Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3487729 | Odgovora: 15719 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

posrednik2

Član broj: 336472
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.05.2017. u 12:22 - pre 84 meseci
Ja ne krijem da sam posrednik i sve sto kazem ovde je apsolutno tacno i vec u prvom svom postu sam reko da mi je drago zbog ljudi koji znaju bugarski i koji mogu sami da zavrse proceduru i pozeleo im uspeh.
Tu sam za sve druge koji neznaju,nece da uce,imaju para da plate i ne sekiraju se...
To sto neki od Vas vicu BEZ POSREDNIKA me nimalo ne tice.
Napominjem i to da sam u svojim postovima objasnio celokupnu proceduru do detalja...
U petak su izdavana Udostoverenija za proizhod licima koja su podnela Zajavlenie 3 novembra 2016.
 
Odgovor na temu

mario35000
mario mario

Član broj: 318211
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.05.2017. u 12:31 - pre 84 meseci
Citat:
smeker90:
Citat:
mario35000: T
tesko da ces ovde naci to sto trazis ovde su neki posrednici i pokusavaju zadnjim trzajem da uzmu nesto ali ta vremena su prosla ,onaj ko ima poreklo njemu netreba posrednik.
Svaka tacna informacija ambasada pitas i lepo kazu ..\\ poreklo .... bez porekla nema drzavaljanstva
A to sto neki se zbunjujunjihov problem !!


ma treba nekim ljudima i posrednik al ne svima neki ljudi i u srbiju kad treba dokumenti da se sredjuju pa kuku lele i to nasi papiri a u bugarsku ni da ne pomisljamo mene je pre neki dan posrednik 2 reko da neznamo bugarski pa ima ljudi koi neznaju al ne svi a narocito ja sto sam 5 km od bugarske granice i u osnovnu skolu i srednju u dimitrovgrad kod nas imas kao maternji jezik isto i srpski al naravno treba nekim ljudima posrednik ja sam licno sam sve zavrsio i nisam se mnogo ni namucio samo me ubi ovo cekanje al i to ce da prodje

Ma brate cekanje mi nepada tesko kad znam da cu da zavrsim ovu agoniju i odmah idem ... do drzavljanstva zavrsis u Beograd ... posle iz Bosilegrada imas sve organizovano treba ti 200 evra i pasos uzimas isti dan sobzirom da cu otici odavde cekacu i 2 godina i nepada mi tesko ... a U bugarsku idem samo po pasos
 
Odgovor na temu

mario35000
mario mario

Član broj: 318211
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.05.2017. u 12:33 - pre 84 meseci
Citat:
izvrnuta torta:
Slusaj Mario nemoj da lupas gluposti vise molim te, i nemoj da vredjas posrednika2. Ako je neko izneo validne informacije ovde to je on.

Razumeli smo te ko hoce u ambasadu ide u ambasadu, ko hoce posrednika uzima posrednika, ko hoce kurvu nek ide na plavi most.

Ti uopste ne doprinosis ovom forumu, nijednu konkretnu informaciju nisi izneo, sve neka naklapanja i rekla kazala. Kako ces u ambasadi da uzmes proizhod za 2 meseca? Ajde molim te objasni mi. Dva meseca treba samo posti da otputuje, a na potpis cekas kao i da si predao u Sofiji.

I molim te povedi malo racuna o gramatici. Postovi su ti toliko nerazumni i konfuzni.

Ako stvarno hoces da doprineses forumu napisi datume kad si sta podneo, i gde, i kakav ti je trenutni status.

Posto sam bugarin ne znam srpsku gramatiku jel jasno i necu da je znam ... status mi je na pocetku godinu dana sam skupljao papire nije islo bas kako sam zamisljao ... i oformili su mi predmet u opstini celokupan sa konstatacijom srpskih vlasti da imam poreklo bugarsko...i sve zavedeno samo ostaje da prevedem.Naravno imam dokument gde lepo pise deda nacijonalnsot bugarska
Posrednik 2 nisam te vredjao rekao sam u celini.


