I sa cim, posto su zimi konstantno pod temperaturom?

Hedonista na kvadrat!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9421
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10236 Profil

icon Re: Farbanje bakarnih cevi centralnog grejanja26.07.2007. u 15:07 - pre 202 meseci
Koliko ja znam, i koliko sam viđao - to je uvek neofarbano. Bakar je zahvalan, plemenit i ne rđa, naravno, i relativno lepo izgedaju cevi i bez farbanja. Takođe, i bakreni oluci su neofarbani, a bogami i posuđe. Zašto ?
Verovatno je prilično teško farbati bakar i još potpuno nepotrebno.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Farbanje bakarnih cevi centralnog grejanja26.07.2007. u 15:19 - pre 202 meseci
Citat:
jagger: Da li neko zna, da li je pametno farbati bakarne cevi koje se koriste za centralno grejanje? I sa cim, posto su zimi konstantno pod temperaturom?

Ja sam cuo da ima da se kupe plastificirane a za farbanje sad prvi put.
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
195.252.78.*



+86 Profil

icon Re: Farbanje bakarnih cevi centralnog grejanja26.07.2007. u 19:09 - pre 202 meseci
cevi premazi prvo podlogom za obojene metale a onda prefarbaj
cime hoces jer temperatura nije velika
pozzzz.
 
Odgovor na temu

LakiKG
Kragujevac

Član broj: 89887
Poruke: 106
*.internet.krstarica.net.



+2 Profil

icon Re: Farbanje bakarnih cevi centralnog grejanja27.07.2007. u 22:11 - pre 202 meseci
Kod mene kad su radili grejanje, koristili su beli sprej, onaj najobicniji ima ga u svakoj prodavnici boja i lakova. Kenda kolor ili tako nesto. Vec 3 godine je ok.
 
Odgovor na temu

Vladan Radovanovic
Vladan Radovanovic
KG

Član broj: 73346
Poruke: 139
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.katana.rs/opstekarakt..


Profil

icon Re: Farbanje bakarnih cevi centralnog grejanja10.08.2007. u 23:41 - pre 202 meseci
Citat:
LakiKG: Kod mene kad su radili grejanje, koristili su beli sprej, onaj najobicniji ima ga u svakoj prodavnici boja i lakova. Kenda kolor ili tako nesto. Vec 3 godine je ok.

Tacno! Za farbanje bakarnih cevi u trgovini imas dve vrste spreja, beli i u boji bakra. Farbanje radi u dva sloja prvi put samo sendujes sto bi rekli ovlas a drugi put ides finalan sloj. Da nebi ofarbao i zidove uzmi karton stavi iza cevi do zida i cepaj. Za neke krajeve do ventila radijatora isl mozes koristiti i farbarsku papirnatu traku.
Prosto?
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Farbanje bakarnih cevi centralnog grejanja12.09.2007. u 02:24 - pre 201 meseci
Da,da za farbanje bakra mozes da uzmes taj beli sprej i mozes isto da uzmes aluminijum sprej i to kad ofarbas to je vek i amin sto bi se reklo :)
pozdrav,
Marko
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Farbanje bakarnih cevi centralnog grejanja

[ Pregleda: 38225 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.