Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3450978 | Odgovora: 15652 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.01.2020. u 14:03 - pre 50 meseci
Zanima me vase misljenje, da li zaista postoji neki posrednik koji moze bar malo da ubrza proceduru ili su oni samo obicni administrativni radnici da se tako izrazim, koji sredjuju papirologiju i nista vise? Ima li ko iskustva u tome?
 
Odgovor na temu

Bekakg

Član broj: 340123
Poruke: 165
*.223.182.0



+12 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.01.2020. u 14:46 - pre 50 meseci
Ja iskreno mislim da oko proishoda moze ali za kasnije ne
 
Odgovor na temu

Iamkimi47




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.01.2020. u 19:13 - pre 50 meseci
Citat:
joca_bgd:
Somi, ako moze pusti i meni u pp kontakt telefon od gospodina koji sve zavrsava :)

Iamkimi47
Mogli ste da pronadjete placeniji posao ili da se dogovorite sa poslodavcem da Vam podigne platu, tj razliku u plati koju biste Vi izfinansirali zbog uslova za spajanje porodice, i na taj nacin obezbedili muzu radnu dozvolu na pet godine, koliko sam upoznat dovoljno je samo prosek jedne plate ili najvise tri plate, a ne da u beskraju ceka bg drzavljanstvo.


Jako sam dugo u At i nije bas to tako jednostavno kao sto si napisao.
Ja sam radila celo vreme, i za vreme predaje dokumentacije za vizu imala vise nego dobra primanja.Ali su oni namerno sacekali da mi se primanja smanje kako ne bih ispunjavala uslove da mi suprug dobije vizu za spavanje porodice.Ja sam na porodiljskom-Karenz i primam troduplo manje para nego kad sam radila.I to su drzave pare, koje se ne racunaju kao primanja.Veruj mi svaku mogucnost smo iscrpli, i na kraju dosli jedino do toga da nam nista drugo ne preostaje nego da cekamo na Bg drzavljanstvo.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

somi...
Nis

Član broj: 338206
Poruke: 83
*.exe-net.net.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.01.2020. u 19:16 - pre 50 meseci
Da mada sad vidim da ima vise njih..
 
Odgovor na temu

somi...
Nis

Član broj: 338206
Poruke: 83
*.exe-net.net.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.01.2020. u 19:31 - pre 50 meseci
Citat:
Stefan27:
Zanima me vase misljenje, da li zaista postoji neki posrednik koji moze bar malo da ubrza proceduru ili su oni samo obicni administrativni radnici da se tako izrazim, koji sredjuju papirologiju i nista vise? Ima li ko iskustva u tome?


Ja imam to su mnogo fini ljudi a pojedine treba izbegavati.. Sve sto je moglo da se ubrza ja ubrzao e sad vise nista ne moze sad ostaje samo cekanje..
Jedino sto mozes da ubrzas je dobijanje udostvorenja i intervijua ovo ostalo ne da je moglo i to bi ubrzao.
Inace to su ljudi koji ako nesto kosta 20eu ima da ti traze 50 i tek kad zavrsis postupak shvatis koliko se on ugradio u cenu jer ti si tamo sa drugim ljudima u kontaktu
svako od njih ce ti reci sta koliko kosta..
e sad druga je stvar ako neko ima agenciju pa to ide preko agencije. Obicno ti posrednici idu preko agdencije a ti ides preko posrednika pa ko prezivi
 
Odgovor na temu

niikoolaa

Član broj: 144709
Poruke: 200
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+27 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.01.2020. u 11:39 - pre 50 meseci
Citat:
somi...:
Da mada sad vidim da ima vise njih..


Ako mislimo na istog, tj onog sto nudi i svedsko i rumunsko drzavljanstvo, zelenu kartu, svakakve radne dozvolei td, sve je to isti lik samo sa razlicitim stranama, isti je broj telefona
 
Odgovor na temu

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 548
*.mediaworksit.net.



