Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vreme je da Freakujemo policiju

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 559147 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju02.07.2004. u 12:34 - pre 240 meseci
Citat:
Mada, mislim da one koji voze pijani treba momentalo uhapsiti, i osuditi na tri meseca zatvora...


Bravo!

Razumem da neko ne planira da pije na nekoj zurci jer vozi pa ipak popije ali stvarno, zar je toliko tesko uzeti taksi i sutradan se vratiti po kola ako vec nije mogao da odoli picu? Ja sam par puta isao sledeci dan po kola zbog toga. I opet nisam mnogo popio i mogao sam da vozim ali bez obzira na to pice ipak smanjuje koncentraciju i usporava reflekse.
 
Odgovor na temu

fodi
BGD

Član broj: 17819
Poruke: 152
*.rcub.bg.ac.yu



+8 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju09.07.2004. u 10:54 - pre 240 meseci
O.K.
slazem se, ali sta smatras pijanim? Kad duvas ili kad ti vade krv pa ti nadju vise od 0.5 promila alkohola u krvi. Sve to moze da bude i netacno, osim ako se stvarno nisi nali preko mere, a evo i zasto, konkretno moj primer zbog koga ce mi na zalost oduzeti dozvolu na tri meseca, a nisam bio pijan ali sam ispao ovca.
Bio sam na proslavi diplomskog u nekom kaficu, vrucina i meni se zurilo te stucem dva mala piva i krenem kuci, tek na Auto komandi posle nekih 10-15 minuta zaustavlja me pandur... jeste li nesto pili
jesam
sta
pivo
ajde da duvas
ajde (ja znam svoju "meru" i toga se pridrzavam)
dunem ja, kad ono 0.80 i kusur. Sav zbunjen krenem prvo sebe da preispitujem da li sam jos nesto tog dana pio, nisam. Zatrazim da vidim kad je "duvaljka" bazdarena, sve o.k. i tu se izjebem sto nisam trazio da mi vade krv, no nema veze...hteo sam da kazem ovo. Posto radim na Farmaceutsko fakultetu odem ja kod profesorke uprevnice Instituta za toksikolosku hemiju i ispricam sta mi se desilo, na sta mi ona izvadi jedan naucni rad iz nekog stranog casopisa gde se lepo, u reci i dijagramima, vidi razlika u vrednostima kolicine alkohola u krvi mereni na tri nacina kod jedne osobe u isto vreme koja je popila (ne znam, nije mi trenutno taj rad tu) odredjenu kolicinu alkoholnog pica. Tu se lepo vidi da u periodu od 5-30 minuta kolicina alkohola u krvi merena iz pluca - duvanjem, pokazuje enormno vecu kolicinu alkohola nego alkohol meren iz krvi i urina.
Naravno, ja sve to ispricam sudiji, ponesem i naucni rad i pozovem se na Upravnicu instituta (od koje se i metod ispitivanja alkohola u krvi kod nas u nasim bolnicama i koristi - uzet od engleza i nije u potpunosti verodostojan, naravno nijanse su u pitanju), ali dzaba. Kaze mi sudija da je to vec negde cula, ali da moji naucni dokazi u ovom postupku njoj nista ne znace, jer ona barata sa cinjenicama i jako joj je zao i jako se lepo nasmejala.
Sve u svemu ako sedate za volan posle popijenog pica, a znate da nemate preko
0.5 P.A. u K. nije na odmet uraditi sledece:
1. Isperite usnu duplju vodom, dobro
2. Uzmite zvaku ili bombonu (kazu od jabuke je dobra)
3. Trazite da vam izvade krv ako vas zaustave (panduri su duzni da vas vrate na mesto odakle su vas i pokupili) i
4. naj bolje je da sacekate neko vreme posle pica i onda sednete za volan.

Pozdrav ZockyBoy-u i njegovim savetima. Ako si se vratio sa godisnjeg mogao bi da nam posaljes jos neki savet ili novi fazon. Mozda i napises neku brosuru, kao onu za skvotere po Londonu, da kad nas zaustavi pandur mi lepo izvadimo svescicu pa...opanci-obojci.


 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
*.ptt.yu



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju12.07.2004. u 21:41 - pre 239 meseci
Ponovo u sedlu...

Na putu do mora nisam imao bliskih susreta verovatno zbog toga jer sam išao uglavnom autoputem (za Grčku).

