Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 16415 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?21.10.2007. u 20:06 - pre 200 meseci
Cim su krenuli ovi web forumi odem ja sasvim slucajno, nabasam, ne web sajt nekakvih desnicara. Vidim ja zanimljiva stvar, razlicita od recimo news grupa. Ukljucim se ja, razmenim par postova sve je bilo OK. I onda u jednom postu vidim jedan naziva (tada jos zivog) Djindjica kvislingom i tsl, sve najgore, a na kraju posta kaze eh da danas ima kakav D. Ljotic. Uzmem ja tastaturu i lepo mu sastavim. Objasnim mu da ja nisam Dj. advokat, da nemam nista protiv i da neko ga naziva izdajnikom, ali nije mi jasno kako to moze da uradi neko ko npr. obozava dokazanog nemackog dupeljupca Ljotica.

Javi se meni lepo moderator i kaze mi: teraj se dzukelo zuta na forum B92 tamo ti je i mesto ! I banuje me jakako.

Tako sam i cuo za forum b92. Odem tamo i vidim sve to isto samo drukcije. Ja se tamo predstavim kao glasac Djindjica i sve je bilo dobro dok u jednom momentu nisam spomenuo da idem u crkvu. Evo ti odmah njih petorice sunce ti kalajisano. Kako sad ides u Crkvu ? Pa cekaj te ljudi pa sta, pa ja... Ne on mora da je za Kostunicu. Kao da su hteli da kazu> pa drug partije ne ide u crkvu ? Vec vidjeno ?

Nisu me banovali, sam sam otisao. U medjuvremenu sam i emigrirao, a ostao mi je neki mucan utisak da mi Srbi ne mozemo bez nekih podela i zigosanja. Da napisem sve ovo podstakla me je rasprava u forumu o zenskim pravima.
102>77+30+20 !
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?21.10.2007. u 20:12 - pre 200 meseci
Forumi za balkansko podrucje koji se bave takvim tematikama (politika, ljudska prava i sl...) moraju biti strogo moderisani od strane tima nepristrasnih moderatora - bez takve moderatorske politike, tesko da mozes ocekivati racionalnu argumentovanu diskusiju.

Da li takvih foruma ima? Ne znam - ali u svakom slucaju, takav "nivo" diskusije je nesto sto ces morati da prihvatis ako zelis da diskutujes na forumima koje si gore naveo.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

vukad
Switzerland

Član broj: 44086
Poruke: 129
*.dip.t-dialin.net.



+14 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?21.10.2007. u 20:19 - pre 200 meseci
Ja sam (sa sada :) popio ban jedino na B92. Bila je neka prica povodom obelezavanja godisnjice pogibije Suade Dilberovic (navodne prve zrtve rata u Bosni). Ja sam samo skrenuo paznju da je prva zrtva bio srpski svat Nikola Gardovic, znaci nikakav flame ili vredjanje, jedna jedina recenica i banuju me, prosto nisam mogao da verujem. Zero tolerance za razlicito misljenje.
 
0

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?21.10.2007. u 21:43 - pre 200 meseci
To što kažeš stoji, ali mislim da si za b92 malo preterao. Ima i tamo kretena ali nije takav totalitarozam kao što se priča! Evo recimo na ovoj temi imaš sasvim normalnu raspravu o religiji. Što se tiče crkve postoje dve grupe ljudi, jedni su oni što istinski veruju i zalažu se za ljubav i toleranciju, a drugi su mladićevci, ljotićevci, homofobi, klerofašisti i ostali šljam. E sad, pošto 90% vernika u srbiji pripada drugoj grupi verovatno ljudi, čim im pomeneš crkvu, misle na ono gore pa te zato i kritikuju!
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?21.10.2007. u 21:59 - pre 200 meseci
Citat:

E sad, pošto 90% vernika u srbiji pripada drugoj grupi verovatno ljudi, čim im pomeneš crkvu, misle na ono gore pa te zato i kritikuju!


Pa sad... nisam bas siguran oko te cifre, posto u Srbiji preko 90% stanovnistva na anketama izjavljuje da je religiozno (dakle, vernici) - sa tom racunicom koju si ti naveo ces doci do zakljucka da su dobrih 80% Srbije "mladicevci, ljoticevci, homofobi" itd... u sta cisto sumnjam, misliim da je broj radikalnih konzervativnih ekstremista daleko manji.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?21.10.2007. u 22:03 - pre 200 meseci
E, @Pneos potpuno se slazem sa tobom. I sam sam razmisljao o cemu se to radi. Ono, anonimnost, stari, mladi... ima svega. Ali mislim da najvise ima onih koji misle da nesto znaju, ili su pogresno ucili, ili se jednostavno samo prave pametni i onda strastveno brane taj svoj stav. Npr. ti -
Citat:
dokazanog nemackog dupeljupca Ljotica.

