Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3496899 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AcaBgd123

Član broj: 335505
Poruke: 158



+12 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.01.2017. u 22:40 - pre 88 meseci



Aco svaka cast, da si se ranije javio spasio bi me velikih muka.

A jel se ta dva Udostoverenja za Grazdanstvo i Udostoverenja za postoano prebivavane razlikuju?

Dal bih mogo da kontaktiram DANC da mi izdaju sada to Udostoverenja za postoano prebivavane?

Na koliko dugo moras da zakljucis Ugovor s iznajmljivanju stana? koliko to kosta preko posrednika?

Hvala na ovom savetu[/quote]


Razlikuje se samo svrha. Inace su identicni potpuno, ali birokratija je takva pa mora kako sam opisao.

Pa da u DABC moraš za Udostoverenje za postoano prebivavane. Moj ugovor o najmu je bio na godinu dana.




 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.01.2017. u 09:54 - pre 88 meseci
Preuzeo sam Ukaz pa da opisem korake kroz koje sam prosao. Mozete me i kontaktirati.

Nakon sto vam Ukaz bude potpisan, tj. "Obrazuvana prepiska N:...", rezervisete podizanje preko linka koji se nalazi odmah ispod vaseg statusa "Zapisvane".
Predefinisana su vam polja za ime i prezime, br. prepiske i molbe, a vi upisujete datum i vreme rezervacije, br.pasosa i e-mail, i uploadujete prvu stranu pasosa, onu sa slikom. Npr. slikajte pasos telefonom, fotoaparatom ili tabletom prebacite na kompjuter i dalje vec ne bi trebalo da bude problem. Kada rezervisete, izacice vam naredni prozor da treba da pogledate e-mail postu. Meni su odmah istovremeno stigla dva mejla. U jednom imate plavi link za potvrdu rezervacije, kada to uradite, izacice vam novi prozor da je potvrdjena vasa rezervacija. U mejlu cete imati rok od dva dana za potvrdu rezervacije. Pogledajte u Junk boxu ili Spam box, mozda vam tamo budu mejlovi. Stampajte mejl kojim vam je potvrdjena rezervacija. Mogu da vam posaljem ove mejlove i slike ovih prozora kroz koje cete proci.

Za Ministarstvo pravde spremite: odstampanu rezervaciju, kopiju prve strane pasosa, dve slike pasosa novijeg datuma, i uplatnicu na 50 leva. Meni prve dve stavke nisu trazili, vec samo dodjite 15-ak minuta ranije ispred Ministarstva, jer mozda udjete ranije kao i ja jer nije bilo guzve. Na ulazu obezbedjenu pokazete pasos, oni tamo vec vide u kompjuteru i na njihovom papiru da ste rezervisali, prodjete kroz skener i dalje na salter 4 u prizemlju. Uplatu mozete izvrsiti u Alianz banci, tamo vec znaju proceduru. Ona se nalazi na nekih 100 metara od Ministarstva. Tacnije, kada gledate u ulaz Ministarstva, sa desne strane vam je ulica, idete navise tom ulicom tako da vam sa leve strane bude Ministarstvo i na kraju te ulice s desne strane vam je banka. Ponesite 50 + 6 leva za proviziju i pasos. Na ovom sajtu: https://www.justice.government.bg/24/ proverite broj racuna (IBAN) na koji uplacujete i ostale podatke, ali isti imate i na vratima ministarstva, prikacio sam i ovu sliku. Imaju i u banci, ali bolje proverite.

Sluzbenica Ministarstva ce otvoriti vas dosije, ako imate stare dokumente, vratice vam nazad ili vi obavezno pitajte za svaki slucaj da ne zaboravi. Ja sam uzeo stari dokument, na jednom papiricu sam napisao sta preuzimam od dokumenta, upisao svoje ime i prezime kako stoji na Ukazu, datum preuzimanja i potpisao (mozda sam upisao i datum rodjenja i adresu u Srbiji, ne secam se). Na drugom papiricu se popunjavaju podaci za preuzimanje Ukaza. Ovde je bitno napisati adresu gde se prijavljujete, ja sam stavio sluzbenu u Sofiji, ul. Lege 6, Opstina Sredec, i vase ime i prezime, datum preuzimanja i valjda rodjenja, i potpisujete se. Oba papirica sam popunjavao cirilicom. Na jednoj fotografiji na poledjini ce vam reci da upisete svoje ime i prezime kao u pasosu.

