Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Projekat za izradu kuhinje po meri

elitemadzone.org :: TechZone :: Projekat za izradu kuhinje po meri
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 87 88 89 90 91 92

[ Pregleda: 1866118 | Odgovora: 1831 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

HoT_Steppa
Here Comes the Hotstepper
Beograd

Član broj: 25399

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri29.09.2016. u 17:11 - pre 21 meseci
Upravo to. Ja sam pitao u par radnji, svi su me gledali bledo...

Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
*.dynamic.isp.telekom.rs.

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri29.09.2016. u 19:12 - pre 21 meseci
Citat:
HoT_Steppa: Upravo to. Ja sam pitao u par radnji, svi su me gledali bledo...
Prosečan beogradski neznalica-prodavac bi ti još i rekao da to što tražiš ne postoji i nigde to nećeš naći.
Pametni ljudi su uvek puni sumnji. Samo su budale uvek savršeno sigurne.

Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri29.09.2016. u 19:16 - pre 21 meseci
Kad mogu lekari da te na istu foru oduvaju,prodavcu se moze i oprostiti.

Odgovor na temu

Dabranin
Banja Luka
Elektrokrajina
BiH, Banja Luka

Član broj: 326052
62.68.119.*

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri26.10.2016. u 09:39 - pre 21 meseci
Pozdrav za sve. Hoću da pravim američki plakar, pa me interesuje sledeće: Ako je recimo širina plakara 2 m, znači 2-ja vrata, kolika mi mora biti širina vrata, pošto treba da se smiču? Da li je to po 1.05 ili manje stvarno ne znam.
Sledeće, kolika mi visina vrata treba ako je visina 2.7 m, od gornje do donje šine, ako bi ih podjelio na 3 djela po visini, znači 2 alu profila bi ubacio po vratima?

Odgovor na temu

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

SaleSk
Član broj: 74689
46.217.157.*

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri26.10.2016. u 10:35 - pre 21 meseci
Imas temu za plakare, ovo je za kuhinje. Molim moderatore da prebace ova dva posta.

Sto se tice sirine a i visine, moras prvo da nabavis profile. Ima ih bas dosta...
Neki su siroki cak i po 5 cm, a drugi su samo kao maska i su po 2 cm.
Postoji i tolerancija.
Za visinu ti isto vazi. Znaci moras da imas nabavljen materijal, pa da to sve lepo skockas.

Sale

Odgovor na temu

svastarija
svastarija

Član broj: 258032
92.36.191.*

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri19.01.2017. u 22:14 - pre 18 meseci
Poz svima. krenuo sam praviti malo veci ladicar, te citao ovaj formu za ideje i info kako napraviti. Posto vidim da se svi vise manje pate s ovim, napravio sam mali kalkulator u excell. Bil ga neko probao da vidimo dal je OK, tj dal je dobar. Nadam se da i drugima moze pomoc.

[url="http://www.filedropper.com/ladicecalclocked"]mali excell kalkulator[/url]

napomena: ima 2 modela.. samo se unose vrijednosti u zute kutije

Odgovor na temu

7.scena

Član broj: 324066

Sajt: https://www.kupacikostimi..

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri25.06.2018. u 21:05 - pre 23 dana
Ćao ljudi, da vaskrsnem temu sa prostim pitanjem na koje mi google ne daje odgovor:

Najprostiji kutijatsti viseći elementi za kuhinju - da li neko ima nacrt tj shemu koja se može dati prodavcima rezane iverice, a oni po toj šemi da izrežu delove koji se posle samo srafe u element?

Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri26.06.2018. u 06:57 - pre 22 dana i 14h
Znas kako , " prodavci rezane iverice " obicno ne rade po " semi " vec po krojnoj listi koju ti sam ispises . ( bar je tako u Kv )

Napr. klasican viseci kuhinski elemenat sirine 800 , visine 800 i dubine 300mm bi ovako napisao . . .

800x300x18mm. . . . . 2kom ---------------------------------------------------------------------------vertikale ili bocne str
764x300x18mm... . . . 2kom----------------------------------------------------------------------------horizontale , pod-plafon
762x290x18mm . . . . .2kom----------------------------------------------------------------------------police , ako si planirao
800x397x18mm . . . . .2kom----------------------------------------------------------------------------krila ili vrata
796x796x4mm . . . . . .1kom----------------------------------------------------------------------------ledja , zadnja strana

Imaju tu jos neke finese napr. kako belezis u krojnoj listi koja ivica se kantuje ( obicno ABS 0,5 ili 2mm ) ali to zavisi od firme do firme .

Jedna takva firma i Kraljevu ti cak uz put odradi i sve ostale operacije - kantovanje - rupe za sarke - otvore za police - rupe za rucice - nut za ledja

rupe za tiplove f8mm - i rupe za ekscentre f16mm ( naravno sve ovo naplacuju i to po rupi ) i tebi ostaje samo da sklopis

Uglavnom , ako zelis jeftinije da prodjes a potreban ti je samo 1 viseci elemenat skiciraj ga i verujem da ce sluzbenik koji radi tamo

da ti izracuna mere pa ti posle kod kuce busi i srafi sam .

