Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3449966 | Odgovora: 15649 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kreuz

Član broj: 331687
Poruke: 101



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.06.2017. u 23:52 - pre 82 meseci
Užasan post na Kajgani nekog Makedonca koji je danas imao intervju.

Tražili su mu dokumenta na osnovu kojih je dobio poreklo, iako je probao da ih dostavi ranije tokom predaje dokumenata i zakazivanja intervja, ali su mu na šalteru rekli da nije potrebno, jer tome služi DABČ i na proishodu mu piše na osnovu čega je izdat.

Meni ništa nisu tražili na razgovoru, ali mi ovo liči na situaciju sa dopunama i razvlačenjem procesa do ko zna kad...



 
Odgovor na temu

bubi34
trgovac
privatna
Beograd

Član broj: 335697
Poruke: 250
77.243.27.*



+8 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.06.2017. u 00:04 - pre 82 meseci
Nisu ni meni trazili u ambasadi original na osnovu cega i koga sam dobila proishod... samo sam dostavila proishod kao dokaz na njemu sve pise. Mislite da ce biti dopune :( mada sam ja cula ko je usao tako u proceduru to je taj zadnji voz bio da ce tako i raditi bez dopuna i td.Jel se dosta toga promenilo u zadnje dve nedelje kao i pitanja za intervju...

Pa vidim da neki ljudi po tom broju prate ko je kad predao i kako idu predmeti za potpisivanje pa nista mi nije jasno cemu sluzi :(
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.06.2017. u 00:10 - pre 82 meseci
Evo pitanja za intervju sa odgovorima ali dobro je spremiti jos neki odgovor :
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Kreuz

Član broj: 331687
Poruke: 101



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.06.2017. u 00:17 - pre 82 meseci
Citat:
bubi34:
Nisu ni meni trazili u ambasadi original na osnovu cega i koga sam dobila proishod... samo sam dostavila proishod kao dokaz na njemu sve pise. Mislite da ce biti dopune :( mada sam ja cula ko je usao tako u proceduru to je taj zadnji voz bio da ce tako i raditi bez dopuna i td.Jel se dosta toga promenilo u zadnje dve nedelje kao i pitanja za intervju...

Pa vidim da neki ljudi po tom broju prate ko je kad predao i kako idu predmeti za potpisivanje pa nista mi nije jasno cemu sluzi :(


Nemam pojma, jedino pravilo je da nema nikakvih pravila.
Ovo je jedna od najnetransparentnijih procedura u kojoj sam ikada učestvovao, pravila se menjaju u toku igre, komunikacija između države i njenih (budućih) građana skoro nepostojeća...

Po broju prepiske (ne molbe) možeš da pratiš dokle se otprilike stiglo sa tvojom aplikacijom. Ukoliko neko javno ostavi podatak da mu se promenio status i pritom ostavi broj prepiske koji je blizu tvog, možeš da pretpostaviš da će se i tebi uskoro promeniti status. S tim da to - pogađaš - uopšte ne mora da bude slučaj...
 
Odgovor na temu

jovanaaa90

Član broj: 333425
Poruke: 65
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.06.2017. u 00:23 - pre 82 meseci
Sve ce biti teze i sve ce duze trajati. Sada se bas iskomplikovalo, iako u nekom trenutku dokument kojim se dokazuje poreklo nije bio neophodan, sada ce te ljude, koji to nisu predali, slati na dodatne provere i dopune.
Ako vec nemaju poverenja u DABC, cemu onda maltretiranje i gubljenje vremena od min 6 meseci, ako oni vec rade isti posao?
Ako vec menjaju pravila, neka ta pravila vaze od odredjenog datuma, a ne i za one koji su presli pola procedure. Bukvalno se sve vraca na pocetak. Stvarno besmisleno.
 
Odgovor na temu

bubi34
trgovac
privatna
Beograd

Član broj: 335697
Poruke: 250
77.243.27.*



+8 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.06.2017. u 00:38 - pre 82 meseci
Hvala u svakom slucaju .... sada mi je jasno al sto se tice pracenja nema pravila tu ...
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
*.dynamic.vipmobile.rs.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.06.2017. u 08:22 - pre 82 meseci
Na kajgana forum čovek izbacio da je prešo na čekanje za potpis ukaza a prednet mu je iz 2014
 
Odgovor na temu

Jasminh
jasmin HAJ
BEOGRAD

Član broj: 336640
Poruke: 34
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.06.2017. u 08:44 - pre 82 meseci
Da,ali status mu stoji duze od godinu dana,slicno kao i meni,a i brojevi nam slicni.
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.06.2017. u 12:17 - pre 82 meseci
Bio sam danas opet do konzulata, pa da vas obavestim, ko bude uskoro isao na intervju.