Pitanje za tebe, sta ti, a i taj sto se pozivao na D.LJ. znate o tom coveku? Koliko si njegovih knjiga procitao? Znas li kakav je bio politicki program Zbora? Itd, itd.
Nemoj da odgovaras, ukoliko zelis posalji PM, da ne idemo u Off.
Znaci mislimo da smo najpametniji, i najlakse je pljuvati po nekome-necemu, trudeci se da maksimalno budemo neobjektivni i pristrasni, jer zaboga, "pa net i sluzi za takve stvari".
Nemamo kulturu ophodjenja.
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?21.10.2007. u 22:04 - pre 200 meseci
ja sam do sada banovan na jednom forumu (www****com), bas zbog tih "nepristrasnih" moderatora, kojima ocigledno nije smisao bilo kakva normalna rasprava, vec samo bespogovorno potvrdjivanje onoga sta taj forum plasira. Namerno sam naveo ime foruma, cisto da se zna kom tematikom se bavi forum, i u suprotnosti sa time, kakve imaju moderatore.
Sa jednog drugog sam otisao, jer moderacija smatra za provokaciju postavljanje nezgodnih pitanja vezano za njihove teme...

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 22.10.2007. u 00:30 GMT+1]
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?21.10.2007. u 23:33 - pre 200 meseci
Citat:
vlada01us: Pitanje za tebe, sta ti, a i taj sto se pozivao na D.LJ. znate o tom coveku? Koliko si njegovih knjiga procitao? Znas li kakav je bio politicki program Zbora? Itd, itd.

A kakav li je tek bio politicki program gospodina Adolfa Hitlera, da mi je da znam, i da mi je da procitam koju njegovu knjigu... To je bio jedan fini gospodin, vegetarijanac, antialkoholicar, voleo je zdrav zivot... A dzukele ga sad opanjkavaju, a da ni jednu njegovu knjigu procitali nisu. Stvarno sramota.

Civilizovani su odavno raskrstili sa takvim tipusima, a to sto ovde nisu samo znaci da ovde jos nije dosla civilizacija. Nego nema veze, samo da mi vi slusate vaseg druga Kostunicu umerenog, i njegove velike misli o ekstremistima, i nece biti problema, ni sa sajber, a ni sa ovim obicnim svetom.
 
0

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?21.10.2007. u 23:48 - pre 200 meseci
@Lesli Eldridz
Potpuno si pogresno razumeo sta sam hteo da kazem. Eto, ti si jedan od primera o kojima sam pricao. Bitno je da nesto kazes, ti si antiglobalista, antiovaj, antionaj... verovatno frustriran svojim zivotom, pa to na neki svoj, nakaradni nacin ispoljavas na forumu. I da ne bude zabune, alo bre, ali bas si dosadan sa Kostunicom. Malo, malo, pa o njemu. Pa vodi ga kuci vec jednom.
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?21.10.2007. u 23:49 - pre 200 meseci
cini mi se da krece rasprava o kostunici i ljoticu :)
 
0

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
77.46.244.*



+43 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?22.10.2007. u 00:11 - pre 200 meseci
Sta je tacno problem kod ovakvih rasprava i uopste kod foruma sa ovakvom tematikom gde se govori o nekoj politici, pravu itd... glavni problem je u tome sto ljudi politiku koja je u stvari nauka banalizuju i zloupotrebljavaju radi postizanja neke licne satisfakcije u maniru "al sam mu objasnio"....

Takodje se zloupotrebljava pravo kao nauka, tako cete na svim stranma videti neke NVO koje se bave ljudskim pravima a ti ljudi nisu 2 knjige o istom procitali, nije to tako jednostavna stvar pa banalizovati do maksimuma, to je isto kao na pijaci kad ljudi raspravljaju o "zracenju TVa i mikrotalasne", to je bukvalno to, niko od ljudi iz te diskusije nije potkovan znanjem vec generalni sud zasniva na onome sto je cuo i na licnom racionalnom rezonovanju, sto je potpuni promasaj.