Vidim da ste bili vrlo aktivni.

Što se tiče "blicanja" i da li je to kažnjivo... voleo bih da vidim tu prijavu koju bi mi drot napisao... samo bih ga pustio da vidim kolika će budala da ispadne...

E sad što se tiče alkohola u krvi tj. dahu... Uh, da uzmem zalet...

S obzirom da sam i medicinski potkovan, mogu da vam pomognem i u ovom problemu. U plućima se nalaze četiri referentna volumena: Standardni, maksimalni, minimalni i rezidualni volumen. Ovaj poslednji nam je ovom trenutku jako bitan.

Razmena gasova se vrši u najmanjim cevčicama pluća tj. u delu gde se nalazi rezidualni volumen. Standardnim disanjem ćete polako oslobadjati gasoviti alkohol iz krvi i on će tek posle par plitkih udisaja doći do vaših usta tj. alkometra. Zato pre duvanja u alkometar VIŠE PUTA MAKSIMALNO UDAHNITE I MAKSIMALNO IZDAHNITE.TAKO ĆETE ISTERATI GASOVITI ALKOHOL IZ ONIH NAJSITINIJIH ALVEOLA PLUĆA JER RAZMENA GASOVA PUTEM KRVI NE MOŽE DA BUDE TAKO BRZA. Čuka ne radi baš toliko brzo. Rezidualni volumen će tako ostati čist za razmenu gasova a vi duvate pročišćeni vazduh iz gornjih disajnih puteva (bronhija).

Na kraju opet DUBOKO udahnite i duvajte iz usta (ne iz grudi). Rezultat je najmanje za 50% manji od onog što bi stvarno pokazalo.

Moj drugar koji je ovo primenio (a koji se "osećao" na kilometar) se u brk nasmejao pajkanu uz opasku "Ej bato, ovo ti ne radi". Naravno, nije hteo da duva ponovo niti da vadi krv, jer je dosta jedno merenje. Trkeljisao ga dvadesetak minuta (kao sad će da zove interventnu...) pa ga pustio.

N A P O M E N A: OVO NIJE UPUTSTVO KAKO DA NEKAŽNJENO VOZITE PIJANI. KAZNA MOŽE DA BUDE MNOGO GORA PO VAS,ONE KOJE VOZITE I ONE MEĐU KOJIMA VOZITE.

Molim Vas, ovo je samo u cilju FREAKOVANJA POLICIJE.

Administratori, ulogovan sam a evidentirate me kao gosta. Ovo može da nekoga dovede u zabludu da ovo piše neki lažnjak koji se predstavlja kao ja.
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-chandran.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju12.07.2004. u 23:09 - pre 239 meseci
Fodi, mislim da treba da ti uzmu dozvolu. Ja sam za to da se ne tolerise ni promil alkohola u krvi.
Ja znam da ne mozes da se napijes posle dva piva (mada neko moze i posle pola piva) ali ti paznja i refleksi u svakom slucaju opadaju iako ti to ne primetis.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju12.07.2004. u 23:40 - pre 239 meseci
Pozdrav,
eto, uze Ti Srki dozvolu pa Ti vidi. Pa da vidis, u pravu je. Niko ne pominje, ne daj boze, situaciju da nekoga udaris kolima tada. Ne objasni Ti vise ni sebi ni drugima da li bi to izbegao da nisi nista popio. Covek uvek veruje da nije pijan, usled takvih uverenja je spreman na svasta samo da to dokaze drugima. Ima ih koji umeju i da stoje na jednoj nozi...
Pozdrav
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju12.07.2004. u 23:59 - pre 239 meseci
Citat:
srki: paznja i refleksi u svakom slucaju opadaju