[Ovu poruku je menjao eeestablishment dana 26.06.2018. u 19:25 GMT+1]
Ako se 1x useres u gace obicno kazu "slucajno" ( proliv , virus i sl . )
Ako to uradis 2 ili vise x uzastopce onda se obicno ispostavi da namerno radis
protiv sebe jer VOLIS DA IDES USRAN .

Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri26.06.2018. u 14:29 - pre 22 dana i 6h
Sve sam ja to na pocetku ove teme objasnio kako se izracunava, nego ga mrzi da cita
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!

Odgovor na temu

7.scena

Član broj: 324066

Sajt: https://www.kupacikostimi..

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri04.07.2018. u 11:13 - pre 14 dana i 10h
Hahah ja sam krenuo da čitam od kraja, a ne od početka, previše je strana, smorio sam se. Nekada nije loše splitovati ovake giga teme u par sub tematskih.
Sinoć sam okrenuo knjigu, pa bakara na prvim stranama ti si napisao doktorsku disertaciju čoveče ;).
Mnogo korisnih stvari, zaspao sam sinoć čitajući.

Nego ono što sam ja pitao nigde nisam našao.
Najednostavniji kutijasti elementi od npr- 80cm, 60cm ili 40 cm širine i jednostavni element sa fiokama, nigde nema krojne liste ili šeme na izvolte.
Mislim da bi tako nešto bilo mega korisno ljudima koji ne komplikuju i žele jednostavnu opciju. Možda da Bakara pokreneš temu gde će ljudi moći da šeruju šeme i krojne liste?

Najverovatnije ću kupiti neki od gotovih elemanta, jer vidim da je ovo malo komplikovanija nauka, a nemam bas mnogo vremena.

eeestablishment hvala.

Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
93.186.70.*

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri04.07.2018. u 12:09 - pre 14 dana i 9h
Šema tj. krojna lista je veoma jednostavna, ali jednostavno, svako radi neku svoju varijantu. Samo treba sesti, skicirati, digitron u ruke i sračunati.
Svaki kuhinjski element se posebno razmatra, i na kraju sve dimenzije se sakupe u krojnu listu

Primer:

Viseći element sa dvoja vrata
Spoljne dimenzije: širina 60 cm visina 70 cm dubina 35

1. Bočne strane (belo-belo)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~
70 x 35
kom 2
kantovanje: jedna duža i jedna kraća (neko voli i dve kraće) (najčešće se kantuje PVC)

2. Gornja i donja ploča (belo-belo)
~~~~~~~~~~~~~~
56,4 x 35 (ovih 56.4 cm se dobilo kao 60 - 2 x 1.8)
kom 2
kantovanje: jedna duža (najčešće se kantuje PVC)

3. Police (belo-belo)
~~~~~~~~~~~~~
56,4 x 30 (ovih 30 cm se dobilo kao 30 - 5 jer police su uvek malo uvučene. Može da se uvuče i manje, na primer 3 cm, po želji)
kom 2 (ili koliko već teba polica)
kantovanje: jedna duža (najčešće se kantuje PVC)

4. Leđa (beli lesonit)
~~~~~~~~~~~~~
59.5 x 69.5 cm
lesonit se najčešće uvuče za oko 5 mm. Može i manje. Po željii.

5. Vrata (dezenirani univer)
~~~~~~~~~~~~~~~~~
70 x 29,6 (29,6 se dobilo kao 60 / 2 - 2x2mm
kom 2
kantovanje: sve četiri (najčešće se kantuje ABS)

Trebaju ti još: 4 nosača polica po jednoj polici, 2 šarke za svaka vrata, 4 šrafa 3.5x18 za svaki šarku, 4 iver vijka za sklapanje "kutije" i ekseri ili 16x2 šrafići za leđa.

Pametni ljudi su uvek puni sumnji. Samo su budale uvek savršeno sigurne.

Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri04.07.2018. u 13:41 - pre 14 dana i 7h
Citat:
7.scena:
Nego ono što sam ja pitao nigde nisam našao.
Najednostavniji kutijasti elementi od npr- 80cm, 60cm ili 40 cm širine i jednostavni element sa fiokama, nigde nema krojne liste ili šeme na izvolte.
Mislim da bi tako nešto bilo mega korisno ljudima koji ne komplikuju i žele jednostavnu opciju. Možda da Bakara pokreneš temu gde će ljudi moći da šeruju šeme i krojne liste?

Iskreno da ti kazem, ako ti je komplikovano da izracunas i nacrtas sam, nemoj gubiti vreme na ovo jer svaka greska ce da te kosta, i na kraju neces biti zadovoljan a kostace te skuplje nego da si kupio.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!

Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Projekat za izradu kuhinje po meri
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 87 88 89 90 91 92

[ Pregleda: 1866118 | Odgovora: 1831 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.