Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

e107 2 jezika srpski-nemacki

[es] :: Web aplikacije :: e107 2 jezika srpski-nemacki

[ Pregleda: 40822 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Take
Ivan Vicentijevic
d.o.o Magic Design
Kragujevac

Član broj: 147842
Poruke: 83
91.150.100.*

Sajt: www.ubzrs.org


Profil

icon e107 2 jezika srpski-nemacki15.08.2007. u 14:57 - pre 203 meseci
dali neko zna koji plugin treb da instaliram da bih na e107 imao 2 jezika nemacki-srpski,ali da kad kliknem na nemacki tekstovi koje sam ja uneo u adminu budu na nemackom a kad kliknem na srpski da budu na srpskom.
Inace glavni meni i ostali standardni texst sam preveo ,ubacio sam odabir jezika i to funkcionise osim sto ti tekstovi ostaju onakvi kako su napisani.
 
Odgovor na temu

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
*.vdial.verat.net.



+52 Profil

icon Re: e107 2 jezika srpski-nemacki23.08.2007. u 19:36 - pre 202 meseci
Po ovome sto si napisao, deluje mi da nisi kreirao kopiju tabele za taj odredjeni jezik. e107 to automatski radi kada dodajes novi jezik, to jest nudi ti da iskopiras one tabele koje imaju sadrzaj na razlicitim jezicima. Samo utvrdi koja je to tabela/tabele koja ima taj sadrzaj i proveri da li postoji njena kopija za taj jezik (naziv tabele ima naziv jezika kao prefix). Ako je/ih nema, idi na Languages > Tools, pronadji kopiranje tabela i iskopiraj sta ti treba.

Kada su tabele resene, odes o Content > Menus i dodas 'userlang' meni u onaj deo templejta gde zelis. U tom delu pojavljivace se listbox za izbor jezika. To bi bilo to.

[Ovu poruku je menjao brainbuger dana 23.08.2007. u 21:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Take
Ivan Vicentijevic
d.o.o Magic Design
Kragujevac

Član broj: 147842
Poruke: 83
77.46.184.*

Sajt: www.ubzrs.org


Profil

icon Re: e107 2 jezika srpski-nemacki24.08.2007. u 15:04 - pre 202 meseci
Provalio sam ,veoma je jednostavno kao sto si vec reko samo uradim sajt na jednom jeziku,kopiram tabele i sve uradim opet na drugom.
Hvala u svakom slucaju.

P.S. Da ne znas mozda dali je moguce da postoji prva stranica na kojoj bi bio samo odabir jezika (znaci bez sadrzaja samo izbor)
 
Odgovor na temu

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
*.vdial.verat.net.



+52 Profil

icon Re: e107 2 jezika srpski-nemacki25.08.2007. u 15:51 - pre 202 meseci
Citat:
Take:Da ne znas mozda dali je moguce da postoji prva stranica na kojoj bi bio samo odabir jezika (znaci bez sadrzaja samo izbor)


Takozvana "Intro page"? :) Ima vise resenja za to, probaj recimo nesto ovako, kreiraj svoju intro stranicu (ubacis u nju npr. uvodni flesh ili logo sajta,sta vec, zatim ubacis u nju i kod forme za izbor jezika (copy/paste HTML kod sa postojece stranice) i tu stranicu podignes na server. Zatim odes na Settings > Frontpage i izaberes 'Other' i tu postavis url do te nove stranice. Nakon ovoga pocetna stranica sajta ce ti postati ta tvoja stranica.

 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: e107 2 jezika srpski-nemacki

[ Pregleda: 40822 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.