Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3485560 | Odgovora: 15713 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milenko Radalj
Milenko Lazic
Elektriker
Kuhn Elektro Technik GmbH, München
München

Član broj: 299103
Poruke: 115
*.web.vodafone.de.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.07.2020. u 14:04 - pre 45 meseci
@bekakg, sad kada je vec poslato za Beograd tako cu i da uradim. Hvala vam.
 
Odgovor na temu

maki1005
Beograd

Član broj: 333662
Poruke: 56
87.116.181.*

Jabber: maki1005


+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.07.2020. u 14:36 - pre 45 meseci
Citat:
Milenko Radalj:
Citat:
maki1005:
U ambasadi u Beogradu nije tako, nisu potrebni izvodi i nije tolika taksa. Oni te zovu posle par dana, vise ne postoji mogucnost da podignes u Sofiji ukaz ako si radio intervju u ambasadi. Placa se oko 25€, dve slike, kopija pasosa i popunjen obrazac koji se dobija u ambasadi. Posle oni salju za Sofiju.



Mozete li molim vas malo opsirnije da opisete, ako vam nije mrsko. Potpisali su vam ukaz i sami su ga poslali u Beograd u ambasadu i iz Beograda su vas sami zvali ako dobro razumem. Koliko ste dugo cekali da vam iz Sofije posalju ukaz za Beograd, i kada ste otisli u Beograd uplatili taksu, jesu li vam isti dan dali vas ukaz?

Hvala unapred.



Vec sam sve napisao detaljno manje - vise da se ne ponavljam. Mene su zvali posle nedelju dana, a mozda vas i brze posto dobijaju mejlom to. Kada vas zovu vi odete i daju vam papir na kome pise sta da donesete i na koj racun da uplatite. Kada to zavrsite odete opet sa svim papirima i uplatom i daju vam ukaz. Pa posle cekate da ode to za Sofiju. Meni je stiglo za nesto manje od dva meseca za Sofiju pa trebam ovih dana da odem.
 
Odgovor na temu

Leania

Član broj: 344300
Poruke: 25



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.07.2020. u 14:55 - pre 45 meseci
Znači, ispade brže ovaj način nego podizanje u Sofiji trenutno.
Dobro je da znamo otprilike koliko šta traje.




 
Odgovor na temu

VladBlad
Inzenjer
Kineska internacionalna firma

Član broj: 342078
Poruke: 11
87.116.165.*



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.07.2020. u 14:59 - pre 45 meseci
Citat:
maki1005:
Citat:
Milenko Radalj:
Citat:
maki1005:
U ambasadi u Beogradu nije tako, nisu potrebni izvodi i nije tolika taksa. Oni te zovu posle par dana, vise ne postoji mogucnost da podignes u Sofiji ukaz ako si radio intervju u ambasadi. Placa se oko 25€, dve slike, kopija pasosa i popunjen obrazac koji se dobija u ambasadi. Posle oni salju za Sofiju.



Mozete li molim vas malo opsirnije da opisete, ako vam nije mrsko. Potpisali su vam ukaz i sami su ga poslali u Beograd u ambasadu i iz Beograda su vas sami zvali ako dobro razumem. Koliko ste dugo cekali da vam iz Sofije posalju ukaz za Beograd, i kada ste otisli u Beograd uplatili taksu, jesu li vam isti dan dali vas ukaz?

Hvala unapred.



Vec sam sve napisao detaljno manje - vise da se ne ponavljam. Mene su zvali posle nedelju dana, a mozda vas i brze posto dobijaju mejlom to. Kada vas zovu vi odete i daju vam papir na kome pise sta da donesete i na koj racun da uplatite. Kada to zavrsite odete opet sa svim papirima i uplatom i daju vam ukaz. Pa posle cekate da ode to za Sofiju. Meni je stiglo za nesto manje od dva meseca za Sofiju pa trebam ovih dana da odem.



Jel mislite da može da se uđe u Bugarsku dok traje ova zabrana ulaska? Možda bi moglo sa negativnim testom?
 
Odgovor na temu

maki1005
Beograd

Član broj: 333662
Poruke: 56
87.116.181.*

Jabber: maki1005


+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.07.2020. u 15:09 - pre 45 meseci
Na ovim makedonskim vestima pise da ce moci da se udje sa negativnim testom. Tako da verujem da ce moci od 1 avgusta.
 
