Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3450773 | Odgovora: 15652 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

andriola
velickovic andrijana
beograd

Član broj: 337379
Poruke: 151
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.09.2018. u 13:16 - pre 67 meseci
Da li govorimo o istoj “lk”? Ja pricam o onoj koju moze da uzme svako pre dobijenog drzavljanstva,a ista je vezana na srpski pasos,tj u njoj stoji br. srpskog pasosa? Meni i muzu su u becu u magistratu rekli da cak nemamo ni pravo boravka duze od 3 meseca i madjari na granici su takodje rekli,uz objasnjenje da bugarska nije u sengenu.
ne
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.09.2018. u 14:07 - pre 67 meseci
Ukoliko govorite o rezidencijalnoj licnoj karti koja se dobija na osnovu D vize (ona koju nude raznorazni prevaranti za sume od 2-5 hiljada eura) ona ima vaznost samo na teritoriji Bugarske i sa njom se ne moze putovati i raditi u EU.
Zeljko Nacic kaze da nije nikada imao problem na granici sa tom licnom kartom, ali ako morate da date srpski pasos da udjete u EU, vi to mozete i bez te licne karte. Zabrana vam automatski sledi nakon probijanja vremenskog ogranicenja od 3 meseca.
Ako imate poreklo,lako cete do prave licne karte a ako nemate,uzalud se nadate i gubite vreme na ovom forumu.
Pozdrav !!!
 
Odgovor na temu

andriola
velickovic andrijana
beograd

Član broj: 337379
Poruke: 151
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.09.2018. u 14:22 - pre 67 meseci
tako je Jotev74! Ja vec ne znam koji put pisem o tome da sam probala sve sa tom lk,u becu,ne moze nistaaa! cak nemamo ni pravo boravka u eu duze od 90 dana,a kamo li prijavu boravka i pravo rada.
ne
 
Odgovor na temu

zeljko nacic
Zeljko Nacic
Negoti

Član broj: 339040
Poruke: 18
..0.146.wireless.dyn.drei.com.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.09.2018. u 15:52 - pre 67 meseci
Ja imam poreklo...intervju sam prosao...sve regularno....znaci cekam izbacivanje ukaza i to je to.
Ali...opet kazem....vise od jedne godine sam u Austriji...imam tu licnu kartu...crvenu...koju sam dobio na osnovu vize D.
Znaci godinu dana...na madjarsku granicu uz srpski pasos stavlju nju...i niko ne gleda ni ogranicenje..ni prekoracenje....Madjari kazu da je ok...da sa njom imam neogranicen boravak u EU. Brz prava na zaposlenje. Eto to je to....

Zeljko
 
Odgovor na temu

zeljko nacic
Zeljko Nacic
Negoti

Član broj: 339040
Poruke: 18
..0.146.wireless.dyn.drei.com.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.09.2018. u 15:53 - pre 67 meseci
I da...jos nesto.
Prebivaliste mi je u Bugarskoj...na lk....pise broj srpskog pasosa.....ali imam i maticni broj na njoj....bugarski
Zeljko
 
Odgovor na temu

zeljko nacic
Zeljko Nacic
Negoti

Član broj: 339040
Poruke: 18
..0.146.wireless.dyn.drei.com.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.09.2018. u 15:58 - pre 67 meseci
Ici cu u bugarsku ambasadu u Becu...i u magistrat 35 Wien...vec sutra.....i prenecu tacno stanje.
Zeljko
 
Odgovor na temu

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 548
*.dynamic.vipmobile.rs.



+29 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.09.2018. u 17:39 - pre 67 meseci
Hrvati na primer ako se neko iz Srbije venča sa njihovim državljaninom ne daju odmah državljanstvo, ali ti vežu pasoš vizom i ti sa tom vizom normalno radiš i živiš u EU ali na primer u Nemačkoj ne znaju za to , pa su mojoj drugarici malo pravili problem ali su joj izdali radnu i boravisnu.
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.09.2018. u 17:45 - pre 67 meseci
Residents and holders of visas of Schengen states Edit
Holders of a visa or residence permit issued by a Schengen state or Monaco may also travel to other Schengen states, without an additional visa, for a stay of up to 90 days in any 180-day period.[59][60][61]

Holders of a visa or residence permit issued by a Schengen state, Monaco, Bulgaria, Croatia, Cyprus or Romania may also travel to Bulgaria, Croatia, Cyprus and Romania, without an additional visa, for a stay of up to 90 days in any 180-day period (except nationals of Turkey and Azerbaijan traveling to Cyprus, who still need a Cypriot visa).[12][13][14][15] However, visas and residence permits issued by Bulgaria, Croatia, Cyprus or Romania are not valid for travel to the Schengen Area.

Inace od pre par meseci Madjarska je pocela dosta cesce da kontrolise period proveden u sengenu.
 
Odgovor na temu

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 548
*.dynamic.vipmobile.rs.