Veoma bitna stavka je i donošenje neracionalnih odluka tokom vožnje.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-chandran.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju13.07.2004. u 00:16 - pre 239 meseci
Naravno. Ali iako pretpostavimo da nije neko toliko popio da ne ume da donosi racionalne odluke, paznja i refleksi ipak opadaju. Bas cu da pokusam da nadjem studiju o tome. Secam se da su vrsili testove i videlo se da i jedno pivo utice na refklekse i opazanje iako niko to ne primeti. Uopste nije bitno da li je neko pijan ili ne. Neko ne moze da se napije posle 4 piva a neko se napije posle pola piva. Ljudi obicno znaju kada su pijani (vrti im se u glavi itd...) ali ipak ne mogu da znaju da su im paznja i refleksi popustili. Fodi je u svakom slucaju mogao da ode na autobus ili da uzme taksi i da se sledeci dan vrati po kola. Meni nije tesko da tako ponekad uradim. Kome je to maltretiranje neka onda ni ne dolazi kolima nego neka nadje nekoga da ga poveze.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-chandran.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju13.07.2004. u 00:43 - pre 239 meseci
Ne mogu da nadjem to sto sam hteo ali npr. ovde ima prikazan uticaj alkohola na avionske nesrece. Tu su zato malo stroziji zakoni kada je u pitanju dozvoljen procenat alkohola u krvi.

Citat:
The number of serious errors committed by pilots dramatically increases at or above concentrations of 0.04% blood alcohol. This is not to say that problems don't occur below this value. Some studies have shown decrements in pilot performance with blood alcohol concentrations as low as the 0.025%.
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju13.07.2004. u 06:17 - pre 239 meseci
@Zockyboy dobrodosao natrag i neka te ne cudi sto pise gost ispod tvog nika...
Resili moderatori da nam malo smanje broj postova po jednom threadu...ili tako nesto, uglavnom ne vole Mad-Zone.... Kako gore mozes videti, bio sam aktivan u toj polemici oko blicanja, i jos uvek zastupam isto misljenje.
Ono sto me sada muci je to sto sam zbog sve te polemike otisao kod jedne tvoje starije koleginice (odavno u penziji) koja kaze da je u njeno vreme (pre 20 godina) blicanje bilo zabranjeno...Kaze, mozes da izadjes iz kola i da zaustavljas i upozoravas, ali ne i da blicas. Ona sama je dobila jednu kaznu vozeci sluzbeni auto, (kako sam je shvatio ni ona nije znala da je kaznjivo ali su panduri zapisali broj vozila i videli da je auto sluzbeni...ostatak price je verovatno ostao anegdota u njenoj sluzbi, medju kolegama..)
E sad...ma na osnovu cega?????????? Gore si mogao da vidis link ka jednom zakonu (ZOBS) ali u njemu nema bas nicega o blicanju...
Mozda neki drugi zakon??? Ne verujem ali da pitam posto si u ranijim postovima pokazao poznavanje zakona...
molim te ZockyBoy razresi ovu dilemu...
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
*.ptt.yu



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju13.07.2004. u 13:36 - pre 239 meseci
Auuuuuu...
Bogami, vi ste se baš provrednili...

APSOLUTNO se slažem sa predlogom da se pijani vozači MOMENTALNO pošalju u prdekanu... To je bar kako sam čuo u SAD uobičajen postupak, pa kad se istrezniš pravo kod sudije da ti odredi kaznu (pa masa poznatih ličnosti ima dosije u policiji baš iz ovog razloga). A kazna da bude od zabrane upravljanja vozilom 3-12 meseci pa do ponovnog polaganja vozačkog ispita (ili nekog javnog ponižavajućeg posla po volji naroda... kao glancanje javnog toaleta četkicom za zube)

Desilo mi se da sam bio učesnik udesa, jesam ja bio kriv jer sam proklizao po ledu na suprotnu stranu kolovoza pola metra, ali onaj bata kojeg sam udario je SIGURNO mogao da se skloni na bankinu DA ME JE VIDEO. Verovatno me nije video od onih 1,68 promila u krvi. Još pita ko će da mu nadoknadi štetu, ej...

Stavimo tačku na pijane vozače.

I DA KONAČNO RAZJASNIMO ONU TEMU ZVANU "BLICANJE".

Član 3 Ustava Republike Srbije kaže:
U REPUBLICI SRBIJI JE SLOBODNO SVE ŠTO USTAVOM I ZAKONOM NIJE ZABRANJENO.

A član 23 istog Ustava kaže:
Niko ne može biti kažnjen za delo koje, pre nego što je učinjeno, nije bilo predvidjeno zakonom ili propisom zasnovanim na zakonu kao kažnjivo delo, niti mu se može izreći kazna koja za to delo nije bila predvidjena.

