Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3481654 | Odgovora: 15706 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanjaa12345
Nemanja Stojanov
Ne radim
Ne radim
Nis

Član broj: 337059
Poruke: 41
185.127.218.*



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo23.01.2022. u 21:14 - pre 27 meseci
Pozdrav ljudi,sta je potrebno sada za odlazak u bugarsku?
 
Odgovor na temu

kristinamarko




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo24.01.2022. u 11:21 - pre 27 meseci
Jedno pitanje za vas sto ste upuceni.

Pre 2 godine smo se otac i ja izjasnili za nacionalnu pripadnost u opstini. Otac nije mogao da pronadje nikakve papire, imamo od dokumentacije samo izvod iz maticne knjige rođenih gde pise nacionalna pripadnost bugarska i obrazac m9 gde pise datum kada smo se izjasnili. Da li znate da je neko dobio na ovaj nacin i da li moze sad po tom novom zakonu da se dobije drzavljanstvo na ovaj nacin? Ne bih zapocinjao proces ako ne moze da se zavrsi ovim putem. Hvala svima unapred na pomoci.
 
Odgovor na temu

luka_14
Luka Djordjevic
Student
Nis

Član broj: 347004
Poruke: 36



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo24.01.2022. u 23:39 - pre 27 meseci
Pozdrav svima drugari.

Nov sam na forumu, pa ne zamerite ako pitam nešto što se već ponavljalo.
Imam intervju zakazan za leto 2022, u Nišu u konzulatu.Tada ću i predati prevedene dokumente (tako su mi bar rekli).

Da li može neko da mi kaže koliko je potrebno osnovnog znanja bugarskog za taj intervju, pošto neću voditi prevodioca sa mnom.
Šta se uopšte priča na tom intervjuu, pretpostavljam da opišem sebe, zašto želim bugarsko državljanstvo i neke informacije o Bugarskoj.
Da li razumeju srpski ako neku reč ne mogu da nađem na bugarskom, ili se ipak mora znati tečno?

Nadam se da nisam bio dvosmislen, ipak sam nov u ovome pa mi je sve čudno.

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 556
2a06:5b00:4fc:b700:e49a:f05e..



+30 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.01.2022. u 08:01 - pre 27 meseci
Citat:
kristinamarko :
Jedno pitanje za vas sto ste upuceni.

Pre 2 godine smo se otac i ja izjasnili za nacionalnu pripadnost u opstini. Otac nije mogao da pronadje nikakve papire, imamo od dokumentacije samo izvod iz maticne knjige rođenih gde pise nacionalna pripadnost bugarska i obrazac m9 gde pise datum kada smo se izjasnili. Da li znate da je neko dobio na ovaj nacin i da li moze sad po tom novom zakonu da se dobije drzavljanstvo na ovaj nacin? Ne bih zapocinjao proces ako ne moze da se zavrsi ovim putem. Hvala svima unapred na pomoci.

Nisam siguran da to može da bude glavni argument za dobijanje drzavljanstva , sporedni da ali glavni mislim da ne .
Idealno bi bilo da imaš neki dokument pa plus izjava o nacionalnosti . Srećno
 
Odgovor na temu

kristinamarko




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.01.2022. u 09:04 - pre 27 meseci
Hvala na odgovoru, ove agencije sto to rade tvrde da moze sa tim po nekom novom zakonu od pre neku godinu. Ako ima jos neko ko zna nesto o ovome neka se javi. Hvala.
 
Odgovor na temu

Zolepav
Zoran Pavlović
medicinski tehničar
Hitna pomoć
Beograd

Član broj: 346948
Poruke: 36
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Platana 4


+9 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.01.2022. u 09:37 - pre 27 meseci
Citat:
luka_14:
Pozdrav svima drugari.

Nov sam na forumu, pa ne zamerite ako pitam nešto što se već ponavljalo.
Imam intervju zakazan za leto 2022, u Nišu u konzulatu.Tada ću i predati prevedene dokumente (tako su mi bar rekli).