Jos kad se upetljaju naucni termini koje svako vidi na svoj nacin, diskusiji nema kraja i onda dolazi do flame-a i tako dalje, ne postoji politicki korektan forum iz prostog razloga sto niko nije politicki potkovan da bi to radio, ti ljudi koji znaju sta je politika i koji prilaze politici sa stanovista nauke nemaju nameru da se raspravljaju sa neznalicama koji misle da mogu da se bave politikom tek tako.

Ako stvarno zelite da se bavite politikom onda knjige u sake...
 
0

Marisav
Guberniя Serbiя

Član broj: 149900
Poruke: 99
*.adsl.beocity.net.

Sajt: www.gamezer.com/billiards


+1 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?22.10.2007. u 00:34 - pre 200 meseci
Pneos je u pravu. Ti desnicari su stvarno grozni, mene su banovali sa jednog takvog foruma pre pola godine samo zato sto sam rekao da je nacionalizam mrznja prema drugim narodima. Tamo se popije ban samo tako.

mod: izbacen link

[Ovu poruku je menjao vindic8or dana 22.10.2007. u 02:59 GMT+1]
 
0

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
77.46.244.*



+43 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?22.10.2007. u 00:48 - pre 200 meseci
Citat:
Marisav: Pneos je u pravu. Ti desnicari su stvarno grozni, mene su banovali sa foruma *** pre pola godine samo zato sto sam rekao da je nacionalizam mrznja prema drugim narodima. Tamo se popije ban samo tako.


Eto upravo sam o tome pricao kad sam govorio o pogresnom definisanju nekih pojmova(nacionalizam), definicija googla:

# Close identification with the concerns of a particular country or nation.

Sa kojom se ja potpuno slazem, dalje ulazenje u taj pojam nema smisla jer ovo znaci nacionalizam i nista drugo, problem je sto svako definise pojmove onako kako on zeli, to ne ide jednostavno tako, da bi se diskusija vodila morate imati ista znacenja za pojmove koje koristite. Ako bi se islo u duboku analizu zloupotrebe nacionalizma onda ga mozes etiketirati sa milion losih stvari i stvoriti pojam koji je potpuno negativan, dok mozes pricati bajke i od pojma napraviti nesto sto on nije...

Da bi govorio o nacionalizmu moras malo izuciti istoriju i uvideti kako je nastao i uopste proucavati prvo stvaranje drzava, moze se reci da je nacionalizam svoj vrhunac dostigao u romantizmu a posebno u Nemackoj, neki onda lepe to na fasizam koji apsolutno nema veze stim, nacionalizam je bila filozofija da iz nacionalnog duha(folkgeist) izvire pravo i drzavnost nekog naroda, o tome je pisao Fridrih Fon Savinji koji je bio zacetnik istorijskopravne skole.

Ako stvarno zelite da se bavite ovim onda morate da nesto i naucite i da procitate neke knjige kako bi stekli znanje o pojmovima koje koristite a ne znate ni sta znace, mnogi zloupotrebljavaju razne pojmove i prave svoje definicije i meni se dize kosa na glavi kad slusam ljude kako se prepucavaju oko stvari o kojima nista ne znaju nego su naculi preko TVa ili od nekog poznanika. Mante se prazna posla ovo je nauka.

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 22.10.2007. u 09:26 GMT+1]
 
0

Marisav
Guberniя Serbiя

Član broj: 149900
Poruke: 99
*.adsl.beocity.net.

Sajt: www.gamezer.com/billiards


+1 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?22.10.2007. u 00:58 - pre 200 meseci
Kako si krenuo ispasce da Ljotic nije bio fasista, da nacionalizam nije mrznja prema drugim narodima (vidis samo ove ratove na prostoru bivse Yu). Ni B92 nije cvecka, ali tamo bar nema ostrascenosti. Ne treba meni knjiga da mi kaze sta je to nacionalizam, dosta nas je osetilo te produkte od tih desnicara, ratnih huskaca od Slobe i Seselja sto su vodili ratove 90-ih.
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?22.10.2007. u 01:08 - pre 200 meseci
Citat:
Marisav: da nacionalizam nije mrznja prema drugim narodima


izvini prijatelju, ali nacionalizam NIJE mrznja prema drugim narodima.
to se zove fasizam, nacizam, sovinizam, izaberi sta hoces....
 
0

qazqaz

qazqaz
Član broj: 138871
Poruke: 65
91.150.119.*



+15 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?22.10.2007. u 01:40 - pre 200 meseci
A kakva je sustina teme?
Skupljanje nalepica, sve na jednom mestu?
 
