Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako podesiti Mainconcept Mpeg Pro Hd Plug-In u Adobe Premieru (za capture)

[es] :: Video produkcija :: Kako podesiti Mainconcept Mpeg Pro Hd Plug-In u Adobe Premieru (za capture)

[ Pregleda: 3604 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mstojan
Stojan Mrđenović
Slovenija

Član broj: 38347
Poruke: 47
*.dynamic.dsl.t-2.net.



Profil

icon Kako podesiti Mainconcept Mpeg Pro Hd Plug-In u Adobe Premieru (za capture)24.09.2007. u 21:07 - pre 202 meseci
Molio bi nekoga da mi pomogne, kako da pravilno podesim "Mainconcept Mpeg Pro Hd Plug-In u Adobe Premieru 1.5" prilikom capture grebovanja.
Inače, capture MPEG slika je veoma dobra, samo ima jedan problem što se tiče oštrine slike u pokretu, pošto mi se javljaju vodoravne crte, pa slika tada na tim mestima izgleda dosta nekako zubata. Znam da se to sigurno negdje može podesiti u samom kodeku, ali ne znam gdje. Molim nekoga ko se u tu problematiku razume, da mi pomogne da rešim ovaj problem, ili da me uputi na pravo mesto na internetu da dobijem neki tutorijal u vezi ovoga podešavanja Mainconcept Mpeg Plug-In-a, pošto meni u googleu nikako ne uspeva.
Takodjer sam bio na dosta foruma želeći da nešto o tome pročitam, ali izgleda da nisam imao sreće.
Uporan sam što se tiče ovoga problema jer mi se Adobe Premiere Pro pokazao kao jedan od najkvalitetnijih i najboljih programa što se tiče capture grebovanje iz Video-rekordera ili iz TV-ja.
Nadam se da sam dosta razumljivo opisao svoj problem i da ću ovoga puta imati više sreće i da mi netko ubrzo odgovori na postavljenu temu.
Sve Vas skupa lepo pozdravljam!
Ja samo znam da ništa ne znam!
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
212.200.100.*



+8 Profil

icon Re: Kako podesiti Mainconcept Mpeg Pro Hd Plug-In u Adobe Premieru (za capture)29.09.2007. u 09:37 - pre 201 meseci
Trebao si malo pretrazivati po ES-u. Taj problem su imali mnogi clanovi pa i ja. Moj problem je bio u tome sto kada sam captur-ovao sa kamere, u capture prozoru mi je bilo podeseno na NTSC i jos nesto, u premiere treba da se podesi PAL, vrsta kamere (SONY, PANASONIC, CANON....) to je resilo moj problem. Pokusaj i javi dali si uspeo...
pozZ
 
Odgovor na temu

mstojan
Stojan Mrđenović
Slovenija

Član broj: 38347
Poruke: 47
*.dynamic.dsl.t-2.net.



Profil

icon Re: Kako podesiti Mainconcept Mpeg Pro Hd Plug-In u Adobe Premieru (za capture)30.09.2007. u 11:32 - pre 201 meseci
Ja sam pretraživo i po ES forumu, ali što se tiče moga problema nisam nigdje našao nešto korisno. Možda nisam imao sreće prilikom pretrage. Ako neko zna neka postavi neki link.
Ja inače uzimam capture preko video-rekordera iz Pinnacle kartice na ulazu "compozite" prilikom snimanja TV-ja jer za sada nema kameru, ali mislim da je to slično ili isto kao da je i imam. Gore sam već napomenuo, da mi je slika odlična, ali je problem samo kad je u brzom pokretu, onda dobijem na sliki neke vodoravne crtice na rubovima. Sigurno se to negde da nastaviti u samom kodeku ali ne znam gdje. Trebao bi možda vjerojatno nešto podesiti na izlaznim bitratima, pa molim nekoga ko se u to razume da mi pomogne.
Ipak hvala gs. "Djordjevlasotince" što se potrudio da mi odkovori!
Pozdrav svima!
Ja samo znam da ništa ne znam!
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
212.200.100.*



+8 Profil

icon Re: Kako podesiti Mainconcept Mpeg Pro Hd Plug-In u Adobe Premieru (za capture)30.09.2007. u 14:01 - pre 201 meseci
Cek, a ti snimas digitalnom ili obicnom kamerom?

pozZ
 
Odgovor na temu

mstojan
Stojan Mrđenović
Slovenija

Član broj: 38347
Poruke: 47
*.dynamic.dsl.t-2.net.



Profil

icon Re: Kako podesiti Mainconcept Mpeg Pro Hd Plug-In u Adobe Premieru (za capture)30.09.2007. u 15:49 - pre 201 meseci
To sve imam uklopljeno na analogni ulaz pošto nemam još digitalnu kameru i ovaj Adobe Premiere mi odgovara da snimam u njemu pomoću
"mainconcept Mpeg" kodeka!
Ja samo znam da ništa ne znam!
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: Kako podesiti Mainconcept Mpeg Pro Hd Plug-In u Adobe Premieru (za capture)02.10.2007. u 12:56 - pre 201 meseci
U koji format snimaš, verovatno mpeg? Problem je u interlacingu, podesi enkoder tako da za opciju Fields izabereš No fields ili Progressive. Pitanje je i gde ćeš gledati taj materijal ako je za gledanje na DVD plejerima i televizorima interlacing treba da bude Lower ili Botom, predpostavljam da si do sada tako radio pa je normalno da na PC-ju imaš te horizontalne ctre, odradi DVD sa tim mateijalom i pusti ga na nekom DVD plejeru trebalo bi da slika bude sasvim korektna.
 