+29 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.09.2018. u 18:24 - pre 67 meseci
Ikac , koliko sam razumeo svi oni iz Šengena mogu u Bugarsku , ali Bugarske vize ne mogu u Šengen .?
 
Odgovor na temu

andriola
velickovic andrijana
beograd

Član broj: 337379
Poruke: 151
*.internet.mts.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.09.2018. u 18:30 - pre 67 meseci
Citat:
zeljko nacic:
Ici cu u bugarsku ambasadu u Becu...i u magistrat 35 Wien...vec sutra.....i prenecu tacno stanje.

e super,obavezno javi.
ne
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.09.2018. u 18:32 - pre 67 meseci
Osoba sa rezidencijom u Nemackoj, u Francuskoj na primer ne moze duze od 90 dana da se zadrzava bez vize u periodu od 180 dana, ako nema prijavljen boravak tamo.

Zemlje koje nisu u Sengenu, kao BG i Rumunija, njihove vize i boravista nemaju uticaj na nosioca originalnog pasosa, tj nista mu ne olaksavaju, jer te zemlje nisu deo Sengena, iako su u EU.

Rizik zabrane ulaska u Sengen je tu bas veliki, pa ko bi da spuca pare na posrednika, a da sa tom LK ne moze nista da radi po EU, uvek je slobodan.

Dok ima ovaca bice i sisanja.
 
Odgovor na temu

dpenev

Član broj: 333774
Poruke: 59
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.09.2018. u 18:50 - pre 67 meseci
Ne bih da diem dosadan. Molim vas pojasnite mi ovo. Dobio sam ponudu za posao u Amsterdamu. Koristio bih bugarsko državljanstvo. Da li ima problema sa dozvolom za rad ili ne? Prijavljen sam na Lege 6 adresu.
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.09.2018. u 19:05 - pre 67 meseci
Sa bugarskim pasosem nema problema, sa licnom kartom o kojoj pricaju ne moze. Sta planiras da radis u Amsterdamu, ako nije tajna? I ja planiram za Holandiju da idem kad zavrsim papire.
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.09.2018. u 19:12 - pre 67 meseci
Citat:
dpenev:
Ne bih da diem dosadan. Molim vas pojasnite mi ovo. Dobio sam ponudu za posao u Amsterdamu. Koristio bih bugarsko državljanstvo. Da li ima problema sa dozvolom za rad ili ne? Prijavljen sam na Lege 6 adresu.


Nema apsolutno nikakvih problema, radis sve kao i da imas NL pasos (prijava boravka i ostale formalnosti). Samo trebas da obratis paznju za proceduru clanove porodice koji nemaju BG pasos, da pocnete svi istovremeno.
 
Odgovor na temu

dpenev

Član broj: 333774
Poruke: 59
*.mbb.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.09.2018. u 19:48 - pre 67 meseci
Pazi, ja ne počinjem nikakvu posebnu proceduru. Dobio sam ponudu od firme Liberty Global, najveći ISP na svetu. Inače radim kao sistem inženjer.
Ono što me zanima ovo je sada što ste napisali gore, da bih morao da započnem proceduru i za ženu u isto vreme jer ona nema bugarski pasoš. Ja sam mislio da odem prvih 6 meseci pa da polako prebacim porodicu u Amsterdam.
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.09.2018. u 20:39 - pre 67 meseci
Imas par stvari tu:

1. Relocation package - kada firme zaposle nekoga ko je iz inostranstva, daju odredjene povoljnosti tipa:
- Transport stvari i brigu oko carine
- Avionsku kartu
- kes bonus za snalazenje na pocetku
- NAJVAZNIJE -> agenciju koja juri umesto tebe i porodice, i zavrsava ti papire, ugovor za stan, za struju, vozacku dozvolu...ovo je deo koji oduzima najvise vremena i prepun je sitnih detalja...
- Poreska prijava prve godine...

2. Spajanje porodice - Ako imas EU pasos a neko u porodici nema, dobija posebnu residence card koja im daje pravo da rade bez radne dozvole. Za EU - Non EU kombinaciju, trebalo bi da moze da doputujete svi zajedno, ili da oni dodju klasicno, pa odete zajedno u imigraciono da se prijave,i onda se ne vracaju vise u Srb. Nekada zezaju malo negde, pa kazu da mora preko ambasade, sto dosta produzava proceduru. Obicno za ovu stavku neke zemlje poput DE traze preduslove, tipa 18 kvm po clanu domacinstva, plus ako su deca razlicitog pola mora svako da ima svoju sobu, sto vodi u stan od 90+ kvm i nenormalnu kiriju (plus u NL je zeznuto jer ljudi obicno kupuju nekretnine, ne iznajmnljuju ih, pa je ponuda kvalitetnih stanova mala, kako sam cuo). kao i minimalni neto prihod po clanu domacinstva kada se odbiju kirija i svi troskovi. Ovo je razlicito od zemlje do zemlje, ne znam kako je tacno u NL.