Odgovor na temu

Milenko Radalj
Milenko Lazic
Elektriker
Kuhn Elektro Technik GmbH, München
München

Član broj: 299103
Poruke: 115
*.web.vodafone.de.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.07.2020. u 16:04 - pre 45 meseci
Citat:
VladBlad:
Citat:
maki1005:
Citat:
Milenko Radalj:
Citat:
maki1005:
U ambasadi u Beogradu nije tako, nisu potrebni izvodi i nije tolika taksa. Oni te zovu posle par dana, vise ne postoji mogucnost da podignes u Sofiji ukaz ako si radio intervju u ambasadi. Placa se oko 25€, dve slike, kopija pasosa i popunjen obrazac koji se dobija u ambasadi. Posle oni salju za Sofiju.



Mozete li molim vas malo opsirnije da opisete, ako vam nije mrsko. Potpisali su vam ukaz i sami su ga poslali u Beograd u ambasadu i iz Beograda su vas sami zvali ako dobro razumem. Koliko ste dugo cekali da vam iz Sofije posalju ukaz za Beograd, i kada ste otisli u Beograd uplatili taksu, jesu li vam isti dan dali vas ukaz?

Hvala unapred.



Vec sam sve napisao detaljno manje - vise da se ne ponavljam. Mene su zvali posle nedelju dana, a mozda vas i brze posto dobijaju mejlom to. Kada vas zovu vi odete i daju vam papir na kome pise sta da donesete i na koj racun da uplatite. Kada to zavrsite odete opet sa svim papirima i uplatom i daju vam ukaz. Pa posle cekate da ode to za Sofiju. Meni je stiglo za nesto manje od dva meseca za Sofiju pa trebam ovih dana da odem.



Jel mislite da može da se uđe u Bugarsku dok traje ova zabrana ulaska? Možda bi moglo sa negativnim testom?


OK. Hvala vam na odgovoru.
Zvacu ja njih pa cu proveravati, posto sam izgubio broj koji sam njima ostavio.

Hvala vam jos jednom
 
Odgovor na temu

dpenev

Član broj: 333774
Poruke: 59
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.07.2020. u 16:52 - pre 45 meseci
Šta vam je teško da se informišete iz prve ruke?
Pozovite konzulat ili im napišite email...

Ja sam danas pisao mail, kao EU državljanin, odgovor sam dobio:

Uvažaemi g-n Penev,

Vie i vašeto semeйstvo može da vlezete v Republika Bъlgariя, no trяbva
da imate negativen PSR test za Kovid 19, napraven ne po-kъsno ot 72 časa
ot momenta na preminavane na sъotvetniя granično kontrolno
propuskvatelen punkt. S cel izbяgvane na potencialni problemi Vi
preporъčvame predi poteglяne da se informirate za usloviяta, kato
potъrsite kontakt i s predstavitelite na granična policiя.

S uvaženie: Konsulska služba Belgrad


Je l vas toliko mrzi da pozovete, umesto da spamujete ovaj forum za kojekakvim pitanjima i glupostima?
 
Odgovor na temu

Milenko Radalj
Milenko Lazic
Elektriker
Kuhn Elektro Technik GmbH, München
München

Član broj: 299103
Poruke: 115
*.web.vodafone.de.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.07.2020. u 17:10 - pre 45 meseci
@dpenev, kao prvo hvala vam na odgovoru, vec sam dva puta napisao da cu ih zvati. Zasto mislite da ja spamujem, sa tim sto sam pitao jedno pitanje koje je konkretno vezano za temu foruma. Cemu onda sluzi ovaj forum ako ne takvim pitanjima vezanim za temu i iskustvu ljudi o ovoj temi. Kao sto rekoh vec dvaputa sam napisao da cu ih zvati i vas komentar je bio suvisan. Toliko o spamovanju teme.

Srdacan pozdrav
 
Odgovor na temu

blacksheep
Beograd

Član broj: 341193
Poruke: 39
*.internet.mts.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.07.2020. u 17:18 - pre 45 meseci
Citat:
Milenko Radalj:
Citat:
Milenko Radalj:
Moze neko da mi kaze kako mogu do ukaza ore da stignem, jer prvi slobodan termin je 11.2.2020. mogu li oni da ga posalju za Beograd u ambasadu, mozda tu moze brze da se preuzme?
i da bi ga poslali za Beograd sta ja trebam da uradim?
Jos uvek nisam izabrao termin dok ne vidim sta je najbolje.