+29 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.01.2020. u 15:31 - pre 50 meseci
Drug je dobio otkaz od Vicepremiera , imate li ideju zašto ?
 
Odgovor na temu

daca80
Negotin

Član broj: 32787
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.01.2020. u 15:46 - pre 50 meseci
Daj jos neki podatak, sa kojim je dokumentima, da li mu se slazu prezimena, da nema neku zabranu u EU(crni pecat)?
 
Odgovor na temu

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 548
*.mediaworksit.net.



+29 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.01.2020. u 15:48 - pre 50 meseci
, mislim da se sve slaže , aplicirao je sa matičnim listovima u ono vreme kada se išlo na dopunu zbog kopija, pa je sve to prošao i na kraju otkaz vicepremiera
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.01.2020. u 15:51 - pre 50 meseci
Citat:
Stefan_13:
Drug je dobio otkaz od Vicepremiera , imate li ideju zašto ?

Moze biti mnogo razloga a ni jedan... Da li je nekad imao problema sa zakonom u Srbiji ili u EU zemljama, da li je mozda radio nekad na crno u EU i prekoracio 90 dana...
Sa kojom dokumentacijom je aplicirao, roditelj ili proizhod, mozda mu nije bilo dovoljno jako poreklo... a najverovatnije je da nije nista od toga i da je slucajnom eliminacijom dobio otkaz...
Ako se secate ja sam dosta pisao o tome ovde ,koliko je ovo nebulozan proces i da mozes sve da prodjes i da na kraju dobijes otkaz od viceprezidenta na koji nemas pravo zalbe!!
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.01.2020. u 16:01 - pre 50 meseci
Jedna info za sve one koji cekaju potpis i pitaju se kad ce biti... Danas se jedan javio da mu je potpisan ukaz a bio je na polozitelno kraj aprila 2019. a kazu da se stiglo do februara..dakle jos jedan slucaj da nema pravila i da ce neko mozda dobiti pre potpis od nekog drugog bez obzira kad je ko bio na polozitelno.
 
Odgovor na temu

daca80
Negotin

Član broj: 32787
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.01.2020. u 16:07 - pre 50 meseci
Citat:
Stefan_13:
, mislim da se sve slaže , aplicirao je sa matičnim listovima u ono vreme kada se išlo na dopunu zbog kopija, pa je sve to prošao i na kraju otkaz vicepremiera

Da li je bio na dopuni? Ako jeste morao je sva dokumenta da dostavi u originalu. Meni je to najverovatniji razlog, da mu nedostaje neki originalni dokument.
 
Odgovor na temu

somi...
Nis

Član broj: 338206
Poruke: 83
*.exe-net.net.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.01.2020. u 19:00 - pre 50 meseci
Citat:
niikoolaa:
Citat:
somi...:
Da mada sad vidim da ima vise njih..


Ako mislimo na istog, tj onog sto nudi i svedsko i rumunsko drzavljanstvo, zelenu kartu, svakakve radne dozvolei td, sve je to isti lik samo sa razlicitim stranama, isti je broj telefona

to je taj :D
Ako nije dacic ubi me :D
 
Odgovor na temu

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 548
*.mediaworksit.net.



+29 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.01.2020. u 20:33 - pre 50 meseci
Jel se prilikom intervjua predaje original Proishod papir ili overena kopija ?
Da li mogu taj dan kada imam zakazan intervju , posto mi je intervju u 17h , pa na primer istog dana da podignem Proishod ali ranije i predam u 17h sa ostalom dokumentacijom .
 
Odgovor na temu

lena_little
Lena Little
Koblenz

Član broj: 341681
Poruke: 7
93.87.65.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.01.2020. u 23:18 - pre 50 meseci
Citat:
Stefan_13: Jel se prilikom intervjua predaje original Proishod papir ili overena kopija ?
Da li mogu taj dan kada imam zakazan intervju , posto mi je intervju u 17h , pa na primer istog dana da podignem Proishod ali ranije i predam u 17h sa ostalom dokumentacijom .