Upravo stavka 2 iziskuje da moras da prvo nadjes stan (proces od 9+ meseci u DE ako hoces nesto dobro i razumno), stanovi su obicno prazni, kaucija je 2 do 3 kirije plus prvi mesec, pls par k EUR za namestaj...
 
Odgovor na temu

dpenev

Član broj: 333774
Poruke: 59
*.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.09.2018. u 10:23 - pre 67 meseci
Citat:
ikac2000: Imas par stvari tu:

1. Relocation package - kada firme zaposle nekoga ko je iz inostranstva, daju odredjene povoljnosti tipa:
- Transport stvari i brigu oko carine
- Avionsku kartu
- kes bonus za snalazenje na pocetku
- NAJVAZNIJE -> agenciju koja juri umesto tebe i porodice, i zavrsava ti papire, ugovor za stan, za struju, vozacku dozvolu...ovo je deo koji oduzima najvise vremena i prepun je sitnih detalja...
- Poreska prijava prve godine...

2. Spajanje porodice - Ako imas EU pasos a neko u porodici nema, dobija posebnu residence card koja im daje pravo da rade bez radne dozvole. Za EU - Non EU kombinaciju, trebalo bi da moze da doputujete svi zajedno, ili da oni dodju klasicno, pa odete zajedno u imigraciono da se prijave,i onda se ne vracaju vise u Srb. Nekada zezaju malo negde, pa kazu da mora preko ambasade, sto dosta produzava proceduru. Obicno za ovu stavku neke zemlje poput DE traze preduslove, tipa 18 kvm po clanu domacinstva, plus ako su deca razlicitog pola mora svako da ima svoju sobu, sto vodi u stan od 90+ kvm i nenormalnu kiriju (plus u NL je zeznuto jer ljudi obicno kupuju nekretnine, ne iznajmnljuju ih, pa je ponuda kvalitetnih stanova mala, kako sam cuo). kao i minimalni neto prihod po clanu domacinstva kada se odbiju kirija i svi troskovi. Ovo je razlicito od zemlje do zemlje, ne znam kako je tacno u NL.

Upravo stavka 2 iziskuje da moras da prvo nadjes stan (proces od 9+ meseci u DE ako hoces nesto dobro i razumno), stanovi su obicno prazni, kaucija je 2 do 3 kirije plus prvi mesec, pls par k EUR za namestaj...



Vidi, ne bih da zatrpavam temu, i onako je postala besmislena sa gomilom pitanja. :)
Ali, ovo je korisno o čemu sada pričamo, pa ako hoćeš možemo da nastavimo na private message. Ostaviću ti mail pa da komentarišemo ovo u vezi odlaska u Holandiju. Stanova ima da se nađe u Amstelveen, veoma lep kraj za život porodice, a ništa nije daleko.
Skupio sam dosta informacija, i mislim da je krajnje vreme da iskoristim pogodnost što imam bugarsko državljanstvo. Deca su još mala i taj deo preseljenja bi nekako pregurali. Jedino bi nam ostalo kasnije da jurimo posao za ženu
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.09.2018. u 11:43 - pre 67 meseci
Citat:
zeljko nacic:
I da...jos nesto.
Prebivaliste mi je u Bugarskoj...na lk....pise broj srpskog pasosa.....ali imam i maticni broj na njoj....bugarski


Zeljko, po kom osnovu si ti u Austriji duze od 3 meseca i kako je moguce da imas bugarski maticni broj (EGN) ako jos nisi dobio drzavljanstvo obzirom da za vadjenje EGN morate da imate Ukaz?
Hvala na odgovoru !!!
 
Odgovor na temu

zeljko nacic
Zeljko Nacic
Negoti

Član broj: 339040
Poruke: 18
..31.32.wireless.dyn.drei.com.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.09.2018. u 12:57 - pre 67 meseci
Ja sam posle dobijanja uverenja iz DABC...predao dokumenta u ministarstvo...dobio termin za intervju...prosao intervju...i sad cekam.
Ali...kad sam dobio uverenje iz DABC...jedan primerak sam predao u Vidinu u opstini...i sve ostalo sto su mi trazili od papira....izmedju ostalog i ugovor o stanu u Vidinu...racun u banci ..da imam 5400 leva....i to je to. Slikan u miliciji...otisci prstiju...i posle mesec dana dobio crvenu lk....sa mojim podacima...i nov maticni broj...bugarski. Znaci to je bilo pre dve godine....
Ako jos nesto vas zanima...moze i privatna poruka...poslacu vam sliku da vidite lk.
Zeljko
 
Odgovor na temu

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 548
*.mediaworksit.net.



+29 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.09.2018. u 13:00 - pre 67 meseci
Jel teča dobio Proishod ? Ili dečko čeka 2 godine samo na proishod...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3450773 | Odgovora: 15652 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.