Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iznajmite svoj sertifikat i zaradite kintu?

[es] :: Sertifikati :: Iznajmite svoj sertifikat i zaradite kintu?

[ Pregleda: 4378 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Iznajmite svoj sertifikat i zaradite kintu?30.09.2007. u 15:35 - pre 200 meseci
Firma "Rent a cert" je pocela sa radom http://www.rentacert.com/

Treba naravno jos pogledati i linkove koji to i komentarisu.

http://cciepursuit.wordpress.c...-cisco-certification-for-cash/

kao i

http://www.networkworld.com/community/node/19970

Code:


CCNA     $100     
CCNP     $250     
CCDP     $250     
CCVP     $250     
CCSP     $250     
CCIE     $1,000     

MCP ($60/mo.)
MCSE ($200/mo.)
MCSD ($200/mo.)
MCDBA ($200/mo.)



Pa ako neko zaradi koju kintu neka javi :D
 
Odgovor na temu

totovic
Aleksandar Totovic
CEO, Editor in Chief
ERP Consulting
Beograd

Član broj: 25536
Poruke: 840
*.yubc.net.

Sajt: totovic.com


+1 Profil

icon Re: Iznajmite svoj sertifikat i zaradite kintu?08.10.2007. u 23:05 - pre 200 meseci
Lično mislim da je u pitanju prevara. A ukoliko i nije, kosi se sa osnovnim moralnim normama.
Cave ab homine unius libri

The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average
voter.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Iznajmite svoj sertifikat i zaradite kintu?09.10.2007. u 00:17 - pre 200 meseci
Ne znam kako ce se pokazati na delu ali i ja sam nekog osecaja da tu i nisu bas cista posla.

U svakom slucaju i nije neka kinta za zapadnjackog admina/engineera ali za nas iz trecerazrednih zemalja bi mogao da bude jako dobar bonus.

Osoba je ucila dobila sertifikat i unovcila ga na legalan nacin, za strucnjake je po meni moralno.

Za firme i nije i kao sto je jedan komentar na NW naglasio pitanje je kako ce se MS i Cisco odnositi prema takvim firmama.

Cisco je vec oduzimao statuse partnera ranije.

Svakako samo moje dve pare :)
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Iznajmite svoj sertifikat i zaradite kintu?09.10.2007. u 20:27 - pre 200 meseci
"Rent your certification status and earn money on the hard work you've already done
We are the Internet's most popular place to find companies to rent your certification to. "Renting your certification" means associating your Microsoft and/or Cisco profile with a company in exchange for a monthly fee. Quick, easy recurring income for your credentials that may currently be unused.

This service is available to certified professionals worldwide. "


Koliko sam razumio, oni samo traze da budete dio njihovog marketinga (da imaju sertificirane profesionalce), da 'kao' vi radite za njih, a ustvari posao radi neki tamo hindus :)
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Iznajmite svoj sertifikat i zaradite kintu?09.10.2007. u 21:18 - pre 200 meseci
Pa to je sustina, ti si ucio i naucio, a oni iskoriste tvoje sertifikate kako bi dobili poene za MS i Cisco.

Ne radis nista a kinta kaplje!

Naravno to treba videti kako ce proci. Ja se nisam prijavio :)
 
Odgovor na temu

totovic
Aleksandar Totovic
CEO, Editor in Chief
ERP Consulting
Beograd

Član broj: 25536
Poruke: 840
*.nps.co.yu.

Sajt: totovic.com


+1 Profil

icon Re: Iznajmite svoj sertifikat i zaradite kintu?10.10.2007. u 09:20 - pre 200 meseci
If you checked any Microsoft certifications, please note your MCP ID, Transcript ID, and Access Code below.

MCP ID je u redu, ali Access Code je već poverljiv podatak i nije potreban da bi se dodali podaci u profil firme.
Na takav način im dajete sve podatke i mogu u potpunosti da vam preuzmu sertifikate bez ikakve nadoknade i bez mogućnosti da vam vrate nazad.
Cave ab homine unius libri

The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average
voter.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Iznajmite svoj sertifikat i zaradite kintu?10.10.2007. u 10:43 - pre 200 meseci
Uopste nije tacno!

Ako imas MCPID idi i pogledaj sta je access code.

To je kod koji napravis da bi drugi mogli da potvrde tvoje sertifikate, znaci da ne bude da neko kaze ima sve i svasta a nema nista. Oni sa tim kodom mogu samo da pogledaju sta si i kada polozio a ne da nesto menjaju!
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Iznajmite svoj sertifikat i zaradite kintu?10.10.2007. u 10:47 - pre 200 meseci
Hajde, ko ce da probije led, pa da krenemo za njim da zaradimo jos nesto sa strane? :D
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Re: Iznajmite svoj sertifikat i zaradite kintu?10.10.2007. u 11:05 - pre 200 meseci
Ima jos jedna zackoljica :)
Ako ti je ser. assoc. sa firmom u kojoj radis nista od zarade :)
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Iznajmite svoj sertifikat i zaradite kintu?10.10.2007. u 11:12 - pre 200 meseci
Ranije nije bilo ograničenja s koliko firmi možeš da budeš povezan (ako se dobro sećam), ne znam kako je sad.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Iznajmite svoj sertifikat i zaradite kintu?10.10.2007. u 12:43 - pre 200 meseci
Pa zato ja gledam da se neko drugi prijavi posto sam ja zabelezen za firmu.

Ono sto je bitno i za Cisco je to da je geografski ograniceno, znaci mora osoba da zivi u zemlji u kojoj je firma.

Ali opet jedan MCSE $200/month i nije mala stavka, to ti dodje ko jedan valjan dzeparac.
Ili budzet za nove kurseve/treninge/knjige.
 
Odgovor na temu

totovic
Aleksandar Totovic
CEO, Editor in Chief
ERP Consulting
Beograd

Član broj: 25536
Poruke: 840
*.orka.si.

Sajt: totovic.com


+1 Profil

icon Re: Iznajmite svoj sertifikat i zaradite kintu?10.10.2007. u 13:27 - pre 200 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Ranije nije bilo ograničenja s koliko firmi možeš da budeš povezan (ako se dobro sećam), ne znam kako je sad. :)

Što se MS-a tiče, može samo sa jednom - provereno.
Cave ab homine unius libri

The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average
voter.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.du.xdsl.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Iznajmite svoj sertifikat i zaradite kintu?10.10.2007. u 13:32 - pre 200 meseci
$1000 mesečno, a ne radim ništa. Vidiš, vidiš. Možda mi se ovaj CCIE i isplati na kraju ;-)
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Iznajmite svoj sertifikat i zaradite kintu?10.10.2007. u 13:53 - pre 200 meseci
Malo li je?

Ja kapiram ako to proradi (a sumnjam) sledece godine taman dovrsim CCNP i MCSE i eto meni $450 mesecno na budalu :)
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.du.xdsl.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Iznajmite svoj sertifikat i zaradite kintu?10.10.2007. u 15:09 - pre 200 meseci
Pa s obzirom da nije legalno, da gubis sve privilegije koje imas sa sertifikatom, da narednih godinu dana ne mozes da se zaposlis u firmi koja moze da ima koristi od tvog sertifikata... Rekao bih da je malo, da.
 
Odgovor na temu

[es] :: Sertifikati :: Iznajmite svoj sertifikat i zaradite kintu?

[ Pregleda: 4378 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.