Mislim da mora da je original, mada mozes da overis kod notara i pokusas da predas overenu kopiju (kosta 6lv). Kada sam ja uzimala proishod u DABC, nije bilo zakazivanja termina za preuzimanje istog (ne znam kako je sada), stanes u red kao kad placas racune i cekas, pa kad dodjes na red - dosao si. Preuzimanje proishoda je bilo posle 15h, pa ako je i sada tako mozda zakasnis na intervju...
 
Odgovor na temu

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 548
*.mediaworksit.net.



+29 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo23.01.2020. u 08:58 - pre 50 meseci
U pravu si , onda bih mogao dan pred intervju da odem i podignem Proishod , a sledeci dan intervju ...
 
Odgovor na temu

lena_little
Lena Little
Koblenz

Član broj: 341681
Poruke: 7
93.87.65.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo23.01.2020. u 09:30 - pre 50 meseci
Citat:
Stefan_13: U pravu si , onda bih mogao dan pred intervju da odem i podignem Proishod , a sledeci dan intervju ...

Najsigurnije je tako. Ali sigurno ce neko ko je u skorije vreme preuzeo proishod reci kako sada funkcionisu stvari, pa onda ces da vidis kako ces.
 
Odgovor na temu

Mars99
Ekonomista
Beograd, Novi Beograd

Član broj: 340858
Poruke: 27
*.dynamic.vipmobile.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo24.01.2020. u 09:51 - pre 50 meseci
Citat:
izvrnuta torta :
A da li vi mislite, da neko ima vremena da svakih mesec dana ponavlja ovde kako ide cela procedura, a vi nemate vremena da prelistate dvadesetak stranica unazad.
Bez uvrede, ali pojedini clanovi traze da im se ponovi i nesto sto se nalazi par postova iznad. Smisao foruma nije da se samo traze informacije, vec i da se daju. Ja se
zahvaljujem svima koji su ovde pisali svoja iskustva, jer sam uz njihovu pomoc dosta toga odradio sam.

Sto se tice supruznika, ako odete u EU da zivite, imate pravo na spajanje, ovako preko vaseg porekla ne moze dobiti drzavljanstvo, jedino kasnije na osnovu boravka.

Deca prolaze istu proceduru kao i odrasli, znaci proishod, intervju... Cak se po iskustvima ljudi, moze reci da oni koji idu preko roditelja EU drzavljanina sporije prolaze proceduru. Mozda je bolje da se povezu sa pretkom na osnovu kog ste i vi dobili proishod.

Evo detaljno opisane procedure za podizanje ukaza, predavanja za EGN, i predavanja za pasos:

Preuzeo sam Ukaz pa da opisem korake kroz koje sam prosao

Nakon sto vam Ukaz bude potpisan, tj. "Obrazuvana prepiska N:...", rezervisete podizanje preko linka koji se nalazi odmah ispod vaseg statusa "Zapisvane".
Predefinisana su vam polja za ime i prezime, br. prepiske i molbe, a vi upisujete datum i vreme rezervacije, br.pasosa i e-mail, i uploadujete prvu stranu pasosa, onu sa slikom. Npr. slikajte pasos telefonom, fotoaparatom ili tabletom prebacite na kompjuter i dalje vec ne bi trebalo da bude problem. Kada rezervisete, izacice vam naredni prozor da treba da pogledate e-mail postu. Meni su odmah istovremeno stigla dva mejla. U jednom imate plavi link za potvrdu rezervacije, kada to uradite, izacice vam novi prozor da je potvrdjena vasa rezervacija. U mejlu cete imati rok od dva dana za potvrdu rezervacije. Pogledajte u Junk boxu ili Spam box, mozda vam tamo budu mejlovi. Stampajte mejl kojim vam je potvrdjena rezervacija. Mogu da vam posaljem ove mejlove i slike ovih prozora kroz koje cete proci.