Hvala vam na odgovoru



E sada je vec ukaz otisao za Beograd.
Promenio se status opet.
Znaci tacno je sto je neko pisao da kada vam potpisu ukaz ako nista sami ne zakazujete onda vam automatski nakon nekog vremena ukaz salju tamo gde ste Intervij radili.



Vašeto udostoverenie e izprateno v konsulska služba Belgrad-Sъrbiя. Pri polučavane na udostoverenieto sledva da zaяvite adres za registraciя v Republika Bъlgariя, kakto i da predstavite 2 br. aktualni snimki pasporten format.

Milenko ja sam skoro pisala o tome, da ljudi koji su imali intervju u ambasadi, ako ne zakazu preuzimanje u Sofiji po automatizmu im se promeni status da ce Ukaz biti poslat u ambasadu i kazu da stize istog dana ili za par dana najvise, zato sto to oni salju mail-om. Pozovite ambasadu za koji dan pa proverite. I hvala Vam na odgovoru :)
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 556
*.cpe.sn.co.rs.



+30 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.07.2020. u 19:34 - pre 45 meseci
Da li nekome trebaju 50 leva da izmenjamo ,? ostali su mi a neću skoro ići u Bug.
 
Odgovor na temu

mademoiselle 5
Beograd

Član broj: 337906
Poruke: 61
87.116.167.*



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.07.2020. u 21:10 - pre 45 meseci
Ljudi, da se pohvalim, konacno smo dobili ukaz!
Polozitelno od 06.08.2019.
 
Odgovor na temu

Leania

Član broj: 344300
Poruke: 25



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.07.2020. u 11:29 - pre 45 meseci
Čestitam! ☺
 
Odgovor na temu

Milenko Radalj
Milenko Lazic
Elektriker
Kuhn Elektro Technik GmbH, München
München

Član broj: 299103
Poruke: 115
*.web.vodafone.de.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.07.2020. u 16:24 - pre 45 meseci
Citat:
mademoiselle 5:
Ljudi, da se pohvalim, konacno smo dobili ukaz!
Polozitelno od 06.08.2019.



Cestitam !!!!
Neka je sa srecom, u zdravlju i veselju da ga koristite to.
 
Odgovor na temu

mademoiselle 5
Beograd

Član broj: 337906
Poruke: 61
87.116.167.*



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.07.2020. u 19:33 - pre 45 meseci
Hvala puno!
Zelim vam svima puno srece!
 
Odgovor na temu

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 556
*.cpe.sn.co.rs.



+30 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo31.07.2020. u 13:38 - pre 45 meseci
Konacno predao dokumenta , konzulat Beograd , ja cu vam napisati sta sam ja odgovarao 😅
Pitanja klasika:
- Da li si bio u Bugarskoj I koje delove poznajes
- Važne ličnosti u Bugarskoj ( Vasil Levski , Hristo Botev , Hristo Stoičkov, Atanas Burov)
- Važni datumi
- Sa kojim zemljama Se graniči( Grcka , Makedonija, Srbija, Turska, Rumunija)
- Nešto o istoriji Bugarske (kad je Nastala prva drzava, Ujedinjenje sa Rumelijom, Oslobodjenje Bugarske)
- Šta ce Se promeniti kada postanes Bugarski drzavljanin ( Drzavlj. Ce mi biti isto kao I nac. I ostace dozivotna veza sa Bugarskom koje cu preneti na pokolenja)
- Uredjenje Republike Bugarske (Demokratsko, Rumen Radev, Bojko Borisov, Ilijana Jotova, Daniel Kirilov)
- Na koji nacin ces doprineti drzavi ( Kao zdrav. Radnik doprinecu Bugarskom zdravstvenom sistemu)
- Da li imas rodninu u Bugarskoj I gde
- Koje si nacionalnosti - Ovo znate vec iskljucivo Bugarske
- Koje su tvoje obaveze kao Bugarski državljanin prema drzavi (porez, zakon, ...)
- Da li ces ziveti u Bugarskoj I gde , I zasto bas tamo ( Da, u Sofiji jer tamo Imam puno prijatelja I lakse ce mi pasti Integracija)
- Po cemu je Bugarska poznata u svetu ( Ulju od ruze, Belom vinu, kiselom mleku, Crnom moru)

[Ovu poruku je menjao Stefan_13 dana 31.07.2020. u 14:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Leania

Član broj: 344300
Poruke: 25



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo31.07.2020. u 14:34 - pre 45 meseci
Možeš li mi reći koliko dugo si čekao na intervju?
Prvo su ti zakazali da odneseš dokumenta, a onda su ti zakazali intervju, tako? Pa koliko vremena je proslo do intervjua?

