Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3489660 | Odgovora: 15722 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sony82
nis

Član broj: 334657
Poruke: 19
*.exe-net.net.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.03.2017. u 20:15 - pre 86 meseci
Citat:
BoskoSmiljka:
Citat:
sony82:
Negde gresis,dali si dobio papir ili kartonce,na kome pisu ti brojevi?

jesam dobio sam,i na prednjoj strani pise onaj redni broj 83xx to sam predao 11.09.2015g,na drugoj srtani sam dobio drugi broj nakon intervjua 5xx/2016,ja ne znam gde bi mogo da pogresim

U gornjoj koloni kucas manji broj 83xx/2015 a u donji kucas 5xx/2016
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.03.2017. u 20:17 - pre 86 meseci
onda ili nešto nije uredu a i ne mora da znači,mom drugu isto tako piše a u Sofiju mu rekli da je sve ok
 
Odgovor na temu

mikim71

Član broj: 332362
Poruke: 52



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.03.2017. u 20:19 - pre 86 meseci
@ BoskoSmiljka Gde si izvadio proizhod, u Sofiji ili konzulatu - ambasadi? Koliko sam ja uspeo da shvatim, ko posao završava samo u Sofiji, u igri su samo prva dva polja, ko je išao preko konzulata ili ambasade u igri je i treće polje...ne znam, možda grešim...
 
Odgovor na temu

BoskoSmiljka
Bosko Radenkovic
Aleksinac, Srbija

Član broj: 335703
Poruke: 22
87.116.189.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.03.2017. u 20:20 - pre 86 meseci
Citat:
sony82:
Citat:
BoskoSmiljka:
Citat:
sony82:
Negde gresis,dali si dobio papir ili kartonce,na kome pisu ti brojevi?

jesam dobio sam,i na prednjoj strani pise onaj redni broj 83xx to sam predao 11.09.2015g,na drugoj srtani sam dobio drugi broj nakon intervjua 5xx/2016,ja ne znam gde bi mogo da pogresim

U gornjoj koloni kucas manji broj 83xx/2015 a u donji kucas 5xx/2016

tako je,kad sam pozvao konzulat oni su mi rekli da je sve ok,ja stvarno nerazumem
 
Odgovor na temu

BoskoSmiljka
Bosko Radenkovic
Aleksinac, Srbija

Član broj: 335703
Poruke: 22
87.116.189.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.03.2017. u 20:22 - pre 86 meseci
Citat:
mikim71:
@ BoskoSmiljka Gde si izvadio proizhod, u Sofiji ili konzulatu - ambasadi? Koliko sam ja uspeo da shvatim, ko posao završava samo u Sofiji, u igri su samo prva dva polja, ko je išao preko konzulata ili ambasade u igri je i treće polje...ne znam, možda grešim...

ja sam proishod dobio u anbasadi u Beogradu,onda sa ostalim papirima sve predao u sofiji i receno mi je da se racuna ono sto sam predao u sofiji
 
Odgovor na temu

jotasser

Član broj: 332835
Poruke: 67
185.105.173.*



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.03.2017. u 06:33 - pre 86 meseci
Citat:
BoskoSmiljka:
cudi me,ja sam pre tebe bio na intervju a meni pise lipsvat dani