Da li može neko da mi kaže koliko je potrebno osnovnog znanja bugarskog za taj intervju, pošto neću voditi prevodioca sa mnom.
Šta se uopšte priča na tom intervjuu, pretpostavljam da opišem sebe, zašto želim bugarsko državljanstvo i neke informacije o Bugarskoj.
Da li razumeju srpski ako neku reč ne mogu da nađem na bugarskom, ili se ipak mora znati tečno?

Nadam se da nisam bio dvosmislen, ipak sam nov u ovome pa mi je sve čudno.

Hvala unapred :D

Razumeju oni srpski sve pitate te za neke datume iz istorije njihove a najbitnije je prvo pitanje koje postave šta si po narodnosti tu obavezno reči Bugarin ostalo je formalnost
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.01.2022. u 12:07 - pre 27 meseci
Citat:
kristinamarko :
Jedno pitanje za vas sto ste upuceni.

Pre 2 godine smo se otac i ja izjasnili za nacionalnu pripadnost u opstini. Otac nije mogao da pronadje nikakve papire, imamo od dokumentacije samo izvod iz maticne knjige rođenih gde pise nacionalna pripadnost bugarska i obrazac m9 gde pise datum kada smo se izjasnili. Da li znate da je neko dobio na ovaj nacin i da li moze sad po tom novom zakonu da se dobije drzavljanstvo na ovaj nacin? Ne bih zapocinjao proces ako ne moze da se zavrsi ovim putem. Hvala svima unapred na pomoci.



Razlika izmedju tih tvojih dokumenata i dokumenta za moju prababu je to sto tebi na m9 obrascu pise da se otac izjasnio pre dve godine a meni na m9 obrascu za prababu pise ovim recima: Za lice to i to rodjeno datuma tog i tog u rubrici narodnost za oca tog o tog stoji bugarin i isto to za majku a dole pise da je upis u maticnoj knjizi rodjenih izvrsen pod rednim brojem (pa neki broj) za 1910. godinu. Sto znaci da se sve to upisalo pre vise od 100 godina. E sad da li ce tvoje da ima prodju kod bugara to se ne zna jer kao sto vidis ogromna je razlika izmedju tvojih i mojih dokumenata. Ima ovde jedan clan koji se potpisuje kao djolebg koji je uradio isto sto i ti ali je on podneo zahtev posle mene i isto je na finalnom statusu zaglavljen pa dok ne prodje na polozitelno, ne znamo da li ces i ti moci da prodjes. Najvise sto moze da te kosta je da probas sto je oko 300 evra (neka me ispravi neko ako gresim a mislim na sve komplet troskove). Ako ne prodjes, jbg a ako prodjes onda dobijas nesto sto je zaista vredno. Ako ti 300 evra ne znace nista u zivotu, vredi da probas. Na kraju krajeva, iz prakse vidimo da neke stvari prolaze kod bugara pa posle nekog vremena stopiraju tako da ako i ima prodju sada, bolje je da odradis sto pre dok ne skontaju i nedaj boze stopiraju to) kao sto su stopirali papire iz bugarskog kulturnig kluba u Makedoniji pa grdan narod sad nazalost izvisio. Kod bugara se nikad ne zna. Caskom ide sve kako treba i brzo, caskom se zaglavi kao sto je sad situacija. Ne bi me cudilo i ja iz nekog razloga da izvisim, bukvalno ne znas sta mogu da promene do kraja aplikacije, kako koga zalomi.
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.01.2022. u 13:01 - pre 27 meseci
Citat:
luka_14:
Pozdrav svima drugari.

Nov sam na forumu, pa ne zamerite ako pitam nešto što se već ponavljalo.
Imam intervju zakazan za leto 2022, u Nišu u konzulatu.Tada ću i predati prevedene dokumente (tako su mi bar rekli).

Da li može neko da mi kaže koliko je potrebno osnovnog znanja bugarskog za taj intervju, pošto neću voditi prevodioca sa mnom.
Šta se uopšte priča na tom intervjuu, pretpostavljam da opišem sebe, zašto želim bugarsko državljanstvo i neke informacije o Bugarskoj.
Da li razumeju srpski ako neku reč ne mogu da nađem na bugarskom, ili se ipak mora znati tečno?