Odmah sam otisao do Opstine koja se nalazi u ulici paralelno gde se nalazi kafic “Costa coffee” pa mozda i bas iza ovog kafica. Na prvom spratu sa desne strane imate saltere. Kada sam ja bio, radila je samo jedna starija zena. Dala mi je da popunim dva formulara (prikacio sam ih ovde). Adresna_karta_nastoiash_adres i Zaiavlenie_postoianen_adres. Popunjavaju se na cirilici i vrlo je jednostavno. Prvi je za adresu u Srbiji, a drugi za adresu u Sofiji, u mom slucaju Lege 6. Ona ce vas pitati za imena i prezimena i datume rodjenja za roditelje, brata ili sestre, supruznika i dece. Pripremite sve to na nekom papiricu, napisano na cirilici i samo dajte da prepise, ali na kraju proverite da nesto nije pogresila. Uplatite taksu od 30 leva na susednom salteru. Pripremite i kopiju Ukaza, mada je ona meni iskopirala jos dva primerka. Pripremite i kopiju prve strane pasosa, mada se ne secam da li mi je trazila, ali pasos na uvid sigurno jeste. Dala mi je delovodni brojsto je ustvari priznanica o uplacenoj taksi, i rekla da tu zapisem broj na koji mogu da proverim da li mi je gotova prijava adrese i EGN. Rekla mi je da za oko 7-10 dana ce biti gotovo. Na sajtu opstine Sredec ima i mejl, pa moze i ovim putem da se proveri. Ovo je sajt: http://sredec-sofia.org/bg/pag...ka-registratsiya-i-obsluzhvane

Naredni korak mi je podizanje ovih papira iz Opstine i pravo u Policiju u bulevar "Knyaginya Maria Luiza". Nalazi se u blizini autobuske stanice (oko 15-ak minuta pesaka) gde se ceka bus za Srbiju. Ovde mogu da izvadim ekspresno pasos i licnu kartu. Potrebno je spremiti kopiju ukaza, valjda kopiju prve strane pasosa, pasos na uvid, papire iz opstine (EGN i prijavu adrese, samo ne znam da li kopiju ili original, verovatno kopije), takse se placaju na istom mestu, ekspresna usluga za oba dokumenta je valjda 304 leva (290+provizija), zahtev je vec popunjen sa podacima povucenim iz sistema, samo potvrdjujete ili osporavate tacnost istih. Mislim da bi tu trebali da se nadju svi oni podaci koje ste ostavili kod sluzbenice u Opstini (imena i prezimena i datumi rodjenja roditelja, brace i sestre, dece, supruznici). Postavio sam i ovaj formular da se upoznate (mislim da je to taj formular), slikanje je u policiji, izvod iz matične knjige rođenih preveden i legalizovan (negde san na forumu procitao original na uvid, a kopiju zadrzavaju). Ovde su cene izrade dokumenata: http://www.yambol.mvr.bg/Uslug...novite_bulgarski_documenti.htm

Prilikom rezervacije Ukaza, rekao sam da je predefinisano polje sa imenom i prezimenom. Meni se prezime zavrsava na ić, a u Ukazu je na kraju cirilicno č. Imacete opciju na formularu za pasos i licnu kartu da promenite zavrsetak.

Za podizanje pasosa imate broj na uplatnici koji vam tamo napisu i na osnovu tog broja podizete dokumenta. Status izrade dokumenata mozete da pratite na sajtu https://izdadeni.mvr.bg/nld2/nWeb2.nsf/fVerification. Ako cekirate ekspresnu uslugu, trebalo bi da bude gotovo do max 8 sati. Opstina radi od 9-17:30, a Policija od 8:45-17:15.

Ako neko zeli da legalizuje i prevede dokumenta u Sofiji, mogu da dam kontakt. Ja sam ostavio, tek treba da preuzmem i nadam se da ce sve biti u redu. Cena po dokumentu, tacnije po izvodu je 35 leva za vreme izrade za 6-7 dana. Za 1-2 dana je 70 leva. Proverio sam u jos jednoj agenciji i cene su bile nesto vece u odnosu na ovu gde sam ja predao. Preko Konzulata je 25 evra, ali su gotova ranije, mozda za 1-2 dana.

Ako treba, mogu sve lokacije ovih Institucija da posaljem na Google Map.