Druze,nesto ne kucas kako treba.Meni se desilo da ne ukucam tacno i bude "lipsvat dani".
Probam ponovo i sve bude ok,izadje status.
Tako da je najbolje da pozoves ambasadu i raspitas se sta konkretno i gde kucas u tvom slucaju.Jer nije svima isto.
Imas i tamo na sajtu objasnjenje na bugarskom sta se gde kuca....
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.03.2017. u 07:58 - pre 86 meseci
Da li je neko imao slicnu situaciju. Popunjavam on-line zahtev za poreklo iz DABC-a, pisem sve cirilicom na bugarskom, ali mi izlazi ovaj status: "Razrešenite znaci pri popъlvane sa bukvi na kirilica i cifri". Nemam nikakve posebne simbole, osim za broj №. Pritom mi nije oznaceno polje gde sam pogresio, kao u nekim drugim on-line aplikacijama gde samo naznaka olaksava trazenje greske. Znaci, moze da bude bilo gde.
Sinoc je bio izbacen samo jedan slobodan datum u aprilu. Posto sam prvi put unosio podatke, to sam ucino copy-paste varijantom iz vec pripremljenih odgovora iz word dokumenta direkto lepio u on-line zahtev, a sve iz razloga da brze popunim. Razmisljam da nije to stvorilo problem!?
Onda rekoh da promenim nacin unosa tako sto sam sada vec imao ponudjene odgovore za svako polje pa prilikom unosa prvog slova, npr. u polju "ime" ukucam N, a izadje celo ime Nikola. Ali, nije htelo ni ovako, pa sam odustao. A, sada vidim da vise nema slobodnih datuma.
Planiram sledeci put da u svako polje bukvalno ukucam svaku rec, mozda tako prodje zahtev.
Palo mi je na pamet, posto je bio samo jedan datum, a verujem da je mnogo ljudi istovremeno popunjavalo zahtev, da nisam zbog toga mogao da posaljem zahtev, a ne zbog gore citirane greske. Mada, trebalo bi da onda daju adekvatan status za to.
Da napomenem da sam upisao sva obavezna polja pa i vise od toga. Ispravno sam ukucao i onaj kod na kraju. Znaci ovaj deo je u redu.
Imate li neki savet sta da radim, gde gresim...?
Hvala
 
Odgovor na temu

jotasser

Član broj: 332835
Poruke: 67
185.105.173.*



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.03.2017. u 12:55 - pre 86 meseci
Citat:
Skipper77: Da li je neko imao slicnu situaciju. Popunjavam on-line zahtev za poreklo iz DABC-a, pisem sve cirilicom na bugarskom, ali mi izlazi ovaj status: "Razrešenite znaci pri popъlvane sa bukvi na kirilica i cifri". Nemam nikakve posebne simbole, osim za broj №. Pritom mi nije oznaceno polje gde sam pogresio, kao u nekim drugim on-line aplikacijama gde samo naznaka olaksava trazenje greske. Znaci, moze da bude bilo gde.
Sinoc je bio izbacen samo jedan slobodan datum u aprilu. Posto sam prvi put unosio podatke, to sam ucino copy-paste varijantom iz vec pripremljenih odgovora iz word dokumenta direkto lepio u on-line zahtev, a sve iz razloga da brze popunim. Razmisljam da nije to stvorilo problem!?
Onda rekoh da promenim nacin unosa tako sto sam sada vec imao ponudjene odgovore za svako polje pa prilikom unosa prvog slova, npr. u polju "ime" ukucam N, a izadje celo ime Nikola. Ali, nije htelo ni ovako, pa sam odustao. A, sada vidim da vise nema slobodnih datuma.
Planiram sledeci put da u svako polje bukvalno ukucam svaku rec, mozda tako prodje zahtev.
Palo mi je na pamet, posto je bio samo jedan datum, a verujem da je mnogo ljudi istovremeno popunjavalo zahtev, da nisam zbog toga mogao da posaljem zahtev, a ne zbog gore citirane greske. Mada, trebalo bi da onda daju adekvatan status za to.
Da napomenem da sam upisao sva obavezna polja pa i vise od toga. Ispravno sam ukucao i onaj kod na kraju. Znaci ovaj deo je u redu.
Imate li neki savet sta da radim, gde gresim...?
Hvala


Meni popunjavala Milanka iz Nisa prijavu za DABC,ako je znas pozovi je....
Secam se na kraju je bio takav problem,pa je pozvala nekog i rekao joj da je nesto sa datumom koji se upisuje tamo,ne secam se tacno za sta.
Nesto je promenila tu na datumu i prihvatilo.Format datuma ili .....
Probaj oko datuma nesto da promenis(gde se upisuju brojevi),pa vidi....
Srecno....
 
