Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Canon A550 problem!

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon A550 problem!

[ Pregleda: 4383 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boki_

Član broj: 152768
Poruke: 21
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Canon A550 problem!30.07.2007. u 15:21 - pre 203 meseci
Kupio sam Canon A550 dig. aparat i karticu od 1GB Transcdent. Kada snimim video zapis 640x480 sa 30fps na celoj memorijskoj kartici, video zapis nece da mi se prebaci na racunar (pri pocetku snimanja pokaze mi da ima mesta 8.32 minute, od 8.49 minute pocne crvenim da odbrojava minutaza i stane mi oko 9 minuta), pri snimanju kracih video zapisa prebacim ih bez problema na racunar. Da bih isprobao ispravnost mem. kartice ubacio sam je u citac mem. kartica koji imam na stampacu. Snimio sam dva video zapisa, prvi od 8.20 minute, drugi sam posle snimio do kraja kartice izadje oko 9 minuta. Oba video zapisa sam prebacio na racunar bez problema preko citaca mem. kartica na stampacu.
Ko se razume ili ima isti model zamolio bih ga da mi odgovori s'obzirom na okolnosti da li je to znak neispravnosti aparata ili je to karakteristika Canona A550 kod snimanja video zapisa. Ako neko ima isti model neka testira i ako moze da mi javi rezultate. Prijatelj koji ima Nikona L11 prebaci video zapis bez problema. Pretpostavljam da onda i Canon bi trebalo da ima tu mogucnost, jer pre nego sto sam ga uzeo malo sam se raspitao i dosta su hvalili seriju modela Canon Axxx.

Svim ljudima dobre volje Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Flower Fairy

Član broj: 131636
Poruke: 8
80.93.238.*



Profil

icon Re: Canon A550 problem!30.08.2007. u 10:49 - pre 202 meseci
Moje pitanje nije bas isto, ali ima neke veze s' vezom.
Ja takodje imam Canon A550 i interesuje me zasto ne mogu da snimim klip duzi od 8 i kusur minuta?! Kad sam ga kupovala, prica je bila da klip nije vremenski ogranicen vec velicinom kartice... Moja kartica je 1GB i po mojoj proceni to bi trebalo da bude dovoljno za vise od pola sata snimanja. Medjutim, sta god da radim nece vise od 8 min; imala slike na kartici ili ne. Do sada se i nije pojavljivala potreba za duzim snimanjem pa i nisam obracala paznju, ali za vikend mi se udaje drugarica i odlucila je da ne unajmljuje fotografa, vec da se drustvo samo slika svojim aparatima, gde je moj idealan jer za sada jedina imam video zapis za zvukom. Ali dzaba. Cin vencanja koji sam htela da snimim, izgleda da necu moci (osim u skracenoj verziji).
Help!
 
Odgovor na temu

eki86

Član broj: 22232
Poruke: 52
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Canon A550 problem!30.08.2007. u 13:36 - pre 202 meseci
verovala ili ne, ako snimas u rezoluciji 640x480/30 fps tih 7 minuta zauzimaju celu karticu od 1 GB. Najbolje je da snimas u 320x240/15 fps, jeste da nije neki kvalitet ali bar ces imati ~30-ak minuta video snimka na praznoj kartici ... video mnogo zauzima prostora na memorijskoj !
 
Odgovor na temu

saleksand
Aleksandar S.
Beograd

Član broj: 147873
Poruke: 51
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Canon A550 problem!30.08.2007. u 21:43 - pre 202 meseci
Ko sto rece eki86 pogrsna procena, pri 640*480@30fps oko 8 minuta snimka pojede tih 1gb sto je i maxsimum jer i ako nema vremenskog ogranicenja postoji prostorno ogranicenje (upravo 1gb) pa ti ni veca kartica ne bi pomogla. Sve i da mozes da pravis duze snimke veliko je pitanje koliko bi oni bili upotrebljivi (ipak je to foto aparat), bolje da ljudi taj svecani i lep cin zapamte nego da ga jednog dana gledaju sa mutnog, sumovitog iseckanog i mracnog snimka.
Boki nemam a550 ali mislim da se radi o brzini (upisa/citanja) samog aparata koji se ne snalazi sa velikim fajlovima, probaj i sa nekom drugom brzom karticom. Citac kartica je u svakom slucaju bolje resenje za prebacivanje, ako je to jedini problem ne bi trebalo mnogo da te brine.

Mislim da je vise puta na forumu zakljuceno: Ako oces fotku kupi aparat, ako oces snimak kupi kameru, ako ti je stalo do minimalnog kvaliteta jedno i drugo u jednom uredjaju ne moze...
Opcija video u foto aparatima je samo propratna funkcija i marketinski trik koji nema nikakvu realnu upotrebnu vrednost, pa je tako treba i shvatiti.
Zato radite ono za sta je aprat i predvidjen skljockajte i pravite dobre fotke.

 
Odgovor na temu

crnibombarder
Digitalni fotoaparati

Član broj: 23704
Poruke: 988
212.200.240.*

Sajt: pcfoto.biz


+6 Profil

icon Canon TX131.08.2007. u 01:28 - pre 202 meseci
Mislim da je Sanyo sa Xanti modelima to pokusao da resi,a sad i Canon sa TX1 modelom namerava da kupcima-amaterima ponudi "all in one" uredjaj, gde cete imati dobar fotoaparat sa odlicnim optickim zumom,i kvalitetnu kameru. Mislim da je stvar vredna paznje.
http://www.dpreview.com/news/0702/07022203canontx1.asp
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon A550 problem!

[ Pregleda: 4383 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.