Nis ekspres bus polazi iz Nisa ujutru u 4:30, a po redu voznje stize u 7:45 (8:45 bugarsko vreme). U mom slucaju je stigao 10 minuta kasnije. Iz Sofije u 16h po bugarskom vremenu. Ima jos jedan termin za odlazak i dolazak. Cena do Sofije je 1250 din., a povratak 24 leva.

Svi sluzbenici su bili ljubazni.

Kada budem zavrsio dokumenta za pasos i licnu kartu, prenecu svoje iskustvo, ovo je za sada ono sto sam cuo od drugih na forumu i delom iz informacije iz Policije.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.01.2017. u 11:24 - pre 88 meseci
skiper čestitke na dobijanju dokumenata i svaka čast na ovom ne drčnom pisanju,ne znam odakle si ali za ovo od mene imaš gajbu oivo,a što se tiče mene ja sam od pre neki dan na finalnoj,ć pa se nadam da će i kod mene uskoro biti pozitivno rešeno mada ima neka trema i neka vrsta straha kako će da se završi,još jednom pozdrav
 
Odgovor na temu

maki1005
Beograd

Član broj: 333662
Poruke: 56
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: maki1005


+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.01.2017. u 14:22 - pre 88 meseci
Skipper77 Jel si ti podigao stara dokumenta iz dabč, pa ih nosio u ministarstvo kada si zakazao intervju ili su ih oni sami poslali u ministarsvo, pa si ih tamo i podigao kada si sve zavrsio?
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.01.2017. u 16:22 - pre 88 meseci
Ja sam stari dokument odneo onog trenutka kad su mi trazili dopunu preko statusa da sam na doplnitelno i da treba da dokazem poreklo. To je bilo 2015., a ja sam imao intervju 2013.
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.01.2017. u 16:49 - pre 88 meseci
Vojkanche, hvala, da ti se vrati uskoro. I ja sam strahovao, jbg. ziva bica smo. Da nisam imao peh sa posrednikom verovatno bih dobio drzavljanstvo jos 2011-2012, jer sam predao prvu molbu 2007. Previse sam prepustio stvari posredniku, koji je negde zeznuo stvari, u nekoj fazi cele procedure, ko zna gde, mada me vise ni ne interesuje, da sam na kraju morao da podnesem ponovo molbu. I od tada sve sam radim. I tada i sada sam imao papire kojim dokazujem poreklo. S tim sto je u to vreme "svako" mogao da dobije drzavljanstvo i sve je islo lakse. Onda sam upao u famoznu 2013. i poostravanje procedure. Pivo uvek moze:-) Ja sam iz Nisa.
Inace, meni je ovaj forum u nekoj meri pomogao da sklopim kockice u vezi procedure za drzavljanstvo i osecam potrebu da prenesem sve ono sto znam.
 
Odgovor na temu

smartem
Belgrade

Član broj: 67583
Poruke: 35
*.88.189.109.customer.cdi.no.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.01.2017. u 17:22 - pre 88 meseci
Skipper ,

svaka cast na ovim objasnjenjima, zasluzujes bar gajbu piva :-)

Ja sam takodje vracen na dopunitelno, predao sam dodatna dokumenta o poreklu u novembru 2016.

Jel mozes da mi kazes gde si predao dodatna dokuemnta, u Ministarstvo pravosudja?

Jesi morao da vadis mozda "udostoverenie za bъlgarski proizhod" iz DABC (to je neka potrvrda iz DABC da ti potvrde da su ti izdali Proishod ??? ludilo mozga)

Kako ide procedura posle podnosenja dokumenata, koji se status dobija i posle koliko ti se promenio?

Ako je po tvom iskustvu, treba bar godinu dana?

Jesi podneo ista dokuemnta koja si predao i za Proishod?
Ako su ista, sto su ih onda ponovo trazili, imaju ih u DABC, mogu da ih dobiju!!

Poenta je da MInistarstvo opstruira na svaki moguci nacin odobravanje drzavljanstva, i koriste i najmanju sitnicu da te vrate na dopunitelno.

MVRO ih potuzuje zbog toga zbog veleizdaje, jer im ide u prilog da imaju sto vise drzavljanja.

