Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako zabraniti razne ekstenzije npr. mp3, avi kroz grupne polise...

[es] :: Windows mreže :: Kako zabraniti razne ekstenzije npr. mp3, avi kroz grupne polise...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7001 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aandric
Beograd

Član broj: 71734
Poruke: 18
*.pioz.org.yu.



Profil

icon Kako zabraniti razne ekstenzije npr. mp3, avi kroz grupne polise...21.08.2007. u 09:37 - pre 203 meseci
Moram da pokusam da zabranim koriscenje ovih vrsta fajlova (mp3, avi, ogg i jos ponekih) koriscenjem grupnih polisa, ali ne bih da zatvaram softver koji ih pokrece.
Ako neko ima neko konstruktivno resenje...
HVALA unapred...
U pitanju je Windows server 2003 R2 i radne stanice pod XP-om.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Kako zabraniti razne ekstenzije npr. mp3, avi kroz grupne polise...21.08.2007. u 09:48 - pre 203 meseci
Mislim da bi ovo možda moglo da ti pomogne: http://www.windowsnetworking.c...ng-Windows-Server-2003-R2.html
 
Odgovor na temu

aandric
Beograd

Član broj: 71734
Poruke: 18
*.pioz.org.yu.



Profil

icon Re: Kako zabraniti razne ekstenzije npr. mp3, avi kroz grupne polise...21.08.2007. u 10:41 - pre 203 meseci
Hvala, medjutim ovaj clanak se prvenstveno odnosi na "save" fajlova u odredjene foldere sto meni i nije neko resenje. U svakom slucaju cu i ovo negde primeniti...
 
Odgovor na temu

ganjaman
admin
Ni

Član broj: 111814
Poruke: 113
82.117.195.*

Sajt: asp.net


+5 Profil

icon Re: Kako zabraniti razne ekstenzije npr. mp3, avi kroz grupne polise...23.08.2007. u 06:39 - pre 203 meseci
Pitanje bi moglo da glasi ako sam dobro razumeo kako da zabranim winamp-u da pusti *.mp3. To znaci da bi trebao da direktno utices na winamp a ne na windows pa onda to povlaci uticaj na druge programe koji su pravljeni za nesto da to nesto ne rade tako da NEMA SANSE a i bas bi bilo cudno da to moze. Eventualno mozda bi mogao da zabranis nekoj app da pusti nesto tako sto bi za datu ext naveo nista ali jedno open with... resava taj problem pa onda izbacis open with... iz kontekstnog menija ako ti to pomaze ali mislim da je bas radikalno resenje.

[Ovu poruku je menjao ganjaman dana 23.08.2007. u 07:54 GMT+1]
To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa
 
Odgovor na temu

aandric
Beograd

Član broj: 71734
Poruke: 18
*.pioz.org.yu.



Profil

icon Re: Kako zabraniti razne ekstenzije npr. mp3, avi kroz grupne polise...23.08.2007. u 06:52 - pre 203 meseci
Mogu da uticem na winamp ili windows media player ili bilo koji drugi player, medjutim samo na nacin da zabranim putanju do samog player-a, sto je po meni malo bezveza, jer ako je bilo ko igrom slucaj pri instalaciji istog promenio default lokaciju za install onda moj pokusaj zabrane ne funkcionise.
Mene je bas zanimalo da li mogu nekako kroz grupne polise da kazem da se npr. *.mp3 kao ekstenzija "ne otvara".
U svakom slucaju hvala barem za pokusaj...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Kako zabraniti razne ekstenzije npr. mp3, avi kroz grupne polise...23.08.2007. u 07:12 - pre 203 meseci
Nisam siguran da je tako nešto uopšte moguće.
 
Odgovor na temu

ganjaman
admin
Ni

Član broj: 111814
Poruke: 113
82.117.195.*

Sajt: asp.net


+5 Profil

icon Re: Kako zabraniti razne ekstenzije npr. mp3, avi kroz grupne polise...23.08.2007. u 10:29 - pre 203 meseci
Citat:
aandric: Mogu da uticem na winamp ili windows media player ili bilo koji drugi player, medjutim samo na nacin da zabranim putanju do samog player-a


Naravno al ti neces da zabranis program, ali ako bas hoces mogu da ti dam scriptu koja proverava procese pa kad se startuje npr. winamp.exe izadje ili ne izadje poruka i program se gasi


Citat:
aandric: jer ako je bilo ko igrom slucaj pri instalaciji istog promenio default lokaciju za install onda moj pokusaj zabrane ne funkcionise.