[Ovu poruku je menjao mario35000 dana 21.05.2017. u 13:48 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao mario35000 dana 21.05.2017. u 13:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vefi
Beograd

Član broj: 335188
Poruke: 72
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.05.2017. u 12:36 - pre 84 meseci
Citat:
mario35000:
Sobzirom da neki ovde imaju po vise naloga ... zasto neko ne napise koliko se ceka u sofiju u beograd se ceka 2 meseca kad se prvi put predaju pairi ,a ono kome je nejasno nek okrene telefon i pita .... jel JASNO!
I da imam poreklo i nisu stari papiri vec iz 1950 deda se izjasnio da je bugarske nacionalnosti to pise u protokolu knigu rodjenih i opstina je konstatovala taj podatak i to prilazem + .... tako da ja imam poreklo ako Jovana zelis da znas i predajem u Ambasadu samo cekam pasos da mi se izradi ... jel treba i srpski pasos ... pozdrav !
BEZ POSREDNIKA


Joj,bre...Kakva 2 meseca.Ja sam predala u Beogradu za poreklo 1.12.2016.Po tebi sam vec uveliko trebala da dobijem.Naravno da nisam jos uvek.
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.05.2017. u 12:47 - pre 84 meseci
Ja sam iz Niša i ja sam bio uzeo posrednika,nisam mao vremena da raznosim,kopiram,prevodim,overavam papire,nisam razmišljao mojm ko ma da idem da me kažnjavaju i nedao bog da se nešto sa ko ma tamo desi,ko hoće neka uzme posrednika ko neće ne mora,bravo posrednik2 za iznošenje informacija,ja sam pred potpisivanjem ukaza ali bi zamolio pojedibe da ne pišu gluposti i prepiru se,dajte neke korisne informacije
 
Odgovor na temu

posrednik2

Član broj: 336472
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.05.2017. u 12:50 - pre 84 meseci
Citat:
mario35000:
Citat:
smeker90:
Citat:
mario35000: T
tesko da ces ovde naci to sto trazis ovde su neki posrednici i pokusavaju zadnjim trzajem da uzmu nesto ali ta vremena su prosla ,onaj ko ima poreklo njemu netreba posrednik.
Svaka tacna informacija ambasada pitas i lepo kazu ..\\ poreklo .... bez porekla nema drzavaljanstva
A to sto neki se zbunjujunjihov problem !!


ma treba nekim ljudima i posrednik al ne svima neki ljudi i u srbiju kad treba dokumenti da se sredjuju pa kuku lele i to nasi papiri a u bugarsku ni da ne pomisljamo mene je pre neki dan posrednik 2 reko da neznamo bugarski pa ima ljudi koi neznaju al ne svi a narocito ja sto sam 5 km od bugarske granice i u osnovnu skolu i srednju u dimitrovgrad kod nas imas kao maternji jezik isto i srpski al naravno treba nekim ljudima posrednik ja sam licno sam sve zavrsio i nisam se mnogo ni namucio samo me ubi ovo cekanje al i to ce da prodje

Ma brate cekanje mi nepada tesko kad znam da cu da zavrsim ovu agoniju i odmah idem ... do drzavljanstva zavrsis u Beograd ... posle iz Bosilegrada imas sve organizovano treba ti 200 evra i pasos uzimas isti dan sobzirom da cu otici odavde cekacu i 2 godina i nepada mi tesko ... a U bugarsku idem samo po pasos


Nesto imam vremena pa ajde:
1.za 200 evra pa pasos isti dan nije tacno.
Kad se podize Ukaz podize se licno znaci jedan odlazak u Sofiju(sami izracunajte putne troskove)zatim treba platiti taksu 50 leva plus provizija banke 2 do 6 leva.Treba podneti zahtev za EGN taksa 30 leva,posle nedelju dana podizete EGN i idete u policiju(jos jedan odlazak u Sofiju)treba Vam izvod rodjenih da pokazete original kad se slikate za dokumenta u policiji naravno preveden i legalizovan 40 leva.Da bi uzeli pasos i licnu kartu isti dan placate taksu od 302 leva
50+6+30+40+302 je 428 leva bez putnih troskova.
Ovo su stoposto tacne informacije.
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.05.2017. u 12:51 - pre 84 meseci
Citat:
posrednik2:
Ja ne krijem da sam posrednik i sve sto kazem ovde je apsolutno tacno i vec u prvom svom postu sam reko da mi je drago zbog ljudi koji znaju bugarski i koji mogu sami da zavrse proceduru i pozeleo im uspeh.
Tu sam za sve druge koji neznaju,nece da uce,imaju para da plate i ne sekiraju se...
To sto neki od Vas vicu BEZ POSREDNIKA me nimalo ne tice.
Napominjem i to da sam u svojim postovima objasnio celokupnu proceduru do detalja...
U petak su izdavana Udostoverenija za proizhod licima koja su podnela Zajavlenie 3 novembra 2016.