Odgovor na temu

igormirosevic
Igor mirosevic
gradskovo
Zajecar Srbija

Član broj: 336231
Poruke: 9
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.03.2017. u 20:44 - pre 86 meseci
Citat:
BoskoSmiljka:
ma kucam ispravno,tako su mi rekli u konzulatu,kad sam predao papire u sofiji dobio sam prvi broj 83xx to je bilo 2015,na intervju sam bio januara 2016 i dobio drugi broj 5xx,i receno mi je prvi broj kucas u prvom polju kroz gudinu kojoj si predao a u drugom polju kucas drugi br koji si dobio nakon intervjua kroz godinu koja je bila sto je bila 2016

ja sam bio na intervju isto u januaru 2016 i dobio sam broj 4xx i nisam mogao da proverim pa sam otrisao kod njih i dali mi pin od sest brojeva sad hoce

/
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.03.2017. u 21:42 - pre 86 meseci
Citat:
jotasser:
Citat:
Skipper77: Da li je neko imao slicnu situaciju. Popunjavam on-line zahtev za poreklo iz DABC-a, pisem sve cirilicom na bugarskom, ali mi izlazi ovaj status: "Razrešenite znaci pri popъlvane sa bukvi na kirilica i cifri". Nemam nikakve posebne simbole, osim za broj №. Pritom mi nije oznaceno polje gde sam pogresio, kao u nekim drugim on-line aplikacijama gde samo naznaka olaksava trazenje greske. Znaci, moze da bude bilo gde.
Sinoc je bio izbacen samo jedan slobodan datum u aprilu. Posto sam prvi put unosio podatke, to sam ucino copy-paste varijantom iz vec pripremljenih odgovora iz word dokumenta direkto lepio u on-line zahtev, a sve iz razloga da brze popunim. Razmisljam da nije to stvorilo problem!?
Onda rekoh da promenim nacin unosa tako sto sam sada vec imao ponudjene odgovore za svako polje pa prilikom unosa prvog slova, npr. u polju "ime" ukucam N, a izadje celo ime Nikola. Ali, nije htelo ni ovako, pa sam odustao. A, sada vidim da vise nema slobodnih datuma.
Planiram sledeci put da u svako polje bukvalno ukucam svaku rec, mozda tako prodje zahtev.
Palo mi je na pamet, posto je bio samo jedan datum, a verujem da je mnogo ljudi istovremeno popunjavalo zahtev, da nisam zbog toga mogao da posaljem zahtev, a ne zbog gore citirane greske. Mada, trebalo bi da onda daju adekvatan status za to.
Da napomenem da sam upisao sva obavezna polja pa i vise od toga. Ispravno sam ukucao i onaj kod na kraju. Znaci ovaj deo je u redu.
Imate li neki savet sta da radim, gde gresim...?
Hvala


Meni popunjavala Milanka iz Nisa prijavu za DABC,ako je znas pozovi je....
Secam se na kraju je bio takav problem,pa je pozvala nekog i rekao joj da je nesto sa datumom koji se upisuje tamo,ne secam se tacno za sta.
Nesto je promenila tu na datumu i prihvatilo.Format datuma ili .....
Probaj oko datuma nesto da promenis(gde se upisuju brojevi),pa vidi....
Srecno....


Datumi su ispravno formatirani.
Broj telefona na nacin na koji sam upisao nije hteo da prodje pa sam ga obrisao i onda je prihvacen zahtev. Savet: ne upisujte broj telefona jer nije obavezno polje.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Tratoc
Niš

Član broj: 333582
Poruke: 56
77.243.24.*



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.03.2017. u 08:21 - pre 86 meseci
Citat:
BoskoSmiljka:
Citat:
sony82:
Negde gresis,dali si dobio papir ili kartonce,na kome pisu ti brojevi?

jesam dobio sam,i na prednjoj strani pise onaj redni broj 83xx to sam predao 11.09.2015g,na drugoj srtani sam dobio drugi broj nakon intervjua 5xx/2016,ja ne znam gde bi mogo da pogresim