Za Ministarstvo pravde spremite: odstampanu rezervaciju, kopiju prve strane pasosa, dve slike pasosa novijeg datuma, i uplatnicu na 50 leva. Meni prve dve stavke nisu trazili, vec samo dodjite 15-ak minuta ranije ispred Ministarstva, jer mozda udjete ranije kao i ja jer nije bilo guzve. Na ulazu obezbedjenu pokazete pasos, oni tamo vec vide u kompjuteru i na njihovom papiru da ste rezervisali, prodjete kroz skener i dalje na salter 4 u prizemlju. Uplatu mozete izvrsiti u Alianz banci, tamo vec znaju proceduru. Ona se nalazi na nekih 100 metara od Ministarstva. Tacnije, kada gledate u ulaz Ministarstva, sa desne strane vam je ulica, idete navise tom ulicom tako da vam sa leve strane bude Ministarstvo i na kraju te ulice s desne strane vam je banka. Ponesite 50 + 6 leva za proviziju i pasos. Na ovom sajtu: https://www.justice.government.bg/24/ proverite broj racuna (IBAN) na koji uplacujete i ostale podatke, ali isti imate i na vratima ministarstva, prikacio sam i ovu sliku. Imaju i u banci, ali bolje proverite.

Sluzbenica Ministarstva ce otvoriti vas dosije, ako imate stare dokumente, vratice vam nazad ili vi obavezno pitajte za svaki slucaj da ne zaboravi. Ja sam uzeo stari dokument, na jednom papiricu sam napisao sta preuzimam od dokumenta, upisao svoje ime i prezime kako stoji na Ukazu, datum preuzimanja i potpisao (mozda sam upisao i datum rodjenja i adresu u Srbiji, ne secam se). Na drugom papiricu se popunjavaju podaci zapreuzimanje Ukaza. Ovde je bitno napisati adresu gde se prijavljujete, ja sam stavio sluzbenu u Sofiji, ul. Lege 6, Opstina Sredec, i vase ime i prezime, datum preuzimanja i valjda rodjenja, i potpisujete se. Oba papirica sam popunjavao cirilicom. Na jednoj fotografiji na poledjini ce vam reci da upisete svoje ime i prezime kao u pasosu.

Odmah sam otisao do Opstine koja se nalazi u ulici paralelno gde se nalazi kafic “Costa coffee” pa mozda i bas iza ovog kafica. Na prvom spratu sa desne strane imate saltere. Kada sam ja bio, radila je samo jedna starija zena. Dala mi je da popunim dva formulara (prikacio sam ih ovde). Adresna_karta_nastoiash_adres i Zaiavlenie_postoianen_adres. Popunjavaju se na cirilici i vrlo je jednostavno. Prvi je za adresu u Srbiji, a drugi zaadresu u Sofiji, u mom slucaju Lege 6. Ona ce vas pitati za imena i prezimena i datume rodjenja za roditelje, brata ili sestre, supruznika i dece. Pripremite sve to na nekom papiricu, napisano na cirilici i samo dajte da prepise, ali na kraju proverite da nesto nije pogresila. Uplatite taksu od 30 leva na susednom salteru. Pripremite i kopiju Ukaza, mada je ona meni iskopirala jos dva primerka. Pripremite i kopiju prve strane pasosa, mada se ne secam da li mi je trazila, ali pasos na uvid sigurno jeste. Dala mi je delovodni brojsto je ustvari priznanica o uplacenoj taksi, i rekla da tu zapisem broj na koji mogu da proverim da li mi je gotova prijava adrese i EGN. Rekla mi je da za oko 7-10 dana ce biti gotovo. Na sajtu opstine Sredec ima i mejl, pa moze i ovim putem da se proveri. Ovo je sajt: http://sredec-sofia.org/bg/pag...ka-registratsiya-i-obsluzhvane