Prvo pozdrav veliki za tebe i zahvalnost na doprinosu u vezi državljanstva.
Dali znaš o zastoju sa potpisivanjem ukaza i dali će da počnu da potpisuju a ako znaš dali si upućen sa dinamikom potpisivanja,do kog broja su stigli i koliko ih potpisuju otprilike mesečno
 
Odgovor na temu

mario35000
mario mario

Član broj: 318211
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.05.2017. u 13:01 - pre 84 meseci
Citat:
posrednik2:
Citat:
mario35000:
Citat:
smeker90:
Citat:
mario35000: T
tesko da ces ovde naci to sto trazis ovde su neki posrednici i pokusavaju zadnjim trzajem da uzmu nesto ali ta vremena su prosla ,onaj ko ima poreklo njemu netreba posrednik.
Svaka tacna informacija ambasada pitas i lepo kazu ..\\ poreklo .... bez porekla nema drzavaljanstva
A to sto neki se zbunjujunjihov problem !!


ma treba nekim ljudima i posrednik al ne svima neki ljudi i u srbiju kad treba dokumenti da se sredjuju pa kuku lele i to nasi papiri a u bugarsku ni da ne pomisljamo mene je pre neki dan posrednik 2 reko da neznamo bugarski pa ima ljudi koi neznaju al ne svi a narocito ja sto sam 5 km od bugarske granice i u osnovnu skolu i srednju u dimitrovgrad kod nas imas kao maternji jezik isto i srpski al naravno treba nekim ljudima posrednik ja sam licno sam sve zavrsio i nisam se mnogo ni namucio samo me ubi ovo cekanje al i to ce da prodje

Ma brate cekanje mi nepada tesko kad znam da cu da zavrsim ovu agoniju i odmah idem ... do drzavljanstva zavrsis u Beograd ... posle iz Bosilegrada imas sve organizovano treba ti 200 evra i pasos uzimas isti dan sobzirom da cu otici odavde cekacu i 2 godina i nepada mi tesko ... a U bugarsku idem samo po pasos


Nesto imam vremena pa ajde:
1.za 200 evra pa pasos isti dan nije tacno.
Kad se podize Ukaz podize se licno znaci jedan odlazak u Sofiju(sami izracunajte putne troskove)zatim treba platiti taksu 50 leva plus provizija banke 2 do 6 leva.Treba podneti zahtev za EGN taksa 30 leva,posle nedelju dana podizete EGN i idete u policiju(jos jedan odlazak u Sofiju)treba Vam izvod rodjenih da pokazete original kad se slikate za dokumenta u policiji naravno preveden i legalizovan 40 leva.Da bi uzeli pasos i licnu kartu isti dan placate taksu od 302 leva
50+6+30+40+302 je 428 leva bez putnih troskova.
Ovo su stoposto tacne informacije.

U Beograd podizm i poreklo i drzavljanstvo
 
Odgovor na temu

posrednik2

Član broj: 336472
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.05.2017. u 13:15 - pre 84 meseci
Sto se tice potpisivanja Ukaza:potpisuju u proseku se po pedesetak dnevno s tim da se svaki predmet naknadno proverava i zato ide sporije.Trenutno se podpisuju oni koji su dobili drzavljanstvo krajem prosle godine,u zavisnosti ko je po kom osnovu predao novembar i decembar.Ko je ranije dobio a nije potpisano na proveri je mada na statusu stoji isto...Uskoro krece januar...
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.05.2017. u 13:25 - pre 84 meseci
Hvala posrednik2 ja sam od 28-og marta na čekanju za potpis,nadam se da će da bude do kraja godine..... :( Ja sam broj 90xx/2015,ne znaš do kog broja su stigli?
 
