Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Posao sa malo posla

[es] :: Vodič za posao :: Posao sa malo posla

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15249 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

artriba
Split

Član broj: 158342
Poruke: 109
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Posao sa malo posla30.09.2007. u 00:16 - pre 201 meseci
Evo jedno ozbiljno pitanje. Dali postoji neko zanimanje iz oblasti informatike gdje bi se radilo efektivno 20-25 sati tjedno. Dakle puno radno vreme sa malo posla, tako to mogu radit na vlastitim programerskim projektima tokom radnog vremena.
 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: Posao sa malo posla30.09.2007. u 06:07 - pre 201 meseci
Prvo, procitaj sta si napisao - posao na kome bi tokom radnog vremena
radio svoje privatne poslove. Ko ti to bude dao, taj je lud.

Drugo, iz iskustva - dva posla ubijaju, i malo je verovatno da se to moze
izdrzati na duze staze.

Bolje da umesto dva losa, potrazis jedan dobar posao.
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.routotelecom.com.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Posao sa malo posla30.09.2007. u 08:22 - pre 201 meseci
najbolje da probas da potrazis posao koji se podudara sa poslom koji zelis da radis za sebe.

pa postoji, recimo tehnicka podrska - vikendom, II smena i slicno. ali ubija....
 
Odgovor na temu

artriba
Split

Član broj: 158342
Poruke: 109
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Posao sa malo posla30.09.2007. u 08:28 - pre 201 meseci
Nisam pitao za savet što mi je bolje nego sam pita -> pogledaj prvi post. Dakle da dođem ujutro u 8 na nekakvi posao tipa sistem adminstrator, ako nema nikakvih zadataka upalim svoj laptop i programiram, kad nešto iskrsne obavim to za 1-1.5 h, nastavim kodirat, kad nešto iskrsne obavim to za 1-1.5 h,nastavim kodirat,.....dođe 5 odem doma. Sa tim ako se ima posla da da radim celi dan, ako nema posla da radim što me volja, a formalno sam prisutam na radnom mestu i plaćen sam puno radno vreme.
Kakvi poslovi ?
Kakve firme ?
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.routotelecom.com.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Posao sa malo posla30.09.2007. u 09:27 - pre 201 meseci
pa nije balkan google. ni tamo se ne radi tako.

radi se po ceo dan, od jutra do sutra, a onih 20% o kojima se prica (80/20) je slobodno vreme koje dobijaju programeri nakon (mini) projekta koji zavrse.

tesko ces naci takav posao, jer poslodavac zeli da dobije sto vise za pare koje placa, kao sto ti zelis da dobijes sto vise efektivnog slobodnog vremena.

da si ti takav profesionalac, koji ce tako da seta izmedju admina i kodera, onda ne bi bio ovde i postavljao takva pitanja.
ako si pocetnik, shvatices vremenom.....

cak i da je sve ok, a radis I smenu od 09-17, i da sednes da citas nesto za sebe, sef ce da ti kaze: ok, sad nema posla, ajde posalji mi izvestaj sa logovima, % zauzeca diskova, opterecenja tokom dana/nedelje/meseca i molim te pogledaj ovaj laptop, treba mi za mog malog....
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl-2.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Posao sa malo posla30.09.2007. u 11:59 - pre 201 meseci
Ništa se ti ne brini da ćeš imati malo posla u firmi... Ako menadžeri u toj firmi imaju i dva grama mozga, naćiće već oni tebi nešto, ako vide da imaš praznog hoda...
 
Odgovor na temu

Milan S. aka Morlak
EU

Član broj: 58202
Poruke: 354
*.net
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Posao sa malo posla30.09.2007. u 19:26 - pre 201 meseci
>
To vazi samo pod uslovom, da se zna sta, kako i koliko za koliko, i koga.
Niko nije budala da ga iskoristavaju, sem ako mu to nije dugorocno u
interesu.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Posao sa malo posla30.09.2007. u 21:03 - pre 201 meseci
Kakvo iskorišćavanje? Još si samo zaboravio da dodaš i onaj čuveni 'opis radnog mesta', pa da svi zapevamo proleterske...
 
Odgovor na temu

Milan S. aka Morlak
EU

Član broj: 58202
Poruke: 354
*.net
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Posao sa malo posla30.09.2007. u 22:01 - pre 201 meseci
>
A zasto bi "opis radnog mesta" bio problem?

Kako mislis da zaposleni brine o buducnosti kompanije, i razmislja o njoj
kao svojoj drugoj kuci, ako ne zna gde je on/ona tu?