Naredni korak mi je podizanje ovih papira iz Opstine i pravo u Policiju u bulevar "Knyaginya Maria Luiza". Nalazi se u blizini autobuske stanice (oko 15-ak minuta pesaka) gde se ceka bus za Srbiju. Ovde mogu da izvadim ekspresno pasos i licnu kartu. Potrebno je spremiti kopiju ukaza, valjda kopiju prve strane pasosa, pasos na uvid, papire iz opstine (EGN i prijavu adrese, samo ne znam da li kopiju ili original, verovatno kopije), takse se placaju na istom mestu, ekspresna usluga za oba dokumenta je valjda 304 leva (290+provizija), zahtev je vec popunjen sa podacima povucenim iz sistema, samo potvrdjujete ili osporavate tacnost istih. Mislim da bi tu trebali da se nadju svi oni podaci koje ste ostavili kod sluzbenice u Opstini (imena i prezimena i datumi rodjenja roditelja, brace i sestre, dece, supruznici). Postavio sam i ovaj formular da se upoznate (mislim da je to taj formular), slikanje je u policiji, izvod iz matične knjige rođenih preveden i legalizovan (negde san na forumu procitao original na uvid, a kopiju zadrzavaju). Ovde su cene izrade dokumenata: http://www.yambol.mvr.bg/Uslug...novite_bulgarski_documenti.htm

Prilikom rezervacije Ukaza, rekao sam da je predefinisano polje sa imenom i prezimenom. Meni se prezime zavrsava na ić, a u Ukazu je na kraju cirilicno č. Imacete opciju na formularu za pasos i licnu kartu da promenite zavrsetak.

Za podizanje pasosa imate broj na uplatnici koji vam tamo napisu i na osnovu tog broja podizete dokumenta. Status izrade dokumenata mozete da pratite na sajtu https://izdadeni.mvr.bg/nld2/nWeb2.nsf/fVerification. Ako cekirate ekspresnu uslugu, trebalo bi da bude gotovo do max 8 sati. Opstina radi od 9-17:30, a Policija od 8:45-17:15.

Ako neko zeli da legalizuje i prevede dokumenta u Sofiji, mogu da dam kontakt. Ja sam ostavio, tek treba da preuzmem i nadam se da ce sve biti u redu. Cena po dokumentu, tacnije po izvodu je 35 leva za vreme izrade za 6-7 dana. Za 1-2 dana je 70 leva. Proverio sam u jos jednoj agenciji i cene su bile nesto vece u odnosu na ovu gde sam ja predao. Preko Konzulata u Sbiji je 25 evra, ali su gotova ranije, mozda za 1-2 dana.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
odlazak u Policiju za pasos i licnu kartu.
Pre odlaska u Policiju u bulevar "Knyaginya Maria Luiza 48" (u ovoj ulici je glavna autobuska i zeleznicka stanica) sam otisao po EGN dokument u opstini Sredec. Ista gospodja kod koje sam predao zahtev mi je i izdala EGN. Pokazite pasos na uvid. Bio je gotov za 7 dana, ali mozete telefonom pozvati da proverite da li je gotov. Iskopirajte ovaj dokument, mozda vam nekad zatreba u zivotu, tako bar ja radim. Za policiju spremite:

