Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dokument sa dva lica!

[es] :: Grafički dizajn :: Dokument sa dva lica!

[ Pregleda: 3271 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zverki
Zverki_Tuzla
tuzla

Član broj: 132558
Poruke: 5
89.146.176.*



Profil

icon Dokument sa dva lica!15.08.2007. u 01:02 - pre 203 meseci
Interesujeme kako napraviti neki dokument sa dvije strane u corelu?
Kao naprimer visit kartica na kojoj bi na prednjoj strani bio logo a pozadi svi potrebni podaci!
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
77.46.252.*



+11 Profil

icon Re: Dokument sa dva lica!15.08.2007. u 08:15 - pre 203 meseci
Napravis sve na jednoj strani koja je duplo veca.
 
Odgovor na temu

goran.sm
Goran Smiljanić
Novi Sad

Član broj: 88760
Poruke: 101
*.studioveris.co.yu.



Profil

icon Re: Dokument sa dva lica!15.08.2007. u 11:17 - pre 203 meseci
Ne. Mislim može, ali je nepotrebna komplikacija i kasnije otežava onom ko pravi tabak.

Napravi u korelu dokumenat koji ima dve stranice i na prvoj pozicioniraj logo, a na drugoj podatke. Stranice neka ti budu tačanog formata vizitke (recimo 90x50 mm).
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.127.*



+11 Profil

icon Re: Dokument sa dva lica!15.08.2007. u 12:03 - pre 203 meseci
Napriotiv, olaksava. U stmapariji izvuku prvo dvolist sa jedne strane a onda okrenu papir, napasuju pa stampaju isti dvolist i sa druge strane. Tako ce prva i druga strana biti odstampane ledja u ledja i jos ce da ustede jer sve stampaju sa jednom plocom (za jednu boju).

Stampari mnogo vise vole da stampaju na velikom formatu, jer sa manje prolaza kroz masinu dobiju vise otisaka i cak i ako im odneses odvojeno pripremljene strane, oni ce opet da ih sloze na veci format radi stampe. Ako im ti to unapred uradis, samo mogu da se obraduju.
 
Odgovor na temu

goran.sm
Goran Smiljanić
Novi Sad

Član broj: 88760
Poruke: 101
*.studioveris.co.yu.



Profil

icon Re: Dokument sa dva lica!16.08.2007. u 13:40 - pre 203 meseci
Nikako. :)

Zanemarimo, na trenutak, kako koja štamparija štampa.
Pretpostavimo da onaj ko primi fajl u štampariji stvarno, ali stvarno zna, da koristi mogućnost Korelove impozicije. U tom slučaju mu najviše odgovara da svaka stranica vizit karte stoji na jednoj stranici. Ako je to tako, sve što on treba da uradi je da u impoziciji zada broj vizit karti i da odluči da li štampa na okretanje ili "na tumbe". To se razlikuje od štamparije do štamparije u zavisnosti da li štampaju sa jednim ili sa dva grajfera. U digitalnoj štampi gde mogu obe strane da se štampaju iz jednog programa je vrlo slično.

Kao što rekoh, ovo je slučaj samo ako onaj ko pravi tabak ume sebi da skrati vreme i neće multiplicirati vizitku na stranici veličine tabaka i gubiti vreme. Naravno, može i tako koga ne mrzi.
 