Koliko cesto menjaju radnike kompanije/banke koje daju dobre uslove,
definisu na pocetku sta/kako, i tretiraju zaposlene kao coveka, a koliko
ove ostale ?
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Posao sa malo posla30.09.2007. u 22:33 - pre 201 meseci
Opis radnog mesta je nešto što je umrlo sa drugom Titom. Ta ideja je još uvek živa u glavama nekih, na njihovu nesreću.

Šta će radnik da radi zavisi isključivo od menadžera koji njima upravlja, a tu je 'opis radnog mesta' totalno nepostojeća stavka. Pošto su radničke plate adekvatne njihovim sposobnostima i količini dobara/doprinosa koje privređuju za firmu, cilj menadžera je da resurse (zaposlene) optimalno koristi i da iz njih izvuče maksimum za svoje pare (odnosno firmine pare, koje su podaljene kroz plate/doprinose/troškove).

Ako bi jedna čistačica sa svojom platom umela da radi kompleksne matematičke proračune, dobar menadžer to vidi, i njoj umesto metle daje da radi te proračune, to je onda dobar menadžer. Ako menadžer doktoru nauka koji inače ume da radi kompleksne matenatičke proračune, i plaćen je 10 puta više od čistačice, stavi metlu u ruke i pošalje ga da čisti, to je očigledno loš menadžer jer traći i loše raspolaže resursima firme.

Međutim ako doktor nauka koji radi kompleksne matematičke proračune ima mnogo slobodnog vremena u toku radnog dana, menadžer to isto slobodno vreme može ispuniti tako što će mu dati metlu u ruke, i da mete dok ne radi te proračune. Ovim je dobro iskoristio resurse firme, i uštedeo na radnom mestu čistačice.

Banke koje 'daju dobre uslove' nemaju opis radnog mesta za svoje zaposlene, ali imaju dobar menadžment koji zna da iskoristi iste, pa se stoga ne dešavaju ovako ekstremne situacije kao u mom primeru. Ali daleko od toga da jedan programer u banci neće dobiti posao održavanja računara, ili punjenja tonera, ako se nalazi u praznom hodu.
 
Odgovor na temu

Milan S. aka Morlak
EU

Član broj: 58202
Poruke: 354
*.net
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Posao sa malo posla30.09.2007. u 23:22 - pre 201 meseci
>
Menadzer koji doktoru nauka da metlu u ruke u toku praznog hoda je imao
cistu peticu iz psihologije na fakultetu.

Doktor nauka se posalje da bleji pod drvetom, ako je potvrdjeno da isti
ima genijalne ideje koje je moguce unovciti.

U protivnom, slazem se.
 
Odgovor na temu

Bhamby

Član broj: 50779
Poruke: 388
212.200.100.*



+6 Profil

icon Re: Posao sa malo posla01.10.2007. u 01:28 - pre 201 meseci
Citat:
ventura
Međutim ako doktor nauka koji radi kompleksne matematičke proračune ima mnogo slobodnog vremena u toku radnog dana, menadžer to isto slobodno vreme može ispuniti tako što će mu dati metlu u ruke, i da mete dok ne radi te proračune. Ovim je dobro iskoristio resurse firme, i uštedeo na radnom mestu čistačice.


Taj visokoumni menadžer si ti?
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Posao sa malo posla01.10.2007. u 02:41 - pre 201 meseci
Mozete da osipate drvlje i kamenje po Venturi po mnogim pitanjima, ali, sada je potpuno u pravu, svidelo se to vama ili ne.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Milan S. aka Morlak
EU

Član broj: 58202
Poruke: 354
*.net
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Posao sa malo posla01.10.2007. u 06:03 - pre 201 meseci
>
Koji vi?

Ko to osipa drvlje i kamenje po Venturi, neka jede musmule.

Nema sta meni da se svidja ili ne. Taj "visokoumni menadzer" je uvek
prolazio bolje kad je zastao, i razmislio, zasto ljudi nesto ne cine ili
cine/misle/pricaju.

Egoizam kod ljudi ne moze da se negira, niti je to nesto lose. Onda bi
negirali sve ono sto jesmo.

Ventura jeste u pravu za vecinu slucajeva, ali postoje ljudi koji i u
praznom hodu misle o tome sta i kako na poslu, a ako to neko ne prepozna
onda je doticnom zaposlenom lupio emotivni samar.