LINK: http://www.cesid.org/zakoni/sr/usta.thtml

Kako navedena radnja ni u jednom zakonu nije navedena kao kažnjiva,
ONDA JE SLOBODNAAAAAAAAAA! Živeo Ustav...
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

fodi
BGD

Član broj: 17819
Poruke: 152
*.rcub.bg.ac.yu



+8 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju13.07.2004. u 15:01 - pre 239 meseci
Srki. o. k. treba da mi uzmu dozvolu jer cinjenica je da sam ja imao 0.81 p.a. u krvi kako je aparat pokazao.Ja, sam, fizioloski nisam mogao da imam toliko alkohola i to me boli i cini ogorcenim sto ne mogu to da dokazem. Kao sto znas kod nas vazi zakon da je 0.5 promila alkohola dozvoljeno, a ako donesu drugaciji zakon onda ono sto kazes:"Fodi, mislim da treba da ti uzmu dozvolu. Ja sam za to da se ne tolerise ni promil alkohola u krvi." moze da se uzme u obzir i prihvati.
Sto se tice paznje i refleksa i tu se slazem, samo verujte mi (Srki, lancia88, popeye i ostali) koliko god moja paznja, refleksi i odluke koje donosim posle 2 mala piva u toku voznje bivaju usporene i neracionalne, normalnije su u odnosu na minimum 50% Beogradskih vozaca, da ne pominjem one iz LE-sota, RU-ande ili PA-riza koji nisu popili nista. Poznajem coveka koji i posle dugogodisnjeg vozackog iskustva kada vozi u rikverc ne zna u koju stranu treba da mota volan ili oni koji kad ulaze na Slaviju, ne znaju sata ce sa sobom i sa kolima, dok im adrenalin na usi curu, a da ne pomiljem svakodnevne (ne)namerne prekrsaje aktivnih ucesnika u saobrecaju cija su paznja, refleksi i koncentacija... ni oni sami ne znaju gde. Zato mi ne pada na pamet da posle dva jebena mala piva idem kuci taksijem, busom ili pesaka. Radije cu da se nagutam zvaka ili po Zorkyboy-ovom savetu izduvam-naduvam-izduvam i dunem iz usta (ne znam kako, al ajde, sobzirom da kad bi zeleo da naduvam do zelene lampice, iz usta, morao bih da imam obraze ko Dizzy Gillespie) u tu neverovatnu, ruznu i na srecu sterilnu spravu. Radije bih duvao panduru u lice, he he. Dobro, salu na stranu, ja se momci i devojke (nadam se) slazem sa vama i konstatujem, ne treba sedati pijan za volan. Ne zbog 0.5 promila, vec zbog onog sto drugog - KAZNA MOŽE DA BUDE MNOGO GORA PO VAS,ONE KOJE VOZITE I ONE MEĐU KOJIMA VOZITE, kako kaze ZorkyBoy, a svi tako mislimo.
Jeste, lancia88, Srki mi uze dozvolu, sad mi jedino ostaje da prodam kola i kupim neki motorin ili biciklu (zanima li nekog Honda prelude :)
Malo sam skrenuo sa teme, ali svakako imam jedno pitanje. Predpostavljam da bi ZorkiBoy mogao da mi pomogne, a tice se jednog prekrsaja gde sam vozio 102 na 60, ali 60 sa pahuljicom ispod, gde mi je pandur 'ladno pisao prijavu i ako snega i leda nije bilo, a put je (valjda) regionalni ne znam, znam da je dozvoljeno 80 van naselja. Da li ja mogu tog pandura da pozovem kod sudije kad sudija mene pozove ili imas li neku drugu ideju sta da radim. Da nevolja bude veca sada taj znak (60 sa pahuljicom) vise ne postoji, a i ja sam dan posto se to dogodilo, a dogodilo se u Zrenjaninu, odis'o u pandursku stanicu da im objasnim da to nije prekrsaj za sudiju i da hocu da platim kaznu od 102 na 80 km/h, aliiiii, baticeeeee, samo sto me nisu pojeli.

