Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3451708 | Odgovora: 15653 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gagulakure
dragan vucicevic
pekara
pekara
beograd

Član broj: 339772
Poruke: 35
*.nat.bb.dnainternet.fi.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.10.2019. u 00:27 - pre 54 meseci
Citat:
izvrnuta torta :
Ma odmah su je pozvali, posle par dana. Doduse u konzulatu u Nisu, ne u ambasadi. Mada , koliko znam, ukaz ima digitalan potpis, tako da mislim da ga oni ni ne salju postom. Trebalo bi da cim ti odobre ukaz, da moze i da se podigne, XXI vek je, a to sto ga oni tupe jbg.
Nju nisu ni zvali , vec su joj poslali mail da je dobila ukaz, i da treba da uplati 26 evra, da ponese dve slike i da dodje da ga podigne.

ma brate tupe ga to si u pravu evo vec dva meseca cekam da me kao zovu doduse ja sam u beogradu predavao...kad god pozovem ambasadu da pitam kazu velike su guzve docicete na red....reci mi jos samo ovo:jel se uopste dobija ukaz u msm u nekom pismenom formatu?razmisljam nesto to kada uzmem ako uopste daju neki papir pa da sam pojurim po sofiji ako budu ovako lenji u ambasadi necu zavrsiti skoro..
 
Odgovor na temu

Sudski prevodilac
Ilka Encheva
Sofija
Kalinka BG
Sofiя

Član broj: 340618
Poruke: 20

Sajt: https://editor.slavic-cen..


+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.10.2019. u 04:18 - pre 54 meseci
Citat:
izvrnuta torta :
Mislim da te Ikac nije to pitao. Kada podignes ukaz u Ambasadi, moras i preko njih da predas za EGN, ne ostavljaju ti opciju da ides sam.

Evo sestra je danas preuzela ukaz iz Ambasade i predala ujedno za EGN, a za podizanje EGN su joj rekli da ide u Sofiju i to za jedno 3-4 meseca. Ja idem preksutra da podignem EGN i da

se slikam za pasos , pa cu da pitam u opstini Sredec da li moze tamo licno da preda, ovako treba da ceka jos 4 meseca.

Za slikanje ne mora da se ide tamo gde si naveo. Moze i u bul. kneginje Marie Luize 48, blizu Lavovog mosta, to je sve u krugu od 1km od autobuske stanice.


Na bul. Marije Luize je samo za ekspresno dobijanje pasoša (za isti dan) i to ako predaš do 11:00. Ako je po 11:00 dobićeš sledećeg dana. Za svi koji ne žure adresa je bul. "Šipčenski prohod" 8.
 
Odgovor na temu

Bugilav
Beograd,Srbija

Član broj: 339121
Poruke: 38
*.mbb.telenor.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.10.2019. u 14:02 - pre 54 meseci
Ljudi, da li neko moze da mi kaze kako da kontaktiram Cvetlijanu?
 
Odgovor na temu

Aleksandar984
Elektrika
Rotor

Član broj: 338976
Poruke: 117
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.10.2019. u 17:10 - pre 54 meseci
Jedno pitanje...datoteka je formirana xxxx idu brojevi pa ispod pise datoteka je u postupku obaveznog odobrenja. Jel neko zna sta je ovo...hvala
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.10.2019. u 18:00 - pre 54 meseci
Citat:
gagulakure:
Citat:
izvrnuta torta :
Ma odmah su je pozvali, posle par dana. Doduse u konzulatu u Nisu, ne u ambasadi. Mada , koliko znam, ukaz ima digitalan potpis, tako da mislim da ga oni ni ne salju postom. Trebalo bi da cim ti odobre ukaz, da moze i da se podigne, XXI vek je, a to sto ga oni tupe jbg.
Nju nisu ni zvali , vec su joj poslali mail da je dobila ukaz, i da treba da uplati 26 evra, da ponese dve slike i da dodje da ga podigne.

ma brate tupe ga to si u pravu evo vec dva meseca cekam da me kao zovu doduse ja sam u beogradu predavao...kad god pozovem ambasadu da pitam kazu velike su guzve docicete na red....reci mi jos samo ovo:jel se uopste dobija ukaz u msm u nekom pismenom formatu?razmisljam nesto to kada uzmem ako uopste daju neki papir pa da sam pojurim po sofiji ako budu ovako lenji u ambasadi necu zavrsiti skoro..