I sta firma ima od razocaranog radnika? Bio on cistacica ili doktor nauka.
Kako ce taj radnik unaprediti poslovanje, priteci kolegi u nevolji, ostati
duplu smenu kad zagusti, ako mu se to ne prizna. I to ne u smislu
"tapsanja po ramenu"
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl-2.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Posao sa malo posla01.10.2007. u 08:13 - pre 201 meseci
Nemojte da ste bukvalisti pa da mislite da menadžer treba uvaliti metlu u ruke čim vidi da je ovaj skrenuo pogled sa svog posla... To je dosta kompleksna stvar, jer postoje profesije (uključujući programere npr) gde je potrebno da čovek svremena na vreme napravi pauzu u onome što radi, da malo razbistri glavu, pre nego što se ponovo uhvati sa problemom... To je jedna stvar... Druga stvar je da radnik dođe na posao, za pola sata završi to što ima i onda ceo dan bleji i čita novine (dešava se i to)... Onda menadžer uzme i smisli recimo pravljenje kojekakvih izveštaja, sređivanje dokumentacije i sl. kako bi se iskoristio taj prazan hod gde firma ustvari gubi novac...
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Posao sa malo posla01.10.2007. u 08:55 - pre 201 meseci
prilicno surov, uopsten i uz to naravno i netacan opis rada menadzera od strane venture.
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl-2.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Posao sa malo posla01.10.2007. u 12:10 - pre 201 meseci
Možeš li nam objasniti tvoju verziju priče iz zemlje gde caruje drugarstvo.
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Posao sa malo posla01.10.2007. u 12:59 - pre 201 meseci
za razliku od stranih sajtova za traženje posla, gde je osim detaljnog opisa posla navedena i plata,
u srbiji se plata uglavnom ne navodi, ali opis posla i te kako postoji.

ima jedan zanimljiv oglas, kontra-primer... firma je Forma Ideale.... prvi put se oglas pojavio pre nekih 6 meseci... tražili su IT operatera, pa IT menadžera, pa ... ne znam dokle su sada stigli...
bilo je zanimljivo pratiti njihovu potragu...
od kandidata su tražili sledeće

ccna
mcsa
oracle
lan/wan
voip

dalje da ne kucam, nema smisla

u opisu posla je pisalo nešto tipa ... rad u dobroj firmi.

mučenici toliko mašataju... da su sada raspisali nagradnu igru od valjda 5000 evra, ako im se javi takav kandidat

jednom rečju - bolesno.

da se vratim na temu, kada pregovarate o poslu tražite da vam se detaljno saopšte vaša zaduženja. nema tu nikakve posebne pameti.
pa ko završi posao za pola sata, menadžer neka o tome obavesti neke druge, a ne da smišlja po svojoj volji ....

ali realno, teško da posao može da bude gotov do 11am.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl-2.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Posao sa malo posla01.10.2007. u 13:39 - pre 201 meseci
Citat:
aleksandaraleksandar

da se vratim na temu, kada pregovarate o poslu tražite da vam se detaljno saopšte vaša zaduženja. nema tu nikakve posebne pameti.
pa ko završi posao za pola sata, menadžer neka o tome obavesti neke druge, a ne da smišlja po svojoj volji ....


Ok, tebi je recimo zvanje sistem administrator. I realno danas nemaš posla već blejiš po netu. Tvoj šef zna da ti nemaš posla danas, i to i vidi, a na drugoj strani, lupam imaš 100 stvari koje nisu zavedene u magacin. I tebi onda šef kaže - "slušaj, pošto nisi zauzet sada, uzmi i zavedi onih 100 stvari u magacin, pera magacioner je danas bolestan/prenatrpan poslom i treba mu pomoć", a ti mu opušteno kažeš "meni to nije u opisu radnog mesta, ja sam CCIE neću ja da zavodim robu u magacin". A ako živiš u carstvu gde caruje drugarstvo šef ti kaže "jao izvini što sam te pitao nema veze", a ako živiš na planeti zemlji šef ti kaže "u redu, svrati do pravne službe da pokupiš svoje papire i slobodan si"
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Re: Posao sa malo posla01.10.2007. u 13:44 - pre 201 meseci
Citat:
a ako živiš na planeti zemlji šef ti kaže "u redu, svrati do pravne službe da pokupiš svoje papire i slobodan si"


To se nece desiti tako jer u zakonu o radu postoji clan koji kaze kako radnik moze da dobije otkaz tj. da mu se prekine radni odnos i koji su to razlozi. Tacno lepo definisano. :) Taj sef bi se lepo suocio sa tuzbom da sam ja u pitanju. Naravno, podrazumeva se da imas ugovor o radu koji je u skladu sa zakonom i da se on odnosi na poslove koje si sam prihvatio da obavljas.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Posao sa malo posla

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15249 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.