0

ntojzan
Sandor II Tojzan
Becej

Član broj: 36657
Poruke: 168
*.eonet.ne.jp.



Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?22.10.2007. u 01:50 - pre 200 meseci
Ja ne mislim da je strasno sto su vas banovali sa desnicarskog sajta, mislim da je strasno sto ste se uopste uclanili tamo.
 
0

boban779

Član broj: 16815
Poruke: 433
*.findomestic.co.yu.



+41 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?22.10.2007. u 10:06 - pre 200 meseci
Citat:
Marisav: Ni B92 nije cvecka, ali tamo bar nema ostrascenosti.

LOL!
Keep clicking.
 
0

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
77.46.244.*



+43 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?22.10.2007. u 10:34 - pre 200 meseci
Citat:
Marisav: Kako si krenuo ispasce da Ljotic nije bio fasista, da nacionalizam nije mrznja prema drugim narodima (vidis samo ove ratove na prostoru bivse Yu). Ni B92 nije cvecka, ali tamo bar nema ostrascenosti. Ne treba meni knjiga da mi kaze sta je to nacionalizam, dosta nas je osetilo te produkte od tih desnicara, ratnih huskaca od Slobe i Seselja sto su vodili ratove 90-ih.


Molio bih te da ne karikiras nego da se drzis teme, stvarno je nepotrebno. Ja sam vec rekao da se pojam "nacionalizam" ne treba vezivati za skorasnje istorijske dogadjaje gde se taj pojam zloupotrebljavan a ti to upravo cinis. Ne znam kakve veze imaju politicari sa pojmom koji je nastao mnogo pre njih, nije nacionalizam izmislio ni Ljotic ni Sloba a bogami ni Seselj... Samim tim ne vidim potrebu da taj pojam vezujes za neke aktere u 20. veku i posebno to sto stavljas pojam u negativan kontekst jer ga povezujes sa nekim losim stvarima iz bliske proslosti.

Vec sam rekao da je nacionalizam nastao u 19. veku i zna se sta znaci a ti mozes naravno davati pojmovima neka svoja znacenja koja su potpuno pogresna, zato je diskusija nemoguca iz prostog razloga sto nemamo ista znacenja za pojmove koje koristimo. Ja bih te jos jednom molio da ako stvarno zelis da se bavis ovakvom tematikom prelistas neke udzbenike istorije drzave i naroda pa da vidis kako se sve to razvijalo, jer je potrebno znanje o osnovnim pojmovima koji se danas u drustvu banalizuju i predstavljaju onako kako se nekome cefne.

Nacionalizam je imao glavnu ulogu u stvaranju nacija-drzava, tako sad imas Francusku, Nemacku, Italiju, Srbiju i da ne idemo dalje. U Evropi bitno svojstvo drzavnosti je bio nacionalizam ili bolje receno osecaj pripadnosti odredjenoj naciji-kulturi-tradiciji koju ta nacija neguje, samim tim iz te nacije izvire drzavnost i pravo kako su tada tvrdili naucnici. Nacija je bitan aspekt drzavnosti i ne vidim kako nacionalizam moze da znaci to sto si ti opisao kad je nacionalista svako onaj koji ima osecaj pripadnosti odredjenoj naciji-kulturi-tradiciji-religiji koju neki narod neguje.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7173 Profil

icon Re: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?22.10.2007. u 10:49 - pre 200 meseci
staticInt je u pravu - neke stvari se izgovaraju na forumima bez ikakvog udubljivanja u problematiku sto rezultuje sa katastrofalnim greskama.

Nacionalizam je termin koji nema puno veze (osim sto je nekima bio izgovor) sa onim sto se desavalo na Balkanu krajem proslog veka - Ono sto se desavalo je bio sovinizam, nacionalisticki ekstremizam i totalna detorijacija drustva i vrednosti, ali i za to je potrebno pripremiti argumente osim samo navoditi te termine. Bilo kako bilo, obican nacionalizam nije ono sto se desavalo u svakom slucaju.

Iako smatram nacionalisticku teoriju organizacije drzave prilicno inferiornom, svakako se ne mogu sloziti sa zloupotrebom pojma "nacionalizam" za desavanja na Balkanu koja su ipak nesto drugo.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Forumi - pljuvaonice, kakav to svet luta sajbernetom ?
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 16415 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.