Nadam se da nisam bio dvosmislen, ipak sam nov u ovome pa mi je sve čudno.

Hvala unapred :D



Ima svakakvih pitanja, od njihove istorije, praznika, sta ce da se promeni u tvom zivotu ako dobijes drzavljanstvo i tako dalje. Najbolje da tamo pred intervju da pises ovde da ti posalje neko pitanja ko je skoro bio na intervjuu. Sto se tice srpskog razumeju ali gledaj da naucis odgovore na bugarskom. Moj brat je u Sofiji sve pricao na srpskom, nisu mu uzeli za zlo ali su ga podjebavale zene sto rade tamo i rekle mu da nauci bugaraski. Ali je zato moja tetka koja je aplicirala posle nas pricala na bugarskom ali se sapala kod neke zene koja nas mnogo mrzi i bukvalno se drala na nju jer nije razumeka neko pitanje, svasta joj rekla ali naravno da je tetka prosla. Najbitnije je da kazes da si bugarske narodnosti. Gledaj da se spremis sto bolje i raspitaj za pitanja malo pre intervjua. Mozes da pitas i na makedonskom forumu kad bude bilo vreme.
 
Odgovor na temu

kristinamarko




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.01.2022. u 13:15 - pre 27 meseci
Hvala puno na ovako opsirnom odgovoru. I da se prodje na polozitelno postoji mogucnost da na kraju budem odbijen, kao sto ste vec rekli sa njima se nikad ne zna. Ja se nadam da cete vi proci,jer imate taj dokument. Kad ocekujete promenu finalnog statusa? Citao sam da ko dodje do polozitelno retko ko se odbija, ali vidim da ima i tih slucajeva. Culi smo da predaju sa dokumentacijom kao sto ja imam, ali nismo culi da je neko dobio ili da je na polozitelno.
 
Odgovor na temu

josifovmilan

Član broj: 340320
Poruke: 27



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.01.2022. u 13:46 - pre 27 meseci
Napokon pasosi licna karta se nalazi u mojim rukama, svima vama zelim puno uspeha i da sto pre stignete do cilja,i naravno volite Bugarsku ne samo zbog papira nego svojih korena i nije na odmet da se prouci istorija i da njome budemo svi ponosni svako dobro
 
Odgovor na temu

kristinamarko




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.01.2022. u 14:04 - pre 27 meseci
Svaka cast,nek je sa srecom!!!!Dugo se cekalo,ali se isplatilo.
 
Odgovor na temu

Salino
Saša Linović
Beograd

Član broj: 330699
Poruke: 108
*.mbb.telenor.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.01.2022. u 14:38 - pre 27 meseci
Citat:
josifovmilan:
Napokon pasosi licna karta se nalazi u mojim rukama, svima vama zelim puno uspeha i da sto pre stignete do cilja,i naravno volite Bugarsku ne samo zbog papira nego svojih korena i nije na odmet da se prouci istorija i da njome budemo svi ponosni svako dobro


Takodje ... Danas divan dan 💪👍😁
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.01.2022. u 14:44 - pre 27 meseci
Citat:
kristinamarko :
Hvala puno na ovako opsirnom odgovoru. I da se prodje na polozitelno postoji mogucnost da na kraju budem odbijen, kao sto ste vec rekli sa njima se nikad ne zna. Ja se nadam da cete vi proci,jer imate taj dokument. Kad ocekujete promenu finalnog statusa? Citao sam da ko dodje do polozitelno retko ko se odbija, ali vidim da ima i tih slucajeva. Culi smo da predaju sa dokumentacijom kao sto ja imam, ali nismo culi da je neko dobio ili da je na polozitelno.