Odgovor na temu

djerys
Sasa Djeri
Novi Sad

Član broj: 119655
Poruke: 155
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Dokument sa dva lica!16.08.2007. u 23:01 - pre 203 meseci
Uf, što da bude komplikovano kad može i komplikovanije!
Lepo je Zverki pitao:
Citat:
zverki: Interesujeme kako napraviti neki dokument sa dvije strane u corelu?
Kao naprimer visit kartica na kojoj bi na prednjoj strani bio logo a pozadi svi potrebni podaci!
i dobio logičan i kratak odgovor:
Citat:
goran.sm: Napravi u korelu dokumenat koji ima dve stranice i na prvoj pozicioniraj logo, a na drugoj podatke. Stranice neka ti budu tačanog formata vizitke (recimo 90x50 mm).
OK odnosno formata koji zahteva dokument, vizitke su samo primer. Poen za Gorana.
Okretanje u štampi? Jel spominjana ofset štampa u pitanju? Kad ste već spomenuli okretanje, što ne objasnite kada se radi takva štampa, odnosno kada je isplativa u pogledu uštede na pločama ili neisplativa zbog vremena duplog prolaza kroz mašinu mesto da raspravljate koji je način "ispravan". Zaboravili ste da spomene i jednu bitnu stvar: može se štampati na okretanje pod uslovom da su obe strane papira identične.
Citat:
goran.sm: Nikako. :)

Zanemarimo, na trenutak, kako koja štamparija štampa.
Pretpostavimo da onaj ko primi fajl u štampariji stvarno, ali stvarno zna, da koristi mogućnost Korelove impozicije. U tom slučaju mu najviše odgovara da svaka stranica vizit karte stoji na jednoj stranici. Ako je to tako, sve što on treba da uradi je da u impoziciji zada broj vizit karti i da odluči da li štampa na okretanje ili "na tumbe". To se razlikuje od štamparije do štamparije u zavisnosti da li štampaju sa jednim ili sa dva grajfera. U digitalnoj štampi gde mogu obe strane da se štampaju iz jednog programa je vrlo slično.

Kao što rekoh, ovo je slučaj samo ako onaj ko pravi tabak ume sebi da skrati vreme i neće multiplicirati vizitku na stranici veličine tabaka i gubiti vreme. Naravno, može i tako koga ne mrzi.
Bravo Gorane ako to tako radiš i za vizitke. Moram da priznam da nisam probao, jer više volim to ručno da odradim. Kako izgleda kad imaš npr. 8 različitih vizitki i poleđina? Jel postavljaš sam cajtne za sečenje ili to može da radi automatski prilikom impozicije?
Sad tek videh - štampa "na dva grajfera"!? Uvek se štampa na okretanje "u grajferu" i prilikom štampe druge strane se "bočna mera" prebacuje na drugu stranu. Tako je ulagajući ugao tabaka identičan za obe strane. Štampa na dva grajfera može, ako se radi o poslu koji ne zahteva "paser" ni precizno sečenje ili se želi "fušerski odraditi".

Pozdrav
 
Odgovor na temu

goran.sm
Goran Smiljanić
Novi Sad

Član broj: 88760
Poruke: 101
*.studioveris.co.yu.



Profil

icon Re: Dokument sa dva lica!17.08.2007. u 08:53 - pre 203 meseci
Bez obzira na broj vizit karti, bez obzira na različitost tiraža i bez obzira na veličinu tabaka može se tako raditi. I ne samo za vizit karte. Naravno, pojavljuju se i situacije kada to nije primenljivo. Cajtne, paseri, klinovi (u koliko ti taj klin radi posao, meni ne) su automatski kao i određivanje bleeda.

Generalno ja ne koristim Korel niti mu se divim samo kada dobijem gotove fajlove meni je ta impozicija nešto što mi zaista štedi vreme.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.108.*



+11 Profil

icon Re: Dokument sa dva lica!17.08.2007. u 09:36 - pre 203 meseci
To mozes tako sa tamparom koji ce oko tebe d se potrudi. Ja sam navikao da sve pripremim i odnesem im gotovo, po mogucstvu vec na filmu, tako da nemam sta da razmisljam hoce li neko razumeti sta treba da se uradi. Moje iskustvo je i da stampari tako vise vole, zato sto nemaju mnogo posla oko mene a i sto ako je nesto lose uradjeno, nije njihov problem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Grafički dizajn :: Dokument sa dva lica!

[ Pregleda: 3271 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.