Vidim da imate problem pa rekoh da vam pomognem. Ja sam imao broj 8xxx/2015 intervju u decembru 2015. Sledeći odlazak je predaja za pasoš. Od februara do marta čekao sam da podignem ukaz tako da mislim da je tebi već potpisan ukaz. Kucaš u prvoj koloni broj koji si dobio u ministarstvu kroz / godinu i u drugoj broj sa intervjua ili PIN koji si dobio. Srećno
 
Odgovor na temu

Nikol84
Komaromi Eleonora
Ne radim
Nema

Član broj: 335829
Poruke: 21
*.ftth.abo.bbox.fr.



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.03.2017. u 19:06 - pre 86 meseci
Evo da javim da smo prošli finalnu,tj.moj muž,a čekali od decembra sad provera viče prezidenta. Srećno svima
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.03.2017. u 19:18 - pre 86 meseci
čestitke
 
Odgovor na temu

Nikol84
Komaromi Eleonora
Ne radim
Nema

Član broj: 335829
Poruke: 21
*.ftth.abo.bbox.fr.



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.03.2017. u 19:45 - pre 86 meseci
Hvala ,ali nije još potpuno gotovo,kažu do potpisa još 4-5 meseci. Svako javljam.
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.03.2017. u 19:48 - pre 86 meseci
do potpisa toliko ali valjda više nema bojazni da vas odbiju
 
Odgovor na temu

Nikol84
Komaromi Eleonora
Ne radim
Nema

Član broj: 335829
Poruke: 21
*.ftth.abo.bbox.fr.



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.03.2017. u 20:00 - pre 86 meseci
Nadamo se ,papiri su uredni. Uskoro ces i ti.Ti čekas od januara?
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.03.2017. u 20:03 - pre 86 meseci
da od januara otprilike 11-og
 
Odgovor na temu

BoskoSmiljka
Bosko Radenkovic
Aleksinac, Srbija

Član broj: 335703
Poruke: 22
87.116.188.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.03.2017. u 10:42 - pre 86 meseci
Citat:
Tratoc:
Citat:
BoskoSmiljka:
Citat:
sony82:
Negde gresis,dali si dobio papir ili kartonce,na kome pisu ti brojevi?

jesam dobio sam,i na prednjoj strani pise onaj redni broj 83xx to sam predao 11.09.2015g,na drugoj srtani sam dobio drugi broj nakon intervjua 5xx/2016,ja ne znam gde bi mogo da pogresim

Vidim da imate problem pa rekoh da vam pomognem. Ja sam imao broj 8xxx/2015 intervju u decembru 2015. Sledeći odlazak je predaja za pasoš. Od februara do marta čekao sam da podignem ukaz tako da mislim da je tebi već potpisan ukaz. Kucaš u prvoj koloni broj koji si dobio u ministarstvu kroz / godinu i u drugoj broj sa intervjua ili PIN koji si dobio. Srećno

ma ja tako i kucam ali mi izbacuje da nema podataka
 
Odgovor na temu

Darac94
Turismus kaufmann

Član broj: 335522
Poruke: 41
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.03.2017. u 19:37 - pre 86 meseci
Pozdrav ljudi,da li neko zna koliko se ceka za dobijanje adrese u Lege 6,ako sam predao to juce.Da li to znaci
da ce biti gotovo sledeci cetvrtak ili za 7 radnih dana? Da li to moze negde da se prati?I jos jedno pitanje,mimo ukaza
sta mi jos treba da dostavim tamo,da bi dobio pasos po hitnom postupku?
 
Odgovor na temu

posrednik2

Član broj: 336472
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.03.2017. u 21:54 - pre 86 meseci
Citat:
Darac94: Pozdrav ljudi,da li neko zna koliko se ceka za dobijanje adrese u Lege 6,ako sam predao to juce.Da li to znaci
da ce biti gotovo sledeci cetvrtak ili za 7 radnih dana? Da li to moze negde da se prati?I jos jedno pitanje,mimo ukaza
sta mi jos treba da dostavim tamo,da bi dobio pasos po hitnom postupku?
Citat:
Darac94: Pozdrav ljudi,da li neko zna koliko se ceka za dobijanje adrese u Lege 6,ako sam predao to juce.Da li to znaci
da ce biti gotovo sledeci cetvrtak ili za 7 radnih dana? Da li to moze negde da se prati?I jos jedno pitanje,mimo ukaza
sta mi jos treba da dostavim tamo,da bi dobio pasos po hitnom postupku?