Pa ako komisija i dalje bude kilavila kao do sada tek mozda sledece godine a ako pocnu da rade kako treba to jest oko 2000 predmeta mesecno kao sto je ranije bilo, za jedno 8-10 meseci. Ne mogu nikako da skontam pogotovo preko makedonskog foruma do kog broja prepiske su stigli na polozitelno, mada i da skontam ne vredi jer se ne zna kad ce i da li ce da se unormali rad komisije.
 
Odgovor na temu

kostic17
goran kostic
neyaposlen
nsy
jagodina

Član broj: 339397
Poruke: 156
*.dynamic.a1.rs.



+11 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.01.2022. u 14:52 - pre 27 meseci
Cestitke i sa moje strane, u zdravlju koristili pasos.
Dzaba novi stari predsednik ...jotova...ovo stoji pa stoji i ne vidim kad bi 2019 mogla da bude gotova...jednostavno njihov sistem je takav aljkav traljav al sami smo hteli pa sad da izdrzimo...pa kom opanci tom&jery
 
Odgovor na temu

Zolepav
Zoran Pavlović
medicinski tehničar
Hitna pomoć
Beograd

Član broj: 346948
Poruke: 36
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Platana 4


+9 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.01.2022. u 15:17 - pre 27 meseci
Čestitke za pasoš i pitanje za druge članove da li neko zna koliko ima predmeta iz 2019,stigli su do 150??/2019 za položite o,ako ima nekoga sa visokim brojem neka se javi da bi mi iz 2020 znali ima li ove godine bilo kakve šanse za pasoš
 
Odgovor na temu

Stfn
NEMA
NIJEDNA
Jugoistok

Član broj: 341194
Poruke: 44



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.01.2022. u 15:38 - pre 27 meseci
Citat:
tecaizbeca:
Tebi da bi uopste otisao na intervju je neophodan neki dokument gde za najdalje prababu ili pradedu (jer se priznaje samo do tog kolena) pise da su bugarske narodnosti.


Zar nije samo za babu ili dedu od juna 2021.???
Ne moze dalje unazad od toga?
 
Odgovor na temu

kostic17
goran kostic
neyaposlen
nsy
jagodina

Član broj: 339397
Poruke: 156
*.dynamic.a1.rs.



+11 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.01.2022. u 15:45 - pre 27 meseci
29000 predmeta
 
Odgovor na temu

Someone11

Član broj: 345890
Poruke: 9
..0f8:2b00:f805:65f0:2aaa:d580



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.01.2022. u 15:52 - pre 27 meseci
Citat:
Zolepav:
Čestitke za pasoš i pitanje za druge članove da li neko zna koliko ima predmeta iz 2019,stigli su do 150??/2019 za položite o,ako ima nekoga sa visokim brojem neka se javi da bi mi iz 2020 znali ima li ove godine bilo kakve šanse za pasoš


Ja sam 139../2019 i dalje sam na finalnoj već 13 meseci i još malo preko, intervju Sofija 16.05.2019. tako da svaka informacija je nepouzdana i priča za sebe
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.01.2022. u 15:58 - pre 27 meseci
Citat:
Stfn:
Citat:
tecaizbeca:
Tebi da bi uopste otisao na intervju je neophodan neki dokument gde za najdalje prababu ili pradedu (jer se priznaje samo do tog kolena) pise da su bugarske narodnosti.


Zar nije samo za babu ili dedu od juna 2021.???
Ne moze dalje unazad od toga?



Ne znam odakle ti to ali nije tacno. Inace nasao sam da do mene koji sam imao intervju 16.01.2020. ima 12000 predmeta na finalnom. Znaci ako krenu po 2000 predmeta kao pre zastoja, to je nekih 6 meseci. Nema logike jer prema nekoj tabeli sa Makedonskog foruma ispada ovako kako sam napisao gore a prema poruci od Someone11 ispada 14000. Boga pitaj kako to ide.
 
Odgovor na temu

kostic17
goran kostic
neyaposlen
nsy
jagodina

Član broj: 339397
Poruke: 156
*.dynamic.a1.rs.



+11 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.01.2022. u 16:03 - pre 27 meseci
U 2019 godini je bilo 29000 predmeta
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3481654 | Odgovora: 15706 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.