Pozdarv

p.s. htedoh da ubacim sliku Dizija, al ne znam kako?
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju13.07.2004. u 15:27 - pre 239 meseci
Fodi, ja ono uopste nisam rekao zbog tebe (nemam nista protiv tebe i nemam zelju da te kazne) nego zato sto u principu verujem da to treba da se dobro kaznjava jer ipak ne reaguju svi isto na alkohol a ako nema popustanja ipak ce ljudi biti obazriviji. Inace verujem ti da vozis bolje od mnogih i posle dva piva. Ja obicno posle jednog piva idem kuci kolima (ali ne kada vozim duze medjugradske voznje) jer smatram da dobro vozim a i to je sigurno u dozvoljenim granicama ali posle dva piva ne idem jer to je na granici i moguce je i da si imao vise od 0.5 p.a. u krvi. Sve zavisi od toga kolio si tezak/krupan. Zato na zenske osobe alkohol jace deluje jer imaju manje krvi u organizmu. Mada si u Hrvatskoj onda uopste ne bi smeo da vozis ako si pio nesto alkoholno jer po novom njihovom zakonu ne smes da imas ni promil alkohola. Zato sam juce video vest da se njihovi svestenici bune i traze da za njih to ne vazi jer oni moraju da piju vino na pricescu.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju13.07.2004. u 16:44 - pre 239 meseci
Pozdrav,
hej Fodi, crkoh od smeha na one Tvoje registarske oznake (da nas obojicu ne banuje Gojko zbog PA-riza, he,he). Ma ja isto mislim da je neophodna vlastita zrelost da bi se na sebe preuzela odgovornost da sam procenjujes kada mozes da ugrozis saobracaj. Sa druge strane, eto, zakon je izricit pa mozes i da pucas coveku u ledja koji ima za pojasom pistolj (puka koincidencija sto je jos i pijan) i da budes oslobodjen naknadnommpresudom da se radi o samoodbrani ali ako ga zgazis kolima kada imas alkohol u krvi ode u zatvor. To je vec neugodna situacija, budes u nekom zatvoru otvorenog tipa, gledaju te malko drugacije ali si ipak pod udarom ZIKS-a koji jednako tretira sve zatvorenike. I jos povuces dosije za ceo zivot. Takve sankcije su ipak suvise za pametnog coveka, za ne daj boze slucaj, solidnu tezinu ima i cinjenica da li si nekada uhvacen za volanom sa alkoholom ili si prvi put popio. Sve kada saberes ima da se oduzmes: 'bes dva piva kad mogu da Ti unerede zivot. Bez zadiranja u realno moguce teske posledice (medicinske, finansijske ili moralne), vec pravne posledice su zaista dobar razlog da se poslusa Srkijevo razmisljenje. Sto se tice stajanja na jednoj nozi, karikirao sam samo cest slucaj pogodjenje "muskosti" (jos nisam video zenu da stoji na jednoj nozi) i vlastite nemogucnosti priznavanja cinjenica, nikako nisam imao nameru da nesto aludiram na konkretne slucajeve, tome ne bi ni bilo mesta.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
*.ptt.yu



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju13.07.2004. u 22:33 - pre 239 meseci
Za Fodi-ja pitanje:
Da li ti je pandur pisao zapisnik i da li si ga potpisao.
Ako jesi onda si bio saglasan sa njegovom sadrzinom. Tu vec nastupaju problemi.

Medjutim, kako kaze Zakon, dozvoljeno je dokazivati NEPRAVILNO UTVRDJENO CINJENICNO STANJE tj. ni pandurima sudija ne sme apsolutno verovati na rec.

Ma samo izjavi da si zapisnik potpisao da bi izbegao maltretiranje od strane pajkana i tu prica pada u vodu, jer je bitno ono sto je sudija utvrdio u toku postupka.

Kada ti stigne poziv od sudije za prekrsaje, izjavi da navedeni znak ima dodatnu tablu (za voznju po snegu), ali da je taj kompletan znak u medjivremenu uklonjen tako da svoje tvrdnje mozes dokazati samo uz pomoc nekoga iz SAOBRACAJNE INSPEKCIJE koja donosi odluke - resenja o postavljanju i uklanjanju saobracajnih znakova, te da sudija radi utvrdjivanja cinjenicnog stanja MORA da pozove na saslusanje i nekoga iz te sluzbe. Insistiraj da ovaj tvoj zahtev udje u zapisnik o tvom saslusanju i nemoj da ga potpises ukoliko nije unet (ne sme ni sudija da radi na svoju ruku vec na osnovu Zakona o prekrsajima).

Lako moze da se desi da resenje o postavljenju tog znaka uopste i ne postoji tako da i ne postoji prekrsaj za koji se teretis, mislim na prekoracenje preko 30 km/h.