Čisto da znam vremenski kad mogu da očekujem termin...

I osim prevoda i overe, plaćao si neku taksu u konzulatu?

Pitanja su standardna, takva su i u Sofiji.
Hvala ti što si podelio sa nama!
 
Odgovor na temu

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 556
*.cpe.sn.co.rs.



+30 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo31.07.2020. u 15:34 - pre 45 meseci
Nisam prethodno zakazivao pregled dokumenata, Samo sam svratio do konzulata u Junu I bio poneo spreman dokumenta, tada su me bili pitali da li hocu termin sledece nedelje ali mi nije odgovaralo tako brzo pa sam pitao da li mogu tada da rezervisem za kraj jula, I dobio sam 31-i Jul, platio sam overu 15€ po papiru + 68€ intervju , naravno ako uzimate prevodioca racunajte jos 50€ na to , meni nije trebao jer dobro govorim Bugarski, Ali kada ljudi moraju I to da plate nije nimalo mala para. I da Ono sto sam vam pre neki dan pisao jasno sam video da je zaokruzila ocenu i procenu kandidata Odlican 5 , Ali Se redjaju dole ocene kao u skoli 4,3,2,1...
 
Odgovor na temu

Salino
Saša Linović
Beograd

Član broj: 330699
Poruke: 108
87.116.161.*



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo31.07.2020. u 19:24 - pre 45 meseci
Stefane,meni se čini da u Bugarskoj ocenjuju sa 6-ticom ,kao najvećom ocenom. Ja kad sam bio na intervju. Mlada sluzbenica je bila prezadovoljna mojim odgovorima(jer nisam samo klasične odgovore davao,nego sa neta sam još dosta učio o svim pitanjima). U jednom momentu me je zustavila i rekla dosta dosta - super super i bila je jako zadovoljna i nasmejana. Ja sam je pitao: Jel sam dobio 5icu? A ona mi odgovorila:Ne ,dobio si 6-ticu. Kasnije su mi par posrednika rekla da je stvarno 6ica najveća ocena. Da li je to tačno ili nije. Ja ne mogu da tvrdim 100% sa sigurnošću. Pozzz svima.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
2a01:c22:c847:f000:c03d:8c13..



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo31.07.2020. u 19:33 - pre 45 meseci
Citat:
Stefan_13:
Nisam prethodno zakazivao pregled dokumenata, Samo sam svratio do konzulata u Junu I bio poneo spreman dokumenta, tada su me bili pitali da li hocu termin sledece nedelje ali mi nije odgovaralo tako brzo pa sam pitao da li mogu tada da rezervisem za kraj jula, I dobio sam 31-i Jul, platio sam overu 15€ po papiru + 68€ intervju , naravno ako uzimate prevodioca racunajte jos 50€ na to , meni nije trebao jer dobro govorim Bugarski, Ali kada ljudi moraju I to da plate nije nimalo mala para. I da Ono sto sam vam pre neki dan pisao jasno sam video da je zaokruzila ocenu i procenu kandidata Odlican 5 , Ali Se redjaju dole ocene kao u skoli 4,3,2,1...



Jel si to istog dana predao dokumenta i imao intervju ili sam lose skapirao ?
 
Odgovor na temu

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 556
109.245.225.*



+30 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo31.07.2020. u 22:01 - pre 45 meseci
Ne , jedan dan sam nosio dokumenta na pregled a kasnije imao intervju ,
@Salino Ne znam za ocenu , Pričam šta sam video , na vrhu je bila prva ocena 5 (odličan) ...
Pa gradacija na niže ...Da li govoriš Bugarski ?


[Ovu poruku je menjao Stefan_13 dana 31.07.2020. u 23:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3485560 | Odgovora: 15713 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.