To je nesto za sta u Srbiji vlast zabolde d... kolko ljudi odlazi, strasno
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.01.2017. u 17:43 - pre 88 meseci
Citat:
Skipper77:
Vojkanche, hvala, da ti se vrati uskoro. I ja sam strahovao, jbg. ziva bica smo. Da nisam imao peh sa posrednikom verovatno bih dobio drzavljanstvo jos 2011-2012, jer sam predao prvu molbu 2007. Previse sam prepustio stvari posredniku, koji je negde zeznuo stvari, u nekoj fazi cele procedure, ko zna gde, mada me vise ni ne interesuje, da sam na kraju morao da podnesem ponovo molbu. I od tada sve sam radim. I tada i sada sam imao papire kojim dokazujem poreklo. S tim sto je u to vreme "svako" mogao da dobije drzavljanstvo i sve je islo lakse. Onda sam upao u famoznu 2013. i poostravanje procedure. Pivo uvek moze:-) Ja sam iz Nisa.
Inace, meni je ovaj forum u nekoj meri pomogao da sklopim kockice u vezi procedure za drzavljanstvo i osecam potrebu da prenesem sve ono sto znam.

i ja sam iz Nisa kod robne kuce sindjelic,ustvari maksi sad
Imam ja dobre papire za dokazivanje porekla,papiri su od moje babe,po majcinoj liniji,baba ima narodnost,nacionalnost Bugarin
Mislim da su to dovoljno jaki papiri,to nebi trebalo da me brine,jedino taj intervju i odgovori na pitanja koja postavljaju,sve to rade tako brzo da ume da zbuni
POZDRAV
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.01.2017. u 17:52 - pre 88 meseci
Sve zavisi LeaMo od toga kada Ambasada posalje papire u Sofiju .
Hocu reci,samo je to razlika u proceduri i sto se ne ceka toliko na intervju.
Problem moze da bude jedino sto se dokumenti salju svega dva puta godisnje ali ako imas srece mozda to bude i odmah nakon predaje dokumenata :)
Jesi li ti zavrslia intervju u Ambasadi za decu?
 
Odgovor na temu

LeaMo
Srbija

Član broj: 328965
Poruke: 95
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.01.2017. u 06:07 - pre 88 meseci
Nisam još, ja sam 5-og bila za ukaz, predala sam za EGN ali nije još uvek gotov. Verovatno ću u petak da idem za ličnu kartu i pasoš, uzeću po ubrzanom postupku za jedan dan i odmah ću naredne nedelje da predam za decu. Spremila sam sva dokumenta za njih. Kontaktirala sam ambasadu i objasnili su mi da se dokumenta predajj kod njih, oni rade prevod dokumenata i zakazuju odmah intervju. Tada kad sam zvala zakazivali su za februar. Kontaktirals sam i onog posrednika iz Sofie, objasnio mi je da se tamo intervju čeka 16 mesecu i posle još 12 do pasoša, nebitno da li je dete maloletno ili punoletno, tako da mislim da ćemo preko ambasade pre da završimo. Samo što moram preko Beograda jer mi pripadamo njima, a ne Nišu.

 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.01.2017. u 13:02 - pre 88 meseci
Zapro: Pa pitao sam zenu koja je prevodilac u konzulatu i ona mi je to rekla. Da li neko mozda ima broj za informacije u konzulatu u Nisu ?



Konzulat Republike Bugarske
Lole Ribara 19
18106 Niš (Medijana)
T: 018/516-900, 516-800

Ako imas neku informaciju na ovu temu slobodno javi, i ja hocu da saznam da li moj rodjeni brat treba da dostavi sve one papire preko kojih sam ja dokazao poreklo, i/ili moze samo preko mog Ukaza/ pasosa/ licne karte da dobije Proizhod u DABC, ali tako da budemo sigurni da nece Ministarstvo pravde da ponovo nesto trazi u vidu dopune i da nas izlaze dodatnim troskovima i prolongiranju vremena do drzavljanstva.
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.01.2017. u 13:41 - pre 88 meseci
Citat:
smartem:
Skipper ,

svaka cast na ovim objasnjenjima, zasluzujes bar gajbu piva :-)

Ja sam takodje vracen na dopunitelno, predao sam dodatna dokumenta o poreklu u novembru 2016.

Jel mozes da mi kazes gde si predao dodatna dokuemnta, u Ministarstvo pravosudja?

Jesi morao da vadis mozda "udostoverenie za bъlgarski proizhod" iz DABC (to je neka potrvrda iz DABC da ti potvrde da su ti izdali Proishod ??? ludilo mozga)

Kako ide procedura posle podnosenja dokumenata, koji se status dobija i posle koliko ti se promenio?