Konzul mi je rekao da cu morati opet da predam original dokumenta, sa kojima sam dobio proishod. E sad, posto na jednu vojnu knjizicu idemo nas dvoje, mora i da se odradi kopija vojne knjizice i da se overi kod naseg notara, pa ce to kasnije da prevede sudski tumac. Konzul nije suvise zainteresovan da mu dolaze na intervju, kad sam ga pitao na koliko putuje posta, bio je neodredjen, kao moze 3 meseca a moze i 1 godina, sto mu bas i ne verujem, jer mu je cilj da ima sto manje ljudi. Intervju kod njega traje oko 1h, pitanja su mnoga nova, i kako mi rece prevodilac, voli covek da se zapljeskuje, kaze da je nekad dobre volje, a nekad lose, pa kako se zalomi.

U petak idem za proishod, pa kad saznam nesto novo javljam.
 
Odgovor na temu

majestymilic
milic vlada
Srbija

Član broj: 216364
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.06.2017. u 12:32 - pre 82 meseci
Citat:
izvrnuta torta
Konzul mi je rekao da cu morati opet da predam original dokumenta, sa kojima sam dobio proishod.
U petak idem za proishod, pa kad saznam nesto novo javljam.


Stvarno nema smisla da opet jurim uverenje, i da opet sve prevodim.
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.06.2017. u 12:50 - pre 82 meseci
Meni je tako rekao, idi pa se raspitaj za tvoj dokumenat, a to mi je i prevodilac potvrdila. E sad mozda imaju neki dil, da dele kintu s prevodiocem, al opet bolje da predam nego da me vracaju na dopunitelno posle.
 
Odgovor na temu

salev85
nedodjija

Član broj: 329115
Poruke: 41
151.88.22.*



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.06.2017. u 15:00 - pre 82 meseci
Citat:
izvrnuta torta:
Bio sam danas opet do konzulata, pa da vas obavestim, ko bude uskoro isao na intervju.

Konzul mi je rekao da cu morati opet da predam original dokumenta, sa kojima sam dobio proishod.



Gde konkretno treba da predas? Prilikom obavljanja intervjua ili? Bezobrazluk. To znaci da prakticno svi koju su predali dokumentaciju ranije a imali su intervju(ne vidi se na osnovu cega su dobili proishod), kao i ljudi koji jos uvek nisu imali intervju a vec su originale predali u DABC i ostale su ima samo kopije (vidi se na osnovu cega je dobijen proishod) moraju ponovo sve da vade od pocetka ili ja mozda gresim...... ? To je poprilicno veliki broj ljudi u ovom trenutku? Ako moze jos neko ovo da potvrdi bilo bi dobro
 
Odgovor na temu

AcaBgd123

Član broj: 335505
Poruke: 158



+12 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.06.2017. u 15:08 - pre 82 meseci
Pratićemo na forumu kako se menjaju statusi i dobićemo odgovore na sva špekulativna pitanja. Ja se ne sećam da sam pročitao ovde da je nekome promenjen bilo kakav status? Ima li nekoga da mu je promenjeno nešto unazad? Bilo šta? Osim uvaženih članova koji čekaju Ukaz od sredine marta 2017. Svi drugi ništa...
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.06.2017. u 15:11 - pre 82 meseci
Pratite i makedonski sajt kajgana i on ima dosta informacija,čak više nego ovde
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.06.2017. u 15:31 - pre 82 meseci
Citat:
salev85:
Citat:
izvrnuta torta:
Bio sam danas opet do konzulata, pa da vas obavestim, ko bude uskoro isao na intervju.

Konzul mi je rekao da cu morati opet da predam original dokumenta, sa kojima sam dobio proishod.