Odgovor na temu

Jasminh
jasmin HAJ
BEOGRAD

Član broj: 336640
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.05.2017. u 13:27 - pre 84 meseci
Nijedan posrednik nikog ne vuce za rukav.Ko smatra da moze bilo sta da zavrsi sam nemora da angazuje nekog za to.Onaj ko ne moze ili nema vremena za jurnjavu tamo-vam taj ce traziti neciju pomoc.Uglavnom se treba unapred detaljno dogovoriti o detaljima i nema sta da se sad razglaba o toj temi.Ovde prisutan Posrednik 2 je davao detaljne informacije o proceduri i nije dizao nikakvu paniku.Sad nek svako odlucuje za sebe sta da radi.
 
Odgovor na temu

Jasminh
jasmin HAJ
BEOGRAD

Član broj: 336640
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.05.2017. u 13:33 - pre 84 meseci
Citat:
posrednik2:
Sto se tice potpisivanja Ukaza:potpisuju u proseku se po pedesetak dnevno s tim da se svaki predmet naknadno proverava i zato ide sporije.Trenutno se podpisuju oni koji su dobili drzavljanstvo krajem prosle godine,u zavisnosti ko je po kom osnovu predao novembar i decembar.Ko je ranije dobio a nije potpisano na proveri je mada na statusu stoji isto...Uskoro krece januar...

A znas li mozda sta se desava sa onima kojima je vraceno na proveru a status stoji nepromenjen?Jel mozda traze neku dopunu ili neznaju jos sta ce sa njima?
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.05.2017. u 13:42 - pre 84 meseci
Ja mislim da oko te nove provere mi nemamo problema,koliko sam čuo da se proveravaju u vezi kriminalnih dosijea,sve ostalo je već provereno
 
Odgovor na temu

posrednik2

Član broj: 336472
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.05.2017. u 13:46 - pre 84 meseci
Nema potrebe za stvaranjem nikakvih tenzija.Moj princip je da radim to i radim po principu kolko se dogovorimo tolko i platite i bas Vas briga dal se zakon promenio,dal je poskupela taksa,overa i slicne stvari.Ne izmisljam dodatne troskove verujte ima ih mnogo naprimer:
e danas je vrlo losa smena koja vrsi intervju i da biste bili sigurni prolazak se podmazuje sa 20 do cak 100 evra u zavisnosti kako posrednik proceni koliko ste puni i koliko (ne)znate,
e danas ne rade sa strankama umro im neko iz kancelarije ama ja ipak znam jednu zenu zavrsicemo ama mora da je castimo,
e zaboravio sam da kazem(za one koji nemaju adresu a nece na lege 6 i posrednik im "nabavi") gazda stana ili kuce se buni doslo mu da placa vece dazbine za komunalije pa trazi nadoknadu za godinu unapred cifra naravno zavisi,
e j*b* ga prevod dokumenata se naplacuje po stranici ne po dokumentu,mozda me niste dobro razumeli al za lekarsko je prevod 150 leva,...
e ima ih jos mnogo slicnih pa da ne smaram toliko.
Ako se ne shvati ko reklama i ako urednici nemaju nista protiv objavicu i cene po kojima posredujem...
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.05.2017. u 13:51 - pre 84 meseci
POSREDNIK2 kaži ako znaš do kog broja su stigli sa potpisivanjem ukaza i šta je to što sada naknadno proveravaju? ja sam 90xx/2015 a čekam potpis od 28-og marta?
I još nešto......ne obraćaj pažnju na razna pisanja,ti si što se tiče informacija najviše doprineo forumu,a jednostavno ko hoće neka koristi posrednika ko neće ne mora......od mene pivo,ja obećao
 
Odgovor na temu

posrednik2

Član broj: 336472
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.05.2017. u 13:53 - pre 84 meseci
Citat:
Jasminh:
Citat:
posrednik2:
Sto se tice potpisivanja Ukaza:potpisuju u proseku se po pedesetak dnevno s tim da se svaki predmet naknadno proverava i zato ide sporije.Trenutno se podpisuju oni koji su dobili drzavljanstvo krajem prosle godine,u zavisnosti ko je po kom osnovu predao novembar i decembar.Ko je ranije dobio a nije potpisano na proveri je mada na statusu stoji isto...Uskoro krece januar...