Ako je po tvom iskustvu, treba bar godinu dana?

Jesi podneo ista dokuemnta koja si predao i za Proishod?
Ako su ista, sto su ih onda ponovo trazili, imaju ih u DABC, mogu da ih dobiju!!

Poenta je da MInistarstvo opstruira na svaki moguci nacin odobravanje drzavljanstva, i koriste i najmanju sitnicu da te vrate na dopunitelno.

MVRO ih potuzuje zbog toga zbog veleizdaje, jer im ide u prilog da imaju sto vise drzavljanja.

To je nesto za sta u Srbiji vlast zabolde d... kolko ljudi odlazi, strasno


Sta cu sa tolikim pivima na ovu zimu, prijala bi mi rakija:-)

Dodatna dokumenta sam predao u Ministarstvo pravde.
Ja nisam imao nikakvu komunikaciju sa DABC-om, a nisam cuo za tu potvrdu. Imao sam samo ono staro uverenje o poreklu na kojem nije pisalo po kom osnovu je izdato. Zato sam i bio na dopolnitelno.
Da sada ne trazim sta sam u skorije vreme pisao (ne mogu da se setim bez provere), ali i drugi clanovi, tako da se vrati unazad par strana imas sve u vezi statusa i okvirnih vremena.
Predao sam sve ponovo. Tacnije, prvobitno sam predao samo ocev stari izvod iz MKR gde su se njegovi roditelji izjasnili narodnost bugarska. A, u martu 2015. sam poslao ponovo ovaj izvod i dodao uverenje iz mesne kancelarije koji je prepis ocevog izvoda, srpsku vojnu knjizicu dede gde se izjasnio narodnost bugarska i sluzio bug. vojsku, babin i dedin izvod rodjenih bez ovog izjasnjenja (mozda nije ni bilo ove rubrike, ne secam se, to zavisi od godine kada je izdato), i pradedina bugarska krstenica iz pravoslavne bugarske crkve (stari dokument).
Vodi racuna da svi papiri slazu, npr. bez da ima razlike u godinama rodjenja, imenima...sve to lepo sredi i povezi sa tobom. Mada vidim da si vec predao, ali eto savet za ostale.
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.01.2017. u 14:09 - pre 88 meseci
ta piva naravno nećeš sam da popiješ,nećemo da dozvolimo da se mučiš
 
Odgovor na temu

jotasser

Član broj: 332835
Poruke: 67
185.105.173.*



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.01.2017. u 16:53 - pre 88 meseci
Meni se priblizava intervju.
Spremam se koliko mogu.
Naucio sam sve praznike,kako idu boje na zastavi,koja je bugarska himna,ko je predsednik,premijera ocekujemo,nesto malo od istorije...
Molim sve koji su prosli intervju i koji imaju volje da podele svoje iskustvo sa nama koji tek trebamo...
Svaki savet mnogo znaci.
Moze i PP ...
Pozdrav svima i hvala unapred.....
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.01.2017. u 19:53 - pre 88 meseci
Citat:
LeaMo:
Nisam još, ja sam 5-og bila za ukaz, predala sam za EGN ali nije još uvek gotov. Verovatno ću u petak da idem za ličnu kartu i pasoš, uzeću po ubrzanom postupku za jedan dan i odmah ću naredne nedelje da predam za decu. Spremila sam sva dokumenta za njih. Kontaktirala sam ambasadu i objasnili su mi da se dokumenta predajj kod njih, oni rade prevod dokumenata i zakazuju odmah intervju. Tada kad sam zvala zakazivali su za februar. Kontaktirals sam i onog posrednika iz Sofie, objasnio mi je da se tamo intervju čeka 16 mesecu i posle još 12 do pasoša, nebitno da li je dete maloletno ili punoletno, tako da mislim da ćemo preko ambasade pre da završimo. Samo što moram preko Beograda jer mi pripadamo njima, a ne Nišu.