Da dobija se ukaz, sutra cu da pitam u opstini Sredec da li moze ona sad to da preda direktno kod njih, pa javljam.

Prevodilac jel si siguran da ne moze u Marie Luize za obican postupak? Gde sad da se majem cak tamo, valjda moze u nekoj drugoj policijskoj upravi.
 
Odgovor na temu

Sudski prevodilac
Ilka Encheva
Sofija
Kalinka BG
Sofiя

Član broj: 340618
Poruke: 20

Sajt: https://editor.slavic-cen..


+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.10.2019. u 19:26 - pre 54 meseci
Sigurno je, sve tamo je za ekspres. Do 11:00 je za istidan, posle 11:00 je za sledeceg dana. Ako nije ekspres moze samo na sipcenski prohod, tamo je za Lege 6.
 
Odgovor na temu

flashman999
Wien
Wien, Österreich

Član broj: 339950
Poruke: 17
77.28.92.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.10.2019. u 00:31 - pre 54 meseci
Za Lege 6 adresa, dali za redovna postupka o lk i pasos se mogu ici u Lvov most ili neka bliza stanica (a ne Sipcenski prohod)?! Hvala


 
Odgovor na temu

Sudski prevodilac
Ilka Encheva
Sofija
Kalinka BG
Sofiя

Član broj: 340618
Poruke: 20

Sajt: https://editor.slavic-cen..


+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.10.2019. u 07:12 - pre 54 meseci
Za redovni postupak za ličnu kartu i pasoš za adresu Lege 6 može samo na Šipčenski prohod br. 8. Ovde je jasno napisano i pitala sam prošlog petka:

V Otdel “Bъlgarski dokumenti za samoličnost” pri Stolična direkciя na vъtrešnite raboti, se priemat zaяvleniя za izdavane na :
- lična karta i pasport, s platena taksa za ekspresna usluga (do 8 rabotni časa).
- bъlgarski lični dokumenti, izdavani na čuždenci s predostavena zakrila v Republika Bъlgariя (bežanci, čuždenci s humanitaren statut i čuždenci, polučili ubežiщe)

V zvenata BDS pri 01 - 09 RU SDVR, se priemat zaяvleniя za izdavane na:
- lična karta i pasport, s platena taksa za bъrza usluga (do 3 rabotni dni) i obiknovena usluga (do 30 dni);
- svidetelstvo za upravlenie na MPS samo v slučaite na podmяna poradi iztičane sroka na validnost i s platena taksa za obiknovena usluga.

Taksi će vam uzeti oko 4-5 eur. Možete stići i autobusom 213 - od železničke stanice do hotela Pliska i zatim peške 400 metara.
 
Odgovor na temu

Sudski prevodilac
Ilka Encheva
Sofija
Kalinka BG
Sofiя

Član broj: 340618
Poruke: 20

Sajt: https://editor.slavic-cen..


+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.10.2019. u 21:35 - pre 54 meseci
Citat:
Bugilav:
Ljudi, da li neko moze da mi kaze kako da kontaktiram Cvetlijanu?

Zar ne mozete bez posrednika? Ovaj forum je dobar, svi su pisali i dali dovoljno informacije.
 
Odgovor na temu

Bugilav
Beograd,Srbija

Član broj: 339121
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.10.2019. u 21:52 - pre 54 meseci
Citat:
Sudski prevodilac: Zar ne mozete bez posrednika? Ovaj forum je dobar, svi su pisali i dali dovoljno informacije.
 