A znas li mozda sta se desava sa onima kojima je vraceno na proveru a status stoji nepromenjen?Jel mozda traze neku dopunu ili neznaju jos sta ce sa njima?


Vrlo retko menjaju status a za koga utvrde neke nedoumice ili nepravilnosti koje ne mogu brzo da rese promene mu status u
Prepiskata e razgledana ot Sъveta po graždanstvoto. Izvadena e za dopъlnitelna proverka.
Znaci ne traze dopunske papire vec sebi ostavljaju vremena da se konsultuju sa raznim sluzbama.
 
Odgovor na temu

posrednik2

Član broj: 336472
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.05.2017. u 13:58 - pre 84 meseci
Citat:
vojkanche:
POSREDNIK2 kaži ako znaš do kog broja su stigli sa potpisivanjem ukaza i šta je to što sada naknadno proveravaju? ja sam 90xx/2015 a čekam potpis od 28-og marta?
I još nešto......ne obraćaj pažnju na razna pisanja,ti si što se tiče informacija najviše doprineo forumu,a jednostavno ko hoće neka koristi posrednika ko neće ne mora......od mene pivo,ja obećao

Proveravaju sve sto im je sumnjivo i poreklo i kriminalni dosje i imaju svoje ljude ovde u Srbiji koji direktno proveravaju informacije za njih.Sledece nedelje krece s potpisima januar...
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.05.2017. u 14:02 - pre 84 meseci
POSREDNIK2 hvala puno
 
Odgovor na temu

Jasminh
jasmin HAJ
BEOGRAD

Član broj: 336640
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.05.2017. u 14:07 - pre 84 meseci
Citat:
posrednik2:
Citat:
Jasminh:
Citat:
posrednik2:
Sto se tice potpisivanja Ukaza:potpisuju u proseku se po pedesetak dnevno s tim da se svaki predmet naknadno proverava i zato ide sporije.Trenutno se podpisuju oni koji su dobili drzavljanstvo krajem prosle godine,u zavisnosti ko je po kom osnovu predao novembar i decembar.Ko je ranije dobio a nije potpisano na proveri je mada na statusu stoji isto...Uskoro krece januar...

A znas li mozda sta se desava sa onima kojima je vraceno na proveru a status stoji nepromenjen?Jel mozda traze neku dopunu ili neznaju jos sta ce sa njima?


Vrlo retko menjaju status a za koga utvrde neke nedoumice ili nepravilnosti koje ne mogu brzo da rese promene mu status u
Prepiskata e razgledana ot Sъveta po graždanstvoto. Izvadena e za dopъlnitelna proverka.
Znaci ne traze dopunske papire vec sebi ostavljaju vremena da se konsultuju sa raznim sluzbama.

Ok,hvala.Pisao sam Vam u PP pa ako ste u mogucnosti da nesto proverite bio bih zahvalan.
 
Odgovor na temu

posrednik2

Član broj: 336472
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.05.2017. u 14:12 - pre 84 meseci
Evo da Vam pokazem i par statusa onih koji nisu zeleli posrednika i naknadno mi se obratili za pomoc.Nazalost za sve slicne jedini odgovor je sve nanovo.Ne bi voleo da vidim kod nikog vise slican status.

1.Sъvetъt po graždanstvo ne e uvažil molbata Pri provedenoto intervю liceto e zaяvilo, če e ot srъbska narodnost.

2.Sъvetъt po graždanstvo ne e uvažil molbata Pri provedenoto intervю na vъprosa "Kakva e Vašata narodnost" liceto e otgovorilo : "Srъbska, ama iskam da imam bъlgarska"

3.Prepiskata Vi e razgledana ot Sъveta po graždanstvoto i e vzeto rešenie da bъde prekratena. Ustanoveno e različno izpisvane na imenata na molitelя v priloženite po prepiskata dokumenti. Liceto e uvedomeno za konstatiranata neredovnost na posočeniя adres za korespondenciя v R Bъlgariя, na **.1*.201* g. i mu e predostaven ednomesečen srok za otstranяvaneto й. Do nastoящiя moment neredovnostta ne e otstranena.

Znaci izmedju ostalog sve predmete pratim redovno i na vreme obavestavam o bilo kakvim promenama u proceduri.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3487729 | Odgovora: 15719 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.