Odgovor na temu

mstojan
Stojan Mrđenović
Slovenija

Član broj: 38347
Poruke: 47
*.dynamic.dsl.t-2.net.



Profil

icon Re: Kako podesiti Mainconcept Mpeg Pro Hd Plug-In u Adobe Premieru (za capture)02.10.2007. u 19:10 - pre 201 meseci
Ja recimo, uhvatim sliku u MPEG formatu, i sa VideoReDo Plus programom izrežem sve reklame, i onda tu konačnu MPG datoteku pretvorim; ili sa AGK ili MediaCoder-om u DivX/XVID format, i sve to posle zapečem na DVD medij ali u AVI formatu, tako da mi na jedan cd dvd medij stane oko 6 filmova u dosta dobroj kvaliteti. Još kad bi samo znao dobro podesiti u Adobe Premijeru Mainconcept kodek, bilo bi sve skupa još bolje. Nadam se da sam sada dosta bolje razumljiv šta u stvari želim i kaku pomoć očekujem.

Ja samo znam da ništa ne znam!
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: Kako podesiti Mainconcept Mpeg Pro Hd Plug-In u Adobe Premieru (za capture)03.10.2007. u 16:05 - pre 201 meseci
Ok. Idalje mi nije sasvim jasno da li su linije na Mpeg fajlu ili u kompresovanom DivX-u. U svkom slučaju mpeg fajlove svakako brišeš nakon kompresije pa podesi AGK tako da eventualno Interlace-ovan mpeg hvatan uz pomoć Mainconcept-a deinterlaceuješ. Ja ne radim u AKG tako da ne znam kako su nazvali te opcije, uključi deinterlacing pri kompresovanju ili ako je nazvano kao Fileds izaberi No fields eventualna podešavanja načina deinterlace-a izaberi Blend Fields ili Use Lower Field...
Mislim da bi bilo još bolje da Main concept podesiš da hvata mpeg koji je progressive tj deinterlaceovan, kasnije za DivX o tome ne moraš razmišljati.
Možda ti tek sad nije jasno ali pitaj slobodno.
 
Odgovor na temu

mstojan
Stojan Mrđenović
Slovenija

Član broj: 38347
Poruke: 47
*.dynamic.dsl.t-2.net.



Profil

icon Re: Kako podesiti Mainconcept Mpeg Pro Hd Plug-In u Adobe Premieru (za capture)04.10.2007. u 12:55 - pre 201 meseci
Evo pripravio sam jpg slike na netu; - Moj primer nastavljanja kodeka, i - Primer konačnih "JPG" sličica kako izgleda capture MPEG film.
Adresa za pogledati:
http://img528.imageshack.us/my...primerjpgslikazamaincontq4.jpg
Nadam se da sam sada mnogo bolje razumljiv u čemu je problem.
Pozdrav!

Ja samo znam da ništa ne znam!
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: Kako podesiti Mainconcept Mpeg Pro Hd Plug-In u Adobe Premieru (za capture)05.10.2007. u 13:31 - pre 201 meseci
Podesi enkoder tako da na kartici Basic Settings, 1. slika-opcija Fields bude na No fields ili Progressive, u zavisnosti od toga kako su je nazvali. U tom slucaju deinterlacing se ne mora raditi i to polje je verovatno zasivljeno. Probaj tako pa vidi rezultate i javi.
 
Odgovor na temu

mstojan
Stojan Mrđenović
Slovenija

Član broj: 38347
Poruke: 47
*.dynamic.dsl.t-2.net.



Profil

icon Re: Kako podesiti Mainconcept Mpeg Pro Hd Plug-In u Adobe Premieru (za capture)05.10.2007. u 19:57 - pre 201 meseci
Nažalost, još uvek su male smetnje u sliki. Nastavio sam onako kako si predlagao, naime, u odeljku "Fields", umesto "Lower Field First [DV]" sam dao
"No Fields"! Čini mi se da je slika malo bolja, ali kada su neke sekvence slike u bržem pokretu onda mi se javlja isti problem.
Evo ti još jedna slika da vidiš kako to izgleda kad otvorim program u "Default" režimu;
http://img220.imageshack.us/my...=mpegencoderprikazslikeqa8.png


Ja samo znam da ništa ne znam!
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: Kako podesiti Mainconcept Mpeg Pro Hd Plug-In u Adobe Premieru (za capture)08.10.2007. u 21:33 - pre 201 meseci
Sad sam i ja malo zbunjen, ako postaviš No fields, Deinterlace bi trebao da bude nedostupan jer nema logike da se video bez fejldova deinterlejsuje?! Snimaš sa TV-a i kompresuješ u Mpeg 2 u realnom vremenu, mislim da je to maksimum koji možeš izvući, naše televizije i onako imaju očajnu sliku sa dosta šuma a za digitalizovan šum nepostoji lepa reč... Sam Mpeg2 je vrlo zahtevan za procesiranje... Sad sam tek video da snimaš TV program, mislim da je to maksimum kvaliteta a najbolje ćeš videti kada materijal pustiš na TV-u preko DVD plejera. Ako imaš mogućnosti, zakači analogno neku bolju DV kameru pa uradi indentičan Capture tj. podešavanja enkodera ostavi ista kao kada si snimao sa TV-a, sve će ti se samo kazati.
Da bi snimanje u Mpeg2 u realnom vremenu bilo baš kvalitetno i bez ikakvih kompomisa potreban je eksterni hardverski koder ADVC i USB 2.0 veza sa računarom.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Kako podesiti Mainconcept Mpeg Pro Hd Plug-In u Adobe Premieru (za capture)

[ Pregleda: 3604 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.