- primerak Ukaza koji ostavljate kod njih
- kopiju prve strane pasosa ostavljate
- pasos na uvid
- udostoverenie za postoianen adres je tacan naziv dokumenta koji uzimate iz Opstine (vas EGN i adresa...). Predajete original.
- izvod iz matične knjige rođenih preveden i legalizovan. Original na uvid, a kopiju ostavljate
- zahtev se popunjava na salteru 16 ili 17. Ovde dajete sva dokumenta samo na uvid, odredjujete brzinu izrade licnih dokumenata i potpisujete neke papire da ste predali za izradu ovih dokumenata. Zahtev je delimicno sistemski popunjen (prvi deo), drugi deo sam morao da popunjavam licno. Mada me je sluzbenica pitala, da li hocu licno da popunjavam ili da ona otkuca na masini-kompjuteru, ali ja sam rekao, ja cu . Za ono sto je sistemski popunjeno imate mogucnost da potvrdite ili osporite tacnost. Npr. u pasosu i licnoj karti ce vam stajati ime i prezime na bugarskoj azbuci-cirilici i prevod na engleski-latinicu. U mom slucaju je bilo da mi se na cirilici prezme zavrsava na cirilicno Č, a na latinici je pisalo CH. Ovde imate opciju da promenite nastavak u prezimenu samo na C. Od ostalih podataka sam upisao boju ociju, visinu, ime i prezime roditelja i datume rodjenja, ime i prezime za suprugu, itd., imate ovaj formular postavljen nedavno u mom postu. Onda vas upucuje na salter za placanje.
- takse se placaju na salterima 1 i 2. To su ustvari izdvojeni salteri banke. Ekspresna usluga je 303.5 leva za pasos i licnu kartu. Pasos na uvid. Potpisujete uplatnice i preuzimate iste
- Sve gore navedeno predajete na salter 6 ili 7. Sluzbenica proverava sva dokumenta i zahtev i onda se slikate, ostavljate digitalni potpis i otisak oba kaziprsta. Zamolio sam je da mi dokumenta budu gotova do 15 sati zbog prevoza, i to nije bio problem. Mada mi je ona rekla za 15:30. Inace, zahtev sam predao oko 11h. Dace vam papiric pod kojim se vodi vasa predaja zahteva.
- na salteru 16 ili 17 preuzimate pasos i licnu kartu. Pasos i delovodni broj na uvid. Ne secam se da li se potpisuje nesto da ste preuzeli dokumenta.


P.S. Stavite ovu stranicu u bookmarks da vam bude na dohvat ruke :-)

Izvrnuta torta hvala na ovim informacijama. Imam jesno pitanje pa ako moze pomoc. Prosle nedleje sam bio u Sofiji sa namerom da podignem egn i odem u policiju na slikanje i podizanje dokumenata istog dana. Nazalost, vratili su me jer nisam imao kod sebe original Izvod iz maticne knjige rodjenih na srpskom. Nekako mi je promaklo to, imam 2 originala prevedena od strane sudskog tumaca i kislio sam da je to to i da mi nece traziti nista drugo vise. Ali ocigledno treba i original na Srpskom. E sad, da li treba da prevodim kod tumaca ili notara i gde ? Ja sam do sada sve prevode radio preko sud tumaca koji je u Beogradu.
 
Odgovor na temu

Sima19

Član broj: 331955
Poruke: 101



+16 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo24.01.2020. u 11:23 - pre 50 meseci
Čekaj.... ti si predao original izvod na srpskom jeziku, za koji je zakačen prevod na bugarskom koji je legalizovan ?
Uz prevod na bugarski uvek mora biti i zakačen original na srpskom.
Ne kapiram u čemu je problem

[Ovu poruku je menjao Sima19 dana 24.01.2020. u 13:57 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Sima19 dana 24.01.2020. u 13:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cveledejan
Cvele Dejić
nema
nema
Zaječar

Član broj: 332754
Poruke: 79
93.184.93.*



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo24.01.2020. u 12:30 - pre 50 meseci
Jedno pitanje na koje 99% znam odgovor ali ipak je bolje proveriti. Preveden i legalizovan izvod iz matične knjige rodjenih (uz original) je potreban samo za policiju prilikom predavanja za pasoš i lk? Za ministarstvo prilikom podizanja Ukaza i opštinu prilikom predaje za EGN nije potreban?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3450978 | Odgovora: 15652 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.