Gde konkretno treba da predas? Prilikom obavljanja intervjua ili? Bezobrazluk. To znaci da prakticno svi koju su predali dokumentaciju ranije a imali su intervju(ne vidi se na osnovu cega su dobili proishod), kao i ljudi koji jos uvek nisu imali intervju a vec su originale predali u DABC i ostale su ima samo kopije (vidi se na osnovu cega je dobijen proishod) moraju ponovo sve da vade od pocetka ili ja mozda gresim...... ? To je poprilicno veliki broj ljudi u ovom trenutku? Ako moze jos neko ovo da potvrdi bilo bi dobro


Da prilikom obavljanja intervjua u konzulatu. Dokumenta koja ne mogu da se uzmu ponovo (vojna, radna knjizica, pasos, licna karta) u DABCu vracaju odmah original a uzimaju samo kopiju, a izvodi i potvrde uzimaju originale, tako da mora opet da se uzima.

Bio sam kod notara da overim kopiju vojne knjizice, izbegavajte Zoricu Stojanovic i Dozeta, trazili su mi da iskopiram svaku stranicu iz knjizice posebno, pa da mi za 30 strana naplate overu po 350 dinara. Preko puta radio Nisa ima notar, kod njega sam overio samo prve dve strane sto su mi i trazili u konzulatu.
 
Odgovor na temu

smeker90
Nikola Stanojev
Nezaposlen
Dimitrovgrad,Srbija

Član broj: 332809
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.06.2017. u 15:33 - pre 82 meseci
Citat:
AcaBgd123:
Pratićemo na forumu kako se menjaju statusi i dobićemo odgovore na sva špekulativna pitanja. Ja se ne sećam da sam pročitao ovde da je nekome promenjen bilo kakav status? Ima li nekoga da mu je promenjeno nešto unazad? Bilo šta? Osim uvaženih članova koji čekaju Ukaz od sredine marta 2017. Svi drugi ništa...


Nije samo do marta menjan status ja cekam potpis od 26.04.2017 ima dosta clanova bar ja tako mislim koi uopste ne pisu kad im se promeni neki status nego samo prate neverujem da je samo meni u aprilu promenjen od finalno na cekanje za potpis pozz

Baja
 
Odgovor na temu

demikeli
trgovac
a-komerc

Član broj: 336571
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.06.2017. u 16:26 - pre 82 meseci
Predao sam za proizhod marta. Dok bude gotov izgleda ću opet morati po originale...ajde neka bude i tako....samo se plašim šta ćeš još do tada da izmisle! Ne kapiram šta je problem, puno aplikanata ili šta?
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.06.2017. u 16:42 - pre 82 meseci
Meni je 28-og marta i naravno da svaku informaciju sam delio,delim i deliću sa vama,čak pratim i bratov status i nekoliko foruma
 
Odgovor na temu

Kreuz

Član broj: 331687
Poruke: 101



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.06.2017. u 21:03 - pre 82 meseci
Svratih malopre do prevodioca / sudske tumačice da se konsultujem oko eventualnog nošenja originalnog dokumenta na osnovu kojeg sam dobio proishod.

Njen je savet da ga ipak dostavim naknadno / ovih dana u MP i da tako probam da izbegnem "dopolnitelno" i još ko zna koliko meseci čekanja. Do sada smo imali odličnu saradnju, tako da stvarno ne verujem da bi mi tako nešto rekla zbog još jednog prevoda i dodatne zarade, ima ona sasvim dovoljno posla i bez tih 20 i kusur EUR.

A malopre na Kajgani neko prenosi vesti svog posrednika:

Citat:
Ovie što se staveni od finalna na dopolnitelna NE treba da nosat dokumenti vo ministerstvoto, bidejki koga nekoj nosel tie od ministerstvoto im rekle:
"Nemate potreba da gi nosite pak, bidejki nie gi imame istite od DABČ". Znači toa što se staveni na dopolnitelna posle finalna, se po zakonot od starata ministerka, i taa veќe e razrešena, i eve nedela deka Cecka Čačeva e novata. Spored muabetite što gi vrtat notarite i podobro upateni luѓe vo BG, Cačeva rekla deka prioritet e da se isčitat starite postapki što veќe dolgo vreme se vo procedura.
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.06.2017. u 21:50 - pre 82 meseci
Viceprezidentot zaminal na godišen odmor,prepiskite ke gi razgledal posle 15 avgust. :vozbud
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3449966 | Odgovora: 15649 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.