Ovo ne moze igrom slucaja samo namerno a i postoje player-i bez instalacije


Citat:
aandric:
Mene je bas zanimalo da li mogu nekako kroz grupne polise da kazem da se npr. *.mp3 kao ekstenzija "ne otvara".
U svakom slucaju hvala barem za pokusaj...


Ovo bas ne moze pomocu GP bar kolko se ja razumem u kulinarstvo, ali mi bas pade na pamet jedno "kompleksno rešenje" npr. da svim fajlovima sa ext *.mp3,*.ogg,... oduzmes prava tj. das prava samo admin i/ili nekim drugim userima sto cu bas sad da probam.
To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa
 
Odgovor na temu

aandric
Beograd

Član broj: 71734
Poruke: 18
*.pioz.org.yu.



Profil

icon Re: Kako zabraniti razne ekstenzije npr. mp3, avi kroz grupne polise...23.08.2007. u 11:35 - pre 203 meseci
"ali mi bas pade na pamet jedno "kompleksno rešenje" npr. da svim fajlovima sa ext *.mp3,*.ogg,... oduzmes prava tj. das prava samo admin i/ili nekim drugim userima sto cu bas sad da probam."


Cekam da vidim sta ces da napravis s tim, bas me zivo zanima da li to moze da se izvede....
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Kako zabraniti razne ekstenzije npr. mp3, avi kroz grupne polise...23.08.2007. u 17:22 - pre 203 meseci
Naravno da moze, ali to nece vaziti za novonastale fajlove vec samo za postojece. Drugi problem bi bila propagacija permission-a - da bi se to odnosilo samo na .mp3 fajlove, moras da iskljucis nasledjivanje dozvola od parent folder-a i dodas speceficne dozvole sto ce biti sasvim ok dok se ne promeni na folderu neka dozvola a ista se ne propagira na .mp3 fajlove.
 
Odgovor na temu

aandric
Beograd

Član broj: 71734
Poruke: 18
*.pioz.org.yu.



Profil

icon Re: Kako zabraniti razne ekstenzije npr. mp3, avi kroz grupne polise...24.08.2007. u 06:45 - pre 203 meseci
HVALA,
ali dajte mi bar nagovestaj gde u GP to izvesti ako ste uopste mislili da se to radi preko grupne polise.
Nisam nigde napisao da imam oko 1200 racunara i da mi se od svake pomisli na pesacenje dize kosa na glavi...

 
Odgovor na temu

ganjaman
admin
Ni

Član broj: 111814
Poruke: 113
82.117.195.*

Sajt: asp.net


+5 Profil

icon Re: Kako zabraniti razne ekstenzije npr. mp3, avi kroz grupne polise...24.08.2007. u 07:12 - pre 203 meseci
Evo Shadowed nam je skratio muke. To ti je to "prosto i jednostavno":))).

To što oduzima/dodaje prava je app pisana u vb.net-u (ono sto sam ja nasao) s tim sto bi trebala da se doradi. A sprečavanje nasleđivanja dozvola mozes kroz GP.
To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa
 
Odgovor na temu

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
80.93.236.*



+52 Profil

icon Re: Kako zabraniti razne ekstenzije npr. mp3, avi kroz grupne polise...27.08.2007. u 08:38 - pre 202 meseci
Da ne otvaram drugu temu, hteo sam da pitam takodje slicnu stvar. Razmisljam da zabranim bilo kakvo postojanje .mp3 i .avi fajlova u korisnickim folderima na file serveru (kreiranje ili kopiranje) . Znaci korisnici mogu da slusaju mp3 na svom racunaru, ne zelim da im blokiram Winamp, ali mogu da slusaju samo one fajlove koji su na njihovom lokalnom disku, jer jednostavno, ne zellim da mi opterecuju fajl server.