Dobro veče ! Mnogo je ovde napisano a i dalje većini nije jasna procedura.Jedan od razloga je i taj što se ovde do sad nije javio nijedan posrednik koji će da prave informacije.Naravno ni ja neću da pišem roman nego Vam dajem osnovne podatke.
-Oni koji nemaju poreklo neka odmah zaborave ideju da će dobiti državljanstvo.Priče da se može završiti bez porekla služe da se uzme debela kapara a zatim se uvek nadje valjan razlog zbog čega je sve propalo i to na način da i ne pomišljate da tražite svoje pare nazad(postoji više "razloga"nema potrebe da pišem celo veče).
-Oni koji imaju poreklo nezavisno da li znaju bugarski ili ne u vrlo malom procentu uspevaju da sami isteraju proceduru do kraja zato što ima puno caka koje samo iskusni nauče.Svako malo se nešto promeni u proceduri ,obično bude sitnica koja se nigde zvanično ne objavljuje al ta sitnica proizvede najmanje još jedno putovanje do Sofije i samim tim poveća trošak.
-Problem s posrednicima se javlja predpostavljate -zbog para.U većini slučajeva početna cena je niža sve samo zato da ne bi otišli kod drugog a kasnije se pridodaju razni neplanirani troškovi tipa daj pare za adresu ,daj poskupeo prevod,daj poskupela taksa,daj da podmitimo ispitivača na intervjuu zato što je danas baš mrzovoljan i nikog ne pušta...Ovo su samo delovi iz široke lepeze razloga koji povećavaju prvobitnu ugovorenu cenu.
-Celokupna procedura po sadašnjim kriterijumima traje dve godine,ubrzavanje procedure ne postoji osim za sportiste i zaslužna lica.Ponavljam ubrzavanje procedure ne postoji.Niko ne može da Vam garantuje da će i ubuduće biti dve godine bolje računajte na više od toga.Sve tvrdnje da može bržije služe samo u svrhu da izaberete baš njega kao posrednika.
-Koliko košta?Plaćanje unapred?Plaćanje na rate?Plaćanje tek kad se uzme pasoš?Sve opcije su u opticaju kod mene i nema skrivenih troškova.Kontakt samo na mail: [email protected] u roku od tri dana.Radim samo sa osobama koje imaju poreklo.
-Spreman sam da pomognem svima kojima je negde zapelo pa tako evo i odgovora članu Darac94
U Lege 6 se dobija EGN(edinstven graždanski nomer,po našem jmbg) i adresna registracija.Čeka se obično nedelju dana al je sigurnije kad se ide za deset dana.Ne može nigde da se prati.Mimo ukaza tamo se dostavlja fotokopija ukaza,fotokopija pasoša,popunjavaju se tri obrazca koji se dobiju tamo i oni se fotokopiraju, plaća se taksa 30 leva.
Da bi dobio pasoš i ličnu kartu po hitnom postupku potrebno je da se iz Lege 6 uzme EGN t.j. adresna registracija i zajedno s njom pripremiti sledeće:fotokopija ukaza,original i fotokopija Izvoda iz knjige rodjenih naravno preveden i legalizovan na bugarski,fotokopija pasoša gde se uz sliku vidi i pečat od zadnjeg ulaska u Bugarsku,popunjava se zahtev koji se dobija na šalteru,izjava koja se dobija uz zahtev i uplata od 302 leva.Sve se predaje u policiji u ulici Marija Luiza i ako se preda ujutro u 10.00 već u 16.00 podižete dokumenta.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3489660 | Odgovora: 15722 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.