Hvala LeaMo na brzom odgovoru :)
I ja sam se cuo sa Cvetilianom i rekla mi je da je za decu bolje da idem preko Konzulata u Nisu.
Skupio sam papire sve i ostalo mi je jos da napisem autobiografije ,da sve to prevedem i legalizujem. Skinuo sam molbu sa sajta Ministarstva pravde i obrazac Deklaracije.
Resio sam da zavrsavam sam ,bez posrednika i sve ovde u Srbiji. Takse u Konzulatu su vece nego u Sofiji ali kada uracunam putne troskove,dodje mu na isto.
Sutra krecem u avanturu :)
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.01.2017. u 20:01 - pre 88 meseci
Citat:
jotasser:
Meni se priblizava intervju.
Spremam se koliko mogu.
Naucio sam sve praznike,kako idu boje na zastavi,koja je bugarska himna,ko je predsednik,premijera ocekujemo,nesto malo od istorije...
Molim sve koji su prosli intervju i koji imaju volje da podele svoje iskustvo sa nama koji tek trebamo...
Svaki savet mnogo znaci.
Moze i PP ...
Pozdrav svima i hvala unapred.....

Ne opterecuj se uopste intervjuom.... Moja sestricina nije znala ama bas nista od praznika,niti kako se zove himna a jos manje ko je premijer. Govorila je cistim srpskim jezikom(sa pirotskim naglaskom) i dobila Ukaz pre mene :)
Obrati paznju samo kada se izjasnjavas o nacionalnosti .
Nacionalnost=blgarska
Narodnost = blgarska
Poteklo= blgarsko
Grazdanstvo=srpsko

Lepo je sto si sve to naucio :)...To je veliki +
 
Odgovor na temu

LeaMo
Srbija

Član broj: 328965
Poruke: 95
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.01.2017. u 20:26 - pre 88 meseci
Javi kako je bilo i sta su sve trazili...ja sam za cerku izvadila potvrde da nije osudjivana i da se ne vodi postupak, lekarsko uverenje, izvod iz maticne knjige rodjenih, a za sina posto je maloletan samo izvod. Nisam znala za molbu i deklaraciju. Ako ti nije problem prosledi mi porukom te obrasce. Nadam se da je to od dokumentacije.

 
Odgovor na temu

LeaMo
Srbija

Član broj: 328965
Poruke: 95
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.01.2017. u 20:27 - pre 88 meseci
Javi kako je bilo i sta su sve trazili...ja sam za cerku izvadila potvrde da nije osudjivana i da se ne vodi postupak, lekarsko uverenje, izvod iz maticne knjige rodjenih, a za sina posto je maloletan samo izvod. Nisam znala za molbu i deklaraciju. Ako ti nije problem prosledi mi porukom te obrasce. Nadam se da je to od dokumentacije.

 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.01.2017. u 20:41 - pre 88 meseci
Citat:
LeaMo:
Javi kako je bilo i sta su sve trazili...ja sam za cerku izvadila potvrde da nije osudjivana i da se ne vodi postupak, lekarsko uverenje, izvod iz maticne knjige rodjenih, a za sina posto je maloletan samo izvod. Nisam znala za molbu i deklaraciju. Ako ti nije problem prosledi mi porukom te obrasce. Nadam se da je to od dokumentacije.


Prikacio sam formular za molbu i deklaraciju. Ovde se nalazi i spisak dokumentacije potrebne za dobijanje drzavljanstva po clanu 15 i clanu 18.
Cuo sam da u niskom konzulatu traze i krstenicu za roditelje kada se vadi drzavljanstvo za dete (za maloletno ili ne, nisam siguran). Ona se ne nalazi u postavljenom spisku i ne traze u Ministarstvu pravde. Verovatno u niskom konzulatu nisu azurirali ove podatke. Nije sala, ozbiljan sam, jer mislim da imaju neki stari spisak.
Takodje sam cuo da su dve takse ukupno 56 evra.
Ove fajlove sam skinuo sa sajta Ministarstva pravde u Sofiji.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.01.2017. u 20:52 - pre 88 meseci
Citat:
jotasser:
Meni se priblizava intervju.
Spremam se koliko mogu.
Naucio sam sve praznike,kako idu boje na zastavi,koja je bugarska himna,ko je predsednik,premijera ocekujemo,nesto malo od istorije...
Molim sve koji su prosli intervju i koji imaju volje da podele svoje iskustvo sa nama koji tek trebamo...
Svaki savet mnogo znaci.
Moze i PP ...
Pozdrav svima i hvala unapred.....


Odgovorio sam ti danas PP, ali sad sam pronasao kao neka pitanja za intervju na bugarskom pa cu prikaciti ovde zbog ostalih clanova.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3496899 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.