Vidim da bi jedno od resenja bilo da promenim permitions za sve fajlove sa tom extenzijom, ali tada nastaje i problem koji je opisao Shadowed. Takodje ovim ne sprecavam korisnika da prekopira nove .mp3, .avi fajlove na server. Ima li neko resenje kroz lokalnu polisu? ili nesto jos jednostavnije? :)
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Kako zabraniti razne ekstenzije npr. mp3, avi kroz grupne polise...27.08.2007. u 08:54 - pre 202 meseci
Da li ti ovo odgovara? http://www.windowsnetworking.c...ng-Windows-Server-2003-R2.html
 
Odgovor na temu

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
80.93.236.*



+52 Profil

icon Re: Kako zabraniti razne ekstenzije npr. mp3, avi kroz grupne polise...27.08.2007. u 10:01 - pre 202 meseci
Tnx 4 info, ovaj FSRM je stvarno full resenje, ima sve sto treba. Ali na zalost radi samo na Win2003 R2, a ovaj server na zalost nije R2 :( Vidim da ce morati uskoro upgrade servera da padne, ne samo zbog ovoga vec i zbog gomile drugih korisnih alata koje ne mogu da koristim.
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: Kako zabraniti razne ekstenzije npr. mp3, avi kroz grupne polise...27.08.2007. u 12:20 - pre 202 meseci
ispravite me ako grijesim.... ali za sta ce ti onda player ako neces da pustas mp3, avi, i ostale audio i video extenzije? Mislim da je pitanje u najmanju ruku kontradiktorno... hoce da ima player koji ne moze nista da pusta.... ne znam...
Bojan
 
Odgovor na temu

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
80.93.236.*



+52 Profil

icon Re: Kako zabraniti razne ekstenzije npr. mp3, avi kroz grupne polise...27.08.2007. u 12:35 - pre 202 meseci
@someone_bl : ne znam kome je upucen komentar, sto se mene tice, ja player ne zelim da sankcionisem vec samo mp3 sa servera :)
 
Odgovor na temu

aandric
Beograd

Član broj: 71734
Poruke: 18
*.pioz.org.yu.



Profil

icon Re: Kako zabraniti razne ekstenzije npr. mp3, avi kroz grupne polise...27.08.2007. u 14:15 - pre 202 meseci
"ispravite me ako grijesim.... ali za sta ce ti onda player ako neces da pustas mp3, avi, i ostale audio i video extenzije? Mislim da je pitanje u najmanju ruku kontradiktorno... hoce da ima player koji ne moze nista da pusta.... ne znam..."



S jedne strane jeste kontradiktorno ali je najveci problem to sto meni NE TREBAJU player-i, a postoji gomila player-a koje mozes samo kopirati da bi radili. Suvise je kompleksna situacija da bih mogao da pozatvaram sve (USB, cd i ostalo) da se ne bi kopiralo nista...U najmanju ruku je veoma nezgodna situacija...barem kod mene...a vama HVALA cak i na ovakvim pitanjima (bar se zamislim dobro)...

Racunari su vec sada prepuni multimedijalnih file-ova, jedino skripta za brisanje svega toga i dovidjenja, pa tek onda zabrana kopiranja odredjenih ekstenzija...kao kaze g-din Miroslav "http://www.windowsnetworking.c...ng-Windows-Server-2003-R2.html"...

Videcemo...
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: Kako zabraniti razne ekstenzije npr. mp3, avi kroz grupne polise...27.08.2007. u 19:45 - pre 202 meseci
aandric, u tom slucaju pogledaj software restriction policy (ako imas domen naravno). Ukratko tacno definises koji programi i sa koje lokacije mogu da se izvrsavaju (naravno podrazumijeva se da svi korisnici nisu administratori) pa i ako jesu ovo ce da radi :)
Bojan
 
Odgovor na temu

aandric
Beograd

Član broj: 71734
Poruke: 18
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako zabraniti razne ekstenzije npr. mp3, avi kroz grupne polise...27.08.2007. u 19:54 - pre 202 meseci
Naravno, to sam vec uradio (software restriction), samo me je zanimala ova solucija oko ekstenzija, s obzirom da mi je malo cudno da ta neka vrsta upravljanja nije obuhvacena grupnim polisama (ja barem nisam uspeo da izvedem nista priblizno)...
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: Kako zabraniti razne ekstenzije npr. mp3, avi kroz grupne polise...31.08.2007. u 07:53 - pre 202 meseci
To bi isto bilo kao kada bi na firewall-u umjesto po "default" kako je sad sve zatvreno pa ti definises sta moze da prodje a sta ne, sve bilo dozvoljeno pa ti definises sta ne moze.... pogresna ti je logika druskane... ako ti je ms dao mogucnost da definises koji se porogrami i odakle mogu pokretati kakva je potreba da di jos za svaki fajl ponaosob definise da li moze da se izvrsava ili ne.... nema mi to bas nekog smisla....
Bojan
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Kako zabraniti razne ekstenzije npr. mp3, avi kroz grupne polise...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7001 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.