Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] Referenciranje ćelija u formulama

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Referenciranje ćelija u formulama

[ Pregleda: 7148 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xPipo
Miomir Pesic
Tehnicar tona, radio stanica
Leskovac

Član broj: 102205
Poruke: 27
*.info-net.co.yu.



Profil

icon [Excel] Referenciranje ćelija u formulama06.10.2007. u 15:25 - pre 201 meseci
Kako da prilikom kopiranja formule u drugim celijama ne dodje do greske koja se meni desava:

Ovo se desava kada hocu da prekopiram formulu u druge celije

Code:

Celija D5

=IF(B5<C1,"Nije nagradjen","Nagradjen")

Celija D6

=IF(B6<C2,"Nije nagradjen","Nagradjen")

Celija D7

=IF(B7<C3,"Nije nagradjen","Nagradjen")


A zelim da dobijem ovo:

Code:

Celija D5

=IF(B5<C1,"Nije nagradjen","Nagradjen")

Celija D6

=IF(B6<C1,"Nije nagradjen","Nagradjen")

Celija D7

=IF(B7<C1,"Nije nagradjen","Nagradjen")


Kako to da izvedem ?
Uostalom evo vam dokument ako niste razumeli

[Ovu poruku je menjao 3okc dana 06.10.2007. u 19:38 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: [Excel] Referenciranje ćelija u formulama06.10.2007. u 18:48 - pre 201 meseci
Pročitaj u HELP-u članak posvećen (svežeizmenjenoj) temi! Kucaj absolute, relative references, npr.

Kada u formuli kucaš adresu ćelije na koju referenciraš, ta ista adresa se može zapisati na 4 načina, od kojih se dva zovu kao u tekstu koji sam ti rekao da kucaš, dakle, apsolutna ili relativna referenca, a dva preostala su neka među-kombinacija. Za ovo što bi ti hteo treba koristiti apsolutno referenciranje (nema promene kada se kopira), za razliku od relativnog (menja se u odnosu na matičnu ćeliju, tj onu koja sadrži formulu).
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+136 Profil

icon Re: [Excel] Referenciranje ćelija u formulama06.10.2007. u 19:13 - pre 201 meseci
znak $ ti odredjuje da li ce biti relativna ili apsolutna referenca.u tvom slucaju : if(b5<c$1...
 
Odgovor na temu

gocics
NS

Član broj: 151826
Poruke: 11
77.46.176.*

Sajt: www.nspoint.net/~pronska


Profil

icon Re: [Excel] Referenciranje ćelija u formulama08.10.2007. u 22:03 - pre 201 meseci
Mozda sam i zalutao malo; ali da li neko moze da mi pomogne oko neke gluposti koja me jako nervira?
Rezultat (A1*B1+C1) je (D1) 0 (nula); kako da podesim da mi D1 bude prazna celija ukoliko je rezultat 0 (nula)!?

Ako nije neki veliki problem.
s@le
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+136 Profil

icon Re: [Excel] Referenciranje ćelija u formulama09.10.2007. u 01:07 - pre 201 meseci
Code:
 
if(a1*b1+c1=0,"",a1*b1+c1)
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: [Excel] Referenciranje ćelija u formulama09.10.2007. u 10:30 - pre 201 meseci
Citat:
gocics: Mozda sam i zalutao malo..
Jesi zalutao, kad imaš pitanje koje nema dodirne veze sa temom koja je otvorena, kućni red nalaže da ga ne postavljaš bilo gde, nego lepo otvoriš novu temu.

Što se tiče neprikazivanja nula prilikom proračuna, koristi ugrađene numeričke formate. Dijalogu ćeš pristupiti preko Format / Cells... ili, alternativno, kad selektuješ opseg ćelija, pritisneš CTRL+1.

Na prvoj kartici, Number, u oknu Category: imaš opciju Custom gde možeš da kreiraš proizvoljne formate. Za ispis cifara u ćeliji koji će zanemariti 0-e vrednosti, kucaj u polju Type: jednu 'povisilicu', (simbol #) i to je sve.

Ovo ipak neće valjati ako imaš decimalne vrednosti koje su >0 i <1 jer ni njima neće prikazati vodeću nulu! U tom slučaju treba kucati opštije rešenje: General;General;#;General
gde su sa ';' razdvojene celine: pozitivne, negativne, nule i tekstualne vrednosti, respektivno. Za detalje predlažem, a šta drugo nego, HELP, kucaj: custom number format.

[Ovu poruku je menjao 3okc dana 09.10.2007. u 13:06 GMT+1]
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: [Excel] Referenciranje ćelija u formulama09.10.2007. u 12:17 - pre 201 meseci
Da sad ne dodajem ceo pasus na prethodni post, upravo sam u HELP-u našao izraz za ovo -- za malo je i moj predlog pogodio, umesto '#' ne pišeš ništa i to-je-to. (Nije ni ono moje nepravilno pa neću da brišem ali, evo, da pomenem.)

Takođe, 'globalno rešenje', ono koje bi obuhvatilo ceo dokument, a ne samo pojedine ćelije, nalazi se u vidu opcije Zero Values na kartici View (Tools / Options).

Mnogo više o temi imaš u HELP-u, vidi članak Display or hide zero values.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

gocics
NS

Član broj: 151826
Poruke: 11
77.46.230.*

Sajt: www.nspoint.net/~pronska


Profil

icon Re: [Excel] Referenciranje ćelija u formulama09.10.2007. u 21:58 - pre 201 meseci
Hvala puno i izvinjenje!
s@le
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Referenciranje ćelija u formulama

[ Pregleda: 7148 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.