Odgovor na temu

Bugilav
Beograd,Srbija

Član broj: 339121
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.10.2019. u 21:57 - pre 54 meseci
Jeste dobar forum, ali mi zaista treba posrednik...proslo je vise od godinu dana od intervjua i nema nikakvih promena, sve je isto kao i odmah posle intervjua, a ne znam kako da dodjem do nekih informacija 😭
 
Odgovor na temu

Mika1979
pekar
ne radim trenutno
Rekovac

Član broj: 333298
Poruke: 89
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.10.2019. u 06:55 - pre 54 meseci
Meni je preslo na finalni tek posle 14 meseci. Sacekaj jos 1.5 do 2 meseca. Jednostavno je tako... posle jos 2 meseca sa finalnog na polozitelno, pa posle jos 8 do 10 meseci potpis vicepresidenta.... pa pasos....
 
Odgovor na temu

daca80
Negotin

Član broj: 32787
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.10.2019. u 06:57 - pre 54 meseci
Koliko je proslo? Do sad su promene bile oko 13 meseci posle intervjua, a kako je krenulo to vreme moze samo da se poveca, tako da mislim da ti posrednik ne moze pomoci. Ostaje samo da se ceka.
 
Odgovor na temu

niikoolaa

Član broj: 144709
Poruke: 200
*.dynamic.sbb.rs.



+27 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.10.2019. u 07:45 - pre 54 meseci
Citat:
Bugilav:
Jeste dobar forum, ali mi zaista treba posrednik...proslo je vise od godinu dana od intervjua i nema nikakvih promena, sve je isto kao i odmah posle intervjua, a ne znam kako da dodjem do nekih informacija 😭


Teško da ti bilo ko može pomoći nakon što predaš dokumenta, nebitno da li je proishod ili je intervju. Nažalost jedino što možeš je da čekaš. I sa posrednikom posle intervjua čekaš oko godinu i po dana za pasoš...
 
Odgovor na temu

Bugilav
Beograd,Srbija

Član broj: 339121
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.10.2019. u 08:07 - pre 54 meseci
Hvala na savetima ljudi, mislio sam da posrednik nekako moze da dodje do informacije sta se desava sa odredjenim predmetom...u svakom slucaju, preostaje mi samo da cekam🙁
 
Odgovor na temu

Bugilav
Beograd,Srbija

Član broj: 339121
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.10.2019. u 08:09 - pre 54 meseci
Svakako javljam cim nastupi neka promena 👍🏻
 
Odgovor na temu

daca80
Negotin

Član broj: 32787
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.10.2019. u 09:09 - pre 54 meseci
Citat:
niikoolaa:
Citat:
Bugilav:
Jeste dobar forum, ali mi zaista treba posrednik...proslo je vise od godinu dana od intervjua i nema nikakvih promena, sve je isto kao i odmah posle intervjua, a ne znam kako da dodjem do nekih informacija 😭



Teško da ti bilo ko može pomoći nakon što predaš dokumenta, nebitno da li je proishod ili je intervju. Nažalost jedino što možeš je da čekaš. I sa posrednikom posle intervjua čekaš oko godinu i po dana za pasoš...

Nije realno samo godinu i po do pasosa. Do finalnog 13-14 meseci pa do polozitelnog 2-3 meseca, to je vec godina i po, a onda potpis kako sad stoje stvari oko 8-10 meseci. Tako da od intevjua sigurno blizu 2-2,5 godine do pasosa u najboljem slucaju.

Bugislav: Kada si imao intervju?
 
Odgovor na temu

Bugilav
Beograd,Srbija

Član broj: 339121
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.10.2019. u 09:36 - pre 54 meseci
Od intervjua je proslo 14 meseci, a sve to traje vec vise od 3 godine...
 
Odgovor na temu

daca80
Negotin

Član broj: 32787
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.10.2019. u 09:44 - pre 54 meseci
Trebalo bi vrlo brzo da predjes na finalno, bar je do sad tako islo. Mozes samo da se strpiš, ne verujem da može da se ubrza. Kako mi se čini idu na to da rokove što više produže.
 
Odgovor na temu

Bugilav
Beograd,Srbija

Član broj: 339121
Poruke: 38
*.mbb.telenor.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.10.2019. u 10:00 - pre 54 meseci
Ma nisam ni mislio da ubrzavam, hteo sam samo da vidim da li neki posrednik moze da dodje do informacije sta se desava...na kraju se sve svede na cekanje 😴
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3451708 | Odgovora: 15653 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.