Ukoliko te sudija ne poslusa i kazni te bez saslusanja saobracajnog inspektora,
MOMENTALNO PISI ZALBU VECU ZA PREKRSAJE U KOJEM CES NAVESTI DA PRVOSTEPENI SUDIJA NIJE PRAVILNO UTVRDIO CINJENICNO STANJE. OVAKVO RESENJE O KAZNI CE GARANTOVANO BITI OBORENO OD STRANE VECA, TE CE GA VRATITI PRVOSTEPENOM SUDIJI NA PONOVNO ODLUCIVANJE.

Pravnici na ove fore uzese silne pare od vozaca kojima je dozvola hleb kojim se hrane.

Samo se hrabro upustiti u raspravu sa sudijom i demonstrirati ZNANJE a ne blejanje.
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

fodi
BGD

Član broj: 17819
Poruke: 152
*.rcub.bg.ac.yu



+8 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju14.07.2004. u 09:15 - pre 239 meseci
Da, napisao mi je zapisnik, ali ga ja nisam potpisao. Sto se tice hrabrosti imam je dovoljno, cak se plasim i da ne planem, ali frazologija mi je ocajna. Mislim pre svega na te pravno-advokatske zackoljice tipa: cinenicno stanje, clan 3.. tacka 5.. stav 7, bla bla itd itd.
Ja, kad sam sutradan otisao u pandursku stanicu i digo frku rekli su mi, izmedju ostalog da oni to sad ne mogu da stopiraju i da je to prosledjeno dalje. S'obzirom da se to desilo u oktobru-novembru prosle godine, a da ja jos nisam dobio poziv od sudije, da li postoji verovatnoca da su ipak tu moju prijavu (posto su shvatili da je njihov kolega pandur pogresio) stopirali?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
*.ptt.yu



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju14.07.2004. u 12:41 - pre 239 meseci
Tesko je za bilo kog pajkana reci da je (posto je shvatio da je njegov kolega pandur pogresio)
PROMENIO PRVOBITNU ODLUKU DA TE REBNE, POSEBNO AKO JE IMAO DISKUSIJU SA TOBOM I AKO SI ODBIO DA POTPISES ZAPISNIK.

MEDJUTIM...
S obzirom na azurnost sudija u vezi sa saobracajnim prekrsajima, lako moze da se desi da si se izvukao bez prijave, ali ako nisi, samo upotrebi ono sto sam ti napisao u prethodnom postu.
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

fodi
BGD

Član broj: 17819
Poruke: 152
*.rcub.bg.ac.yu



+8 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju14.07.2004. u 16:30 - pre 239 meseci
Zahvaljujem.
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
*.ptt.yu



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju25.07.2004. u 12:00 - pre 239 meseci
Momci,
niko ne pise vec 10 dana...

Jel` to znaci da smo iscrpeli temu?
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.yubc.net



+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju25.07.2004. u 13:15 - pre 239 meseci
Citat:
fodi: S'obzirom da se to desilo u oktobru-novembru prosle godine, a da ja jos nisam dobio poziv od sudije, da li postoji verovatnoca da su ipak tu moju prijavu (posto su shvatili da je njihov kolega pandur pogresio) stopirali?


Meni je pandur novembra 1998 godine napisao prijavu za prolazak kroz CRVENO na pešačkom (iako sam prošao na žuto, što je i on potvrdio kad me je zaustavio, ali se očigledno naljutio što nisam hteo da platim kaznu na licu mesta).

U JUNU 2000. (!!!) stigao mi je poziv kod sudije za prekršaje s nekakvom pretnjom da će me privesti, itd. Tamo sam izjavio da je bilo žuto, naveo dva svedoka, tražio suočenje, itd., i otad mi ni nikakva presuda (tj. rešenje) nije stiglo, pa pretpostavljam da je s tim završeno.

No to nije bitno, bitno je da se događaj desio novembra 1998, a poziv od sudije stiže juna 2000. Cela procedura je, dakle, bila antidatirana, čak je pisalo i da su me u tom periodu zvali ne-znam-koliko puta, a ja se "nisam odazivao", što je, naravno, laž. Ali ne možeš im ništa.



 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
*.ptt.yu



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju26.07.2004. u 06:29 - pre 239 meseci
Balsa,

izvukao si se bez kazne jer nakon dve godine od pocinjenog prekrsaja
NASTUPA APSOLUTNA ZASTARELOST POSTUPKA.
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 559147 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.